Şimdi Ara

aliexpress (china post air mail) kargo takibi nasıl yapılıyor? (136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.918
Cevap
104
Favori
342.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    IRA TARİH SAAT İŞLEM TÜRÜ AÇIKLAMA İŞLEMİ YAPAN
    PTT İŞYERİ/ŞUBE iLÇE İL
    1 21/10/2016 11:37:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - Malaysia (Yurt Disi)
    2 23/10/2016 09:42:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - Malaysia (Yurt Disi)
    3 24/10/2016 19:20:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) - - Malaysia (Yurt Disi)

Ptt deki bilgilerinizde yazar. Otb ; henüz ayrılmadı anlamında. Edi ise artık o ülkede bulunmuyor anlamındaymış
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Pim havalimanı derken ?

Malezyadan yola çıkanlar 15 gündür yok, uçakla çıkmış olsa takip ederdik ama birşey yazmamışlar. Gönderi sevk edildi demişler. Daha önceki aldıklarımda havalimanı vs yazardı. Keşke gemi ile olmasa.

Not : Bu arada geçen hafta sipariş verdiğim takipsiz kargo geldi 1 ayı geçip gelmeyen ürünler de var. Beklemedeyiz.
  • ottoman984 kullanıcısına yanıt
    türkiyeye girmemişte olabilir takipli kargoların bile türkiyede dedikleri bolum fake dir....kargo uçağı 10 ca ülke geziyor...+ pim in depoya attıp beklettği kısımda var nedeni çok yani....gemi değil %100 kargo uçağı..
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    o zaman pos malezya ve aliexpress shiping e elveda.. sadece bu kargo seçenekleri olanları eleyeceğim direk, post NL candır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ottoman984

PTT İŞYERİ/ŞUBE iLÇE İL
    1 21/10/2016 11:37:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - Malaysia (Yurt Disi)
    2 23/10/2016 09:42:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - Malaysia (Yurt Disi)
    3 24/10/2016 19:20:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) - - Malaysia (Yurt Disi)

Ptt deki bilgilerinizde yazar. Otb ; henüz ayrılmadı anlamında. Edi ise artık o ülkede bulunmuyor anlamındaymış

1 21/10/2016 05:50:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - China (Yurt Disi)
    2 22/10/2016 13:45:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - China (Yurt Disi)

Pttnin sitesinden baktığımda bunlar yazıyor daha Çin'den ayrılmamış mı paketim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Redible

quote:

PTT İŞYERİ/ŞUBE iLÇE İL

1 21/10/2016 05:50:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - China (Yurt Disi)
    2 22/10/2016 13:45:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - China (Yurt Disi)

Pttnin sitesinden baktığımda bunlar yazıyor daha Çin'den ayrılmamış mı paketim ?

Sizin yüzünüzden millete yardımcı olcam diye 3 sene öncesine ait 5 kodu ayrı ayrı 17track'den aradım

Bende diyorum neden hepsi kayıp görünüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Redible kullanıcısına yanıt
    Hocam kodlamalar o şekilde anlatıyor ama gönderilmişte olabilir. Bazen sisteme eksik girebiliyorlar. Hangi firma bu ? china Small packet mi ?
  • quote:

Hocam kodlamalar o şekilde anlatıyor ama gönderilmişte olabilir. Bazen sisteme eksik girebiliyorlar. Hangi firma bu ? china Small packet mi ?

China Post Registered Air Mail

Takipsiz kargolarım daha hızlı geliyordu bunda hareket yok satıcıda sürekli bekle, sabret diyor :D
  • Redible kullanıcısına yanıt
    Bu firma hızlı çıkış yapardı heralde sistemsel. Şu çinliler iyi adamlar ama bazen sabret sabret bi yere kadar
  • Ben bu sorun sadece kendimde var diye internetten kaza yapan kargo uçaklarını araştırmaya başlamıştım demek ki başkalarında da varmış.

11 Ekim'de uçağa bindi ve benden daha fazla ülke dolaştı sanırsam hala ses seda yok.

aliexpress (china post air mail) kargo takibi nasıl yapılıyor?

• Cross Marian kullanıcısına yanıt
    kaza araştırması da iyiymiş. Ne aldınız merak ettim ? çok ilginç takip haberi olmuş. Normalde çinden çıkardı ama aldığınız şey çine gitmiş ordan kimbilir nereye uçtu
  • quote:

kaza araştırması da iyiymiş. Ne aldınız merak ettim ? çok ilginç takip haberi olmuş. Normalde çinden çıkardı ama aldığınız şey çine gitmiş ordan kimbilir nereye uçtu

Çok eskiden harika bir starbucks termos bardağım vardı çaldırdım o zamandan beri içimde ukte olarak duruyordu hiç bir Starbucks'da satılmıyor stokla üretilmiş sade bir şeydi.Çinliler'e helal olsun aynısını yapmışlar.

Yalnız ben yanlış anlamıyorum sanırsam Çin'e gitmemiş olarak okudum orayı.Recive the item from customer Ekim ayının 8'inde kargolayan kişiden alınmış.11'inde out of the country, forward to destination country yani Türkiye'ye yola çıkmış olarak okudum ben mi yanlış biliyorum.

• Cross Marian kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam kafa kalmadı bu saatte, malezya post çine yolladı sandım meğer çindeki hareketlermiş

Ptt ye yazınca karşılık çıkıyor mu ? Eli kulağındadır diye tahmine diyorum
  • Malezyada bekleyenlerden biri dün hızlıca Türkiye ye giriş yapmış, (gün içinde hiç kayıt yoktu, gece işlenmiş hepsi) ama aynı anda yola çıkan diğer paket sessiz hala. Bir çin atasözünün dediği gibi: sabredin, olursa olur olmazsa çay demlersiniz:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exclusive -- 18 Mart 2017; 23:2:34 >
  • exclusive kullanıcısına yanıt
    Çok ilginç gerçekten. Sıralama rastgele mi oluyor acaba. Takipli kargodan 20 gündür ses yok, takipsiz kargo 10 güne cırp diye geldi pimdeki depolamayı görebiliyor muyuz acaba ? yoksa ptt bilgilerinde halen sinapurda veya malezyada mı gözükür ?
  • mozden M kullanıcısına yanıt
    çinliler söylemiş beklicez artık

Kısa süreli heyecan yaptırdın senin 22 sinde malezyadan ayrılmıştı. benmde 24 ünde var umarım bu hafta sonuna kadar tr ye giriş yaparda haftaya alabilirim.

1 adet 24 ünde malezyadan ayrıldı

2 paket 29 unda malezyadan ayrıldı

1 paket 4 kasımda mal. ayrıldı

Belliki sancılı geçecek bu ay
  • quote:

Çok ilginç gerçekten. Sıralama rastgele mi oluyor acaba. Takipli kargodan 20 gündür ses yok, takipsiz kargo 10 güne cırp diye geldi pimdeki depolamayı görebiliyor muyuz acaba ? yoksa ptt bilgilerinde halen sinapurda veya malezyada mı gözükür ?
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exclusive -- 18 Mart 2017; 23:1:50 >
  • exclusive kullanıcısına yanıt
    Valla hocam gidin ptt merkezine. Bana böyle böyle dediler diyin. O postaları getirmek onun görevi çünkü, eşşeklik etmiş k.bakmasın kimse.

50 alışveriş yaptıysam 40 tanesi takipsiz idi ve her seferinde getirdi postacı bayan sağolsun. Hatta demiştim, k.bakmayın ufak şeyler için zahmet ediyorsunuz böyle diye , o da ; estağfurullah zaten benim işim bu demişti. Yürüyerek dağıtıyorlar mektup vs ufak paketler için. zaten geçiyor o mahalleden ne var ufak paketini sana verecek geçecek..Büyük paket dağıtıcıları mecbur geliyor imza vs alıyor. Ama paket ufak diye bunu size söyleyemez. Btk ya da yazın, bana böyle getiremem bana sipariş etmeyin dediler deyin. Kan alırlar adamdan.

Ürün gelmezse de yapacak birşey yok, paranızı alırsınız. çünkü bazen 1-2 dolarlık şeyler alıyoruz, her birine 1-2 dolar da kargo ekleseniz pek anlamı kalmıyor. zsaten 3-4 dolardan fazla olan ürünleri satıcı takipli atıyor ya da takipli yollayan kişilerden alışveriş yapıyorum ( 5 dolar ve üstünde takipli oluyor geneli )

• şimdi bunlar zarfla mektup gibi gönderildiği için kargo olarak gözükmüyor sanırım. o yüzden senin kapına kadar çıkıp zile basıp vermek zorunluluğum yok demek istedi herhalde. sonuçta mektupları apartmana bırakıp gidiyorlar. yıllar evvel ebay den ürün almıştım aynı şekilde apartmana bırakıp gitmişti. komşu görmese kaybolup gidecekti, hiç aklıma gelmedi bırakıp gideceği. bu tip paketleri kapıya getirme zorunlulukları varsa orası ayrı tabi. bilgim olsaydı zaten gereken cevabı verirdim
  • 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.