Şimdi Ara

Alışveriş sitesi kurmak e-ticaret...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
40
Cevap
2
Favori
24.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkese kolay gelsin... yerimi değil mi bilmiyorum ama konuyu buraya açtım. Benim fikrim şu hazır alışveriş sitesi kurup satan şirketler var ve bunların paketlerinde örneğin 1000 usd gibi bir rakama sitenizi kuruyor ve ürün satışı yapabileceğiniz örn. gold , penta , pozitif kurumsal gibi sitelerin bayiliğini sizin alışveriş sitenize ekleyip ilgili ürün tedariğini falan sağlıyorlar bir nevi aracılık gibi... Böyle bir site kursak bunun kazancı nasıl olur ne kazandırır mesela aylık ort. 2000-3000 ytl gibi bir kar bırakabilir mi ? Birde böyle bir sitenin tanıtımını nasıl yaparız...? google da nasıl yollara başvururuz ki muhtelif aramalarda sitemizin ismi ön planda olsun ? Yardım ve görüşlerinizi dört gözle bekliyorum....

• Merhabalar,

Öncelikle bi alışveriş sitesi kurmak ciddi bi iş olsa gerek ki TR de o kadar alışveriş sitesi olmasına rağmen duyduklarımız ünlü olanlar çok az. Sizde farkındasınızdır ki özgün içerikli siteler tutuluyor. Yani bi gittigidiyor ya da hepsiburada weblebi gibi alışveriş siteleri özgün başka bi benzeri eşi yok.

- SEÇİM KONUSU -
    Bu bağlamda başkalarının yazdığı ve veritabanı ya da dosyalarının bir bölümünün başkalarının sunucularında yer alan bi alışveriş sitenizin olması ne kadar mantıklı olur ? Bu soruya cevap vermek lazım çünkü belirli ücretlerle satılan çoğu alışveriş scripti bu halde satılıyor.
    Kendi serverınızda barınan scriptler kullanmak en mantıklısı tabi zira dosyalarınız veritabanınız herşey elinizin altında bulunuyor.
    Size önerebileceğim lisanslı bazı yabancı yazılımlar. Önereceğim yazılımlar tamamen kendi hostunuzda barınmaktadır.

-CubeCart
    -ViArt

Her ikiside özellikle ViArt gördüğüm en profesyonel E-Ticaret yazılımıdır. Burda şu soruyu kendinize sormalısınız.
    Türkiye'den alıp daha az ödeyip ilerde gelişen sitemin bazı dosyaların ve veritabanlarının başka sunucularda tutulmasına razı mıyım ?

Cevap HAYIR ise yukarıdaki yazılımlardan birini seçmenizi öneriyorum

- REKLAM -
    Reklamın en iyisini yapıcak olan yine müşteriniz olacaktır. Ne kadar iyi hizmet o kadar iyi müşteri potansiyeline eşittir bence internet bazlı reklam için GOOGLE da iyi yerler edinmek gerekiyor haliyle. Bunun için SEO optimizasyonu, güncel ve özgün içerik şart.
    Birde işin mail reklam tarafı var Bu pek güzel bi olay olmasa da spam a düşmeden 100lerce 1000lerce reklam maili atan profesyonel firmalar bulunmakta.

- SONUÇ -
    Ben alışveriş sitesi açmak istesem şu seçenekleri incelerdim.

1-) Site scripti tamamen benim elimin altında olmalı.
    2-) Hostum sıradan bir host hesabı değil tamamen bi DEDICATED (Sadece bana çalışan server makina) olmalı.
    3-) Sunucum TÜRKİYE de OLMAMALI. Kesinlikle yurtdışını tercih ederim.
    4-) Ürün tedarikçilerini yine yurt dışından seçerim. çok ucuz mal dağıtan siteler mevcut. ( Garanti olayını düşünmeden yazdım )
    5-) Maillerimin yerine ulaşması için profesyonel bir mail dağıtım şirketi ile çalışırım.
    6-) Sitemde güvenliğin tam olmasına dikkat ederim.
    7-) Yaptığı satış üzerinden pay alan elemanlar çalıştırırım.

bu seçenekler kafa patlattıkça çoğalır. iyi kafa patlattım he

son söz olarak. Alan adının çok şahene olmasıda bir etkendir. Bu yazıyı okuduğunda umarım caymazsın

Aklına takılan sormak istediğin bişi varsa başka soruda alabilirim.

kolay gelsin...

• WEBSANATİ@ güzel bilgiler vermişsiniz,bende bi e-ticaret sitesi kurmayı düşünüyordum yalnız sizin bu yazılardan sonra tırstım bayaaTr deki kastetiğiniz scriptlerden kasıt örneğin neticaret yada eticaret gibi sitelerin hazır scriptlerimidir?bu söylediğiniz 2 yabancı siteden bu iş nasıl olacak peki,scriptleri ücretli sanırım...peki e-ticaret scripti kendi hostunda barınan free e-ticaret scripti sunan siteler varmıdır acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: Boracalin

Arkadaşlar herkese kolay gelsin... yerimi değil mi bilmiyorum ama konuyu buraya açtım. Benim fikrim şu hazır alışveriş sitesi kurup satan şirketler var ve bunların paketlerinde örneğin 1000 usd gibi bir rakama sitenizi kuruyor ve ürün satışı yapabileceğiniz örn. gold , penta , pozitif kurumsal gibi sitelerin bayiliğini sizin alışveriş sitenize ekleyip ilgili ürün tedariğini falan sağlıyorlar bir nevi aracılık gibi... Böyle bir site kursak bunun kazancı nasıl olur ne kazandırır mesela aylık ort. 2000-3000 ytl gibi bir kar bırakabilir mi ? Birde böyle bir sitenin tanıtımını nasıl yaparız...? google da nasıl yollara başvururuz ki muhtelif aramalarda sitemizin ismi ön planda olsun ? Yardım ve görüşlerinizi dört gözle bekliyorum....

çok kolay bir iş değil ve millet boracalin alışveriş sitesi açsada alışveriş yapsak diye beklemiyor,benim için öyle oldu yani,internete reklam vermek tv ye reklam vermekten daha zor gibime geldi,tüm fiyat karşılaştırma vb siteler ücretli yada belli bir süre sonra ücretliye geçiyor,diyelim ki ücretsiz bir kıyaslama sitesine üye oldunuz hakkınızda yazılan olum olumsuz kasıtlı kasıtsız yorumlara cevap vermeniz lazım,belli bir süre sonra kıyaslama sitesi sizden fahiş bir fiyat isteyebilir sizde üyeliği bırakmak zorunda kalabilirsiniz sonuçda hakkınızda yazılan kasıtlı yorumlara o sitede cevap veremezsiniz diye düşünüyorum ,

alışveriş sitesi kurmak hobi gibi iş yani

para kazanmayı düşünmeyeceksin keyfine yapacaksın.tabi tanımadığın bilmediğin insanların senden bir

şeyler alması çok güzel çok zevkli ama kar olayı çoook düşük çoook.

ve bizim ülkede online alışveriş yapan insanlar öncelikle kesinlikle fiyata bakıyor

sürekli en düşük fiyatı arıyorlar.weblebi.com un durumunu hatırla,

düşük fiyatla mal satabilmen için tonlarca mal alman lazım,o kadar sermeye olsa zaten başka iş yaparsın,

diyelim tonlarca mal aldın,bir bakarsın dolar düşmüş zarar bir bakarsın ithalatçı firma damping yapmış zarar,

............

• Hortlatayım devir ve teknoloji değiştiği için :)

Artık tedarik sistemi var. Entegrasyon yapılıyor sitenize tedarikçi firmaların ürünleri ve siz çok fazla uğraşmıyorsunuz. Yok bir ton mal alıcam, nereye koyucam malları gibi dertleriniz ortadan kalkıyor. Ve artık çok fazla e-ticaret sistemi mevcut.
  • Arkadaşlar alışveriş sitesi kurunca devlete vergi vermen gerekiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yamyamix

Arkadaşlar alışveriş sitesi kurunca devlete vergi vermen gerekiyor mu?

Elbette vegi vermek gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Share

quote:

Orijinalden alıntı: yamyamix

Arkadaşlar alışveriş sitesi kurunca devlete vergi vermen gerekiyor mu?

Elbette vegi vermek gerekiyor.

Sağol Kardeşim. İyi ki kurmamışsım..
  • öncelikle bir eticaret yazılım paketi almalısınız. sonra ürünlerinizi girmelisiniz. eticaret yazılım paketiniz seo uyumlu olursa gerekli çalışmalarla googleda çıkarlar. bir süre reklam da verilebilir tanındıkça zaten daha çok satış yapılır. güvenebileceğiniz eticaret yazılım firmaları şunlardır.
    www.rgsyazilim.com
    www.webdeticaret.com
  • Eticaret paketi satın alacaksanız bu firmayı önerirrim
    www.eticaret-tr.com
    özel tasarım ve seo desteği mevcut
  • Merhaba Arkadaşlar, technofoni.com diye bir site var duyan oldumu hiç? çok övüyorlar ? playstation alıcam ordan.
  • Arkadaşlar e ticaret sitesi kurmak istiyorsanız size en kolay ve güvenli yollarla profesyonelce e ticaret yapma imkanını anlatan e ticaret sitesi kurmak istiyorum başlıklı yazıyı okuyunuz.
  • Eger e ticaret dusunuyorsanız burayı kesinlikle ziyaret etmelisiniz.buradan

• righteous@ kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar biz içecek tozu bayiliği variyoruz isteyenler mesaj atsın detayları konuşalım. @righteous@
  • mevcut bir html web sitesinden e-ticarete geçmek istiyoruz..gerçekten bu işin hakkını veren bir tr yazılım önerebilirmisiniz.

Site için max.500ürün yeterli oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boracalin kullanıcısına yanıt
    Artık e-ticaret icin bu kadar riske girmeye gerkek olmadigini dusunuyorum. Hazir siteni kur, gereken yazilimi, sanal pos yazilimi vs. zaten sitene entegre ediliyor. Sahsen ben Eticaret Kiti kullaniyorum tavsiye ederim. İncelemek istersenhttp://eticaretkiti.com/?E_reff_App=0001061

• TÜRKİYEDE BİR İLK

SİZE AİT HAZIR KURULU ORGANİK ÜRÜNLER SATIŞI YAPAN E -TİCARET SİTENİZ OLSUN

-Şirket kurma maliyeti yok
    -Ofis maliyeti yok
    -Stok maliyeti yok
    -Operasyon maliyeti yok
    -Personel maliyeti yok
    -Mesai saati yok
    -Sermaye ihtiyacınız yok
    -E-Ticaret tecrübenize ihtiyacınız yok
    -Yer ve zaman kısıtlaması yok
    -Evden çalışarak sınırsız kazanç sağlayın
    -E posta hesabınızın olması yeterli
    -Evinizin tüm ihtiyaçları indirimli olarak mağazanızda
    -Uzun vadeli kazanç fırsatı

BİTMEDİ

-Ticaret mağazası açmak için ihtiyaç duyabileceğiniz herşey anında kullanıma hazır.
    -e-Ticaret Sistemi
    -Operasyon Desteği
    -Binlerce Ürün
    -Hazır Ödeme Altyapısı
    -Tema Seçenekleri
    -Detaylı Raporlama Seçenekleri
    -Ücretsiz Pazarlama Eğitimleri

FRANCAİSE BAYİLİĞİ ALIN,AYRICA HER REFERANSINIZDADA ANINDA 200 LİRA KAZANIN.

Detaylar için skpe adresinizi yada e-mail adresinizi bırakmanız yeterlidir..

• Arkadaşlar araştırma yaptım baya forumları felan dolaştım. Bu E-ticaret olayı biraz karışık iş. Mesela sanal pos felan alacaksın. Bankalara basvuaracksın. Site ile uğraşacaksın. Ayrıca hukuksal olarak site de açılması gerekiyormuş. Sonra birkaç site gördüm. Mesela sizin için ürünlerin her şeyini hallediyor. Siz sadece ürünün satışını yapıyorsunuz. Siteyi felanda bu siteler hallediyor.
    Ben E-Ticaret Kiti'nde karar kıldım. Niye derseniz hem ürünümü satacağım hem de bu sitede şöyle bir olay var. Sana binlerce ürün sunuyorlar. Sen bu ürünleri seçip sitene koyabiliyormuşsun. Ben forumda bu işi yapan bir kaç kişiyle görüştüm. Adamların dediği şu, istersen kendi ürününü sat istersen onların sana gösterdiği ürünleri sat. Mesela sen dersin ki ben sağlık sektöründe satış yapacağım hemen bu ürünleri seçiyorsun sonrasında yapman gereken tek şey ürün reklamını yapmakmış.
    Aslında olaya başta karşıydım. Nasıl bir hizmet verecekleri konusunda endişeliydim. Örnek site'yi gördükten sonra fikrim değişti
    Siteye Git. Ben bir kaç gün içinde ürünü alacağım kullanmaya başladıktan sonra yorum yaparım gene buraya.

Ayrıca bir indirim kuponu buldum bunun sayesinde %10 indirim yapıyorlarmış. Ben indirim kodunu vereyim almak isterseniz kullanırsınız.
    İndirim Kuponu: 6e3c4cb3

İnşallah herkes için hayırlısı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: tknsynms

Arkadaşlar araştırma yaptım baya forumları felan dolaştım. Bu E-ticaret olayı biraz karışık iş. Mesela sanal pos felan alacaksın. Bankalara basvuaracksın. Site ile uğraşacaksın. Ayrıca hukuksal olarak site de açılması gerekiyormuş. Sonra birkaç site gördüm. Mesela sizin için ürünlerin her şeyini hallediyor. Siz sadece ürünün satışını yapıyorsunuz. Siteyi felanda bu siteler hallediyor.
    Ben E-Ticaret Kiti'nde karar kıldım. Niye derseniz hem ürünümü satacağım hem de bu sitede şöyle bir olay var. Sana binlerce ürün sunuyorlar. Sen bu ürünleri seçip sitene koyabiliyormuşsun. Ben forumda bu işi yapan bir kaç kişiyle görüştüm. Adamların dediği şu, istersen kendi ürününü sat istersen onların sana gösterdiği ürünleri sat. Mesela sen dersin ki ben sağlık sektöründe satış yapacağım hemen bu ürünleri seçiyorsun sonrasında yapman gereken tek şey ürün reklamını yapmakmış.
    Aslında olaya başta karşıydım. Nasıl bir hizmet verecekleri konusunda endişeliydim. Örnek site'yi gördükten sonra fikrim değişti
    Siteye Git. Ben bir kaç gün içinde ürünü alacağım kullanmaya başladıktan sonra yorum yaparım gene buraya.

Ayrıca bir indirim kuponu buldum bunun sayesinde %10 indirim yapıyorlarmış. Ben indirim kodunu vereyim almak isterseniz kullanırsınız.
    İndirim Kuponu: 6e3c4cb3

İnşallah herkes için hayırlısı olur.

Selamlar , kurabildiniz mi siteyi ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.