Şimdi Ara

Alkolden Ehliyeti Kaptıranlar Bilgi Paylaşım Konusu (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.064
Cevap
18
Favori
337.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sandmany

arkadaşlar şafak 22 ay :) biter mi?
    Hacı naptın askerde alay komutanın yüzüne mi tükürdün o Şafak neyyy 😀
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

ulan daha 5 ay var ne geçmez 5 seneymiş ya

Alıntıları Göster
    Benimde 08/06/2015 de alınmıştı 3. kez

Süre dolmuş, ama neye yapacağım ne edeceğim tam belli değil, peşine düşmedim işin.

3. kez kaptırıp deneyimini aktaran bir kişi bile göremedim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerdarS.

Benimde 08/06/2015 de alınmıştı 3. kez

Süre dolmuş, ama neye yapacağım ne edeceğim tam belli değil, peşine düşmedim işin.

3. kez kaptırıp deneyimini aktaran bir kişi bile göremedim :D

Alıntıları Göster
    5 seneden sonraki proseduru ogrenebildiniz mi?
    4 haftalik bir kursa gitmek gerekiyormus
  • furer F kullanıcısına yanıt
    O dediğiniz kursun adı SÜDGE ikinci kez kaptırdığınızda girilen bir kurs, yani önceden girmiştim o kursa ona girmiyoruz tekrar.

Hala tam öğrenemedim ama Psikoteknik değerlendirme ve trafik ceza makbuzu ödendi dekontu yetiyor deniyor, ama net değil hiç bir şey, ehliyetin teslim yeri olarak istanbul dışında bir yer yazılmış o yüzden tam öğrenmeden hareket edemiyorum.
  • https://www.ensonhaber.com/yasam/zavadanak-ifadesiyle-unlenen-bekir-varola-5-ay-hapis

Arkadaşlar 6 ay ehliyete el konulduysa bu adamın ilk kez yakalandığını gösterir. Fakat ilginç kısım bu adama 5 ay hapis cezası verip cezaevine göndermişler. Benim merakım forumda herkes ilk kez yakalanınca HAGB verildiğini söylüyordu. Bu adama niye verilmemiş bilgisini olan varsa yardımcı olur mu?
  • Selam alkolik dostlarım :d

Bl ara ayarlayın topluca dışarda muhabbet edelim.
  • Merhaba dostlar bugün dava sonucu direk geldi bana. Mahkemeye falan çıkmadım. 5 yıl erteleme vermişler. Darısı sizin başınıza.
  • ykursat3301 Y kullanıcısına yanıt
    Merhaba Dostum çok geçmiş olsun neden mahkemeye çağrılmadın. Para cezası çıktı mı mahkemeden. Birde nereye geldi sonuç
  • Hocam sanırım pandemi dönemi ve ilk vukuatım olduğu için bu gibi suçlarda direkt tebligat geliyormuş. 5 yıl erteleme verdiler bana. Ehliyeti geri alma süremin dolmasını bekliyorum. Mahkemeden ekstra bir para cezası gelmedi 1000 civarında ceza ödedim 6 ayda ehliyet alamıyorum şuan.
  • ykursat3301 Y kullanıcısına yanıt
    hakkınızda hayırlısı hocam dikkatli olmak lazım, mahkemeden bir para cezası gelmemesi iyi olmuş
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserdar34 -- 15 Eylül 2020; 0:18:2 >
  • emreeeçetin E kullanıcısına yanıt
    Hakimler davanda ilk siciline bakarlar , acık kalapı ne kadar dosyan var sa görürler , bu 5 ay hapis alan arkdasın büyük ihtimal daha önceden başka suctan hagb almıştır , imkanı yok sicili temi birine sadece alkollu yakalnmasından 5 ay hepis cezası vermezler
  • Arkadaşlar ben 2 kere ehliyetimi kaptırdım, 1.de 6 ay kaptırdım ve geri aldım 2.de 2 yıl kaptırdım ve 1 yılı dolmak üzere ama şöyle bir sıkıntı var ben bir kez daha alkollü ve ehliyetsiz yakalandım ehliyetimi almama 1 yıl var daha şimdi bu 3. yakalanmamda sadece cezayı yatırıp kalan 1 yılımın dolmasınımı beklicem yoksa bi 5 yıl daha üzerine eklenicekmi ?
  • çok geçmiş olsun hocam mahkemeye çıkacak mısın peki
  • Kaya29 K kullanıcısına yanıt
    doğru diyorsun hocam eksik haber yapıyorlar
  • canershn54 C kullanıcısına yanıt
    2 yıl kaptırdığın günün bitiminde üzerine 5 sene eklenecek. Yani 2026 da alacaksın geri. Çok geçmiş olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cacarer

2 yıl kaptırdığın günün bitiminde üzerine 5 sene eklenecek. Yani 2026 da alacaksın geri. Çok geçmiş olsun...
    Alkolsuz yakalansa sure uzamazdi dimi
  • cihanair kullanıcısına yanıt
    Alkolsüz yakalandığında süre uzamaz, Ehliyetsizlikten işlem yaparlar. Maalesef bunun Da yaptırımı maddi yönden çok ağır. Araç senin ise 2474 TL, araç başkasının ise aynı şekilde plakaya da 2474 lira ceza yazılır...
  • bende başımdan geçenleri anlatmak için üye olmak istedim.

2016 yılında ilk kez ehliyetimi 100 küsür promilden ötürü kaptırdım. hakkımda trafiği tehlike soktuğum için kamu davası açıldı. hakim 2.5 ay hapis verip, daha önce suça karışmadığım nedeniyle hagb verdi. 5 yıl içerisinde herhangi bir suça karışmazsam siciline işlenmeyecek denildi. cezayı ödeyip 6 ay sonra ehliyetimi aldım. Bu süre zarfından sonra hiç alkollü araç kullanmadım. 6 ay içerisinde ehliyetsiz olarak meçbur kalmadıkça araç kullanmamaya çalıştım. Kullandığım zamanlarda da gece 12'den sonra kullanmadım.

lanet olsun ki 2020 ocak ayında mecburi sebeplerden ötürü alkollü olarak direksiyon başına oturdum. 5 yılın dolmasına sadece 1 sene kalmışken.. şans budur ki tekrardan ehliyetimi kaptırdım. 100 profil üzeri olduğu için dava açıldı. seri mahkeme usulü dava ile para cezasına çevrildi. ancak 1. mahkemeden aldığım hagb cezası için bildirim kağıdı geldi. dava tarihi verilmiş.. nisan 2021 yılında karar yüzüme okunacak.

avukatla konuştuğumda istinafa gönderebileceğimizi tck 51'den faydalanmayı deneyeceğimizi, olmazsa bile 2.5 ay hapis yatmayacağımı söyledi. maksimum 1-2 gün girdi çıktı yapabilirsin diye söyledi. sadece ilk hakimin neden para cezası değilde direkt olarak hapis cezası verdiğini anlamış değilim. yazılan örneklere baktığımda genelde ilk kez kaptırmada para cezası veriliyor. işinde gücünde, ilk kez suça karışmış biriydim oysa ki :) Avukat; hakimlerin sağı solu belli olmuyor, o gün sinirliyse, gözü tutmadığıysa bile vermiş olabilir demişti.

Son not olarak; Mecburiyetten araba kulllandınız. Ehliyetsiz olarak trafik kontrolüne denk gelip, ceza yazılmaması için dil döktüğünüz durumlarda memur bey sadece ruhsatı size uzatıyorsa ama kimliğinizi vermiyorsa arabanıza gidip arasına birşey sıkıştırmanızı istiyordur :)

2022 yılının ocak ayında ehliyetimi geri alacağım. siz siz olun alkollü araç kullanmayanız. sonra her sarı yelekli gördüğünüzde kalbiniz yerinizden çıkmasın!

• quote:

Orijinalden alıntı: Cacarer

Alkolsüz yakalandığında süre uzamaz, Ehliyetsizlikten işlem yaparlar. Maalesef bunun Da yaptırımı maddi yönden çok ağır. Araç senin ise 2474 TL, araç başkasının ise aynı şekilde plakaya da 2474 lira ceza yazılır...
    Ehliyeti verdigin gunden sonra 5 sene dimi ?
    O 5 sene bitmeden allah korusun 2 dene gidiyor
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.