Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1738. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
42.517
Cevap
1.504
Favori
2.881.144
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17361737173817391740
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet takip ediliyor. Track24.ru

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar, bugün ilk defa yurtdışından sipariş verdim AliExpress'ten. 35TL lik bir ürün, küçük bir ps4 kol aparatı. Standart shipping ile singapurdan geliyor, 23 haziran demişler geliş tarihine. O tarihte gelir mi, bir de vergiyi ne zaman veriyoruz gelince kapıda mı?
  • Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    Çok iyiymiş böyle ülkede nerde olduğunu falan görüyor dağıtıma çıkması gibi vs. muyuz? eskiden boş yere takipli kargoya para veriyordum çok iyi olmuş bu

• quote:

Orijinalden alıntı: zeynep_35

Çok iyiymiş böyle ülkede nerde olduğunu falan görüyor dağıtıma çıkması gibi vs. muyuz? eskiden boş yere takipli kargoya para veriyordum çok iyi olmuş bu
    Ben uzun 4 5 yıldır takip için kullanıyorum sıkıntı yaşamadım ama %100 garanti vermem tabi.
  • hallos kullanıcısına yanıt
    Gelince kapıda veriliyor

Size güvenip verdim umarım sorun yaşamam

• quote:

Orijinalden alıntı: ihakkis

Sizinle kargo numaramızdaki harfler aynı UB059117809LV globalde takip ettim 21-05 varış ülkesine ulaştı yazıyor satıcı dagıtım bekleniyor diyor ptt kod hatalı diyor içimde bir seste sen kargoyu unut diyor.

Alıntıları Göster
    Hocam sizinkisi de Riga'da ordan bize nasıl gönderecekler bunları?
  • Aliexpress Ana Konu •

Arkdaşlar ilk defa aliexpress kullanıyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Kargom yanwen ile yola çıkmıştı şimdi china post olarak gözüküyor. Track24 sitesinin alternatif kargo takip numarası ile de paketin teslim alındığı yazıyor. Halbuki paket Çinden çıkmadı bile.

Son güncelleme bu şekilde : Zhengzhou Şehri, benim tarafımdan imzalanmış ve imzalanmış: Furkan ......., teslimatçı: Liu Junhui, telefon:17737700798

Bu teslim alan arkadaş gümrük görevlisi mi yoksa paketime birisi teslim aldı gösterip çökmüş mü? Tecrübeli arkadaşlar yardım ederse sevinirim. Başka biri teslim aldıysa ne yapmam gerekiyor? Eğer mağdur olursam ilk alışverişimde bir daha yanından geçmem.

Aliexpress in verdiği takip no : PR084523004YP bu no da taşıma halinde değil dağıtımda gözüküyor ülkeden çıkmadı bile şirket halen yanwen

Alternatif track24 ün no su track17 de üstteki resim şeklinde : LZ093306555CN china post teslim edildi diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strato026 -- 30 Mayıs 2020; 16:2:28 >

• 90tl lik ipad kilifi almistim + takipli kargo ucuzdu onuda ekledim ilk takipli yolladi 1 hafta sonra geri döndü iptal oldu sonra yawnenle yolladi ama yineden takip ediliyordu anlamadim bende. 21 inde yolladi 29 unda gumruk, 30 unda sehrime yola cikmis 15,5tl vergi iyi sorun yok genelde cok uzun sürüyordu.
    Baska yerden takipsiz aldigim kargo hiç gelmedi ne varsa takiplide var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar aşağıdaki siparişi verdim fakat fiyat konusunda emin olamadım.
    Sayfada TRY 15.2 yazıyordu. Siparişi verince $ 15.2 oldu...!
    Satıcıya mesaj atayım dedim mesaj bölümüne girince ürün fiyatı $2.14 göründü.Anlamadım gitti yani.

En son aşağıdaki foto görünüyor. Şimdi nedir bu ürünün fiyatı?

Aliexpress Ana Konu •

• strato026 kullanıcısına yanıt
    Siparişler kısmında track order var oraya tıkla bk bakalım satıcı kargo firmasını değiştirdimi.Attıgım yerimde mesela benimki chine post ile geliyordu sonra bir sıkıntı oldu satıcı kargoyu china posttan alıp yanwen ile gönderdi.
    Aliexpress Ana Konu •
  • quote:

Orijinalden alıntı: turoktr

Arkadaşlar aşağıdaki siparişi verdim fakat fiyat konusunda emin olamadım.
    Sayfada TRY 15.2 yazıyordu. Siparişi verince $ 15.2 oldu...!
    Satıcıya mesaj atayım dedim mesaj bölümüne girince ürün fiyatı $2.14 göründü.Anlamadım gitti yani.

En son aşağıdaki foto görünüyor. Şimdi nedir bu ürünün fiyatı?

o dolar işareti öyle takılma ona :D 15 tl yani o TL aleixpress hala onu düzeltemedi.

Yok hocam öyle bir şey gözükmüyor orda ki en son güncel bilgi de şu şekilde

Shipped by air

2020-05-23 21:14:10

PTT te sorgulatınca da en son

25/05/2020 - 10:30:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) -/ - China (Yurt Disi)

şeklinde yazıyor. Yani şuan bu bilgilere bakarsak ülkeye geliyor ama track17 de ki bilgilere bakarsak ürün teslim edildi gözüküyor. Hangisi doğru bilemedim. Ptt kayıtlarına geçtiğine göre buraya gönderilmiş olması gerekmiyor mu?
  • strato026 kullanıcısına yanıt
    Baktım baya değişik olaylar olmuş sen en doğru bilgiyi ptt den alırsın büyük ihtimal.
    Biraz daha beklemeli miyim? Dispute açıp anlatayım mı durumu? İlk defa alışveriş yaptığımdan ne olup bitiyor hiç bilmiyorum. Ürün gelmedi diyip para iadesi alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: strato026

Biraz daha beklemeli miyim? Dispute açıp anlatayım mı durumu? İlk defa alışveriş yaptığımdan ne olup bitiyor hiç bilmiyorum. Ürün gelmedi diyip para iadesi alabilir miyim?
    Kargo süresi dolmadan dispute kabul etmezler 60 süre oluyor genelde.
    Awaiting delivery
    Your order will be closed in: 70 days 13 hours 31 minutes

Bu süre dolduktan sonra mı itiraz edebiliyorum ? Eğer öyleyse mecbur bekleyeceğim o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: strato026

Awaiting delivery
    Your order will be closed in: 70 days 13 hours 31 minutes

Bu süre dolduktan sonra mı itiraz edebiliyorum ? Eğer öyleyse mecbur bekleyeceğim o zaman.
    Aynen bu satıcıya göre değişiyor sizinki uzun baya.Sen satıcıyla iletişime geç yinede durumu anlat.
    Peki teşekkür ederim ilginiz için. Satıcıya durumu anlatayım bakalım ne diyecekler. Satıcıyla alakasıda yok aslında çünkü kargoyu zamanında hazırlayıp gönderdiler olay tamamen kargocularla alakalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strato026 -- 30 Mayıs 2020; 17:17:35 >
  • ürün alıyorum özellikle yanwen seciyorum kargoyu adam chine postla gönderiyor başka biyerde aliexpress standart seciyorum sngapurla yolluyor standart seciyorum yanwenle gönderiyor sonradan chine postta dönüşüyor bu kargo işleri faso fiso en ucuz ne ise onu seçeceğim bundan sonra nasıl olsa gelmeyecek
  • 
Sayfa: önceki 17361737173817391740
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.