Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (6 Mobil) - 2 Masaüstü6 Mobil
17.128
Cevap
205
Favori
859.524
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!
Giriş
    953 Mesaj

1-Takipsiz kargoların yurtiçi hareketlerini göremezsiniz. Sadece Aliexpress üzerinden veya kargo takibi sitelerinden y.dışı sevkini görebilirsiniz. "Y.dışı sevk - EDI" yazıyorsa y.dışına sevk edilmiştir.
    2-Takipsiz kargolarda Aliexpress tarafından mail vb. bilgilendirme alamazsınız. Kargonuzun ulaşması biraz şansa kalmış. Bu yüzden mümkün olduğunca takipsiz almamaya çalışın. + Aliexpress in bilgilendirmelerine güvenmeyin.Geç güncellenir; örneğin kargonuzu teslim almış olsanız bile Aliexpress sitesinde "gönderi hazırlanıyor" yazabilir
    3-11.11 de verilen kargolardan hâlen gelmeyen kargolarım var ve "kargo sorunları" sayfalarında kargo bekleyen alıcılar var. Kargonuzun "Çin'de depoda" görünmesi
    normal değil. Kargo takipleri için 17track vb. siteleri kullanın; Aliexpress sayfalarına itibar etmeyin geç güncellenir.
    |
    |
    kelle90 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Satışarım:mraltun, Gye_Baek, mraltun,Rise of The Tomb Raider (Satıldı), bukalemuns, sLevenTr, Duygusal Adam, JrBuRaK Poyrazsavas2018, Emboo, nighthood, kutsaltoprak, dimitradon, Hidden Blade, xraxion61,Th3mpo,takingthere27
  • Onbaşı
    38 Mesaj

Oncelikle cevap icin tesekkur ederim. Dediginiz gibi satici da depoda gorunmesi normal degil demisti. Ustunden bir hafta gectikten sonra bir sorun cikmaz biz mallarimizin arkasindayiz ulasmazsa para iadesi yapariz diye mesaj attilar. Su an cainio, 17track gibi sitelerin hepsinde de cinde depoda gozukuyor. Benim anladigim bu urun yalan oldu. Buyuk ihtimalle para iadesiyle cozulecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    braveyours kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Feyk değil "y.dışı sevk-edi" görünüyor Gönderilmiş kargo
    |
    |
    babapars kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Satışarım:mraltun, Gye_Baek, mraltun,Rise of The Tomb Raider (Satıldı), bukalemuns, sLevenTr, Duygusal Adam, JrBuRaK Poyrazsavas2018, Emboo, nighthood, kutsaltoprak, dimitradon, Hidden Blade, xraxion61,Th3mpo,takingthere27
  • Yarbay
    2037 Mesaj

Tamam da mubarek aldıktan bir gün sonra kargolandı 16 gun oldu daha bi gelişme yok

|
    |
    30 unda yurtdisina sevk olan takipsiz kargo bugun elime gecti ama daha once 25 kasim civarlarinda sevk olan takipsizlerden be 25 inde once edi-received olan bir suru takipli kargom hala ulkeye giris yapmadi. disputelardan hesabi ucarmazlar insalah urunler gelmezse.
    |
    |

2 Aralıkta sisteme girmiş daha. Bizim gibi 11.11 de ürün alan ve eline ulaşmayanlar ne yapsın?
    |
    |
    babapars kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    11695 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: babapars

Tamam da mubarek aldıktan bir gün sonra kargolandı 16 gun oldu daha bi gelişme yok

Kargolandıktan sonra ne kadar sürede geleceği belli olmaz. Benim de kargom var ve kargoya verileri 16-17 gün oldu. Çin den kargolar uzun sürede geliyor.
    |
    |

Onceden takipli takipsiz farketmez 3 haftada gelirdi neyse cvplar için sagolun dostlar iyi forumlar

|
    |
    Bahsedilenler: Noctivagant , braveyours kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    hamzayavuz24

Umarım dediğiniz gibi olur hocam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Noctivagant kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Hocam bilgilendirme için teşekkürler
    UR874232627YP Buna buradan bakıyoruz demihttp://www.17track.net/
    çıkan sonuç

2017-12-01 00:14 PULAU PINANG B, Item dispatched out ISTANBUL ULUSLARARASI PIM
    2017-12-01 00:14 PULAU PINANG B, Item dispatched out ISTANBUL ULUSLARARASI PIM
    2017-11-30 08:29 In Transit, Initial item information received
    2017-11-30 08:27 In Transit, Item posted over the counter
    2017-11-29 07:45 Despatched from yanwen sorting center.
    2017-11-29 03:19 Process completed in yanwen sorting center.
    2017-11-28 12:21 Yanwen Acceptance.

ürün 1 aralıkta istanbula mı gelmiş, Ama hala bana ulaşmadı :S
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih277 -- 15 Aralık 2017; 23:26:19 >

UR kodlu takiplerihttp://track.yw56.com.cn/en-US/ sitesinden RG / RS koduna çevirerek PTT den takip edebilirsiniz.Sağ alt kısımda yeni kod verir. Bi bakın
    Ürün daha yolda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braveyours -- 16 Aralık 2017; 0:25:14 >
    |
    |
    lori2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    953 Mesaj

İlk defa karşılaşıyorum. Normali şu şekilde;
    Y.dışe Sevk (otb) - Y.dışe Sevk (EDI) - İstanbul PİM şeklindedir. Y.dışe Sevk (EDI) den sonra yurda giriş yapması beklenir.
    |
    |
    fatih277 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    345 Mesaj

hala herhangı bır gelısme yok..takıpklı kargo..gearbestten takıpsız aldıklarım bıle bu urunden 1-2 gun once almıstım onlardan cınden 14 gunde elıme ulaştı..ama bu aliexpresste bır sorun var sanırım herkes aynı seyı yasıyor..

bekle babam bekle sımdı..

24.11.2017 tatihinde aliexpressten %97.8 puanlı bir satıcıdan oldukça fazla iyi yorum alan bir ürün aldım. Daha önce bu ürünü alan arkadaşlar 12 günde 17 günde 20 günde 21 günde geldi gibi yorumlar bırakmışlar(Türk).

Ancak ben 24.11.2017 tarihinden bu yana takip etmeye çalışıyorum ve takip de birçok saçmalık ile karşılaştım.

Aynı anda Shangai ve İstanbula yola çıktı diye bilgi girişi mevcut ve bu hata farklı tarihlerde 2 kez tekrarlanmış. Satıcıya mesaj attığımda ise ürünün siparişten sonra 20 gün civarında elimde olacağını temin etti. Ve bunları ilettikten sonra çinden ayrılmış türkiyeye doğru geldiğini söyledi ancak 6 7 gündür hiçbir bir bilgi girdisi mevcut değil hala takılı. Dün dispute açtım ve satıcı bana mesaj attı. Dhl veya postnl ile yeni bir ürün daha göndereceğini. Almanyadan göndereceğini bu şekilde hızlı elimde olacağını söyledi.

Bu aşamada ne yapmalıyım ? İlk olması gereken kargo ilerleyen tarihde bana ulaşırmı veya satıcıya güvenmeli miyim ? Satıcıya güvensen bile neden dispute u kabul edip paramı vermek yerine 2.bir ürünü bana yolluyor ?

PostNL ile Almanya-Türkiye arası kaç gün sürer ?

|
    |

• Binbaşı
    1685 Mesaj
    Chine post registered air mail ile gelen kargolar 45 olmasina rahmen gelmedi gumrukte konteynirimi acmiyorlar ne çok yavaş

|
    |

Sizin kargo da Pekin'den gelecek. Anladığım kadarıyla orada bir yoğunluk var. Benim de kargom 12 gündür oradan Türkiye'ye giriş yapamadı. Pekin'den gelmesini bekleyen çok arkadaşımız var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi euphrates.k -- 16 Aralık 2017; 8:10:45 >
    |
    |
    donjuan444 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
SEO
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.