Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1362. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
42.515
Cevap
1.503
Favori
2.881.050
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13601361136213631364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Gidip işlem yaptırmanız ve gümrük vergisi ödemeniz gerekiyor. Göndermezler. Benzer olay diğer kargo seçeneklerinden biriyle ürün alan bir yakınımın başına geldi. PTT den gelecekti kargosu. Siteye bakmış postası beklemeye alınmış. Mail de gelmiş sizin bu maile benzer. Gitti Başakşehir PTT den teslim aldı.

Dhl üstlenmişti kargoyu. Yarın bi arayayım bakalım... Kargo İstanbulda, ben başka şehirdeyim. Bakalım ne diyecekler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karti yurt disi alisverise açtığım halde alisverisi tamamlayamadim. Nedirdir sizce

• quote:

Orijinalden alıntı: DarbeLeeMatkap

Karti yurt disi alisverise açtığım halde alisverisi tamamlayamadim. Nedirdir sizce

ısrarla 4 dolarlık kuponmu kullanıyon?
  • Merhaba dostlar dün gece yine bu saat aralıklarında bu applenin slikon kılıfından sipariş verdim kırmızı ilk yurtdışı alışverişimdi velhasılı kelam siparişi verdik ödemeyi yaptık dakka bir gol bir ama hesaptan para düşmedi kargo takip numaram geldi satıcı ürünü onayladı kargoladı bunu anlamadım bilen arkadaşlarım elbette ki vardır lütfen aydınlatın beni bu birincisi idi

İkinci olarak kargom taşıma durumunda diyor istanbulda yaşıyorum sizce tahmini varış süresi nedir tecrübeli arkadaşlar

Son olarak resmini attığım satıcıdan alışveriş yapan oldumu bilindik bir satıcı mı bir arkadaş almıştı yine burdan dün o önerdi araştırmadan aldım fiyatıda uygun geldi bu ürünü kullanan bir çok kişi var burda sanırım arkadaşlar artı eksi yönlerini yazarmısınız ve her satıcı aynı ürünü mü satıyor yani ürünler aynı fiyat politikasımı farklı sadece özür dilerim hiç bir şey bilmediğim için ve fazlada meraklı biri olduğum için sürekli soru soruyorum bu arada ürünü ( 17,40₺ ) aldım umarım pişman olmam ilk deneyimimde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Re4lite5 -- 3 Nisan 2018; 1:34:48 >

• mikailc78 kullanıcısına yanıt
    hangi modeli kaça aldınız, DHL den başka seçenek yok muydu, keşke alternatif kullansaydınız çok uyuz bir firma.
    telefonla arayıp durumunu sorun onlar sizi bilgilendirirler mutlaka.
  • Bir ürün alacağım 6$ ama kargosu 42$ bunu satıcıya mesaj atarak standart kargo ile ücretsiz göndermesini isteyebilir miyim?
    Zaten standart kargo imiş ne yapacağım şimdi
    Şöyle bi şey dedi
    dear friend,you can place an order ,but don't pay it,we can change the price.we found you have add 5 pcs wood,the shipping fee is $79.10
    Kargo ücretini 79$ olarak alacağız demek istiyor galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coroic -- 3 Nisan 2018; 10:19:8 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Evet hocam

• 4 dolar kuponum var hesabımı kullanmak isteyen varsa yazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01MRT42

hangi modeli kaça aldınız, DHL den başka seçenek yok muydu, keşke alternatif kullansaydınız çok uyuz bir firma.
    telefonla arayıp durumunu sorun onlar sizi bilgilendirirler mutlaka.

v5s ıslak kuru modelini çeklerle 136 dolara aldım. aradım belge istediler doldurdum. bakalım haber bekliyorum. (başka kargo seçeneği yoktu ne yazık ki)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Re4lite5

Merhaba dostlar dün gece yine bu saat aralıklarında bu applenin slikon kılıfından sipariş verdim kırmızı ilk yurtdışı alışverişimdi velhasılı kelam siparişi verdik ödemeyi yaptık dakka bir gol bir ama hesaptan para düşmedi kargo takip numaram geldi satıcı ürünü onayladı kargoladı bunu anlamadım bilen arkadaşlarım elbette ki vardır lütfen aydınlatın beni bu birincisi idi

İkinci olarak kargom taşıma durumunda diyor istanbulda yaşıyorum sizce tahmini varış süresi nedir tecrübeli arkadaşlar

Son olarak resmini attığım satıcıdan alışveriş yapan oldumu bilindik bir satıcı mı bir arkadaş almıştı yine burdan dün o önerdi araştırmadan aldım fiyatıda uygun geldi bu ürünü kullanan bir çok kişi var burda sanırım arkadaşlar artı eksi yönlerini yazarmısınız ve her satıcı aynı ürünü mü satıyor yani ürünler aynı fiyat politikasımı farklı sadece özür dilerim hiç bir şey bilmediğim için ve fazlada meraklı biri olduğum için sürekli soru soruyorum bu arada ürünü ( 17,40₺ ) aldım umarım pişman olmam ilk deneyimimde

öncelikle yurtdışı alışverişlerinde provizyona düşer. merak etmeyin. kart bilgilerini girip ürünü aldıysanız muhakkak düşer o meblağ.

kargo taşıma durumundaysa ortalama 1 ayı bulur.. daha erken geldiği de hiç gelmediği de olmuştur. zaten sipariş e girdiğinizde tahmini teslimat süresi var. verilen tarih aralığının bitimine doğru satıcıya mesaj atarsanız o da kontrol edebilir. süreyi uzatabilir, bazen gecikebiliyor..

alışveriş yapmadan önce mağaza puanlamasına bakarsanız daha iyi sorunsuz alışveriş yapmış olursunuz.

bir de kargo olarak china registered mail kullanırsanız daha iyi, ptt den kontrol edebiliyorsunuz. aliexpress standart shipping biraz sorunlu, 1 ay kargo hareketsiz kalıp ürün gelebiliyor..

iphone kullanıyorsanız ben spigen alırdım şahsen.. yere düşme gibi olaylarda iş kılıfın kalitesine kalıyor çünkü..

• mikailc78 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, inşallah sorun yaşamadan teslim alırsınız.
    Kullandıktan sonra tecrübelerinizi de aktarırsanız sevinirim.
    Forumda konusu var mıydı hatırlayamadım.
  • Ne zaman gelir arkadaşlar birde isim kısmına ev yazdım ya .. Tc de yazmadım yazacak yeri bulamadım.Araba ekranı 200 dolarlık ama satıcıya 30 dolar yaz dedim.. Ürünüm takipli kargomu nasıl anlarım

• Arkadaşlar merhaba benim bir sorum olacak. Gümrükle alakalı durumları okudum da aradığım sorunun cevabını bulamadım. Gümrük sınırı 30£ ya düşürülmüş benim sorum şu mesela telefon kılıfı alıcam bunda adet sınırı var mı? Yoksa 30£ a kadar kaç adet oluyorsa sınır o mu? Bilen biri cevap verirse sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01MRT42

Hayırlı olsun, inşallah sorun yaşamadan teslim alırsınız.
    Kullandıktan sonra tecrübelerinizi de aktarırsanız sevinirim.
    Forumda konusu var mıydı hatırlayamadım.

konusu mu bilmiyorum ama 3-4 sayfa bir yazı okumuştum. dhl ile sorun yaşamanız çok düşük bir olasılık, zaten adamlar evrak olarak, satın aldığın linki, kimlik fotokopini falan istiyor.. çok kısa bir zamanda geldi türkiyeye, gümrük işleri 1-2 gün sürermiş, beklemedeyim.

ali de ürünü kullanan türk kullanıcılara baktığımda hepsi memnunlar. evde kedi köpek yok. fırça adeti 1 tane diye v7s pro dan vazgeçtim. bunlarda çekiş gücü ve fırça önemli diyorlar. gelsin, bi ara yedek parçalarını da alacağım (fırça, toz kutusu, filtre..vs)

• 1. zaten tc yazılmıyor..
    2. isim kısmına ev yazdıysan %80+ geri gider..uğraş babam uğraş sonra...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

1. zaten tc yazılmıyor..
    2. isim kısmına ev yazdıysan %80+ geri gider..uğraş babam uğraş sonra...

Ne yapmam lazım hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: fagesfake

Arkadaşlar merhaba benim bir sorum olacak. Gümrükle alakalı durumları okudum da aradığım sorunun cevabını bulamadım. Gümrük sınırı 30£ ya düşürülmüş benim sorum şu mesela telefon kılıfı alıcam bunda adet sınırı var mı? Yoksa 30£ a kadar kaç adet oluyorsa sınır o mu? Bilen biri cevap verirse sevinirim.

Ayni anda tek siparişte 3-4 adetten fazla alirsaniz ticari oldugunu dusunurler. Birkac gun ara ile sipariş verilirse sorun olmaz

• Takip kodunu gizlemene gerek yok. Sayfada herkes kendi takip kodunu yazıyor. AliExpress Standard Shipping ile almışsınız. Kargo kodunuz UR ile başlıyorsa takipli dir. Başka bir kod ise bir şey diyemem.

Ancak vereceğim adrese kodu yazıp yeni kod isteyin.

http://track.yw56.com.cn/en-US/
    Size 3 adet kod yazacak biri mevcut kodunuz. O sol tarafta olacak. Onun ortasında bir kod olacak [ ] işaretleri arasında onu kale almayın bir de sağ tarafta kod olacak RG ile başlar genelde o kod dönüştürülen bir kod oluyor onu alıp t.17track.net/ yazarsanız kargo durumu çıkar. O yeni kodu PTT sayfasından da takip edebilirsiniz. Yalnız size satıcının verdiği kod daha 1-2 günlüksehttp://track.yw56.com.cn/en-US/ dan kod alamazsınız oradan kodu almak için 5 ile 10 gün arasında beklemek gerekebilmekte.

Bu dediklerime rağmen yapamazsanız buraya gizlediğin kodu yaz bizler bakıp sana yardımcı olmaya çalışalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Takip kodunu gizlemene gerek yok. Sayfada herkes kendi takip kodunu yazıyor. AliExpress Standard Shipping ile almışsınız. Kargo kodunuz UR ile başlıyorsa takipli dir. Başka bir kod ise bir şey diyemem.

Ancak vereceğim adrese kodu yazıp yeni kod isteyin.

http://track.yw56.com.cn/en-US/
    Size 3 adet kod yazacak biri mevcut kodunuz. O sol tarafta olacak. Onun ortasında bir kod olacak [ ] işaretleri arasında onu kale almayın bir de sağ tarafta kod olacak RG ile başlar genelde o kod dönüştürülen bir kod oluyor onu alıp t.17track.net/ yazarsanız kargo durumu çıkar. O yeni kodu PTT sayfasından da takip edebilirsiniz. Yalnız size satıcının verdiği kod daha 1-2 günlüksehttp://track.yw56.com.cn/en-US/ dan kod alamazsınız oradan kodu almak için 5 ile 10 gün arasında beklemek gerekebilmekte.

Bu dediklerime rağmen yapamazsanız buraya gizlediğin kodu yaz bizler bakıp sana yardımcı olmaya çalışalım.

EX202492820SG

Bu hocam

Valla Çok sıkıntıdayım Ne olacak bilemiyorum

• ali222 A kullanıcısına yanıt
    Hocam bu sadece düşünceyle alakalı değildir diye düşünüyorum. Bunun yasal bir sınırı var mı?

• 
Sayfa: önceki 13601361136213631364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.