Şimdi Ara

Aliexpress ve Gearbest alışverişlerine vergi geliyor (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.508
Cevap
26
Favori
186.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu konuda bir tecrubem veya bilgim yok. Urun size hic ulasmadiysa komple iade edilir paraniz muhtemelen. Urun size ulasti bozuk cikti geri gonderdiniz bu durumu bilemiyorum. Yasal olarak verdiginiz gumruk vergisini iade alamazsiniz. Birbiriyle baglantisiz seyler. Fakat aliexpress tum parayi iade edebilir. Amazon bu sekilde yapiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Priori Incantatem kullanıcısına yanıt
    Alınsın tabi vergi önemli diyen şakşakçılar çıkacak sonuç gm vestele talip

• Onu bunu bilmem, ama bu Başkanlık sistemi bir harika dostum.
  • Aliexpress'ten 3 kargom gelmedi 45 gün oldu, hırsız bizim devlet
  • Çinliler bizi kıskanıyor.
  • Şimdi bu konu hakkında düşüncelerimi yazsam ban yerim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çin bizi kıskaniyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: OggyOgg

Aliexpress'ten 3 kargom gelmedi 45 gün oldu, hırsız bizim devlet
    Benim de Mayıs ayından beri takipsiz 5 tane kargonun hiçbiri gelmedi

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Anlasilan 1 dolarlik urun de olsa, gumruge sunma ucreti olan 3 tl her zarftan alinacak. Tabi 3 tl, 6 tl ye de çıkabilir.
    Hocam onunla başa çıkılamaz, başka bir sistem getirirler herhalde

• 4 senedir sürekli olarak aliexpress kullanırım bir kere ürünüm gelmediğini görmedim. Aralık ayında söylediğim hiç bir ürün gelmedi. Kim bilir kaç takipsiz postaya el koydular. Benim parasını verip günlerce beklediğim ürün kim bilir hangi tanıdığa hediye olarak verilicek acaba.

• Gec kalinmis bir uygulama. Bir mal aliyorsan tabiki vergisini vereceksin seve seve

• "Şunları bir inceleyelim dedim. Dün ilk görüntüleri attılar. Allah Allah o incecik zarflardan neler çıkıyor neler."

Bayağı içindekilere bakıyorlar lan. Sanki istihbarat bilgileri içeriyor, sanki askeri techizat alıyor adam. Utanma rafa kalkmış iyice. O değil Burada üretilen vergileri, dükkanının kirası ödeniyor dediği ürünlerin hangileri olduğunu merak ettim.

• Sandıkta gösterin bunlara AliExpress i bunlara hala oy verenler var ?

• TL diye bir para aslında yok... Dolar karşılığı TL basılıyor borcu amerika veriyor sonra soruyor millet çine veriyor amerika kızıyor... çin dolar topluyor.. damata soruyor damat ta büyüteci alıp bakıyor... ona göre işlem yapıyor... %22koysan ne olur kendine koyarsın... işte bu sömürge devlettir. Bayrak aynı kalabilir... --- Amerika için çalışan... Borçlandırmadan sorumlu devlet bakanı... Şüphelenin biraz arkadaş. Sonra gidin bakın mesela.. Cb. Baş danışmanı.. ib.kalın. trinity kolej amerika (kutsal haç koleji) burada asistan profesör olarak çalışmış. Bu danışman hristiyanmıydı? ne ayak neden böyle oluyor... her garip harekette dön bak dibine kadar 7 katman araştır aksi halde sen abdest alırken ceket gider..Allah razı olsun dersin.. biri ölüdürülür şehit ilan edersin.... devlet çöker...

• Kendi kendine %22 koyan BAKAN

• Makarna gönderiyorlarmi aliexpress te

• gene vatandaşın yararına olmayan bir haber
    acaba bu ülkede vatandaş için olumlu şeylerde oluyor mu

• o zarflardan kuşkusuz titreşimli yüzük de çıkıyordur , kendisi bunu en iyi bilenlerdendir !

• Six Feet Under. kullanıcısına yanıt
    Sen seve seve önden devlete vermek istiyorsan kim tutar seni... özlemle bugünleri bekliyormuşsun... ebay amerikayada biraz bak orada da çin malları var.. ve düşük fiyat... %18 yada %22lik birşey yok.. hemde az düşünmüşsün... tahminen felsefen eksik.. havadan geçen kuşlardan da vergi alınmalı yada vurulup eti pişirilip yenmeli... re-fundlar ne olacak? o zaman gümrükte beklemeden mi gelecek? ---cevabı uygulamda mı göreceğiz? ---iki çeşit düşünce var düşmeden önce düşünmek / düştükten sonra düşünmek--- işçimisin? işverenmisin?

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.