Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (695. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.689
Cevap
236
Favori
1.238.830
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 693694695696697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 16 gün geçmesine rağmen ürün hala sevk edilmedi. 5 gün önce gönderi müşteriden alındı hala bekliyorum. 11.11 de sanırım bir daha ürün almıcam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Osiris34

17track üzerinden denediniz mi
    Türkiye’ye geldiğini gösteriyor en son. Ondan sonrası yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: methamz

Türkiye’ye geldiğini gösteriyor en son. Ondan sonrası yok.

Alıntıları Göster
    eğer ürününüz ptt ye geldiyse aşağıdaki linkten sorgulayabilirsiniz.https://gonderitakip.ptt.gov.tr/
    benim ürünüm singaporepost kodlu ama aynı kod ptt sitesinde geçiyor.
    değilse farklı kargolara bakmak lazım takip no varsa zaten anlaşmalı kargosu hangisi ise orda görünüyor bilgiler..

• 18/11/2019 - 07:18:50 Sipariş Sevk Edilmek İçin Hazır/Item Is Ready for Ship - Origin
    19/11/2019 - 19:02:00 Item is at agent warehouse Origin
    21/11/2019 - 22:58:00 Item departed from origin Origin
    22/11/2019 - 06:05:00 Item arrived to Istanbul Destination Country

Durum bu şekilde, 22'sinden beri hareket yok. İstanbul'a geldikten sonra kaç gün içinde teslim ediliyor bilgisi olan var mı? Standart shipping seçmiştim yanwen kayıtlı ile gönderdi ama bu Turkey post sanırım ilk defa kullanıyorum.
  • 11.11 'de sipariş ettiğim 6 üründen 3'ü geldi. Yani 15 gün bile olmadan geldi. Hayret.
  • oturkmen kullanıcısına yanıt
    Hangi kargo ile?

• epacket Çin'den çıktıktan kaç gün sonra ülkeye varıyor? Bir de gümrükte çok bekliyor mu? İş dolayısıyla şehir dışına çıkmam lazım normalde 2 günlük yolda 15 günde teslimat yapan PTT şimdi kalkar ben yokum diye 1 günde getirir.

• MalamadreX kullanıcısına yanıt
    Aynı durumdayım. Sevk edilmeye hazır diyor günlerdir. Satıcıya da bağlı durum. İnsanı keriz yerine koyuyolar.

• quote:

Orijinalden alıntı: oguz151

Aynı durumdayım. Sevk edilmeye hazır diyor günlerdir. Satıcıya da bağlı durum. İnsanı keriz yerine koyuyolar.
    Defalarca satıcıya yazdım. Gecen gün merak etmeyin kargo verdik diye yazma zahmetinde bulunmuş. Hele 15 günde elime ulaştı diyen arkadaş var canım iyice sıkıldı .

• MalamadreX kullanıcısına yanıt
    Bazıları bi de yalancı ki sorma. İşleri güçleri insanı oyalamak. Benimki de önce stok yok ya süreyi uzat ya iptal et dedi. İkisini de yapmadım baktı süre bitiyor 5-6 saat kala kargo bildirimi yaptı. Bir haftadır takip koduyla sorguluyorum en ufak hareket yok. Bugün de diyor ki lojistik problemlerimiz var isterseniz paranızı iade edelim. Delirtirler insanı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tarun

Arkadaşlar 5 ekimde aldığım ürün hala gelmedi paket Istanbulda dolanıp duruyor sistemde böyle gözüküyor bunun anlamı nedir
    Iade ediliyor

• China post ürün 5 günde geldi sonu acı oldu 280 tl lik elfenerini 11-11 indiriminde 230 tl ye aldım 100 tl vergi çıktı bundan 15 gün öncede birtane gelmişti oda 220 tl idi gramajlarıda aynı sayılır 20 tl vergi vermiştim kar edelim derken normal fiyatından pahalıya geldi gümrükte neler dönüyor neye göre hesaplıyorlar yeni birşeyler çıktıda haberimiz mi yok

• Paketler açılıp inceleniyormu tartılıyormu artık şüphem var kafalarına göremi yazıyorlar iki gelen ürünümüde yaklaşık aynı paraya aldım ilk gelen ürün 290 gr ptt bin incelemesinde 200 gr gözüküyor 20 tl vergi ikinci son gelen paket ptt incelemesi 50 gr yazıyor ürünün gerçek gramı 300 gr 100 tl vergi

• Şimdi çıkar birileri kendi ülkesini kötüleyen tek milletiz der ama bizim ülkeden bir cacık olmaz, ne bir standartımız var ne de doğru düz iş yapışımız. 11.11 de sipariş veren ukraynalılar ruslar aldılar siparişlerini çoktan, bizim ülkede gelse bile yok ptt de bekle yok ukimde bekle. Bir zamanlar karşıydım özelleşmesine ama dün normal bir kargomun bile ptt de öylece beklediğini görünce gidip almak istediğimde ayrı bir havalar bir artislenmeler özelleşsin ptt arkadaş her giren kendi cumhuriyetini kuracaksa orada..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Espa kullanıcısına yanıt
    20/11/2019 - 09:18:23 Sipariş Sevk Edilmek İçin Hazır/Item Is Ready for Ship - Origin
    21/11/2019 - 18:37:00 Item is at agent warehouse - Origin
    22/11/2019 - 23:00:00 Item departed from origin - Origin
    23/11/2019 - 06:25:00 Item arrived to Istanbul - Destination Country

Benim de ayın 23'ünden beri böyle her hangi bir güncelleme yok şimdilik.
  • Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

sipariş 11.11 de verildi, kargoya 16.11 de singapurdan 26.11 de çıktı, 5 gün yolda geçse, 15 gün ptt ve ukimde kalsa yılbaşından önce umarım gelir. Biraz daha aliexpress siparişi vermicem arkadaş, verirsem de unutucam onu ne takip ne başka birşey.. Bu arada Singapore post gibi duruyo RB ile başlayıp SG ile bitiyo ama 4PX te görünüyo kargo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tdemirhan -- 27 Kasım 2019; 12:48:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 45manisalı

Iade ediliyor

Alıntıları Göster
    Iade olacağı nasıl belli oluyor hocam ,defalarca başakşehir ptt arayıp sordum ürün yok diyorlar 17track sorgulayınca başakşehir de gözüküyor

• quote:

Orijinalden alıntı: 45manisalı

Iade ediliyor

Alıntıları Göster
    Iade olacağı nasıl belli oluyor hocam ,defalarca başakşehir ptt arayıp sordum ürün yok diyorlar 17track sorgulayınca başakşehir de gözüküyor

• osman2694 O kullanıcısına yanıt
    Hocam son durum nedir ? Bende de Arived to the Istanbul yazdi da bugün.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tarun

Alıntıları Göster
    Esenler'e gelmiş teslim edilemeyince geri başakşehir e gelmiş ordan da iade olucak

• 
Sayfa: önceki 693694695696697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.