Şimdi Ara

alkollu arac :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadasımın dogumgunu nispetiyle iki bira içtim :( ve kazaya karıstım 6 ay ehlıyetımı aldılar ve 300 kusur ceza ve stresı :(( pişmanım içimi dökmek için topici açtım ve ondekı adam kıllık yaptı neden yptı bılmıorum yandakı arkadas kullanıo(o ıcmedı) dememe ragmen hayır buydu dedı ve uflettıler 60 promıl ıcın :( adama ne desem az benım tıcarı olarak kullandıgım aractı sımdı nası trafıge cıkarım diken ustunde

• Kusura bakma ama fazlası ile hak etmişin

Hiç değilse mert bir şekilde buraya yazmışın ve pişmanım demişin

Umarım birdaha alkollü araç kullanmazsın.
  • arkadasım ıcmek ıstememe ragmen bıde ortamdan evı uzaklıgı 600 mt olunca ıctım yoksa kesınlıkle cıkmam oyle trafıge cok pısmanım gercekten
  • seni odunla dövmek lazım ya neyse
    en azından silverstarın dedii gibi mer bi şekilde yazmışsın buraya.
    can kaybı yaşanmaması tesellin olsun
    umarım ders almışsındır, ki pişmanım dediğine göre durum bunu gösteriyo.

quote:

ondekı adam kıllık yaptı neden yptı bılmıorum yandakı arkadas kullanıo(o ıcmedı) dememe ragmen hayır buydu dedı

cümlenin şu kısmını anlamadım.sanırım polise yalan söylemişsin.doğru muyum ?
  • extremeenvy evin ve ortamın mesafesı yuzunden içmiştim :S evet yandakı arkadası sofor gostermek ıstedım olsun ii oldu belkıde ders derstır ama 6 ay alınmasına bozuldum sonucta 40 la gıderken adamın bırden onume kırmasıyla gerceklestı kaza sucum 0 agresıflık 0 olcagı varmıs ders olsun dıye yazdım pısmanlık kotu bişimiş ilk defa yasayınca bide
  • TAbi ders alman lasım ya bir insanın ölümüne sebeb olsaydın o zaman bide hapis yatardın ..
  • allah korumuş ki arabaya çarpmışsın.hızın 40 bile olsa bereket yayaya çarpmamışsın.olur ya kafasını biyere vurur .....
    ders aldığına göre problem yok bence ortada
    her insan hata yapıyo hayatında.önemli olan senin gibi hatasından ders çıkarmak.umarım ilk ve son olur.
    yalnız ehliyetin 6 ay alınması ???
    ben sadece ceza ve uyarı sanıyodum belli oranda alkol sınırını geçene
  • Kaza riskleri nedeniyle trafik polisi için, sürücülerin alkol kontrolünün özel bir önemi vardır. Sürücü, alkolmetre ile yapılan test sonucunda alkollü çıkarsa; 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun 48/5 maddesi gereğince para cezası ile cezalandırılır, aracı trafikten men edilir ve sürücü belgesi (6) ay süreyle Trafik Polisince geri alınır.

Aynı sürücü aynı suçu işlerse; yine Kanunun ilgili maddesi gereğince para cezası ile cezalandırılır, aracı trafikten men edilir ve sürücü belgesi (2) yıl süreyle Trafik Polisince geri alınır.Aynı sürücü üçüncü kez alkollü olarak araç kullanırken tespit edilirse, kanunun ilgili maddesinde belirtildiği şekilde para cezası ile cezalandırılır, aracı trafikten men edilir ve sürücü belgesi (5) yıl süreyle Trafik Polisince geri alınır. Ayrıca (6) aydan az olmamak üzere hafif hapis cezası uygulanılır. (5) yıl süreyle geri alınan sürücü belgesi sahipleri, 5. yılın sonunda, psiko-teknik değerlendirme ve psikiyatri muayenesi sonrasında durumu uygun olanlara belgeleri iade edilir.

şimdi okudum

• extremeenvy hayır 51 promılı bıle assan 6 ay alınıyor ve ben bu arabadan ekmek kazanıyorum nasıl olcak bılmıyorum kacak surusun stresı eklencek bıde of of
  • şimdi okudum barış emniyetin sitesinden.doğru söylüyosun

yalnız bi yanlışı diğer bi yanlışla sürdürmek ayrı bi konu.ancak arabadan ekmek kazanıyorum demen...
    kötü bi durum.olaya duygusal yönden yaklaşıyorum ben o yüzden daha fazla yorum yapmak istemiyorum :(
  • geçmiş olsun
  • :( ama gıtmelıyım ıse kacak ta olsa trafıkte seyırde olmalıyım ...bu arada muhabbetın sonunun bole bıtcegını ınsan kestıremıyor allah kımsenın basına vermesın kotu ya kazasız belasız surusler arkadaslar

extremeenvy arkadasım dusuncen ıcın tesekkurler gercekten zor durum bıde aılden saklama olayı dahada zor arabayı allahtan bugun yaptırdım cıkıyor cezayıda bı sekılde oderım ama ıste kacak hayat yasamak gıbı bısı olcak ...gereksız yere gereksız durumlara dusmemenız dılegıyle
  • Geçmiş olsun, kazada kusurlumuydun? Ya bir insanın ölüm yada yaralanmasına karışsaydın? Şükret ki giden ehliyetin olmuş..

Umarım bir daha bu hatayı yapmassınız..

Ne kadar içsemde, kendimi iyi hissetmedikçe o koltuğa oturmam, 3 saat beklerim yine oturmam, sizde oturmayın artık..
  • mRcOLL dostum ben kusursuzum duz yolda 40 gıbı seyderken sag serıdı kapatan bı kamyonet ve onumdekı yaslı amcanın kamonetı farketmeden yaptıgı atak sonucu oldu resmen onume kırdı alkolle bagdastırılcak bısı degıldı acıkcası kafam yerımde sakın aheste gıdıyordum...neyse olcagı varmıs ıkı gundur uyku uyumuyorum bı derdımı acıyım dedım tesekkurler arkadaslar
  • canın sağolsun.ders olmuş sana.ancak ehliyetinle ilgili bi işte çalışman açıkçası üzdü beni.keşke bi çıkar yolu olsa ama böyle bi durumu suistimal eden çok olur.keşke işyerinden bi kolaylık sağlasalar ama bu zamanda hiç zannetmiyorum.ne kadar canını sıkma desem boş ama ne bileyim...ben de dondum kaldım.söyliycek bişe bulamıyorum... :(
  • extremeenvy :( olcagı varmıs demekten baska bısı yapamıyorum
    baya bı duygu modu oldu ama gercekten zor ceken bılır
  • Afedersin de ev ile mekan arası 600 metreydi ne olcak ki dedim diyorsun. O zaman bir zahmet taksi tutsaydın yada tıpış tıpış yürüseydin. Umarım bu sana ders olur ve bir daha alkollü araç kullanmazsın. Benim alkoliğin önde giden arkadaşlarım da var ama adamlar ya içince kullanmıyorlar yada araba varsa içmiyorlar bu kadar kardeş yapcak bişey yok.
  • ya ben bazen akşam içip sabah yola çıkıyorum, aradan 4-5 saat geçiyor. Az bişi kanda olursa ceza alır mıyız? Yani kesinlikle etkisi kalmıyor ama kanda biraz kalıyodur, üfleyince belli eder kendini herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicotinell -- 11 Temmuz 2007; 0:02:21 >
  • kanda olup olmaması değil problem.problem kandaki alkol değerinin 0.50 promilden fazla olması. 0.50 promil yasal sınırdır...
    alkolün kaç saatte vücuttan atıldığını bilmiyorum.ki bünyeden bünyeye değişeceğini düşünüyorum.en iyisi yatıp sabah kalkana kadar araç kullanmamak.canımzı yolda bulmadık :)
  • saol, yok zaten ben yatıp kalkıyom öyle kullanıyom da 0.50 promil neye dek gelir acaba. Arkadaş 2 bira içmiş sınırı aşmış, o zmn bir bira mıdır sınır
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.