Şimdi Ara

aliexpress (china post air mail) kargo takibi nasıl yapılıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
2.919
Cevap
113
Favori
323.471
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> aliexpress (china post air mail) kargo takibi nasıl yapılıyor?
Giriş
    1099 Mesaj

çinliler söylemiş beklicez artık

Kısa süreli heyecan yaptırdın senin 22 sinde malezyadan ayrılmıştı. benmde 24 ünde var umarım bu hafta sonuna kadar tr ye giriş yaparda haftaya alabilirim.

1 adet 24 ünde malezyadan ayrıldı

2 paket 29 unda malezyadan ayrıldı

1 paket 4 kasımda mal. ayrıldı

Belliki sancılı geçecek bu ay
    |
    |
    mozden kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: ottoman984

Çok ilginç gerçekten. Sıralama rastgele mi oluyor acaba. Takipli kargodan 20 gündür ses yok, takipsiz kargo 10 güne cırp diye geldi pimdeki depolamayı görebiliyor muyuz acaba ? yoksa ptt bilgilerinde halen sinapurda veya malezyada mı gözükür ?
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exclusive -- 18 Mart 2017; 23:1:50 >

Valla hocam gidin ptt merkezine. Bana böyle böyle dediler diyin. O postaları getirmek onun görevi çünkü, eşşeklik etmiş k.bakmasın kimse.

50 alışveriş yaptıysam 40 tanesi takipsiz idi ve her seferinde getirdi postacı bayan sağolsun. Hatta demiştim, k.bakmayın ufak şeyler için zahmet ediyorsunuz böyle diye , o da ; estağfurullah zaten benim işim bu demişti. Yürüyerek dağıtıyorlar mektup vs ufak paketler için. zaten geçiyor o mahalleden ne var ufak paketini sana verecek geçecek..Büyük paket dağıtıcıları mecbur geliyor imza vs alıyor. Ama paket ufak diye bunu size söyleyemez. Btk ya da yazın, bana böyle getiremem bana sipariş etmeyin dediler deyin. Kan alırlar adamdan.

Ürün gelmezse de yapacak birşey yok, paranızı alırsınız. çünkü bazen 1-2 dolarlık şeyler alıyoruz, her birine 1-2 dolar da kargo ekleseniz pek anlamı kalmıyor. zsaten 3-4 dolardan fazla olan ürünleri satıcı takipli atıyor ya da takipli yollayan kişilerden alışveriş yapıyorum ( 5 dolar ve üstünde takipli oluyor geneli )
    |
    |
    exclusive kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1217 Mesaj

şimdi bunlar zarfla mektup gibi gönderildiği için kargo olarak gözükmüyor sanırım. o yüzden senin kapına kadar çıkıp zile basıp vermek zorunluluğum yok demek istedi herhalde. sonuçta mektupları apartmana bırakıp gidiyorlar. yıllar evvel ebay den ürün almıştım aynı şekilde apartmana bırakıp gitmişti. komşu görmese kaybolup gidecekti, hiç aklıma gelmedi bırakıp gideceği. bu tip paketleri kapıya getirme zorunlulukları varsa orası ayrı tabi. bilgim olsaydı zaten gereken cevabı verirdim
    |
    |
    Bahsedilenler: ottoman984

Bu kargolar dediğiniz gibi ufak olduğu için bırakıyorlar, çöpe de atsalar aynı mektup gibi kimse anlamaz. Ama ortaya çıktığında postacıyı.... Bu yüzden bu tip alışveriş yapacaksanız direk şikayet edin, en azından doğru posta kutusuna bırakırlar. Ya da postacıyla ahpap olma şansınız varsa bu da işe yarar. Ben esnaf olduğumdan, şayet yoksam yan dükkana bırakır. o da yoksa muhtara bırakır. 2 yıldır aynı bayan gelip gidiyor artık samimiyetimiz var. Diğer takiplileri arabayla bi abi getiriyor, ona diyorum abi işin yoksa çayımı iç diye ama şimdi o bayana denmez Her ne kadar esnafta olsam yanlış anlar diye buyur bir çay iç dinlen diyemiyorum. Malum, ortalık karışık

Düşük fiyatlı ürünlerde 1,5 dolar vererek Neden takipli kargo seçmiyorum;

Ürünün tr deki fiyatı ve çindei fiyatına bakıyorum. Mesela usb ses kartı. tr de 10 tl , çinde 1 dolar ( aynı markalar ). Acelem olmadığından çinden takipsiz geliyor. Kargo takibi istesem 1,5 dolar daha = ürün fiyatı 3 tl den 7,5 tl ye çıkıyor. Bu durumda garantili tr den almak daha mantıklı olacaktır ama çinden alıyorum bpzulursa nolcak zaten 3 tl diyorum ( bugüne kadar sıkıntı çıkmadı çok şükür )
    |
    |
    exclusive kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1080 Mesaj
    merhaba arkadaşlar bu takip numarasında bir aydır hareket yok dispute açsammı,
    transit diyor ama takip edilebilen numara hala yok

LP00060964548750

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

benimde bir adet malezya var ayın 24 de ayrılmış. eşekle gönderiyor bu mypost galiba

|
    |
    ottoman984 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

muhtemelen kargolarımız aynı eşekte . Bu akşam veya yarın akşam Tr ye giriş yapacağını tahmin ediyorum ki ancak haftaya elimize geçer..
    |
    |
    termomen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

satıcıya yazdınız mı ? puanı yüksek satıcıysa beklemenizi tavsiye ederim, benimde başıma geldi, kargo takibi yapamadım ancak sorunsuz geldi. Gelmezse bekleme süresine yakın dispute açarsınız.
    |
    |

satıcı gönderdiğini iddia ediyor bekle diyip duruyor. puanı yüksek, koruma süresi bitmesine bir ay var acaba takipsiz mi gönderdi

|
    |

Bence beklemenizde fayda var hocam. Bende kıllanmıştım puanı yüksek ama kargo no saçma birşeydi. Ürün geldi ve air mail ile yollanmıştı. Şayet size gelirde takipsiz kargo olduğunu görürseniz paranızın bi kısmını iade isteyebilirsiniz.

Ürün neydi bu arada ?
    |
    |

cep telefonu

|
    |

bayağı riskli alışveriş. Geçmiyor diye biliyorum gümrükten umarım gelir. satıcı geçiririm ben abi sorun olmaz mı dedi
    |
    |

aynen öyle. ama daha önce 8tane aldım .şans işi gümrük. gerçi bu satıcı artık Türkiye'ye göndermiyor malesef ben aldıktan bir hafta sonra gönderimi kapatmış

|
    |

ooo iyimiş. Gelmezse nasılsa paran iade ediliyor.
    |
    |
    Geçişi yasak ürün alanlara, gümrük müdürlüğünce gümrükten geçerse 3, geçmezse 5 akçe arge ücreti vermeliler bence:) Neticede gümrük güvenliğini geliştiriyorlar bu sayede.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Böylelikle malezya yolculuğu 17-18 gün sürüyor diyebiliriz.

hayırlı olsun darısı başıma

RC090690482MY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi termomen -- 10 Kasım 2016; 16:29:25 >
    |
    |

Eyv hocam, seninde eli kulağındadır. Sİsteme geç girebiliyorlar
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: termomen

cep telefonu

Ben cep telefonu Aliexpress'den söylemiştim. Gümrüğe takılmıştı, geri göndermişlerdi.

Hani çok şanslı isen eline geçer.
    |
    |
    -- Bilgisayar 1--Intel® Xeon® Processor E5-2697 v2, ASUS RAMPAGE IV EXTREME, Nvidia Geforce GTX 1080, Kingston HyperX 8x8=64 GB RAM DDR3 1866 MHZ, Logitech G910 Orion Spectrum RGB, Logitech G700s, Logitech G230 G930, Logitech Z506 5.1 Sound System, MSI Optix AG32C --Bilgisayar 2--
    MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI, AMD Ryzen 3700x, 64 GB DDR4 RAM, iChiLL GeForce GTX 1080 Ti X3 Ultra, SteelSeries RIVAL 110, Logitech G230, Samsung 28 UE590D, AOC Q3279VWF, Roccat ISKU Keyboard
HızlıCevap
Reklamlar
SEO
son dakika
SEO
Bey Azura
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.