Şimdi Ara

Alınabilecek altcoinlerle ilgili ufak bir tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
9
Favori
986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kısa ve öz yazacağım. Altcoin alabileceğiniz 2 sağlam borsa var:

Binance.com

Trbinance.com

Trbinance'e direk Türk Lirası yatırabilirsiniz ancak coin sayısı sınırlı. Binance.com'a direk TL yatıramazsınız ama trbinance üzerinden yatırabilirsiniz. Coin sayısı oldukça yüksek. Referans linki falan yok. Bu başlık kazanç sağlama amaçlı değildir. Kendi aldığım ve alacağım coinlerle ilgilidir. Bu piyasaya yabancıysanız, trbinance'e 100 lira yatırabilir ve alıştırma yapabilirsiniz. Piyasaya yabancı değilseniz bile, şu aşağıdaki yazdığım şartları yerine getirdiğinize emin olun:

1. Asla bütün paranızla işlem yapmayın.
    2. Kaybetmekten korkmayacağınız para ile işlem yapın.
    3. Asla tek seferde bütün paranızı yatırmayın. Diyelim 2.000 lira ayırdınız. 1200-1300 lirası ile alın ve kalanı DÜŞERSE eklemek için kenarda bekletin.
    4. Şifrelerinizi sağlam yerde saklayın. SMS koruması kullanın. Hatta mümkünse Google 2FA kullanın. Telefonunuzu ve bilgisayarınızı yabancı yazılımlara karşı koruyun.
    5. Sizden şifrenizi isteyen kişilerden uzak durun.
    6. Yeni çıkmış, ne idüğü belli olmayan, 1000x yaparsınız diye vaadlerde bulunan kişi ve coinlerden uzak durun.
    7. Birileri söyledi diye coin almayın. Araştırmanızı yapın. Coinleri coinmarketcap.com'dan araştırabilirsiniz.

Coinlerin grafikleri için Tradingview sitesini kullanabilirsiniz.

Vechain (VET) Güncel fiyat 0.019$

Zilliqa (ZIL) Güncel fiyat 0.019$

THETA Güncel fiyat 0.063$

AVAX Güncel fiyat 11$

ARB Güncel fiyat 0.92$

Bu coinlerin hepsi kendisini kanıtlamış (ARB tam kanıtlamamıştır gerçi) ve TOP 100'de bulunan coinler. 100x-1000x yapamazsınız ama güzel bir para kazanırsınız. Koyacağınız paranın %60'ı ile alım yapabilirsiniz. Kalanı ise düşerse diye kenara ayırabilirsiniz. TL olarak tutmak, ülke şartlarında mantıklı değil. Mümkünse dolar ya da BTC olarak tutun. ARB hariç portföyümde bulunan coinlerdir. Siz aldınız diye yükselmezler. Öyle 20-50-100-200.000$ ile pump yapacak coinler değiller.

Piyasada dolandırıcı, sahtekar çok. Ben sadece kendi elimde olan coinleri paylaştım. Alıp almamak sizin kararınız. Vade yaklaşık 1 sene. KESİNLİKLE spot alım yapın. Misli oynanabilen vadeli kısmına girmeyin. At yarışı, iddaa gibi bir kumardır. Cebinizdeki bütün paranızı verirsiniz. Dediğim gibi, üzülmeyeceğiniz para ile girin. 1 aylık sigara parası, 1 oyun parası, yeni bir kulaklık parası, cebimdeki telefonu satıp, üzerine 3.000 lira ekleyip yenisi alacağım para gibi paralarla girin. Düştüğü zaman ekleme yapabileceğiniz para olsun kenarda. Bunu defalarca tekrar ediyorum çünkü çıkma ihtimali gibi, düşme ihtimali de var. Bol şanşlar.

Ekleme: Başlığı ara ara güncelleyeceğim. Yükselen coinlerde çıkışlar yapılıp, düşmesi beklenebilir. Onları da yazacağım. Coinlerin güncel fiyatlarını yazdım. Döngünün sonunda ne kadar kazandırdıklarına bakarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TechVET -- 29 Ekim 2023; 3:11:36 >

• Bugün güzel bir yükseliş sonrası, sağlam bir flush geldi. Hem shortları hem de longları temizlediler. 3-4 gün takip edip, ayırdığınız paranın yarısıyla ekleme yapabilirsiniz. Şu anda bütün coinler ilk fiyatlarının üzerinde.

• Vechain (VET) Güncel fiyat 0.019$

Zilliqa (ZIL) Güncel fiyat 0.019$

THETA Güncel fiyat 0.063$

AVAX Güncel fiyat 11$

ARB Güncel fiyat 0.92$

Güncel fiyatlar:

Vechain (VET) Güncel fiyat 0.022

Zilliqa (ZIL) Güncel fiyat 0.023

THETA Güncel fiyat 1$

AVAX Güncel fiyat 18

ARB Güncel fiyat 1$

Theta ve AVAX %50'den fazla vermiş. VET ve ZIL %15-20 vermiş. ARB %10'dan düşük. 1-2 gün daha bekledikten sonra, VET ve ZIL'e ekleme yapabilirsiniz.

• Bitcoin düzeltmesini yaparken, coinleri de düzeltiyorlar.

• RNDR, - 3.7 dolar

Jasmy, - 0.006

Gal, - 1.68

Grt, 0.169

Hot,

Win,

Mask,

Chz,

Sushi,

Magic,

Gala,

Ada

Dönüşümlü olarak RAY

tutuyorum.

2024 Nisan gibi %90 nakite geçip çıkıcam : yükselde de ardıma bakmayacağım inşallah.

%10'luk kısmını da, FTM ve SOL gibi geçmişte, temmuz-ağustos gibi Ath'larını yapmış altkoinler için saklama planım da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2D0F7DE39 -- 9 Aralık 2023; 21:9:46 >
  • Olur tabiki. Herkes kendi risk yönetimini yapmalı.

• TechVET kullanıcısına yanıt

VET 0.030 %50

ZIL 0.024 %22

THETA 1.118 %80

AVAX 38 %300

ARB 1.17 %25

Yaklaşık hesapladım. Ortalama %95 yapmış şu ana kadar.

• Hocam sepete başka coin eklerseniz onlarıda yazabilirmisiniz,çok anlamam ama bu 5li çok yükselmiş,ben daha şimdi gördüm konuyu,açıldığı gün göreydim yapıştırırım,kaçırdık :(
  • Boşmezarvargel B kullanıcısına yanıt

Akşam bir inceleme yaparım. Gece yazarım  

Tamam hocam bekliyorum,özelden de atabilirsin niz sıkıntı yok teşekkür ederim
  • Boşmezarvargel B kullanıcısına yanıt

Taramada çıkan coinler bunlar:

ROSE

SNX

APT

ERN

FTM

UNI

Bende bu coinler yok ama grafik olarak iyiler. Tabi yine de kademeli giriş en iyisi.

• AVAX verdiğim fiyattan 4x yaptı. Oradaki karınızı diğer ZIL ve THETA'ya dağıtabilirsiniz. İsterseniz son verdiğim coinlerden de uygun fiyatlı olanları seçebilirsiniz.

Konu pek ilgi görmediği için ben de pek güncellemedim ama genel bir şekilde bakalım. Düz hesap olsun diye 100$ koyduğunuzu ve şimdiye kadar ne kadar olabileceğine bakalım:

Vechain (VET) Güncel fiyat 0.050 %250. 20$, 50$ olmuş olur.

Zilliqa (ZIL) Güncel fiyat 0.0325$ %70. 20$, 35$ olur. AVAX'tan gelen para ile (50$) Toplam 85$

THETA Güncel fiyat 2.33 %360. 20$, 72$ olur. AVAX'tan gelen para ile (80$) Toplam 152$

AVAX 4x yaptıktan sonra, oradaki parayı ZIL ve THETA'ya bölüştürdük.

ARB %115 Toplam para 43$

Toplam 330$. Paranız 3.3x yapmış oluyordu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.