Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21.689
Cevap
236
Favori
1.238.842
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: iso227

faydalı konu benim konuda linkini paylaşayım

Teşekkürler, sizinde konunuzu sürekli takip etmekteyim.
    Çok başarılı
  • Rözerved

6 tanede benim kargom var 2 su Malezya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aldığım kılıf için şöyle diyor, sizce bekleyeyim mi daha?

Turkey
    Destination Country

2017-01-14 13:43:11 Departed from transferring country
    2017-01-13 15:27:37 Arrived at transferring country
    2017-01-12 18:23:58 Security check success
  • quote:

Orijinalden alıntı: useroneasd

Aldığım kılıf için şöyle diyor, sizce bekleyeyim mi daha?

Turkey
    Destination Country

2017-01-14 13:43:11 Departed from transferring country
    2017-01-13 15:27:37 Arrived at transferring country
    2017-01-12 18:23:58 Security check success

Bir hafta daha bekle koruma sürene dikkat et.
  • Dostlar registered air mail son zamanlarda kaç güne getiriyor s7 edge kamerası çizilmeden kamera koruyucu cam alacağım 1.77 dolar verip small packet yerine registered air mail ile alsammı acaba ?

• 16 kasımda sipariş ettiğim 3 ürün hala gelmedi koruma süreleri bitmedi daha. 2 adet de ekimden gelmeyen var onlardan refund aldım.
  • Arkadaşlar ne yapmam gerekiyor evde bulamadılar sanırım kağıt falan da yoktu takipliydi acil yardiminiz lazım ne yapmam gerek

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

• quote:

Orijinalden alıntı: Guirello

Arkadaşlar ne yapmam gerekiyor evde bulamadılar sanırım kağıt falan da yoktu takipliydi acil yardiminiz lazım ne yapmam gerek

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

Başakşehir'e gittiyse Yurt Dışına gider. Birşey yapmanız imkansız bildiğim kadarıyla. Hemen Siteden alışverişinizin karşısında ve içinde olan "Dispute" açın ve "Full Refund" seçin. Sakın diğerini seçmeyin. Kargo ücreti vs varsa onu da ekleyip, ödemenizin tamamını isteyin.
    "Purchase Protection is running out, but the package is still in transit." seçin.
    Mesaj olarak da "Purchase Protection is running out, but the package is still in transit. Where is my order?" yazın.
    Satıcı bunu kabul etmez. Bekleyin vs der. Siz cevap yazmasanız da olur. 10 gün bekleyin. Site satıcıdan kanıt ister. Tabii teslim edildiğine dair kanıt veremez ve site otomatikmen size paranızı iade eder. Site size mesaj gönderirse mesaja dikkat edin. Ona göre davranın. Yine de promlemle karşılaşırsanız, bana PM'den ulaşın.
    Bu arada ürün adresinize gelirken takip etseydiniz, bulunduğunuz yerdeki PTT Kargoya gidip, Takip nosunu da götürmek şartıyla, kendiniz kimlikle teslim alabilirdiniz.
    Kargo adresinizi de kontrol edin. Çünkü sitedeki Ad, Soyad, Kargo adresi hatalı olabilir. Yoksa geri dönmez kolay kolay.
    İyi alışverişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guven35 -- 4 Şubat 2017; 11:13:53 >

• berk1937 kullanıcısına yanıt
    Ürünleri gelmeyenler, gecikenler satıcıya mesaj yazıp, alıcı koruma süresini "Google çeviri ile çevirip" uzattırın. "Did you extended Purchase Protection for me?" yazmanız lazım sanırım. Google çeviri tam çeviremiyor da. 1-2 gün bekleyin.
    Koruma süresi uzatılmazsa Dispute açabilirsiniz. O zaman satıcı yalvarır, yakarır, bu süreyi uzatayım der.
  • Bu arada ürünlerin çok geciktiğini yazanlar için belirtmek isterim. 11.11 indirimlein yüzünden yoğunluğu, Türk Kargo uçağının düşmesi, Yılbaşı satışlarının yoğunluğu ve Çin'lilerin Ocak ayında başlayıp, 04 veya 08 Şubat'a kadar yılbaşı tatili yapmaları yüzünden siparişler çok gecikebiliyor bu aralar.
    Benim Ocak ayında verdiğim sipariş 20-25 günde gelebiliyor. Fakat 11. ayda verdiğim siparişler hala gelmiyor. Bunların bir kısmının kayıp olduğunu gördüm ve parasını geri aldım. Diğerlerinin de koruma süresini uzattırdım. Satıcıya bu süreyi birkaç defa uzattırabiliyorsunuz.
    İyi alışverişler.
    iso227 Hocam sizden izin almadan buraya yazıyorum. Diğer konuda çok katkınız var. Teşekkürler.
  • Aliexpressten fazlasıyla sipariş verdim ve gayet hızlı takip edilebilir şekilde geliyordu. Son siparişlerimi hem takip edemediğim gibi hem de biri geldi biri gelmedi. Gelenin de 3 ay falan sürdü herhalde gelmesi. Demek tek sıkıntı yaşayan ben değilmişim.
  • Guirello kullanıcısına yanıt
    1 gün içinde geri dönmemesi lazım. ptt şubesine gidip sormak dışında seçeneğiniz yok. belki istanbul'a gönderilen paketiniz tekrar mersin'e gönderilir.
  • gokhanweb kullanıcısına yanıt
    İstanbul'a gönderildiyse sistemde görünür ki göründüğünü söylüyor. Geri dönmesi de imkansız.
    Yine de bana özelden Kargo Takip No yazarsanız, daha fazla ilgilenebilirim.
  • Benim kargoda 4 ocakta malezyadan çıktı , bugün elime ulaştı.3 gün öncede girişi yapılmış.

• Son 6-7 siparişimin hiçbiri gelmedi. Acaba merak ediyorum benim gibi kartal tarafında otorup da paketi gelmeyen çok var mı? Ben kartal ptt dağıtım ofisinin ürünleri göndermediğini düşünmeye başladım artık.

• 2 kargom piyasada yok, sipariş tarihleri 29 kasım 2016.

Bakalım ne zaman gelecek yada gelecek mi

?

• selam 24.12 tarihinde verdiğim siparişim siparişim 03.01 tarihinden beri yurtdışına sevk edildi yazıyordu,satıcıya mesaj attım birkaç gün daha bekleyin dedi.2 hafta daha bekledim ve gelen giden yok kardeş dedim o da bana dispute aç dedi

Friend, sorry for boring you. please open a dispute, if the package still not arrive to you later, we will refund to you.

aliexpress ten mail geldi,onlar da bana 10 gün bekleyin diyorlar.mesajın başlığı da şu

AliExpress ile iletişim kurduğunuz için teşekkür ederiz. 81081301500894 numaralı siparişinizden memnun kalmadığınız için üzgünüm.

Sevkıyat bilgilerine göre, paket satıcı tarafından sevk edilmiş ve şu an nakliye halindedir. Uluslararası paketi beklediğiniz için gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz. Paketiniz hâlâ koruma süresine girdiğinden ve siparişiniz AliExpress tarafından korunacağından, satın alma koruması sona erdiğinde paketi almazsanız geri ödeme alacaksınız.

• Guirello kullanıcısına yanıt
    Pazartesi günü çok hızlı bir şekilde Kipanin karşısındaki ptt genel müdürlüğüne gidip İstanbul'a fax sectirmeniz lazım. Gün içinde karşılıklı görüşmeler sağlanıp posta İstanbul'dan geri Mersin'e gönderilecek.

1 gün içinde geri gitmesi normal değil muhtemelen isim hatası veya adreste yanlışlık vardır. Yoksa 3 gün bekletiliyor postalar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet arkadaslar benimde 10 tane felan siparisim vardi 1 tane kaldi o da en onemli paketimdi kask kamerasi vardi bir turlu gelemedi. Aliexpress standart shipping diyor 28 araliktan beti ortada yok 1 ayi coktan gecti. Ne zaman gelir acaba bu? Transfer edilmis diyor ama 1 aydir inemedi mi bu ucak

• Kaç yıldır sipariş veririm bu ikinci oluyor kayıtlı kargom kayboldu. 4 ay önce vermiştim birinin siparişini. Dispute ile paramı aldım ama kayıtlı kargonun bile kaybolmaya başlaması gario.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.