Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1950. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42.521
Cevap
1.504
Favori
2.881.188
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19481949195019511952
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

aliexpresten laptop için klavye bakıyorum bir de pil(batarya) için araştırma yaparken türkiyeye gönderilmediğini farkettim hangi satıcıda denesem de ürün türkiyeye gönderilmemekteydi. Türkiye'de bunun kısıtlaması var mıdır yoksa satıcıların tasarrufunda mıdır? Satıcıyla konuşsam ikisini gönderme durumu olabilirse şayet benim için çok güzel olur. Gümrük mevzuatını bilmediğim için danışmak istedim. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worm Holes -- 7 Nisan 2021; 23:50:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Worm Holes

Merhabalar,

aliexpresten laptop için klavye bakıyorum bir de pil(batarya) için araştırma yaparken türkiyeye gönderilmediğini farkettim hangi satıcıda denesem de ürün türkiyeye gönderilmemekteydi. Türkiye'de bunun kısıtlaması var mıdır yoksa satıcıların tasarrufunda mıdır? Satıcıyla konuşsam ikisini gönderme durumu olabilirse şayet benim için çok güzel olur. Gümrük mevzuatını bilmediğim için danışmak istedim. Saygılar.

Pil ve batarya yasaklı ürün.

• Arkadaşlar aliexpress PTT ye verdiğimiz vergiyi artık kendisi pesinmi alıyor şuan deniyorum 19 TL vergi ekledi üstüne önceden 26 TL öderdim PTT ye kuponla 37 TL ye aldığım ürüne 19 tl vergi istiyor . Ve bunu odersek PTT de kapıya geldiğinde istemesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elimde plati yoursouldan 10 tl ye alınma $12/$18 kupon mevcut. Almak istediğim ürünü almaktan vazgeçtim. Almak isteyen varsa yabancıya gitmesin 5 tl den veriyorum. Papara pep farketmez. Pm den iletişime geçebilirsiniz

Edit: satıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostranger61 -- 9 Nisan 2021; 15:31:16 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

Arkadaşlar aliexpress PTT ye verdiğimiz vergiyi artık kendisi pesinmi alıyor şuan deniyorum 19 TL vergi ekledi üstüne önceden 26 TL öderdim PTT ye kuponla 37 TL ye aldığım ürüne 19 tl vergi istiyor . Ve bunu odersek PTT de kapıya geldiğinde istemesin

Vergisi peşin alınan ürünleri Aras kargo getiriyor ve ekstra bir para ödeme durumu yok

• Aliexpress Ana Konu •

Aliexpress Ana Konu •

Arkadaşlar bir ürün aldım. Ertesi gün satıcı iptal etti stok olmadığı için. Sonrasında refund işlemini takip ediyorum. Hala karta iade gerçekleşmedi. Ne kadar sürer bu durumlarda iade?

• quote:

Orijinalden alıntı: turgut33

Vergisi peşin alınan ürünleri Aras kargo getiriyor ve ekstra bir para ödeme durumu yok

Alıntıları Göster

Ben ilk defa karşılaştım . Başka saticilarda yok böyle birşey . Farklı bir satıcıdan aldım vergisiz . Emin olamadigim için birde extra burada alırlar falan

• Bu neden oldu ya ? Alt tarafı motorsiklet için arka led far söyledim. Tenis topundan ufacık bir şey.

Aliexpress Ana Konu •
  • FTaze kullanıcısına yanıt

Takip kodu atın bir inceleyelim. Geçmiş olsun...

• kaanrevan kullanıcısına yanıt

15 iş günü süreleri var iade için. henüz 6 gün olmuş ve 5 iş günü.

• krmbzkurt kullanıcısına yanıt
    Takip kodu hiç verilmedi hocam. Ertesi gün mesaj yazmış stok yok diye. Ben de stok olmadığı için iptal gönderdim kabul etti. Yani hiç kargo kodu verilmedi.

Hocam başkasına yazdım takip kodunu 😂

• 1 haftadır gümrükte bekleyen ürünü olan var mı ? Girdi çıkmıyor ya .

• MalamadreX kullanıcısına yanıt
    Var evet olabiliyor bazen.

• krmbzkurt kullanıcısına yanıt
    Pardon hocam.

Estağfurullah hocam me demek

• Bir kargom da adres ve alıcı ismi için böyle diyor ama benim ismim ve adresimle alakası yok? Niye böyle acaba?

Aliexpress Ana Konu •
  • ztealth kullanıcısına yanıt

Arada hızlıca doldurmak amaçlı sallıyorlar sistemde. ama sorunsuzca geliyor ve geldiğinde sizin adınız soy adınız yazıyor pakette merak etmeyin hocam :)

• quote:

Orijinalden alıntı: krmbzkurt

Arada hızlıca doldurmak amaçlı sallıyorlar sistemde. ama sorunsuzca geliyor ve geldiğinde sizin adınız soy adınız yazıyor pakette merak etmeyin hocam :)

tamamdır teşekkürlerr

• Arkadaşlar bir ürün satın aldım 2 gün önce. Hala bir kargo kodu verilmiş değil. Satıcıya mesaj yazmıştım vergi için falan. İlk gün sorun yoktu. Ama şimdi mesaj yazıyorum, "Bu kullanıcı sizden mesaj alamaz." şeklinde bir uyarı çıkıyor mesaj bölümünde.

Bu adam beni engellemiş mi şimdi ? İptal etme şansım var hala. Acaba iptal mi etsem. Yarın bir gün kargo çıkıp kaybolsa falan dispute açabilir miyim bu durumdan dolayı. 5 yıllık %96 oranlı bir satıcı. İlginç. Adam engellemiş mi acaba?

• 
Sayfa: önceki 19481949195019511952
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.