Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu •

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: valley4891_sony , ubemotho , Leon FR Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 12 Misafir (3 Mobil) - 10 Masaüstü5 Mobil
35.794
Cevap
1.504
Favori
2.363.891
Tıklama
Giriş
    405 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE

bana çin de virusun en yogun oldugu dönemde ( geçen ay ve önceki ay ) 2 ayrı ürün geldi. hem de 10-15 gün içinde.şimdi virus ,çin de durdu.Turkiye de arttı.
    bir siparışım daha olacak bu defa endişelilyim..
    çin de değil çinde. valla okurken felç geçirdim😂

Orijinalden alıntı: yattarali

Alıntıları Göster
    çinde değil, Çin'de. Keşke yazım kurallarına tam anlamıyla dikkat etsek. Ayrıca bir ay içerisinde China Post Registered ile ürün sipariş edip teslim alan var mı? 31 günden beri hâlâ "Çin (Yurt Disi), Yurtdışına öğe gönder (EDI-alınan)" diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bersan1 -- 10 Nisan 2020; 12:9:8 >

Aynen 1 ay 5 gündür 3 gönderimde edi recevied

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    bersan1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    524 Mesaj

hocam ordada görünmüyo sanırım LAODD1016715711YQ kargo kodu bu bakma ihtimaliniz varmı 17track denen sitede en sonki görüntü 5mart
    |
    |
    Lord Cruiser kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: _OzGuR_1903

hocam ordada görünmüyo sanırım LAODD1016715711YQ kargo kodu bu bakma ihtimaliniz varmı 17track denen sitede en sonki görüntü 5mart
    Siz ürünü alırken takipli kargo mu diye baktınız mı ? İsterseniz ürünün linkini paylaşın. Ben de bu şekilde sizin için bakayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Lord Cruiser

Siz ürünü alırken takipli kargo mu diye baktınız mı ? İsterseniz ürünün linkini paylaşın. Ben de bu şekilde sizin için bakayım.

Alıntıları Göster
    hocam siz hareketlere nasıl bakıyorsunuz ,yöntemi paylaşırsanız bizde kendi kargomuza bakalım
    06/04/2020 - 23:10:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) -/ - China (Yurt Disi)

bu asamadan sonra ne kadar daha beklemem gerekir sizce?

11/03/2020 sen beri

Send item abroad (EDI-received)

|
    |
    repatita kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    753 Mesaj
    kargom takipsizdi zaten gelmez kestim umudu 1 kuruşa da almıştım zatende kargoma imrendim ilk başta letonya ya gitti ordanda rusyaya gitmiş dünyayı gezecek namussuz birde rusya'da olmasına rağmen yerel posta şirketinize teslim edildi diyor
    |
    |

Orijinalden alıntı: pes1907

hocam siz hareketlere nasıl bakıyorsunuz ,yöntemi paylaşırsanız bizde kendi kargomuza bakalım

Alıntıları Göster
    17 Track, 24 Track, PTT global cainio ve postaların kendi sitesi varsa hepsinden bakıyorum. Takipli ya da takipsiz kargonun nasıl anlaşıldığına dair internette bakarsanız bulursunuz ve Aliexpressde de alırken kargo bilgilerinde yazıyor.

|
    |
    E.YzR

Arkadaşlar şu sıralar kargolar geliyor mu? Hollandadan sipariş versem gönderirler mi?

|
    |
  • Teğmen
    212 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE

PTT sitesinde şöyle bir bilgiye rastladım...liste de çin,de var...

PTT DUYURULAR:

02.04.2020
    Posta Kabulü Durdurulan Ülkeler
    ​Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan Corona Virüs nedeniyle uçuşların iptal edilmesi veya ilgili ülkedeki posta hizmetlerinin ülke tarafından durdurulması nedeniyle Şirketimizce ekli listede yer alan ülkelere ikinci bir duyuruya kadar posta hizmetleri durdurulmuştur. Ancak TURPEX hizmetimiz bulunan ülkelere TURPEX ile gönderilerinizi gönderebilirsiniz."

GÖNDERİ TÜRÜ ve 31.03.2020 TARİHİ İTİBARİYLE KABULÜ DURDURULAN ÜLKELER
    ( KAYITSIZ YÜZEY MEKTUP POSTASI GÖNDERİLERİ İLE YÜZEY KOLİ )
    1 Arjantin 26 Libya
    2 Avustralya 27 Makedonya
    3 Azerbaycan 28 Maldivler
    4 B.A.E. (Birleşik Arap Emirlikleri) 29 Malta
    5 Bolivya 30 Moğolistan
    6 Bosna Hersek 31 Moldova
    7 Cayman Adaları 32 Moritanya
    8 Cibuti 33 Özbekistan
    9 Çad 34 Panama
    10 Çin (Küçük Paket - Koli) 35 Peru
    11 Ekvador 36 Samoa
    12 Endonezya 37 Senegal
    13 Fildişi Sahili 38 Singapur
    14 Fransız Polinezyası 39 Srilanka
    15 Güney Afrika 40 Suriye
    16 Gürcistan (Yüzey) 41 Suudi Arabistan
    17 Hindistan 42 Tayland
    18 Honduras 43 Tunus
    19 İrlanda 44 Türkmenistan
    20 Japonya 45 Yemen
    21 Karadağ 46 Yeni Kaledonya
    22 KKTC (Yüzey) 47 Yeni Zelanda
    23 Kosova 48 Yunanistan (Yüzey)
    24 Kuveyt 49 Zimbabve
    25 Letonya ​
    Hocam senin bu listeye takipli kargolar da girmiş. Yani arkadaşlar hepimizin kargoları bence gelmiyecek. PTT duyurulardan bakabilirsiniz. Aliexpress müşteri hizmetleri çevrim içi destek de çalışmıyor. 48 saat içinde size geri döneceğiz diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Cruiser -- 10 Nisan 2020; 22:19:1 >

• Er
    14 Mesaj
    40 gün önce verdiğim sipariş menşei ülkesinden yola çıktı yazıyor daha ülkeye girmemiş mi ne zaman gelir takip de edemiyorum Kargo takip kodundan S işe başlıyor takip kodu. Böyle iki kargom var birisi RB işe başlıyor.ne zaman ulaşır karşılar elime

• Onbaşı
    29 Mesaj
    martın başında aliexpressten sipariş vermiştim 20sinde ülkeden çıktı olarak görünüo ama buraya gelmemiş ilk defa aliexpressten bişey aldım çok beğenmiştim şansıma bu corona çıktı bu kdr ilerlicegni düşünmemiştim de

heralde gelmicek bu sipariş çok beğenmiştim belli bi süre dha gelmezse kendiliğinden iptal mı ben mi iptal edicem

Bu üye Britney Spears fanıdır
  • Teğmen
    212 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Trackdokuz

40 gün önce verdiğim sipariş menşei ülkesinden yola çıktı yazıyor daha ülkeye girmemiş mi ne zaman gelir takip de edemiyorum Kargo takip kodundan S işe başlıyor takip kodu. Böyle iki kargom var birisi RB işe başlıyor.ne zaman ulaşır karşılar elime
    S ile başlayan kargonuz muhtemelen takipsiz. RB ile başlayan kargonuz SG ile bitiyorsa takiplidir. Kargonuz ulaşmasa bile Aliexpress süresi dolduktan sonra para iadesi için başvurabilirsiniz.

Orijinalden alıntı: xxCrazyBoyxx01

martın başında aliexpressten sipariş vermiştim 20sinde ülkeden çıktı olarak görünüo ama buraya gelmemiş ilk defa aliexpressten bişey aldım çok beğenmiştim şansıma bu corona çıktı bu kdr ilerlicegni düşünmemiştim de

heralde gelmicek bu sipariş çok beğenmiştim belli bi süre dha gelmezse kendiliğinden iptal mı ben mi iptal edicem
    İptal edemezssiniz. Aliexpress süresi dolduktan sonra para iadesi için başvurabilirsiniz.

|
    |

Orijinalden alıntı: yattarali

Alıntıları Göster
    felç geçirme ..ben yazdıgımı çok ıyı biliyorum.bazı tuşlar tam basmıyor..rahatına bak..Turk Dili Edebiyatı ve yazışma kurallarını çok iyi bilirim..
    |
    |

Teşekkürler artık gelmiyor mu karşılar Türkiye’ye 1 aydan fazla oldu gelmesi lazım gümrükte mi bekliyor acaba kargolar

|
    |
    Lord Cruiser kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    127 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Lord Cruiser

Hocam senin bu listeye takipli kargolar da girmiş. Yani arkadaşlar hepimizin kargoları bence gelmiyecek. PTT duyurulardan bakabilirsiniz. Aliexpress müşteri hizmetleri çevrim içi destek de çalışmıyor. 48 saat içinde size geri döneceğiz diyor.

Alıntıları Göster
    Cümle biraz muallak demek istediği iki yerede çekiliyor ancak bir bütün olarak baktığımızda sanki PTT tarafından gönderilecek kargolar kapatılmış gümrüğe gelen malların kabulü değil gibi hem 31.03.2020 deniyor daha dün ürünleri gümrüğe giren arkadaşlar vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masterlux -- 11 Nisan 2020; 0:59:37 >

• Yüzbaşı
    405 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bersan1

çinde değil, Çin'de. Keşke yazım kurallarına tam anlamıyla dikkat etsek. Ayrıca bir ay içerisinde China Post Registered ile ürün sipariş edip teslim alan var mı? 31 günden beri hâlâ "Çin (Yurt Disi), Yurtdışına öğe gönder (EDI-alınan)" diyor.

Alıntıları Göster
    sen de çok abarttın sonuçta resmi yazı yazmıyoruz ama çinde yerine çin de yazarsak cümleyi anlamak zorlaşıyor yoksa benim derdim burda tdk öğretmek değil
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.