Şimdi Ara

Aliexpress CKS77 - CKS77X - CKS990 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
2.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vaziyetu

quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Yazılımsal ekolayzar'ın çöp olduğuna dair bir kanıt var mı elinde.

bende var bak şimdi adam fabrikada analog eq yapıyor tamam mı :D sonra dijitale analog olarak aktarıyor. sonra biz analogdan babaloga transfer edip babayı alıyoruz. kısaca böyle ama anlamadıysan senin kulağın gelişmemiş olabilir o da benim sorunum değil yani... şimdi ben dapı yutup uyuyorum saati kurdum saat çakmayı replika geçe uyanıp eq'mu kapatıcam. hadi görüşmek üzere...

Kulağın gelişmemesi olayı iyiymiş.
    Bakalım ne zaman gelişecek benim kulaklar.
    Bence pahalıya aldığı kulaklığın psikolojik etkiside bu arkadaşların ses yorumuna etkisi oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: vaziyetu

quote:

Orijinalden alıntı: arhavili_08

Ben de 15 gün önce Aliexpress'ten çakma Shure se215 aldım. Bekliyoruz bakalım

çakma değil onlar ben kocaman konu yazdım onunla ilgili. onlar çakmaysa fastfalcon selçuk yalçınkaya'nın sattıkları da çakma. ne çin'de ne başka bir ülkede bunların sesini oturup da sıfırdan %100 benzetecek bir teknoloji yok. bir bilgisayar yazılımcısı oturup 2 gün karmaşık bir program kodu tasarlasa, kodların yarısı comment olmadığı müddetçe 3 gün aradan sonra geri dönüp kendi yazdığı kodları okuyup anlayamaz.

ses ufacık titreşimler sonucu oluşan birşey, böyle birşey mümkün değil. shure'un kendi içinde farklı elemanlara sıfırdan se215 tasarlatsan belki birbirinden tamamen farklı ürünler çıkacak :D bunların sürücüsü bir şekilde shure'dan araklanıyor. sonra bir takım operasyonlar geçirerek piyasaya sunuluyor. orada tam olarak ne oluyor tam ayrıntısını bilemiyorum ama bildiğim sahte olmadıkları ve sahte olmalarının akıl mantık gereği imkansız olduğu. tabii her satıcı aynı olmayabilir onu da bilemiyorum.

arkadas rizeden bildirdi

• quote:

Orijinalden alıntı: Seldom Seen Kid

arkadas rizeden bildirdi

arkadaşlar, imzasına "-engineer-" yazan okumuş ve herşeyi bilen arkadaş da geldi (üstelik yurtdışında ikamet ediyor, rize gibi bir çöplükte sürtmüyor). lütfen burayı ikinci bir emre kadar boşaltın... haşimdi de xiomi piston 2'yi tasarlayan bakkal amcalar düşünsün gari...
  • Seldom Seen Kid kullanıcısına yanıt
    zavallı bi cümle varsa argümanın çıkar oynarsın eleştiri yapacaksan yaparsın ama "arkadas rizeden bildirdi" demek... bilemiyorum altan bilemiyorum boş beleş bi hareket
  • Muchard kullanıcısına yanıt
    bilebilirsin altan, arkadasin alintiladigim mesajina bakarsan belirttigim cumleyi gorebilirsin. argumanimda var, seni bile kopyalarlar altan seni bile
    alıntılar götürsün seni frekans nedir bilmeyen cicili bicili engineer. bas kulaklığı tavsiyesi isteyene vokal kulaklığı IM50 tavsiye edişlerin nasıl gidiyor :D havi b3 pro I'in baslarına 10 üzerinden 5 veren mair'e, 7-8 versen daha iyi olurdu diyen IM50'ci kandaşlarınla bara gidip pilardo oynay misunuz da ? hayatında kullandığı tek kulaklık biçimi ath'lar çünkü kasa tasarımı havalı geldi :D bir IM50'si var ki ne tavsiyesi isteyene yapıştırır bi tane IM50 engineer tanesi...

dokunmayın benim yurtdışında yaşayan engineer'ıma :D ath'larını audio-technica japonya merkez fırından çıkartıyor :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vaziyetu -- 2 Haziran 2016; 20:19:31 >
  • Halan daha sahte , yan sanayi muhabbetleri.
    Denedik, dinledik test ettik, orijinal diye satılan kutulu cks'ler ile zerre fark olmadığını gördük. Yok kulağın gelişmemiş falan gibi ucuz muhabbetleri geçelim artık. Aliexpresste linkini paylaştığım cks'lerin hepsi %100 orjinaldir. Ben öyle sahte, yan sanayi, ürünlere para verecek adam değilim. Özellikle konu müzik olursa, orda 50 kere düşünürüm.

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    ya beni ilgilendirmiyor orası zaten biliyorsun, ne olursa olsun da... bunların esas derdini anlamak lazım. şu mühendis arkadaşa bu kadar kayıtlı alışveriş geçmişimle IM50 kullandım diyorum, suratıma suratıma inanmıyorum diyor (IM50 alımım da kayıtlı) :D SE215'in tizini, basını, akustiğini, amfi tepkisini inceledim aynı ses diyorum burda yönetici olan bir tanesi "orjinalinde filtre yoktu %99 sahte" diyor. ulan ben hem yalçınkaya'nınkini hem aliexpress'inkini alıp deniyorum aynı diyorum adam fotoğrafa bakıp teşhisi koyuyor...

bu kafa nasıl bir kafa, çok mu şüpheciler dersin... bak şimdi bir başka forum yöneticisi, satış da yapan bir tanesi yine aynı tarz kavga çıkartmıştı. gecce miydi gunnduz müydü neydi. satışları arasında MOE SS01 var :D geliyor aliexpress cks77'sini daha kullanmadan sahte üstelik çöp diye tutturuyor sonra MOE satıyor... MOE ne ? JVC FXT90 diye pazarlanan bir mal. tipi aynı, teknik üretimi aynı, karbonmuş fibermiş cart curt falan... adama sorarlar ulan sen gözün kapalı bu kadar aliexpress diye kendini yırtıyorsun o zaman MOE nedir kardeşim ? böyle firma mı olur bir tek SS01 diye bir ürünü var, yıllardır başka bir ürünü de yok. hem neden bu ürün 50-60 dolar da aynısı TTPOD T1-E 20-30 dolar ?? ulan adamlar bağıra bağıra buyrun yan sanayi, buyrun kopya üretim, buyrun JVC için üretim yapan firmalar yapıyor diye söylüyor o zaman niye sahte, replika cart curt diye kıyamet koparmıyorsunuz ?

adamlar sırf head-fi'da konu açtı, onlarca kişi de ağzım sulandı vs. diye kuyruğa eklendi diye, sırf popüler diye, sırf muhabbeti edildi diye dikkat et hiçbir şey söylemeyip bir de satışını yapıyorlar. ben o konuyu açarken boşuna bu muhabbeti dile getirmedim. ben ne yaptığımı bilirim. daha enteresanı var mesela, ben fxt90 satarken bir tane yine bu kaliteli geçinen tiplerden biri imalı bir özel mesajlaşma yapmıştı benle illa elimdekini hasarlı ürün çıkartıcak yani B tipiymiş, kalite tutturulamamış versiyonmuş filan... yahu kardeşim adamlar çıkıp bağıra bağıra MOE SS01, TTPOD T1-E derken gıkın çıkmıyor. aliexpress'te FXT90 görünce niye şaşırıyorsun ya ? hayır ben sahtesi olamaz demiyorum ki, niye olmasın ? herşeyin sahtesi olabilir de, ben alıp deniyorum sağlam mal diyorum adam tutturuyor ille de sahte çıkartıcak... yahu aliexpress'te neden FXT90 ucuza satılmasın ? MOE neyse, TTPOD neyse VJJB neyse benzer bir firma yada bunları bizzat kendileri daha iyi satar diye JVC kasasını değiştirmeden de niye üretmesin ? adamlar yapabiliyor demek ki sen niye şaşırdın bu kadar ? niye kaşındın bu kadar ?

uzun lafın kısası, kimin derdi ne buna bakmak lazım. bunların tek derdi ego başka bir işleri yok. daha önce birkaç kez yazmıştım yine yazıyorum: techno-fi'da chat var, bir gün tesadüf eseri denk geldim. iki "kaliteli" arkadaş konuşuyor, şu metan firması var ya ona kutusuz ath göndermişler, adam inceleyip "sahte de diyemem orjinal de diyemem" demiş... üstüne konuşuyorlar, yani dedikleri öyle sahteler varmış ki metan yetkilisi gibi konuyu çok iyi bilen biri bile sahte diyemiyormuş orjinaliyle o kadar "yakın" ses veriyormuş... bunu ben demiyorum techno-fi'daki chat yapan iki yüzlerce dolarlık ürün kullanmaktan gocunmayan elit kesim arkadaş diyor. ve konuşma tarzlarından anlıyorsun ki bunu olumsuz birşey olarak anlatıyorlar. yani o pis, iğrenç, yerin dibine sokulası kutusuz sahte var ya sahte... utanmadan orjinaliyle aynı sesi veriyormuş bak sen adamların derdine...

yahu adama sorarlar madem senin marka takıntın var, senin umrunda bile değil aynı sesi veriyor mu vermiyor mu, daha ne diye bu muhabbete sardın ki sen ? sende o kadar kafa yok mu alacağın ürünün resmi olup olmadığını anlayamıyor musun. sen sahtesine radyoaktif olabilir kulağımı bozabilir diye karşı çıkıyorsan, her koşulda marka almak istiyorsan seni ellerinden ayaklarından bağlayan mı vardı ? git al amazondan 5 kat fiyata kim tuttu seni birader ? ha dertleri bu olsa hadi biraz yiyelim. ondan sonra aynı kişiler forumlarda dolaşıp yine sahte = performansı kötü'ye getiriyorlar... aha burdaki gibi tuhaf tuhaf muhabbetler yok telefon kulaklığıymış falan :D arkadaş... yahu başından alıyorsun tutmuyor, kıçından alıyorsun tutmuyor. bu ne tuhaf, bu ne cins bir kafadır çözemedim gitti...

neyse ya sinirim tuttu yine, ilacımı alayım ben hadi görüşmek üzere... şu mair'e diyorum hala gidip koss ruk30'un basları hafif falan diyeceğine bana iki hap yaz sigorta migorta kaymış zaten anlamıyor ki adam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vaziyetu -- 2 Haziran 2016; 21:33:04 >

bir fikirse beyan edilen, bunun çin'den kore'den yunanistan'dan sivas'tan massachusetts'ten veya rize'den beyan edildiğinin bir önemi yoktur altan çünkü hepsinin değeri aynıdır ve eşit saygı görür. ama bazı üsluplar saygıyı hak etmez. argümanınsa dilimizdeki kelime anlamı şöyle:http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_bts&view=bts&kategori1=veritbn&kelimesec=19987

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muchard -- 2 Haziran 2016; 22:25:38 >
  • Muchard kullanıcısına yanıt
    Beyan edilen fikre bakilmasi lazim yorumlanabilmesi icin, arkadas odasinda oturdugu yerden hicbir ulkede surucuyu kopyalayabilecek teknolojinin olmadigindan bahsetmis,en kibar anlamiyla cahilliktir bu. argumanin anlaminida biliyorum ama yinede tesekkur ederim. yukarida bi tanesi cok uzun yaziyor okumuyorum acikcasi cok laf kalabaligi yapiyor sacmaliyor cogu zaman, digeride onun saksakcisi bilmiyorum neden aliexpressteki SAHTE kulakliklari ovuyorlar bu kadar.. CKS990 orneginde de oldugu gibi cok guzel kopyalamislar fotolarda birebir duruyor, silikon uclar haric, onu kopyalayamamislar. orjinali goren anlar onuda. kimi sahte kulakliklar berbat sese sahipken kimisi gayet guzel olabiliyor, ama gelipte cin mali sahte kulakliklari ovmeye, goklere cikarmaya gerek oldugunu dusunmuyorum. saksakci arkadas denedik test ettik onayladik diyor, elinde orjinal cks990 varmi acabada test ettin? muhtemelen senin kutulu diye aldigin kulaklikta sahtedir. bi digeride ath den baska kulaklik kullanmamis diyor, arkadasin sahtesini aldigi cks990 i kullaniyorum su anda, tabiki orjinalini. huyum kurusun ath leri seviyorum. Adam da okadar asagilik kompleksi varki hala frekans nedir bilmeyen muhendis diyor Cahillik basa bela..

ayrica marka takintisi iyi birsey degildir, eger paraniz yetmiyorsa orjinaline veya okadar para vermek istemiyorsaniz, sahtesini de almayin. sadece, bak ben ath kullaniyorum demeye gelir bu is, gunun sonunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seldom Seen Kid -- 3 Haziran 2016; 9:18:09 >

• 100 dolara alsaydım orjinal olacaktı dimi.

Sen kendini kandırmaya devam et. Çok biliyorsun ya. Bir de işin ekonomik boyutuna girmiş zavallı. Sanki alacak paramız yokmuş gibi. Tam acınası haldesin. Ulen sahte dediğin kutulu cks99'u 200 tl'ye forumdaki eastwood'dan aldım. Aliexpress'ten aldığım cks990 bildiğin gömüyor cks99'u. Sen ve senin gibiler kaziklanmaya mustehaksınız. Bu yolda tam gaz devam edin.

sen daha ekolayzirin ne ise yaradigini yeni ogrenmissin ustandan, gelip burda bana caka satma. eger sahte cks990 orjinal cks99 u `gomuyorsa` sana tek diyecegim sey gecmis olsundur
  • quote:

sen daha ekolayzirin ne ise yaradigini yeni ogrenmissin ustandan, gelip burda bana caka satma. eger sahte cks990 orjinal cks99 u `gomuyorsa` sana tek diyecegim sey gecmis olsundur

Asıl sana geçmiş olsun, sana cks990'ı göndereyim de, sendeki kulaklık ile karşılaştır, sonra o an ki , surat ifadeni çekip , burada paylaş.

• bunların çukuruna fazla inmeyeceksin bir kere inip işini görüp çıkacaksın :D yoksa in in bitmez, derin çukurdur. biz işimize bahalım :D
  • Cahille muhabbete girme, kimin cahil olduğu anlaşılmaz demişler. Ben yine de bir deneyeyim.

100 $ civarındaki en iyi kulaklıkları karşılaştırırken, karşıma Grado SR60e çıktı, SR225e'ye kadar olan araştırmalarım bana gösterdi ki, hepsi aynı sürücüyü kullanıyor. Bu durumda en fazla 15$ eden sünger (Pad) farkı için ekstradan %100 fazla fiyat ödemeye gerek yoktu. İşte ancak böyle bir durumda bir kulaklığa fazla para ödenmez. Grado'nun Prestij Serisindeki tek farklı kulaklığı SR325e olsa gerek ama gerçek bir artış için ya Referans ya da Profesyonel vesaire serisinden kulaklık alınmalı. Kendime limitler koyan bir insanım maalesef ama bu limitler parasal sağlığım için gerekli. Mesela elektrostatik "olmayan" bir kulaklığa gidip de 1000 €'dan fazla vermem. Hakeza elektrostatik "sisteme" dahi 5000 €'dan fazla vermem. :)

Bunları ne için yazdığıma gelince, bir kulaklık dostu olarak fiyat konusunda uçsam bile gidip de birebir çakma alma hatasına düşmem.

Bu arada, Grado SR60e az önce geldi. Burn-In olmamış hali bile gözlerimden bir damla yaş getirdi. Maşallah demek istiyorum. Benim gibi tiz sever birini tam doyuran bir kulaklık, Prestij Serisinin diğer kulaklıkları daha da tiz. Yani bu iş için elbette belirli bir meblağ ve üstünü harcamak akıl karı değil ama biz ses hastalarının mutluluğu için geçerli.

Bu arada, tecrübelerime dayanarak söylemek isterim ki, 100 $ civarındaki müzik çalarlara denk ses veren bilgisayarlar çok, tek tük de olsa telefon da var.

Son olarak;

http://i.hizliresim.com/J26gYJ.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArmWrestler -- 3 Haziran 2016; 11:54:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: newversion1

100 $ civarındaki müzik çalarlara denk ses veren bilgisayarlar çok, tek tük de olsa telefon da var.

ben burayı alıp kaçıyorum şimdi GT_55 düşünsün...
    tamam gonder, adresi vermemi istermisin ozelden? muhtemelen yuzumun ifadesi en iyi ihtimalle suankiyle ayni kalicak, yada daha da gulecegim su aliexpress sevdaniza
  • quote:

tamam gonder, adresi vermemi istermisin ozelden?

vay beleş, anında yerleş. free soup buldu enginaar tanesi... bu kadar çene çorbası pişiriyorsan paçayı kendin koyacaktın. tabii cebindeki son parayla aldığın ath'lardan sonra paran kaldıysa. bak şu yukardaki akustiği geniş arkadaş yardımcı olabilir bütçe konusunda istersen, hem arada im50 haricinde birşey görmüş olursun, basın tizin açılır.
  • vaziyetu kullanıcısına yanıt
    sen niye yirtik dondan cikar gibi atliyosun lafa cahilcigim? sana kemik atan olmadi ki? cene corbasi yapaninda kim oldugu cok belli yazdiklarindan, yazdiklarinin %99 u bos olan bir adamsin. adam yolliyayim dedi lafini yediricek degilim ona biraktim yollasin bakalm para konusuna gelince, senle bu konuyu tartisma geregi duymuyorum cenen yorulmasin diye, bilirsin ozdeyisi...

anladim komplekslisin fakat bu kadarda yapma be, taktin muhendis olmama, olamadin kuyruk acin mi var? calis seninde olur, bos konusmakla olmuyor bazi seyler emek vermen lazim, verirsen belki sende orjinal kulakliga para verebilecek kadar kazanabilirsin abicim

bide bi yerde okumustum headfi daki jokere felan giydirmeye calisiyorsun kucuk aklinca, o adam seni donunda sallar, senin hayal bile edemeyecegin kulakliklari alip incelemesini yapiyor o arkadas, burda gelip millete caka satma, kimse birsey bilmiyor diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seldom Seen Kid -- 4 Haziran 2016; 1:10:55 >

• quote:

tamam gonder, adresi vermemi istermisin ozelden? muhtemelen yuzumun ifadesi en iyi ihtimalle suankiyle ayni kalicak, yada daha da gulecegim su aliexpress sevdaniza

Lafın gelişi dedim, makarasına, sende ciddiye aldın ama diyelim ki gönderdim, nasıl olsa yine aynı şeyleri söyleyeceksin. Tıpatıp aynı çalsalar bile, pahalı olan iyidir, ucuz olan sahtedir psikolojiisi olduğu için, kararın yine pahalı olandan yana olacaktır. Çok merak ediyorsan, linkleri paylaştım, alabilisin. 15-20 güne geliyor.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.