Şimdi Ara

aliexpress (china post air mail) kargo takibi nasıl yapılıyor? (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.918
Cevap
104
Favori
342.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • satıcıya durumumu belirttim. 20 gün uzattı süreyi. diyor bu 20 gün içinde umarım gelecektir. falan filan.
    heralde 20 gün içinde geldi geldi gelmedi açıyorum disputeyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ottoman984

Bu firma hızlı çıkış yapardı heralde sistemsel. Şu çinliler iyi adamlar ama bazen sabret sabret bi yere kadar

Takip numaram şu : RF380086465CN
    http://www.17track.net/tr/track?nums=RF380086465CN&fc=0

Satın alalı 1 ay 10 gün olmuş ürün daha Çinden Türkiyeye gelememiş bile. Sözde takipli kargo ile almıştım takipsizler max 1 aya geliyordu. Acaba paket kaybolmuş olabilirmi ? Satıcıya yazıyorum sabret ,biraz daha bekle diyor.

• Tr ye girene kadar görünmüyor malesef. Ne kadar hoşumuza gitmese de bekleyeceğiz. Aklınızda bulunsun bir dahaki sefere postNL yi tavsiye ederim. 10 güne ulaşıyor.

Mikrofon almıştım 27-28 gün oldu. Bugün dağıtımdaydı ama postacı arkadaşlar getirmedi, yarına inşallah. Şu mikrofonu benden 15 gün sonra sipariş edenler bugünden 1 hafta önce almışlar PostNL de beleşti, gittik aliexpress standart shiping seçtik mal gibi kutu hasarlı gelmese bari. 1 aydır birileri fırlatmıştır etmiştir diye insanın içinden geçmiyor değil, elektronik ürün sonuçta

takipsiz aldığım usb ses kartı( bugün geldi ) , takipli mikrofon tutucu( 9 günde geldi-postnL ) ve takipli mikrofon ( yarın gelir ).

işe bakınki takipsiz kargo daha erken geldi

Bu yüzden çinlilerin işine akıl sır erdirmek yerine sabır taşı olmaya çalışmak daha az ızdırap veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottoman984 -- 15 Kasım 2016; 22:44:30 >

• quote:

Tr ye girene kadar görünmüyor malesef. Ne kadar hoşumuza gitmese de bekleyeceğiz. Aklınızda bulunsun bir dahaki sefere postNL yi tavsiye ederim. 10 güne ulaşıyor.

Mikrofon almıştım 27-28 gün oldu. Bugün dağıtımdaydı ama postacı arkadaşlar getirmedi, yarına inşallah. Şu mikrofonu benden 15 gün sonra sipariş edenler bugünden 1 hafta önce almışlar PostNL de beleşti, gittik aliexpress standart shiping seçtik mal gibi kutu hasarlı gelmese bari. 1 aydır birileri fırlatmıştır etmiştir diye insanın içinden geçmiyor değil, elektronik ürün sonuçta

takipsiz aldığım usb ses kartı( bugün geldi ) , takipli mikrofon tutucu( 9 günde geldi-postnL ) ve takipli mikrofon ( yarın gelir ).

işe bakınki takipsiz kargo daha erken geldi

Bu yüzden çinlilerin işine akıl sır erdirmek yerine sabır taşı olmaya çalışmak daha az ızdırap veriyor

Ülkeye girmesi bu kadar uzun sürüyormu ? Air Mail ile aldım birde gemi ile gelenler daha hızlı geliyordu

• Redible kullanıcısına yanıt
    27 ekimde airmaille aldığım ürün 7 kasımda gelmişti. Ama bazı uçaklar dolaşıyor mu napıyor emin değilim. Gümrükten de şüphelenmeye başladım aslında. ürünler gelmişte olabilir, kayda alınması uzun sürüyor da olabilir. Ne almıştınız ?
  • ottoman984 kullanıcısına yanıt
    13 dolara kulaklık almıştım. Kulaklığım olsa önemsemiyecegim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redible -- 16 Kasım 2016; 1:04:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LP00060067615803 LP00060067615803 51 gündür bir haber yok
  • commandator27 kullanıcısına yanıt
    seninki yine takip ediliyor bende oda yok

LP00060964548750

• Redible kullanıcısına yanıt
    Bu tip durumlar stresli geçiyor malesef gelene kadar idareten alsaydın ucuz yollu. Gerçi tr deki en dandik ucuz yollu kulaklıkparası çindeki orta seviye birşeye eşit oluyor
  • Bugün itibari ile mikrofon gelmiş bulunuyor arkadaşlar böylelikle set tamamlanmış oldu. 1 ay sürdü. Merak edenler için

* microfon tutucu ( masa standı = 10 dolar ) ( 9 günde geldi )

* usb ses kartı : 1 dolar ( 1 ayda geldi )

* Bm 800 mikrofon : 13 dolar ( 1 ayda geldi )

Çok şükür sorunsuzlar. Bugün ilk kaydımı yaptım, efso
  • Bu ne demek arkaşlar. Alide ülkeye girdi yazıyor.
     aliexpress (china post air mail) kargo takibi nasıl yapılıyor?

• Aliexpressten ℅96 pozitif geri bildirimi olan iki ayrı satıcıdan üç dört kalem siparişim vardı. Ne ilginç ki takipsiz olan iki paketten de eksik çıktı. Biri üç adet olması gereken usb kablodan sadece birini, diğeri de yine üç adet olması gereken cr2032 pilden yine sadece birini göndermiş. İlk pakete açılış videosu çekmemiştim, ikincisine akıllanıp çektim.

İtirazdan önce mesajla satıcıya sorayım dedim.. şimdiye kadar Türkçe yazdığım mesajları çeviriden anlayıp cevaplayan satıcılar şimdi ne olduysa lal kesildiler. Paket geldi ama şunlar şu kadar eksik çıktı diyorum. Gelenlere onay verip gelmeyene onay vermediğim halde, biraz daha bekleyin gelir diyorlar.

Aliexpress android uygulaması da kasıttan mı ilgisizlikten mi nedir bilmem, itirazla ilgili bölümler Türkçe değil. Eşya ya da para iadesi diye işaretlediğim şey benim paketi geri göndermem anlamına geliyormuş:)) satıcıya gelenleri niye yollayayım sen bana eksik olanı yolla diyorum, satıcı paket geldi mi gelmedi mi diye soruyor:)) biraz safa mı yatıyorlar ne:))

Aliexpress herhalde daha uğraşmam, yurtdışı alışveriş çok cazip olursa banggood ve ebay belki amazon.de ile devam ederim.

Gümrük de gıcık ediyor zaten ayrı bir dert...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• mozden M kullanıcısına yanıt
    hocam onaylamadan dispute açıp bildirin. Takipsiz kargoları geri göndermeniz beklenmez, eksik geldi deyip kısmi para iadesi isteyin. Sizin de puanınız var bu arada. Güvenilir alıcı modundaysanız karşıdaki satıcı sizinle uğraşmaz bile. Bana yanlış veya eksik geldiğinde hediye ediyorlar ürünü paramı da geri alıyorum, takipsiz kargoda iade aramaları saçma olur. Mademki böyle işgüzarlık yapıyorlar sizde hiç gelmedi diye dispute açın. Ptt size paketin ulaştığına dair birşey söylemiyor kimseye.

Ben sadece beklediğim zamana acıyorum yanlış gelen üründe, para iadelerim sıkıntısız oluyor. sadece 5 yıldız karşılığı istiyorlar

Kaliteli ürünler için kesinlikle amazonu tek geçerim.
  • Bende 11 kasımda alışveriş yapmıştım aliexpress'de. 5 tane ürün almıştım. Tabii hepsi ayrı satıcılardan. 4 ürün erkenden kargoya verildi. Son ürün bugün son gün olduğu halde nasıl yaptıysa bizim saate göre 02.40 çin saatine göre 07.40'da kargoya vermiş görünüyor yoksa son ürün, saati geçseydi sipariş iptal olacaktı. Bana göre satıcı hala kargoya vermedi sadece bilgileri kendi veya aliexpress değiştirdi. Son günlerde kuzey çin'de karlı hava muhalefeti var. Satıcı kuzey çin'dense sıkıntı havadan olabilir belki de. Neyse kargoya verilen 5 üründen 3'ünün takip bilgisi fake. Sadece rakamlardan oluşuyor. 2'sinin başında ve sonunda harfler var. Er ya da ürünler gelecek. Gelmezse de dispute açıp para iadesi alacağım. Yurtdışından alışveriş ilk defa yapıyorum. Benim için tecrübe olacak. Benim sorum olacak. Ürünler Türkiye'ye giriş yaptığında sadece ptt kargo dağıtım yapıyor. Ptt kargo çalışanlarının paketleri adrese getirirken zili çalmayıp kapıya bıraktığını okudum internet ortamında bu doğru mu? Böyle şeyler yaşayan forumdaşlar var mı? Uzun şeyler yazdım kusuruma bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C18F35D20 -- 18 Kasım 2016; 13:20:09 >

• Kargo no ları yazarsanız buraya ne oldukları konusunda yardımcı olabiliriz. Takipsiz kargolar takip edilemediğinden fake gibi görünse de aslında çıkmış olabilirler.
  • quote:

Kargo no ları yazarsanız buraya ne oldukları konusunda yardımcı olabiliriz. Takipsiz kargolar takip edilemediğinden fake gibi görünse de aslında çıkmış olabilirler.

Teşekkürler. Ben onları takip ediyorum da. Sorum ptt kargo görevlilerinin zili çalmayıp paketi kapının yanına vs bıraktıkları ile ilgili?

• Takipsiz kargo ise, evet böyle bir durum olabilir. Mektup vasfında geldiğinden ve takip olmadığından apartman dışına bile bırakabilirler.

Takipli kargo da bu sözkonusu değil. İmzanızı almak zorunda.

Takipsiz kargoları çinden çıkana kadar görebilirsiniz sonrasını göremezsiniz.
  • quote:

Takipsiz kargo ise, evet böyle bir durum olabilir. Mektup vasfında geldiğinden ve takip olmadığından apartman dışına bile bırakabilirler.

Takipli kargo da bu sözkonusu değil. İmzanızı almak zorunda.

Takipsiz kargoları çinden çıkana kadar görebilirsiniz sonrasını göremezsiniz.

Takipsiz paketlerde adres yazmıyor mu?

• Sualinizi adrese bırakmaları gerekir şeklinde yorumluyorum. SOrun da orda zaten, onlara göre öyle zorunlulukları yok. çöpe de atsalar cebe de atsalar bunu asla bilemeyeceksin. ya da paketini getirdilerse ve kaybolduysa muhattap bulamazsın. Konuyu 2-3 sayfa geriye doğru okursan anlarsın.
  • quote:

Sualinizi adrese bırakmaları gerekir şeklinde yorumluyorum. SOrun da orda zaten, onlara göre öyle zorunlulukları yok. çöpe de atsalar cebe de atsalar bunu asla bilemeyeceksin. ya da paketini getirdilerse ve kaybolduysa muhattap bulamazsın. Konuyu 2-3 sayfa geriye doğru okursan anlarsın.

Olumlu ya da olumsuz da sonuçlansa bir tecrübe yaşayacağım. Olumsuz sonuçlanırsa bir dahaki sefer yurtdışından alışveriş yapmayı iki kere düşünmek lazım. Çok teşekkürler bilgi için.👍

• 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.