Şimdi Ara

Allods'un P2P Server'ı Açıldı.(Rehber içerir.) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
2
Favori
7.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bende başlıycam galiba tekrardan. Cok sevdiğim bir oyundu parayı veren düdüğü çalar mantığının gittiği bir serverde tekradan başlamak isterim. Şu 3 ay alana 3 ay bedava olayı hala sürüyormu acaba ? Ya da tekrar öyle bir etkinlilk olursa ben bekliyim biraz daha.
  • FabrikatörTorunu kullanıcısına yanıt
    Oyunu Bıraktığım için cevap veremiyorum ama kesinlikle iletişime geçip başlayın durumunu öğrenin oyunun son Gidişat pek iyi değildi umarım semadan sonra bir Şeyler değişmiştir( ki değiştiğini düşünüyorum). Iletişime Geçmek için oyunu kendi formunu kullanabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AntHC

Oyunu Bıraktığım için cevap veremiyorum ama kesinlikle iletişime geçip başlayın durumunu öğrenin oyunun son Gidişat pek iyi değildi umarım semadan sonra bir Şeyler değişmiştir( ki değiştiğini düşünüyorum). Iletişime Geçmek için oyunu kendi formunu kullanabilirsiniz.

P2P Serverini mi bıraktınız hocam ? Üstüme vazife değil ama neden bıraktığınızı öğrenebilir miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FabrikatörTorunu

quote:

P2P Serverini mi bıraktınız hocam ? Üstüme vazife değil ama neden bıraktığınızı öğrenebilir miyim ?

F2P server'ını zaten çok önceden P2W oyuna dönüştüğü için bırakmıştım. Daha sonra P2P'e başladım ama onuda kişisel nedenlerden dolayı bıraktım. Zaten 10 kişi türk anca vardı. Sürekli online olan koca serverda 40 kişi felandı(tek tarafda). Şu anda durum ne bilmiyorum öğrenirsem yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dehadar -- 29 Temmuz 2015; 11:45:36 >

• WoW çakması oyuna neden aylık ücret ödeyeyim ki? Gider WoW oynarım daha iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karıncayiyen Yiyen Adam kullanıcısına yanıt
    Daha iyi olduğu için
  • quote:

Daha iyi olduğu için

Hmm...

Enteresan.
  • Karıncayiyen Yiyen Adam kullanıcısına yanıt
    Grafik ve atmosfer farkı bar ama en önemlisi oyun Türkçe.Bende p2p ye baktım boştu sunucu.

• Başlığı açan arkadaşın bırakmasına üzüldüm. Ben bitirme tezim için bu kadar emek harcamamıştım. Ben de oyunu silmek ile oyuna devam etmek arasında kararsız kalmış durumdayım. Ancak benimkisi kişisel nedenlerden dolayı. Oyundan yana pek bir sıkıntı yok. Hatta nisan-mayıs aylarında boş serverde kahır çekerek oynayan az sayıdaki oyuncunun yaşadıklarıyla kıyaslarsam ittifak tarafı şu an cennet gibi bile diyebilirim.

1- Allods'da pvp keyfini yaşamadan başka oyunlarla kıyaslamayın. Yok onun çakması, bunun eltisi gibi tespitler röntgen filmine bakıp da yorumda bulunan berber kalfası yorumu gibi gelmekte bu keyfi yaşayanlar için. KO'da hilenin az, oyuncunun çok olduğu dönemlerde cznin dibine vurmuş biri olarak diyebilirim ki o bile sönük kalıyor Allods'daki pvp keyfinin yanında. KO'daki kalabalık kitlelere asla ulaşılamayacak olması KO'ya göre tek eksisi.

2- pvp videolarına baktığınızda birbirlerine Allah ne verdiyse dalan vasat grafikli bir oyun görmektesiniz. Ancak kazın ayağı öyle değil. Allods'un pvpsi hızlandırılmış satranç gibidir. Paganla kapışırken kullanacağınız sikiller ve kullanım sırası farklıdır, tapınakçıyla kapışırken farklıdır. Her clasa karşı kendi taktiğinizi geliştirirsiniz. Ve bu taktikler sabit kalmaz hiçbir zaman. Zira karşı taraf da kendi taktiğinde değişikliğe gidip kazanmanın yollarını arar. F2P serverda parayı bas alayına bas gerçeği var ancak P2P serverda herşey sizin oyunculuğunuza ve emeğinize bağlı.

3-Allods çıktığından beri çok iniş-çıkışları oldu. Level kasma sıkıcılığı hiç değişmedi. Bir günde 20 level alabilirsiniz ama tavuk bile yemlettiler ya diye bir ömür sövebilirsiniz.

4-Ben temmuz başında başlamadan birkaç gün evvel ittifak tarafında Avarice birliğinde bulunan (yanlış hatırlamıyorsam 15 civarı Türk oyuncu) ırkçı bir söylem nedeni ile birlikten ayrılıp ANKA'yı kurdular. O günden beri de ANKA'daki Türk oyuncu sayısı epey bir arttı. Sürekli online olan 20-25, arasıra online olan 10-15 civarı Türk oyuncusu var birliğin. Bunun yanında yardımlaşma üst seviyede olduğu için herkes hızla gelişti ve Avarice'den birçok yabancı oyuncu da ANKA'ya geçti. Dolayısıyla online sıkıntısı yok, bilakis fazlası var. 24 kişilik raidler artık en yüksek puanlı oyunculardan oluşturuluyor.

5-Eter, anormal, eriyen, cargallas gibi etkinlikler eksiksiz ve keyifle yapılıyor. TS'de ortam her zaman güzel. Makara hiç bitmiyor.

6-Malesef aynı gelişim imparatorluk tarafında yaşanmadı. Bir zamanlar serverin en güçlü birliği olan Ütopya yerinde saydı. Artık ANKA'dan fena sopa yiyorlar. Güçlü oyuncuları var ancak oyuncu sayıları yeteri kadar artmadı. Cargallas'larda özellikle takip ettim. Yeni oyuncuları var fakat gelişimleri yavaş. ANKA'daki yardımlaşmanın aksine orada biraz bencillik olsa gerek.

7-Oyun steame geçti deniyor ancak listede hala görünmüyor. Steam listesinde çıkarsa yabancı oyunculardan yana katılımın çok olacağını düşünüyorum. İletişim kolaylığı nedeni ile muhtemelen de Ütopya'ya geçerler ve taraflar dengelenir, oyunun keyfi artar.

Son olarak hiç Allods oynamamışlara karşı dürüst olacağım. Başlayacak olursanız keyif almanız biraz zaman alacak. Level kasması sıkıcı, charı tanımak, chara hakim olmak uzun bir süreç gerektiriyor. Ganyan manyağı tanıdığınız varsa onların bütün gün bültenle çalışmasını hayal edin. Sizler de öyle buildlere çalışacaksınız. Ama bu kısım eğlencenin başladığı kısımdır. Asla bıktırmayan kısımdır. Bu noktaya ulaşan teşekkür, ulaşamaya küfür eder bana.

Eski Allods oyuncularına tavsiyem ise bir dakika bile düşünmesinler başlamak için. Hele ki F2P oynuyosanız harcadığınız zamana,paraya yazık.

• quote:

Orijinalden alıntı: akçay10

Başlığı açan arkadaşın bırakmasına üzüldüm. Ben bitirme tezim için bu kadar emek harcamamıştım. Ben de oyunu silmek ile oyuna devam etmek arasında kararsız kalmış durumdayım. Ancak benimkisi kişisel nedenlerden dolayı. Oyundan yana pek bir sıkıntı yok. Hatta nisan-mayıs aylarında boş serverde kahır çekerek oynayan az sayıdaki oyuncunun yaşadıklarıyla kıyaslarsam ittifak tarafı şu an cennet gibi bile diyebilirim.

1- Allods'da pvp keyfini yaşamadan başka oyunlarla kıyaslamayın. Yok onun çakması, bunun eltisi gibi tespitler röntgen filmine bakıp da yorumda bulunan berber kalfası yorumu gibi gelmekte bu keyfi yaşayanlar için. KO'da hilenin az, oyuncunun çok olduğu dönemlerde cznin dibine vurmuş biri olarak diyebilirim ki o bile sönük kalıyor Allods'daki pvp keyfinin yanında. KO'daki kalabalık kitlelere asla ulaşılamayacak olması KO'ya göre tek eksisi.

2- pvp videolarına baktığınızda birbirlerine Allah ne verdiyse dalan vasat grafikli bir oyun görmektesiniz. Ancak kazın ayağı öyle değil. Allods'un pvpsi hızlandırılmış satranç gibidir. Paganla kapışırken kullanacağınız sikiller ve kullanım sırası farklıdır, tapınakçıyla kapışırken farklıdır. Her clasa karşı kendi taktiğinizi geliştirirsiniz. Ve bu taktikler sabit kalmaz hiçbir zaman. Zira karşı taraf da kendi taktiğinde değişikliğe gidip kazanmanın yollarını arar. F2P serverda parayı bas alayına bas gerçeği var ancak P2P serverda herşey sizin oyunculuğunuza ve emeğinize bağlı.

3-Allods çıktığından beri çok iniş-çıkışları oldu. Level kasma sıkıcılığı hiç değişmedi. Bir günde 20 level alabilirsiniz ama tavuk bile yemlettiler ya diye bir ömür sövebilirsiniz.

4-Ben temmuz başında başlamadan birkaç gün evvel ittifak tarafında Avarice birliğinde bulunan (yanlış hatırlamıyorsam 15 civarı Türk oyuncu) ırkçı bir söylem nedeni ile birlikten ayrılıp ANKA'yı kurdular. O günden beri de ANKA'daki Türk oyuncu sayısı epey bir arttı. Sürekli online olan 20-25, arasıra online olan 10-15 civarı Türk oyuncusu var birliğin. Bunun yanında yardımlaşma üst seviyede olduğu için herkes hızla gelişti ve Avarice'den birçok yabancı oyuncu da ANKA'ya geçti. Dolayısıyla online sıkıntısı yok, bilakis fazlası var. 24 kişilik raidler artık en yüksek puanlı oyunculardan oluşturuluyor.

5-Eter, anormal, eriyen, cargallas gibi etkinlikler eksiksiz ve keyifle yapılıyor. TS'de ortam her zaman güzel. Makara hiç bitmiyor.

6-Malesef aynı gelişim imparatorluk tarafında yaşanmadı. Bir zamanlar serverin en güçlü birliği olan Ütopya yerinde saydı. Artık ANKA'dan fena sopa yiyorlar. Güçlü oyuncuları var ancak oyuncu sayıları yeteri kadar artmadı. Cargallas'larda özellikle takip ettim. Yeni oyuncuları var fakat gelişimleri yavaş. ANKA'daki yardımlaşmanın aksine orada biraz bencillik olsa gerek.

7-Oyun steame geçti deniyor ancak listede hala görünmüyor. Steam listesinde çıkarsa yabancı oyunculardan yana katılımın çok olacağını düşünüyorum. İletişim kolaylığı nedeni ile muhtemelen de Ütopya'ya geçerler ve taraflar dengelenir, oyunun keyfi artar.

Son olarak hiç Allods oynamamışlara karşı dürüst olacağım. Başlayacak olursanız keyif almanız biraz zaman alacak. Level kasması sıkıcı, charı tanımak, chara hakim olmak uzun bir süreç gerektiriyor. Ganyan manyağı tanıdığınız varsa onların bütün gün bültenle çalışmasını hayal edin. Sizler de öyle buildlere çalışacaksınız. Ama bu kısım eğlencenin başladığı kısımdır. Asla bıktırmayan kısımdır. Bu noktaya ulaşan teşekkür, ulaşamaya küfür eder bana.

Eski Allods oyuncularına tavsiyem ise bir dakika bile düşünmesinler başlamak için. Hele ki F2P oynuyosanız harcadığınız zamana,paraya yazık.

Güzel açıklamışsın online türk oyuncu sayısının artmasına sevindim açıkçası, bende devam etmeyi çok isterdim ama hem bilgisayarım kötüydü(ben oynarken) hem internet, hem türk oyuncu azlığı dolayısıyla dışlanmışlık hissiyatı iletişim zorluğu derken bir akşam tartışma çıktı gene bir kaç türk oyuncu bıraktı. Bir sonraki günde dominyon esnasında bilgisayar çökünce direk attım formatı bir daha da yüklemeye yeltenmedim.

Zaten 15fps ile oynadığımdan bir şey anlayamıyordum. Sırf oyun Allods'diye girip en azından yeni bilgisayarım gelene kadar item olarak geri kalmak istemedim. Neyse geçti artık başlamak istemiyorum. İtem kasması zor ve uzun iş, oyuncu sayısında bir patlama olursa bir sene sonra felan belki yeniden girişebilirim oyuna belli olmaz.

Umarım steam işi olurda Allods hakettiği yerlere gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dehadar -- 1 Ağustos 2015; 1:36:51 >

• Steam yeşil Işık Yaktı ama steam çıkışını henüz yaptımı bilmiyorum oyun güzel ama ilk levellerde Kasarken kimseyi görmedim p2p sunucusu baya az oyuncuya sahip ama zevk almaya yetecek kadar kitlesi varsa kâfi.

• Son durum nasıl oynayan kaldımı hala p2p serverında ? Aradan 1 yıl geçtikçe başlayası geliyor insanın oyuna :D
  • Biz başladık tekrardan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Falagar

Biz başladık tekrardan

Kalabalık mı ?
  • toparlanıyor dönenler var oyuna
  • Falagar kullanıcısına yanıt
    hocam geceleri oyuncu kitlesi nasıldır? genel olarak (gündüz-gece) aktif 400-500 kişi oynuyor diyebilir miyiz? wildstar'da da bu kadar civarı oyuncu vardı yetiyor açıkçası.

• o kadar yok şu an
  • Falagar kullanıcısına yanıt
    https://allods.my.com/en/collectors-editions8

bu ilk pakedi almamız oyuna girmek için yetiyor değil mi? bir arkadaşımı da haberdar ettim duruma göre başlayabiliriz.

son bir soru daha :) steam üzerinden bağlanmamızda herkesle aynı servera giriyoruz değil mi?

edit: yeni ırktan açsak sizinle aynı tarafta olur muyuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaiberdono -- 21 Kasım 2017; 0:08:13 >
  • 4 ay p2p'ye girebilirsin o paketle. İmparatorluk tarafında kuruldu guild ama ittifakta ısrar olursa düşünürüz dediler. Irkı sonradan da oyun içinden değiştirebiliyorsun fark etmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Falagar -- 21 Kasım 2017; 2:55:10 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.