Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (694. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.683
Cevap
236
Favori
1.238.299
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 692693694695696
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 11.11. sebebiyle yoğunluk var, kargoların çıkması normalden uzun sürüyor.
  • Ürünü yarı yarıya fiyatla aldım . Ürünün fabrika mağazası . Aklıma acaba ürünü yarı fiyatına verdiği için mi sevk etmedi diyorum . Yoğunluk dicem ee ulaşanlara yoğunluk uğramadı mı ? Defalarca yazdım cevap yok . Yarın 10 günlük süre doluyor aliexpress e yazıcam bakalım ne çıkar .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ürünüm ptt sayfasında cancel item export diyor, ne demek bu

17/11/2019 - 00:10:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) -/ - China (Yurt Disi)
    20/11/2019 - 07:58:00 Gönderi ihracı iptal Cancel item export

• Nuroxy kullanıcısına yanıt
    China post la aldığım ürünüm 54 gün geçmesine rağmen hala ülkeye dahi girmedi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • SacredDivinity kullanıcısına yanıt
    Bunu çin tarafından okursak, yurt dışına satışı yasaklı bir ürün olarak algılıyorum. Yada yasaklı olmasa bile çin gümrüğünde bir sorun oluşmuş gibi.
  • Biraz önce 17track.net'te bir durum farkettim, verilen takip numarasıyla bugüne kadar taşıyıcı singapur ya da ptt seçildiğinde bulunamadı şeklinde uyarı veriyordu. Fakat bugün singapur seçildiğinde karşı taraf bulunamadı Ptt seçildiğinde ise daha farklı bir hata veriyor. Ben burdan şunu anlıyorum. Demek ki bu zatı muhteremler daha kargo çinden çıkmadan haberini alıyorlar. E o zaman bu gümrük yığılmalar neden arkadaş? Bu Ptt kargo Türkiye'ye girince neden yavaşlıyo?
  • Arkadaşlar 2 ürün alacağım biri ücretsiz Cainiao ile gönderiyor diğeri de Yanwen. Sorunsuz ulaşır mı ürünler? Yanwen yerine 2.56₺ verip Sunyou da tercih edebilirim.

• Aliexpress'ten yanlış ürün sipariş etmişim. Geri gönderme şansım var mı?
  • Cainiao tecrübe edicem yakın zamanda bakalım ne kadar sürede gelecek çinden çıktı kargo 24 saattir havada uçuyo bakalım nolucak.

• oturkmen kullanıcısına yanıt
    Kargo çinden çıkmadıysa satıcılar iptal edip yenisini gönderebiliyor, ben adres hatası sebebi ile iptal ettirdim yoldaki kargoyu çinden çıkmadan, tekrar gönderdi düzeltip satıcı.

• 12 günün sonunda kargo müşteriden alındı . Daha yola da çıkmadı. 2 ay sürer artık gelmesi

• Arkadaşlar 5 ekimde aldığım ürün hala gelmedi paket Istanbulda dolanıp duruyor sistemde böyle gözüküyor bunun anlamı nedir
    Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

• SF Express ile gelen ürünüm Türkiye’ye ulaşmış. Ancak herhangi bir Ptt takip kodu yok. Nasıl takip edebilirim bunu?

• Arkadaşlar 11.11 de aliexpressten alışveriş yaptım. 18.11 de ürününüz kargolandı diye bildirim geldi aliexpress uygulamasından. Kargo Singapore Post. Kendi sitesinde hala takip koduyla sorguladigimda "item status not found in the system." diyor. 17trackte bulunamadı diyor. Cainio ve 4px te sadece kargonun çinden türkiyeye gidecegi bilgisi var. 18.11 den beri durumun böyle olması normal mi? O zamandan beri kargo hiç hareket etmeden bekliyor mu yani ? Yurtdışından ilk alışverişim. Singapur Post la daha önce alisveris yapan tecrubeli arkadaşlar bilgilendirirse çok iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: oguz151

Arkadaşlar 11.11 de aliexpressten alışveriş yaptım. 18.11 de ürününüz kargolandı diye bildirim geldi aliexpress uygulamasından. Kargo Singapore Post. Kendi sitesinde hala takip koduyla sorguladigimda "item status not found in the system." diyor. 17trackte bulunamadı diyor. Cainio ve 4px te sadece kargonun çinden türkiyeye gidecegi bilgisi var. 18.11 den beri durumun böyle olması normal mi? O zamandan beri kargo hiç hareket etmeden bekliyor mu yani ? Yurtdışından ilk alışverişim. Singapur Post la daha önce alisveris yapan tecrubeli arkadaşlar bilgilendirirse çok iyi olur.
    aynı sorun bendeki 2ci kargoda da vardı hocam.
    singaporepost ve aldığın şirket ile görüş mutlaka sıkıştırmayınca birşey olmuyor.
    ikisindeki bilgi de "Despatched to overseas (Country code: TR) "

11 inde aldım ben de banggood dan 5.ci gün sıkıştırdım adamları o günden beri sisteme girdiler sonra 2.ci kargoda aynen dediğin gibi yazıyordu.
    az önce güncellediler ve iki kargo da sanırım Türkiye'ye sevk edildi zira alıcı bilgileri PTT görünüyor.

• spysoul S kullanıcısına yanıt
    "Despatched to overseas (Country code: TR) " diye nerde yazıyordu hocam? Bende o da yazmıyor singpostun kendi sisteminde. Satıcı sıkıntılıydı zaten 11.11 de kulaklığa indirim yaptı yüzlerce sattı sonra kargolamayı yapmadı herkese lütfen süreyi uzatın ya da iptal edin dedi. Ben de inadına süreyi de uzatmadım iptal de etmedim, sürenin bitmesine 5-6 saat kala bildirim geldi kargonuz verildi diye aliexpressten. 18.11 de oluyor bu olay. Birkac gun sonra satıcıyla görüştüm not found diyor diye. Dedi ki 2 gün sonra tekrar kontrol edin bazı yerlerde de güncellemenin 1 haftaya kadar uzayabilecegini okumustum. Singpost ile görüşüyorum onlar bize henüz ulaşmamış diyor. Aliexpress yardımdan aldıgım cevap merak etmeyin kargonuz verilmiş güncelleme 10 günü bulabilir oldu. Satıcının oyalamak amacıyla sisteme fake bir takip numarası girme gibi bir şansı var mı acaba? Göndermediği halde göndermiş gibi gösterebilir mi yani? İlk defa yurtdışı alışverişi yaptım canımı sıktı baya.

• quote:

Orijinalden alıntı: oguz151

"Despatched to overseas (Country code: TR) " diye nerde yazıyordu hocam? Bende o da yazmıyor singpostun kendi sisteminde. Satıcı sıkıntılıydı zaten 11.11 de kulaklığa indirim yaptı yüzlerce sattı sonra kargolamayı yapmadı herkese lütfen süreyi uzatın ya da iptal edin dedi. Ben de inadına süreyi de uzatmadım iptal de etmedim, sürenin bitmesine 5-6 saat kala bildirim geldi kargonuz verildi diye aliexpressten. 18.11 de oluyor bu olay. Birkac gun sonra satıcıyla görüştüm not found diyor diye. Dedi ki 2 gün sonra tekrar kontrol edin bazı yerlerde de güncellemenin 1 haftaya kadar uzayabilecegini okumustum. Singpost ile görüşüyorum onlar bize henüz ulaşmamış diyor. Aliexpress yardımdan aldıgım cevap merak etmeyin kargonuz verilmiş güncelleme 10 günü bulabilir oldu. Satıcının oyalamak amacıyla sisteme fake bir takip numarası girme gibi bir şansı var mı acaba? Göndermediği halde göndermiş gibi gösterebilir mi yani? İlk defa yurtdışı alışverişi yaptım canımı sıktı baya.
    Aliexpress teki satıcı eğer yapabiliyorsa singaporepost u sıkıştırsın hocam.
    ben banggood dan aldım daha sabah baktığımda gt king pro için aynen senin dediğin mevzu vardı sonra ona danıştım döndüm banggooda verdim veriştirdim 2 saat geçmedi ulaşmayan kargolar bırak ulaşmayı sisteme bile girildi hatta taşıma halinde moduna döndü.
    singaporepost kargoyu çinden alıyor şöyle düşün;
    aliexpress teki satıcın malı direkt singaporeye vermiyor. Orda bi aracı firma var o singaporeposta gönderiyor böylece aradaki gizli veya bizim bilmediğimiz kargo firması malı singaporepost a vermediği için adamlar bizde yok sistemimize girilen birşey de yok diyorlar. Satıcı yerel kargoyu sıkıştırınca o da malı dağıtıma çıkarıyor böylece mal kısa sürede firmaya ulaşıyor.
    bu işin elbette satıcı tarafı..
    11.11 nedeniyle bir de singaporepost un verileri girme hususunda zayıflığı var ki canlı destekteki eleman bile track sitelerinden baktığı bilgiyi veriyor bana.
    yani işin bamteli satıcıda bitiyor kargo şirketi ne kadar dersen de "gelmiş de yoğunluktan girmemişse" tamam onun dışında gelmemişse sallamıyor git nerden aldıysan orayla görüş diye nazikçe cevap veriyor.

• Bu kadar aracılı sistemde "ölme eşeğim ölme" ye geliyor resmen durum. Herkes birbirine atacak topu. Satıcıya da güvenmiyorum dediğim gibi. Bir sürü insanın kargosunu yapmadı. Şanslıyız ulan bizimkini verdi kargoya derken şimdi de bu çıktı başımıza ..

• yaklaşık 4 ay önce aldığım 3 ürünümde gelmedi paralarını iade aldım ama merak ediyorum nasıl gelmez 3 ayrı satıcının da bizi kandıracak hali yokya

S00000017999901
    UB040987410SG
    S00000020189808

takipsiz kargolar bilerek almıştım ama gelmeyeceği hiç aklıma gelmezdi
  • 17track üzerinden denediniz mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 692693694695696
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.