Şimdi Ara

Aliexpress CKS77 - CKS77X - CKS990

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
2.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aliexpresste satılan bu kutusuz kulaklıklar, orjinali ile birebir aynı olduğunu düşünüyorum. Sırf ucuz ve kutusuz diye direk sahte yaftası yapıştırılıyor, olabilir. Ama bence denenip, test ediltikten sonra doğru bir kanıya varılması taraftarıyım. Misal forumdan 200 tl'ye aldığım kutulu cks99 ile alifexpresten 15 dolara alınan kutusuz cks77'i karşılaştırdığım zaman, benzer performans verdiğini gördüm.Cks77'nin basslar daha kuvvetli ve derindi. Belki birazcık cks99 karakteri gereği geniş akustik sağlıyordu.O da belli belirsiz. İşte o zaman anladım ki, aliexpresste satılan cks serisi audio techica'lar orjinal olma olasılığı yülsek.Çünkü ses kalitesi, basslar, tizler , akustik, enstrüman ayırımı vs orjinal aldığım cks99 kalitesinde, hatta basslar daha derine inip, vuruş gücü olarak daha iyi(cks77).Tahminim forumda 2-3 katı fiyata satılan ath serisi kulaklıkların büyük bir kısmı buradan temin ediliyor.En son cks990 aldım. Bugün elime ulaştı.Kulaklığı baya beğendim. Cks77 ile benzer ses karakteri var. Basslar sanki biraz daha kuvvetli gibi, biraz daha geniş akustik var gibi.Bilemiyorum, bir başkası başka yorumlayabilir. Kullandığımız ses kaynağı ve eko ayarlarına göre değişiyor ses.
    Neyse, denemek isteyenler için aliexpressten satın aldığım yerlerden linkler paylaşacağım. Ordan aldığı kulaklığı elindeki orjinal olan cks serisi ile karşılaştırıp burada deneyimlerini paylaşabilir.

CKS77
    https://tr.aliexpress.com/item/Hot-Sale-Original-CKS77-Premuim-Solid-Bass-13mm-Drivers-Noise-Cancelling-Dynamic-In-Ear-Stereo-Music/1797590462.html?spm=2114.010208.3.2.zcuiJ0&ws_ab_test=searchweb201556_10,searchweb201602_2_10017_10021_507_10022_10020_10009_10008_10018_10019_101,searchweb201603_2&btsid=fcac578d-7014-43fa-90bf-351d418671e4

CKS77X
    https://tr.aliexpress.com/item/Hot-Sale-CKS77X-Premuim-Solid-Bass-13mm-Drivers-Noise-Cancelling-Dynamic-In-Ear-Stereo-Music-Earbuds/32621215645.html?spm=2114.010208.3.3.YOOTC6&ws_ab_test=searchweb201556_10,searchweb201602_2_10017_10021_507_10022_10020_10009_10008_10018_10019_101,searchweb201603_2&btsid=2935f3e2-22d6-40c3-b662-c42d2f4cff8d

CKS990
    https://tr.aliexpress.com/item/2016-Free-Shipping-Arriva-CKS990-HIFI-In-ear-Earbud-Sound-Isolating-Legendary-Performance-Headsets-With-Enhanced/32624472584.html?spm=2114.010208.3.2.COJjHS&ws_ab_test=searchweb201556_10,searchweb201602_2_10017_10021_507_10022_10020_10009_10008_10018_10019_101,searchweb201603_2&btsid=588761ee-178a-4aa5-beb3-9d2dde7242c9

Alıp deneyenler, bu konu altında tecrübelerini paylaşabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GT_55 -- 6 Haziran 2016; 16:10:59 >

• Neyi referans alarak ''aynı'' diyorsunuz kulaklıklara? Evet kullandıkları sürücüler aynı olabilir belki ama işin içine akustik,ses rengi daha önemlisi mühendislik faktörü girince işler sizin dediğiniz gibi olmuyor hiç. Evet günlük kullanıcıya sesleri yakın veya ''aynı'' gelebilir fakat ufacık farklar için bile yüzlerce dolar harcama yapıyoruz bu ürünlere. Dediğim yanlış anlaşılmasın forumdaki satıcılarla hiç bir ilgim alakam yok sadece bu hobiyi birkaç yıldır sürdürüyorum.

Sonuç olarak pek bir beklenti aramadan telefona tak kullan mantığı ile alacaksanız bu fiyatlara denenebilir bu ürünler,ama ses kalitesi açısından kaliteli dap'lar ve dac/amp lar ile kullanacaksanız 30 dolar bile olsa harcamaya hiç gerek yok.
  • Yukarıda açıklamasını yaptım arkadaşım. Neyi referans aldığımı söyledim. Dandik , yan sanayi sahte ürünler arasında dağlar kadar fark olması lazım. Böyle bir fark yok. Tıpatıp aynı işte. Ayrıca ben telefona takıp dinlemiyorum bu kulaklıkları, pc de ses kartı ile dinliyorum. Özellikle macbook pro'nun ses çıkışları çok iyi. Güzel ve doğru bir eko ayarı ile 10 numara ses alıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç bir bilgisayar/telefonun standart çıkışı ''çok iyi '' değil. sıradan 200 liralık bir müzikçalar hepsini rahatça geride bırakır macbook olmuş olmamış pek bir farkı yok. Zamanında(3 yıl önce) malum siteden getirttiğim sennheiser ie80 ile orjinal ie80'i mi kıyaslamıştım,bırakın uzun dinleme seanslarını kör testte bile orjinali ile fark aşikardı. Ya kulaklarınız farkı ayırt edebilecek kadar olgunlaşmadı yada dediğim gibi bilgisayardan dinlediğiniz için bir fark göremiyorsunuz.

Ayrıca yazılımsal hiç bir ekolayzır ayarı ses sınırını aşağı çekmekten,sesi normalin dışına itmekten başka bir halta yaramıyor,dolayısıyla genel kanı olarak doğru ses için eq kapamak en hayırlısı. Kulaklığı çalmadığı ses renginin dışına zorlamaya gerek yok,sesini beğenmiyorsanız kendi zevkinize göre başka bir model aramak daha mantıklı.

İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inciwetrust35

Ayrıca yazılımsal hiç bir ekolayzır ayarı ses sınırını aşağı çekmekten,sesi normalin dışına itmekten başka bir halta yaramıyor

kardeş daha önce de aynı şeyi söyledin sen, tane tane yazıyorum bak. eq yaptığın zaman ses kısılıyorsa bu platformun ses seviyesi kontrol sistemiyle ilgili bir yan etki. bendeki pc'de iki tane ssd var biri windows xp biri windows 7 yüklü. windows 7'de eq yapınca o sorunu ben de yaşıyorum. windows xp'de böyle birşey yok, pc aynı ses kartı aynı. windows xp'de hangi yazılımı kullanırsan kullan herhangi bir eq sütununu 40 db de oynatsan seste bir kısılma bozulma olmaz. bu her cihazda olacak diye birşey yok. eğer böyle birşey oluyorsa o cihazın, platformun sorunu. bizi ırgalamaz. verirler eline 500 dolarlık dap'ı, yuttururlar hapı. sanırsın sahnesi var, ulan eq'su yok eq'su...

geri kalan konulara girmiyorum zaten uzun bir konu yazdım herkese özel ders veremem. isteyen dap'ı isteyen hap'ı yutmakta özgür. ille de GAR GAR GAR diyene ben de kulaklarımı tıkar NANE NANE NANEEEEE derim hiçbirşey de duymam. sonuçta ben bilmem Putin bilir. hadi eyvallah...

• quote:

Orijinalden alıntı: vaziyetu

quote:

Ayrıca yazılımsal hiç bir ekolayzır ayarı ses sınırını aşağı çekmekten,sesi normalin dışına itmekten başka bir halta yaramıyor

kardeş daha önce de aynı şeyi söyledin sen, tane tane yazıyorum bak. eq yaptığın zaman ses kısılıyorsa bu platformun ses seviyesi kontrol sistemiyle ilgili bir yan etki. bendeki pc'de iki tane ssd var biri windows xp biri windows 7 yüklü. windows 7'de eq yapınca o sorunu ben de yaşıyorum. windows xp'de böyle birşey yok, pc aynı ses kartı aynı. windows xp'de hangi yazılımı kullanırsan kullan herhangi bir eq sütununu 40 db de oynatsan seste bir kısılma bozulma olmaz. bu her cihazda olacak diye birşey yok. eğer böyle birşey oluyorsa o cihazın, platformun sorunu. bizi ırgalamaz. verirler eline 500 dolarlık dap'ı, yuttururlar hapı. sanırsın sahnesi var, ulan eq'su yok eq'su...

geri kalan konulara girmiyorum zaten uzun bir konu yazdım herkese özel ders veremem. isteyen dap'ı isteyen hap'ı yutmakta özgür. ille de GAR GAR GAR diyene ben de kulaklarımı tıkar NANE NANE NANEEEEE derim hiçbirşey de duymam. sonuçta ben bilmem Putin bilir. hadi eyvallah...

Fabrika çıkışı yapılan eq ya yapılabilecek birşey yok. Zaten ses rengi olarak ifade ettiğimiz kısım da tam da orası zaten. Sen bunun üstüne dandik yazılımsal eq lar ile oynarsan sesi bozmaktan başka işe yaramaz. Yıllardır bu sebepten eq yu açmam. Bu hobi de genel kanı da bu yöndedir. Siz ders vermemeye devam edin,ben eq'suz kullanmaya. Giriş seviyesinden üst ürünler kullandığınızda eq konusunda neden böyle konuştuğumu sizde anlayacaksınız.

Ayrıca hidizs ap100'deki gibi analog eq ile geleceksen karşıma oturur tartışırım,onun dışında başkalarının söylediğinden çok kendi kulağıma güveniyorum.

• quote:

başkalarının söylediğinden çok kendi kulağıma güveniyorum.

kulak hatırası :D
  • quote:

quote:

başkalarının söylediğinden çok kendi kulağıma güveniyorum.

kulak hatırası :D

Bu ayarlar güzel ayarlar. Bassları derine çekip , midleri fazla söndürmeden, tizleri olmasi gerektiği gibi ayarlanmış. :) Şarkıdan şarkıya değişir ama hemen hemen diziliş buna yakın olur.

Ayrıca , pc'deki ses kartlarını bir kenara bırakıp hepsine aynı demek ve ekolayzar'ın gereksiz olduğunu söyleyen biri ile çok fazla tartışmaya girmek istemiyorum.Profesyonel müzik ile ilgilenen herkes için eko o insanın eli kulağı gibidir. Ayrıca test etmediğiniz ürünler hakkında çok fazla yorum yapmayalım. Macbook- Boom2 program ikilisi ile 10 numara ses alıyorum.

Ayrıca kulakların fazla gelişmemiş gibi yoruma da kahkaha ile gülüyorum.Benim kulaklık tecrübem yeni değildir. 96 yılında walkman ile başladım.Aiwa walkmanlar, sonra almış olduğum sony walkmanlar'dan geliyor kulaklık ile müzik tecrübem. Az sony mdr e805 kulaklık bozmadım. O yüzden bu tecrübe konusunu, kulakların ayırt edemez gibi saçma düşünceleri bir kernara bırakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GT_55 -- 28 Mayıs 2016; 11:13:13 >

• Hepsi aynı değil tabiki,ne olursa olsun ses olarak geride kalır dedim. Ha daha çok geride kalır,daha az geride kalır orası değişir. Ses ile ilgilenen kişiler hakkında yazmışsınız o zaman bilmeniz lazım ki analog eq kullanır o kişiler. Bir önceki mesajımda da yazdığım gibi analog eq ile tartışıcaksak kabul,benim demeye çalışıp hala karşı çıktığınız şey yazılımsal eq. Neyse uzatmaya gerek yok,size kulaklarınızla diğer arkadaşa egosuyla mutlu günler diliyorum. İyi forumlar
  • Ben de 15 gün önce Aliexpress'ten çakma Shure se215 aldım. Bekliyoruz bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: arhavili_08

Ben de 15 gün önce Aliexpress'ten çakma Shure se215 aldım. Bekliyoruz bakalım

çakma değil onlar ben kocaman konu yazdım onunla ilgili. onlar çakmaysa fastfalcon selçuk yalçınkaya'nın sattıkları da çakma. ne çin'de ne başka bir ülkede bunların sesini oturup da sıfırdan %100 benzetecek bir teknoloji yok. bir bilgisayar yazılımcısı oturup 2 gün karmaşık bir program kodu tasarlasa, kodların yarısı comment olmadığı müddetçe 3 gün aradan sonra geri dönüp kendi yazdığı kodları okuyup anlayamaz.

ses ufacık titreşimler sonucu oluşan birşey, böyle birşey mümkün değil. shure'un kendi içinde farklı elemanlara sıfırdan se215 tasarlatsan belki birbirinden tamamen farklı ürünler çıkacak :D bunların sürücüsü bir şekilde shure'dan araklanıyor. sonra bir takım operasyonlar geçirerek piyasaya sunuluyor. orada tam olarak ne oluyor tam ayrıntısını bilemiyorum ama bildiğim sahte olmadıkları ve sahte olmalarının akıl mantık gereği imkansız olduğu. tabii her satıcı aynı olmayabilir onu da bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vaziyetu -- 28 Mayıs 2016; 16:50:35 >

• quote:

Bir kaç ay önce sadece duymak için çakma IE800 almıştım.

Kulaklıksız bile kalsam dinlemeyeceğim bir sesi vardı.
  • quote:

quote:

çakma değil onlar ben kocaman konu yazdım onunla ilgili. onlar çakmaysa fastfalcon selçuk yalçınkaya'nın sattıkları da çakma. ne çin'de ne başka bir ülkede bunların sesini oturup da sıfırdan %100 benzetecek bir teknoloji yok. bir bilgisayar yazılımcısı oturup 2 gün karmaşık bir program kodu tasarlasa, kodların yarısı comment olmadığı müddetçe 3 gün aradan sonra geri dönüp kendi yazdığı kodları okuyup anlayamaz.

ses ufacık titreşimler sonucu oluşan birşey, böyle birşey mümkün değil. shure'un kendi içinde farklı elemanlara sıfırdan se215 tasarlatsan belki birbirinden tamamen farklı ürünler çıkacak :D bunların sürücüsü bir şekilde shure'dan araklanıyor. sonra bir takım operasyonlar geçirerek piyasaya sunuluyor. orada tam olarak ne oluyor tam ayrıntısını bilemiyorum ama bildiğim sahte olmadıkları ve sahte olmalarının akıl mantık gereği imkansız olduğu. tabii her satıcı aynı olmayabilir onu da bilemiyorum.

İyi bari en azından 250+ lira vermek zorunda kalmadım..

• quote:

analog eq ile tartışıcaksak kabul,benim demeye çalışıp hala karşı çıktığınız şey yazılımsal eq.

tamam kardeş tamam :D şimdi audigy 2 zs'mi kasadan çıkardım üzerindeki DAC (digital to analog converter)'lara anlattım bu senin fabrika çıkışı analog eq olayını inşallah bundan sonra daha temiz ses alacağımoviç :D
  • quote:

Hepsi aynı değil tabiki,ne olursa olsun ses olarak geride kalır dedim. Ha daha çok geride kalır,daha az geride kalır orası değişir. Ses ile ilgilenen kişiler hakkında yazmışsınız o zaman bilmeniz lazım ki analog eq kullanır o kişiler. Bir önceki mesajımda da yazdığım gibi analog eq ile tartışıcaksak kabul,benim demeye çalışıp hala karşı çıktığınız şey yazılımsal eq. Neyse uzatmaya gerek yok,size kulaklarınızla diğer arkadaşa egosuyla mutlu günler diliyorum. İyi forumlar

Yazılımsal ekolayzar'ın çöp olduğuna dair bir kanıt var mı elinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mair

quote:

Bir kaç ay önce sadece duymak için çakma IE800 almıştım.

Kulaklıksız bile kalsam dinlemeyeceğim bir sesi vardı.

Konu başlığındaki cks serisinden bahsediyoruz.

• oyun oynanır mı hocam bununla
  • Çakmaların alası forumda yüzlerce satıldı, satılmaya da devam ediyor. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: lvcom07

Çakmaların alası forumda yüzlerce satıldı, satılmaya da devam ediyor. :)

ne güzel işte çakmaların alasıymış 100 dolara kadar en iyi kulaklık: forumdaki çakma kulaklık diyelim. senin derdin nedir :D aslında fiyat sınırı da laf olsun diye yani birçok marka model için fiyat sınırı bile konamaz yüzlerce dolar daha pahalı olup çok daha iğrenç sürüyle model vardır. çakmaya bak hey yavrum be. böyle çakma her eve lazım. adam çin'de bir arka mahallede çakmış şu basa bak, şu akustiğe bak, arkadaki öndeki sese bak, hay bin audiophile şu ses boyuna bi bak. bari tizleri eksik olsun adam bi de tiz koymuş tezgah altında... çakmaya bak hey yavrum, taze çıktı garantisi benim ağbi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vaziyetu -- 28 Mayıs 2016; 18:57:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Yazılımsal ekolayzar'ın çöp olduğuna dair bir kanıt var mı elinde.

bende var bak şimdi adam fabrikada analog eq yapıyor tamam mı :D sonra dijitale analog olarak aktarıyor. sonra biz analogdan babaloga transfer edip babayı alıyoruz. kısaca böyle ama anlamadıysan senin kulağın gelişmemiş olabilir o da benim sorunum değil yani... şimdi ben dapı yutup uyuyorum saati kurdum saat çakmayı replika geçe uyanıp eq'mu kapatıcam. hadi görüşmek üzere...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.