Şimdi Ara

Allods Online TR [.:-Ana Konu-:.] (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.640
Cevap
1
Favori
125.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyunun skill sistemi, görselliği(tamam gerçekçi ama içim ısınmadı) gibi ayrıntıları yüzünden oyuna ısınamadım. Lakin birçok mmorgp oyunundan kaliteli olduğu aşikar. Ne yapacağımı bilemiyorum. Acaba tekrar başlasam mı, ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pwnzs

DH Guild'i yada herhangi bi Türk Guild'ine alabilecek varsa başlayabilirim beyler.

-.-'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ǻlucard -- 11 Temmuz 2011; 10:19:35 >
  • Oyunda hala görünmezlik hatası var mı ?
  • Oyuna başlamayı düşünenler için birkaç bilgi vermeye çalışayım.

Oyunun değişik bir hikayesi var. Kabaca dünya bir felaket sonrası parçalanarak Allodlara bölünmüş (Allods buradan geliyor) parça parça, bölge bölge, ada ada parçalanmış ve sen bu adalarda görevler yapıyorsun. Hikayenin içinde, canavarlar, yaratıklar, insanlar, iblisler, iblise tapan kültistler, haydutlar, goblinler, elfler, vampirler, mahluklar gibi birçok oyuncu (mob) var. Haritalarda sana görev veren karakterler (npc) ler var. Onların verdiği görevleri tamamlayarak, hem yeni görevleri açıyor hem de exp, para ve yeni skiller açabiliyorsun.

45 lvl olduktan sonra kendi Astral gemini inşaa ediyorsun. Gerekli lisansları (zamanında görevleri yaparak) tamamlamış ve yeterli altın rezervine ulaşmışsanız inşaatı başlatıyorsunuz. Normal şartlarda Astral geminin inşaası uzun sürüyor minimum 1 aydı yanlış hatırlamıyorsam.

Oyunda değşik meslekler var, istediğini seçebiliyor ve geliştiriyorsun. Bitkicilik, Demircilik, Simyacılık, Terzilik gibi birçok meslek var, Bu mesleklerin değişik özellikleri mevcut. Örneğin bitkici bitki toplar müzayede de satışa sunar, simyacı bu bitkileri alır özel iksirler yapar bunları satar, terzi değişik elbiseler ve Astral gemilere yelkenler diker vs. vs. vs.

Astral gemi inşaası için de terzi vb. arkadaşlarınızın olması işi kolaylaştıracaktır. Geminiz hazır ise artık keşfedilmemiş Astral seyahatlere çıkabilir, yeni haritalarda azılı düşmanlarla (PvE) karşılaşabilirsiniz. 45 lvl den sonra karakterinizi daha sağlam hale getirebilmenin tek çözümü Astral Seyahat yapıp haritalardaki Boss lardan item düşürmek. Boss dediysek öyle bildiğiniz boss değil, herhangi bir ekiple kesilemeyecek bosslar (46 lvl World Boss). Bu yüzden Astrala çıkarken (6 kişi) sağlam Dps yapabilecek (warrior, mage), sağlam tank (paladin) ve sağlam healer (şifacı, karabüyücü) şart. Yoksa boss saniyede hacamat ediyor :)

Ben hemen girip lvl yapacam, çat çat çat kasacam hemen PvP ye başlayacam, milleti kesip kendi egomu tatmin edecem diyenlerdenseniz işiniz biraz zor. Ama oyunun hikayesi içinde rol almak hoşuma gider, gezmeyi, haritalarda dolaşıp etrafı keşfetmeyi severim, ekip kurup arkadaşlarımla beraber savaşmaktan daha çok hoşlanırım diyenlerdenseniz oyundan zevk alırsınız.

Astral gezintilerin haricinde, 45 lvl de Arena, Eriyen Ada gibi zamanlı PvP lere ekip olarak katılabilir rakip oyuncularla kapışabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Köktürk

Oyunda hala görünmezlik hatası var mı ?

Görünmezlik buguna henüz çözüm bulamadılar. Bazı asalar karakteri görünmez yapıyor ve bu itemlerin kullanılması ban sebebi. Dün 45 lvl arena da İmparatorluk tarafında bir healer görünmez halde arenada dolaşıp millete heal atıyordu tabi bu gözümüzden kaçmadı ss ler alınıp ticket atıldı
  • pwnsz biraz ilginç bir yaklaşım olmuş. Allods Online TR den bahsediyoruz. Sen türk guildi varsa diyorsun. Tabi buda bi yaklaşım tarzı. Ama yinede tuhaf biraz =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: deadlords

pwnsz biraz ilginç bir yaklaşım olmuş. Allods Online TR den bahsediyoruz. Sen türk guildi varsa diyorsun. Tabi buda bi yaklaşım tarzı. Ama yinede tuhaf biraz =)

Abov EU sandım ben bu konuyu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *President*

quote:

Orijinalden alıntı: Köktürk

Oyunda hala görünmezlik hatası var mı ?

Görünmezlik buguna henüz çözüm bulamadılar. Bazı asalar karakteri görünmez yapıyor ve bu itemlerin kullanılması ban sebebi. Dün 45 lvl arena da İmparatorluk tarafında bir healer görünmez halde arenada dolaşıp millete heal atıyordu tabi bu gözümüzden kaçmadı ss ler alınıp ticket atıldı

Anlaşılan ömür boyu kalacak bu hata.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Köktürk -- 11 Temmuz 2011; 12:13:22 >

• Oyuna yeni başladım 15 TL para verdim dedim güzeldir. Sonra bir baktım oyuna başlayalı 3.gün ban yedim. Neyin ne olduğunu bile daha çözemeden banlanma sebebimin hesabınız bloke edilmiştir diyor. Ne saçma sapan bir yargı sistemidir bu ? Bana açıklarmısınız ? Daha yeni başladım görünmezliktir diyolar. Görünmezliğin nasıl olduğunu bile bilmiyorken bana bir açıklama bile yapılmadan banlayan zihniyete
  • quote:

Orijinalden alıntı: deadlords

Oyuna yeni başladım 15 TL para verdim dedim güzeldir. Sonra bir baktım oyuna başlayalı 3.gün ban yedim. Neyin ne olduğunu bile daha çözemeden banlanma sebebimin hesabınız bloke edilmiştir diyor. Ne saçma sapan bir yargı sistemidir bu ? Bana açıklarmısınız ? Daha yeni başladım görünmezliktir diyolar. Görünmezliğin nasıl olduğunu bile bilmiyorken bana bir açıklama bile yapılmadan banlayan zihniyete

Bu konuda sana hak veriyorum. Bu oyun yapımcılarının kendi hatalarını kullanıcılara yamaması gibi bir olay. Bizim memlekette hakkını aramak en zor iş olduğu için birşey yapamıyorsun. Anca GA ler ile iletişime geçerde çözüm bulabilirsen belki.

Normalde görünmezlik bugu içeren itemleri görevler veriyor veya npc lerden alabiliyorsun. O itemi taktığında sen karakterini ekranda normal görebiliyorsun, sadece karakter sayfasını açtığında görünmüyor ordan ayıkabilirsin. Eğer orayı açmamış direk itemi takıp oynamaya devam etmişsen sen kendini görebilirken diğer oyuncular göremiyorlar, bu arada yaratık keserken illaki birilerinin dikkatini çekiyorsun ve SS alıp banlatıyorlar.

Önceden bu kural yoktu, fakat bunu fırsat bilen fırsatçılar savaş alanlarında görünmez dolaşıp milleti kesmeye başlayınca, oyun yapımcıları bugu çözecek bir patch çıkartmayınca, server yöneticileri böyle bir çözüm ürettiler. Tabi kurunun yanında yaş da yanıyor böylece.

Birde 3 günlük charı ss alıp banlatmak nasıl bir zihniyettir oda ayrı konu. Kesin çocuk çoluğun kurbanı olmuşsundur arkadaşım. Ben İttifak tarafında görünmez olan oyuncuları gördüğümde direk gidip uyarıyorum banlanırsın dikkat et diye, çoğu görünmez olduğunun farkında bile değil nerden bilsin adam. 40 lvl değilki bu belli ki yeni öğreniyor, ayrıca PvP alanında değil bişey değil derdin ne de SS yollarsın. Bu tip işlerden zevk alan zihniyetsizler var işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: pwnzs

DH Guild'i yada herhangi bi Türk Guild'ine alabilecek varsa başlayabilirim beyler.

Asanı sallasan Türk guildine deyiyor o derece

Şaka bir yana ne kadar katılım olursa o kadar iyidir beyler, oyun konuşmalar, karakter seslendirmeleri dahil full Türkçe. Bu tip Türkçe oyunların yaygınlaşması için bence katılın, herşey türkçe ve oynayanlarda türk olunca gerçekten daha zevkli oluyor.

Hele ORK ların o koca gövdeleri ve korkunç suratlarına rağmen "ALLAH RAZI OLSUN" demesine bayılıyorum
    Karakter seslendirmeleri ünlü kişiler tarafından profesyonel olarak dublaj yapılmış, ve gerçekten çok hoş

• oyunu bende oynuyorum arkadaşlar. yeni başlıyacaklar imparatorluk seçsinler lütfen.ben imparatorluktayım oyuncu sayısı ittifağa göre çok az.

şu görünmezlik olayına çok sinir oluyorum.daha dün akşam asee de ittifak ana kampın dibine gelmişim.girip içeri güç merkeznin alıcaktım.bi tane okçu gördü sonra bi anda arkamdan 3 kişi görünmez olarak daldılar ben noldunu anlamadan öldüm.ss de alamadım
  • Arkadaşlar ben de indiriyorum eğer sizlerin olduğu bir guild varsa gelmek isterim
  • quote:

Orijinalden alıntı: weatore

oyunu bende oynuyorum arkadaşlar. yeni başlıyacaklar imparatorluk seçsinler lütfen.ben imparatorluktayım oyuncu sayısı ittifağa göre çok az.

şu görünmezlik olayına çok sinir oluyorum.daha dün akşam asee de ittifak ana kampın dibine gelmişim.girip içeri güç merkeznin alıcaktım.bi tane okçu gördü sonra bi anda arkamdan 3 kişi görünmez olarak daldılar ben noldunu anlamadan öldüm.ss de alamadım

Sizin tarafta nasıl bilmiyorum ama İttifak tarafındaysan sizin kontrolünüzün altında bulunan güç merkezlerinin başındaki 3 tane büyücü görünmez, aynı durum sizin içinde geçerli ise seni kesenler güç merkezini koruyan görünmez büyücü npc lerdir :) malesef görünmezlik bugu içeren asalardan takılı olan npc ve moblarda görünmezler, çok sıkıcı ama Gipatta İmparatorluk Başkeseri, Kirah ta yine İmparatorluk askerlerinden görünmez olanlar var. Tam görev yapacaksın kimse yok diye giriyorsun bölgeye, çattt diye dmg alınca anlıyorsun dibinde görünmez mob olduğunu :) bana aynı anda 2 tane görünmez mob'un daldığını bilirim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: *President*

quote:

oyunu bende oynuyorum arkadaşlar. yeni başlıyacaklar imparatorluk seçsinler lütfen.ben imparatorluktayım oyuncu sayısı ittifağa göre çok az.

Sizin tarafta nasıl bilmiyorum ama İttifak tarafındaysan sizin kontrolünüzün altında bulunan güç merkezlerinin başındaki 3 tane büyücü görünmez, aynı durum sizin içinde geçerli ise seni kesenler güç merkezini koruyan görünmez büyücü npc lerdir :) malesef görünmezlik bugu içeren asalardan takılı olan npc ve moblarda görünmezler, çok sıkıcı ama Gipatta İmparatorluk Başkeseri, Kirah ta yine İmparatorluk askerlerinden görünmez olanlar var. Tam görev yapacaksın kimse yok diye giriyorsun bölgeye, çattt diye dmg alınca anlıyorsun dibinde görünmez mob olduğunu :) bana aynı anda 2 tane görünmez mob'un daldığını bilirim :)

yok bana saldıranların player olduğuna eminim çünkü ben o büyücülere tek atıyorum onlar bana 100-200 vuruolar ve sizin büyücülerde ben daha görünmzlik sorunuyla karşılaşmadım.ki şöyle bişey var büyücülerin saldırmayacağaı kadar uzaktaydım zaten güç merkezine.ama o görünmez mob olayı başka moblarda var çok sinir bozucu

• Hele playerlar görünmezlik bugu kullanınca insanın siniri tepesine çıkıyor gerçekten. Kessen ne olur kesilsen ne olur? bu oyunları kişisel gurur meselesi haline getirenlere anlam veremiyorum gerçekten. Savaşta her yol mübahtır ya sözde, benim oynadığım tüm oyunlarda rakip nedense hiçte etik olmayan işlere başvurarak savaşıyorlar.

Birde aynı tarafta olan guildler arasındaki kutuplaşmalar yokmu o dahada beter. Dün akşam +45 arenada bizimle birlikte giren diğer birlik arenaya girince savaşmaktan vazgeçti (olaya bak). Sonra İmp tarafı sayı olarak 2 katımız olunca yapacak bişey kalmadı tabi. Biraz savaştık ama pek başa çıkamadık. Onlarda izlediler :))) Bu akşam bakalım ne olacak. Ezici kalabalık olmalarına rağmen görünmezlik bugu kullanan healer'a hiç lafım yok zaten.
  • valla ben daha 28 lvlim ama 4lvl sihirli taş seti yaptım. böyle olunca 29lvl 2 kişide dalsalar rahat kesebiliyorum ikisinide.melee healrım bu arada bengeçen 28 lvl birini 2 kere üst üste kestim sonra bi baktım o adamla aynı klandan 3 kişi gelmiş +30 lvl birine verdim kutsalı diğer ikisi beni kesti ama yani bunu yapmanın ne anlamı intikammı alıo anladımki. ama dediğin gibi tüm oyunlar karşı tarafı öldürmek için her türlü çirkefliği yapıyor oyuncular.zaten böyle 3-5k can kalmışken görüp saldıranları hiç söylemiyorum onlar ayrı sinir.ben görsem o şekilde birini yanına gidip gülücük smileyini açıp basıp gidiyorum yani.
  • quote:

valla ben daha 28 lvlim ama 4lvl sihirli taş seti yaptım. böyle olunca 29lvl 2 kişide dalsalar rahat kesebiliyorum ikisinide.melee healrım bu arada bengeçen 28 lvl birini 2 kere üst üste kestim sonra bi baktım o adamla aynı klandan 3 kişi gelmiş +30 lvl birine verdim kutsalı diğer ikisi beni kesti ama yani bunu yapmanın ne anlamı intikammı alıo anladımki. ama dediğin gibi tüm oyunlar karşı tarafı öldürmek için her türlü çirkefliği yapıyor oyuncular.zaten böyle 3-5k can kalmışken görüp saldıranları hiç söylemiyorum onlar ayrı sinir.ben görsem o şekilde birini yanına gidip gülücük smileyini açıp basıp gidiyorum yani.

Genelde çoğu oyunda healer biraz kasması zor, dps düşük, savunma ağırlıklı karakterlerdir.

Ama burda tam tersine bir fena healerlar. En hızlı kasan karakter desem yanlış olmaz. Birliğe lazım diye bir arkadaşımız Healer açtı, daha 1 ay olmadı adam 45 lvl. Dün beraber astraldaydık :) ben kaç aydır oynuyorum zor kastım ama healer süper farm yapıyor. Senin lvl inde salyangozları tek tek kesiyordum ben :D healer 24 lvl de 10 tanesini aynı anda çekirdek gibi çitliyor :))))

• evt healerlar fena gerçekten bende forumda eu başlığında okumuştum ondan açtım healır
  • Chiple Levelin temmuz sayısında dvdsi vardı
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.