Şimdi Ara

Alman arabası olmayan VW, yani jetta (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
45.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence orda ya da burda üretilmesinin fazla önemi kalmadı.

artık birçok şey otomasyon ile üretiliyor.

işçinin bana az maaş veriyorlar diye vidayı bir tur az sıkacak hali yok.

firmalar onlarca milyon doları havaya savurmaz merak etmeyin
  • yanlış anlaşılmasın zaten yukarıda ben söyledim kalite otomobilde çok farketmeyeceğini..
    ama üretimdeki farklılıklar kaliteye muahakkak yansıyor.
    kalite civatanın bir tur az sıkılması değil..
  • Konu farlı yönlere sapmış ama ben jetta 2,0 tdi kullandım ve izlenimlerimi aktarayım.
    Araç Meksika'da üretiliyor, işçilik sorunları var (iç mekanda gözle görülebilecek montaj hataları), motor çok gürültülü (eski kasa megane 1,9 dti'ler gibi). Donanım eksiksiz ve performans müthiş, araba resmen uçuyor. Garip olan birşeyde 4000 devir üzerinde bir üst vitese geçip gaza tekrar yüklenince araç bir saniye kadar bir süre hiç tepki vermiyor sonra aniden sırtını koltuğa yapıştırıyor.
    Eğer düşünülen araç 1,6 8V ise hiç kullanmadım ama kullananlar yakıttan şikayetçi.
  • artık hiç bir marka kendi ülkesinde üretilmeyecek arkadaşlar. Görüyorsunuz işte yeni üretim üssü Çin
  • Hiçmi görmediniz bu jetta ları yaw halis muhlis alman, Türkiye ye gelen almancılar hep bunlarla gelirdi. Birde dizel olurdu arkadan şöyle siyah duman atardı. Almanya da yaşayanlar nasıl görmüyor, bilmiyor jetta'yı

1996 Volkswagen Jetta Wolfsburg Edition

Alman arabası olmayan VW, yani jetta

Alman arabası olmayan VW, yani jetta

• jetta ilginç bir model.

otomobil avrupada hiç tutmamış, amerikada ise kendi hayran kitlesini yaratmış.

sırf avrupadaki kötü imajını düzeltsin diye geçtiğimiz dönem avrupada bora adıyla piyasaya sürülmüş.
  • bir araç asıl menşei olan ülkelerde niçin üretilmiyor anlamıyorm..
    heleki piyasada sözü geçen araçalar.
    insanlar orda burda üretiliyor diye kalitesinden çekinerek alıyor.

başka ülkelerde üretip maliyet fiyatlarını düşürmek o kadar önemlimi..
    hep kalitden ödün veriliyor.
  • araçların imal edildiği ülkeler, kesinlikle araçların kalitelerinde belirleyicidir.

insan faktörünü hiçbir zaman sıfırlayamazsınız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkes1

bir araç asıl menşei olan ülkelerde niçin üretilmiyor anlamıyorm..
    heleki piyasada sözü geçen araçalar.
    insanlar orda burda üretiliyor diye kalitesinden çekinerek alıyor.

başka ülkelerde üretip maliyet fiyatlarını düşürmek o kadar önemlimi..
    hep kalitden ödün veriliyor.

özellikle avrupa ve amerika halkları dünyayı sömüre sömüre inanılmaz bir zenginliğe ulaştı.

çok yüksek ücret talep ediyorlar, bu ücretlerle avrupalıların asyalılarla rekabet etme şansı yok.

amerika zaten uzun süredir bu otomotiv işine önem vermiyor. onlar silah, bilgi, finans, uzay teknolojileri gibi işlerle uğraşıyor.

kültürel mevzular da önemli üretim işinde. japonyada olan bir aksaklık sonrasında sorumlusu toplum baskısından korkup (her ne kadar gurur olduğu söylense de) intahar edebiliyor. bir de ülkemizi düşünün.

bu durumda siz japonya üretimine mi, yoksa türk üretimine mi güvenirsinz? ya da fiesta, siesta gibi kavramlarla dünyada ün yapmış ispanyol üretimine mi?

• eğer bu konuda ölçü fiyat-kalite oranıysa jettaya büyük haksızlık ediliyor bence bu araç ortalama 34000 YTL lik fiyatıyla o fiyat aralığında bulunan tüm araçlara konfor olsun malzeme kalitesi olsun sürüş rahatlığı olsun iç hacmi olsun bagaj kapasitesi olsun çoğu konuda fark atar en yakın kulvarda gezinen golfün fiyatı jettadan fazla olduğu halde bagajına koltuğu devirmeden üç bavul koyamazsınız arka koltukta dizlerinizin izi ön koltuğa çıkar
    üç versiyonunu da kullandım o fiyata göre fazla bile araba
  • Geçen hafta vw bayilerinden jetta için fiyat aldım 102 midiline için 33.200.- 115 midiline için 34.850 fiyat alabildim uygunmudur sizce
  • birde çok kararsız kaldığım bir konuda bana yardımcı olurmusunuz
    jetta, golf, golf plus ve C4 arasında karar veremiyorum bana fiyat, konfor,yakıt,kullanım ve kalite açısından yardımcı olursanız sevinirim
    kullanım tarzı olaraksizi bilgilendireyim

Senelik ortalama 25.000 km yol yapıyorum
    bir yaşında bir bebeğim var
    şehir dışı yol senede 6-7 defa yapıyorum
  • fiyat konfor yakıt kullanım kalite isim ikinci el vs vs vs hepsini bi arada bi araçta toplamak çok zor hatta imkansız ama senin için ilk sırada ne geldiği önemli
    yakıt dersen c 4
    piyasası iyi araba dersen konfor dersen golf
    fiyat, kalite ve güvenlik dersen jetta derim
  • dizel modelini getirmiyorlarmı jettanın Türkiye'ye?
  • quote:

Orjinalden alıntı: netfinity

walla hocam 2,5 yildir almanyada yasiyorum. Almanyada bu süre icinde de bircok sehir gezdim ve gördüm, ama 1 tane bile WV jetta görmedim. Büyük bir WV servisi var yasadigim sehirde ,oradada yok !!! . 4 ay önce türkiyeye gelmistim ve ilk defa orada gördüm Jettayi. Meger WV jetta diye bir araba cikarmis.

Is nedeniyle 4.5 ay Almanya daydim 20 den fazla buyuk sehir gezdim surekli otoyoldaydim bir tane jetta gormedim birakin jettayi Turkiyede 42 bin satan boradan bile cok nadiren dikkatimi cekti.
    WV nin en populer araci passat avrupada jetta yada bosra nedense avrupalilarin tercihleri arasinda degil. Turkiye haric.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunel83 -- 7 Nisan 2006; 16:36:36 >
  • bir kere şu konuya bir açıklık getirmek istiyorum: "WV" değil "VW" yani "VOLKSWAGEN" (VOLK=HALK, WAGEN=ARABA). evet şimdi konumuza dönelim... ben de bir süre almanya' da bulundum. o zamanlarda türkiye'de VW bora almıştım. havaalanına iner inmez, gözlerim sürekli almanya yollarında bora aradı durdu. sonuç 10 gün sonunda sadece 2-3 tane bora gördüm. inanılmaz ama gerçek. vw'nin vatanı almanya' da bora maalesef tutulan bir araç değil. ben oradayken jetta daha çıkmamıştı. acaba şimdi durum nasıl? almanya' dan arkadaşlar varsa haber versinler...
  • TÜRKİYEDEKİ
    C4,
    307,
    FOCUS, NERDE ÜRETİLİYO ARKDASLAR?
  • bende Almanya'ya iş için gittim 15 gün sonucunda
    topu topu 2 adt jeep gördüm
    biri X5
    diğeri toyota
    BMW yok denecek kadar azdı
    Taksi olarak mercedes ve opel yoğunluktaydı
    daha çok
    reno, fiat ve japon arabaları vardı
    en çok ta opel

siz çıkmış niye vatanında vw yok diyorsunuz
    ula bmw yok
    mercedes yok
    bi opel var oda ucuz diye
    adamlar aşmış kardeşim en yeni arabalar bizim türklerde Almanlarda yok
    vergisi ağır vs...
    hep eski arabalar var
    bide bize bak
    en yeni arabalar bizlerde. Adamlar üretiyor bize satıyor bu iş bu kadar basit
    yani sermayeyi tüketmiyorlar
    kendi ürettiklerini kendileri yemiyor.
    biraz saksıları çalıştırın
    Bu arada Almanyada en çok tutulan araç audi sonra vw
    geçin kardeşim bmw'nin yanından bile geçmiyorlar
    nasıl bir tüketim toplumu olduğumuzu görün
    adamlar aya çıkar biz yaya kalmayalım diye at ararız durum budur.

• ŞİMDİ SİVRİNİN BİRİ ÇIKAR DERKİ
    KARDEŞİM AMERİKADAKİ ARAÇLARI GÖRMÜYONMU HEPSİ UÇAK GİBİ SON MODEL ARAÇLAR
    BUNA NE DİYECEKSİN DİYE SORAR
    SORARKENDE AMERİKALI DİYE BİŞEY OLMADIĞINI TAMAMININ GÖÇMEN OLDUĞUNU ÜLKELERİNDE GARİBAN GARİBAN YAŞAYAN VATANDAŞLARIN AMERİKAYA GİDİP ORADA BASTIRILMIŞ DUYGULARININ AÇIĞA ÇIKTIĞINI BİLMEZ
  • fast and furius daki beyaz wv da bir jetta idi
    hatırlatmak istedim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.