Şimdi Ara

Alkolden Ehliyeti Kaptıranlar Bilgi Paylaşım Konusu (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.065
Cevap
18
Favori
336.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Buralardayım reyiz. Südge kursu 1 ay sürüyor haftada bir gün gidiyorsun en son sınav ve psikoloklar konuşuyor. Kayıt olman yeterli sadece. Online eğitim olacak diye duydum en son takip et

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: futbolmania01

selam millaet, 01/10/2015 de alkolden ehliyetimi 6 ay süre ile kaptırdım şimdi aynı tarihteyim ben yarın tekrar alkollü yakalanırsam sonuç ne olacak ?

5 sene sonra olursa 6 ay

5 sene once olursa 2 sene gider

benimde aralikta doluyor bekliyorum

• Cacarer C kullanıcısına yanıt

sagol kardeşim pazartesi kayıt olucam

• Kaya29 K kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun reyiz. Senin de 3-4 ay kaldı sanırım

• Merhaba bende 2019 mart ayında ehliyetimi 0.60 promilden 6 aylıgına kaptırdım. Fakat aynı hatayı 2020 kasım ayında da yaptım ve bu defa promil 1.38 cıktı. Ehliyet 2 yıl gitti. Test ve ifadenin ardından oradan ayrıldım. Hakkımda kamu davası açılacağı söylendi. Tecrübe sahibi arkadaşlar neler olacağını söyleyebilir mi?

• Demirdemir00 D kullanıcısına yanıt

Merhaba; trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan 3-5 ay sonra mahkemeye çıkacaksın ve 5 sene içinde Hagb yani herhangi bir suça karışma deyip gönderecek. Şayet karışırsan bu dosya da açılır ve hapis olayına bir adım daha yaklaşırsın. Üflediğin için 2 sene içinde Südge kursuna yazılıp belgeyi alman gerek yoksa ehliyetini süre bitiminde alamazsın. 2 sene uzun süre araçlarla içli dışlıysan hele çalıştığın iş ehliyet üzerine ise. Çok acı veriyor ama yapacak bişey yok, geçmiş olsun...

• Cevabın için teşekkürler. Umarım cezayı yatırtmazlar yada gir çık yaptırtmazlar işimiz elimizden gitmesin.

• Demirdemir00 D kullanıcısına yanıt

Yok cezaevi süreci yaşamazsın ilkinde Ya da siciline işlenen bir durum olmaz..

Bayadır girmiyordum kusura bakma yeni gördüm reis şubat alacam da daha yazılmadımm ya südgeye haftaya halledeYim ya aradan cıksın belki dediğin gibi uzaktan eğitimdir. Senin ne kadar kaldı şafak:)

• Kaya29 K kullanıcısına yanıt

online eğitim olur muhtemelen reyiz. Şafak 160 :)

Sorma açan yok südge yerini ocak ayın da yeni kayıt alacaklarmıs , keske gecen sene alsaydım ne biliyim covid cıkacagını

• Eyvallah başkan

• Merhaba

Benim de ehliyetime iki yıl el konuldu.

Geri almama 8-9 ay var ancak edevlette

"Sürücü belgenize ait bir kısıt bulunmamaktadır." diye yazıyor.

Bu ne anlama geliyor

• Bir türlü cevabını bulamadığım bir konu daha var

B sınıfı ehliyetime el konulmadan önce , A sınıfı ehliyet sınavlarına girip alma hakkı kazandım ancak trafikten randevu alıp ehliyet kartımı çıkartmadım.

Şimdi B sınıfı ehliyetimi geri alma tarihine kadar A sınıfını çıkartmak için gerekli süre doluyor ve belgelerim zaman aşımına uğruyor.

Böyle bir durum için bir yasa veya madde yok mu?

ne yapmam gerekir?

• bistüri_ucu kullanıcısına yanıt

Südgeye yazılacaksın , oradan basarılı olursan ehliyetini gerri alıyorsun

• yav burayı okuyorumda ne pişkin insanlar var yahuu..abd de direk hapis yatarsın alkollu yakalanırsan.bu ülkede yine iyi davranıyorlar...adam yakalanmış yetmemiş 2 ay sonra yine yakalanmış ne yapacağım diye soruyor..yahuu birinciyi anlarımda ikinci bu kadar yakın zamanda nasıl oluyor..bende alkollu ortamlarda bulundum arac varsa muhakkak biri alkol almaz bizleri eve bırakırdı..kural basit yani..iradeli olacaksın içmeyeceksin..neyse akıl vermeye gelmedim ama şaşıracak şeyler yazan var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reko -- 1 Aralık 2020; 11:45:50 >
  • Arkadaşlar 4 gün önce ufak bi kaza yaptım alkollüydüm ve stajyer ehliyettim dolayısıyla ehliyetim daimi iptal oldu ve 1228 TL ceza kestiler sonra ifade için karakola götürdüler promil 201 çıkmıştı
    Karşı taraf şikayetçi olmadı kamu davası açılacakmış ve gbt temiz benim dava sonucu ne olur arkadaşlar çok kötüyüm suan bilgi verebilecek varmı acaba

• emreebeyy E kullanıcısına yanıt

şikayetci olmamış karşı taraf, bu senin açından güzel bişey. Mahkemeye çıkacaksın 2-3 ay sonra bulunduğun şehre göre değişir süresi. 5 sene suça karışma deyip gönderecek, siciline herhangi bir şey yansımayacak. Ehliyetin stajyer olduğu için iptal oldu, sil baştan 6 ay sonra kursa yazılman gerek. Geçmiş olsun..

Sürücü belgesi olanda da, Geçiçi süre ile alınanda da öyle yazar, daimi iptal olmadığı sürece sıkıntı yok.

A sınavını geçip anladığım kadarıyla kurs ücretini yatırıp belgeyi almadın. Sertifikan emniyet sisteminde görünmekle birlikte ehliyet olarak gözükmez. Bence kursa gidip sertifikayı al nufüs a git ehliyetine işlettir. Orda ki memur bence sisteme işleyecek ama sürücü belgen geçiçi alınmış kullanamazsın diyecektir.

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.