Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: whitelated Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
42.548
Cevap
1.507
Favori
2.882.597
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12571258125912601261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: VioLee

Urun 2 haftayi gecti bugun takibe bakayim dedim,gonderici tarafindan iptal edildi diyor bana mesaj filan da gelmedi ne yapmam lazim ?

Aliexpress Ana Konu •

Satıcıya durum hakkında msj atın

Sizi tatmin edici bir msj yazarsa ne ala yoksa dispute açın

• @SakuraiTomoki @Peaky
    TV Box için satıcıya mesaj atmıştım.Kargo bilgileri güncellenmiyor bir sorun mu var tarzında.Cevaba böyle yazmış.

Hi,my friend
    we checked with post office,they said package in normal transport.
    only when goods arrived next station,tracking information will be updated.
    at end of the year all packages has some delay than before,
    hope you can waiting more patience.
  • Arkadaşlar 1 hafta önce aliexpress den Mirascreen G2 Kablosuz WiFi Ekran Dongle Alıcı 1080 P HD TV Sopa Airplay sipariş ettim. Ama windows yüklü cihazlarla çalışmaz diye not düşüldüğü sonradan fark ettim ve aynı gün daha kargoya verilmeden iptal talebinde bulundum. Sayfada bir süre işlemeye başladı ve 6 gün içinde satıcı iptal etmezse otomatik edilecek ve paranız iade edilecektir diye yazmaya başladı. Dün 1 gün süre kaldı yazıyordu ama az önce baktım ürün kargoya verilmiş ve en geç 59 gün 17 saat sonra teslim almış olacaksınız diyor. Kargoya dün verilmiş anlaşılan. İptal talebim yerine getirilmemiş.

Aynı ürünü ülkemiz de satan satıcılar var ve onlar windows ile çalışır diye not düşmüşler. Hatta aliexpress de satan bir başka satıcıda windows ile çalışır demiş. Ama esas mevzu siparişim neden iptal edilmedi. İptal edilecek denmesine rağmen.

• Ürünler çok hızlı gelmeye başladı. Takipli takipsiz fark etmiyor bazen ptt de bekletiliyor sadece. Ortalama 10-15 günde geliyor artık. 11 Kasımda verdiğim siparişlerin hepsi takipsizdi hemen hepsi ulaştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de Orico’dan aldıklarım iptal olmuş. Mesaj attım dönüş bekliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scarface007

@SakuraiTomoki @Peaky
    TV Box için satıcıya mesaj atmıştım.Kargo bilgileri güncellenmiyor bir sorun mu var tarzında.Cevaba böyle yazmış.

Hi,my friend
    we checked with post office,they said package in normal transport.
    only when goods arrived next station,tracking information will be updated.
    at end of the year all packages has some delay than before,
    hope you can waiting more patience.

Kısaca taşıyıcıyla kontrol ettik, herşey normal seyrinde. Bir sonraki istasyona ulaştığında kargo takip bilgileri güncellenecek. Yılsonunda paketler ulaşmış olur sabırlı olun demiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Arkadaşlar 1 hafta önce aliexpress den Mirascreen G2 Kablosuz WiFi Ekran Dongle Alıcı 1080 P HD TV Sopa Airplay sipariş ettim. Ama windows yüklü cihazlarla çalışmaz diye not düşüldüğü sonradan fark ettim ve aynı gün daha kargoya verilmeden iptal talebinde bulundum. Sayfada bir süre işlemeye başladı ve 6 gün içinde satıcı iptal etmezse otomatik edilecek ve paranız iade edilecektir diye yazmaya başladı. Dün 1 gün süre kaldı yazıyordu ama az önce baktım ürün kargoya verilmiş ve en geç 59 gün 17 saat sonra teslim almış olacaksınız diyor. Kargoya dün verilmiş anlaşılan. İptal talebim yerine getirilmemiş.

Aynı ürünü ülkemiz de satan satıcılar var ve onlar windows ile çalışır diye not düşmüşler. Hatta aliexpress de satan bir başka satıcıda windows ile çalışır demiş. Ama esas mevzu siparişim neden iptal edilmedi. İptal edilecek denmesine rağmen.

Bazı satıcılarda sıkıntı olabiliyor. Benim de bir siparişe iptal istedim reddetti sonra yine istedim yine reddetti. İptal gerekçeniz benim için kabul edilebilir değil dedi yazışmalarda. İlk redden sonra ticket açmıştım kendimi garantiye almak için. Sonuç olarak aliexpress de bastırınca kös kös iptal etti. Tavsiyem ticket açın. İptal isteme sebebinizi de yazın. Yazışma olduysa satıcıyla kanıttır işiniz kolaylaşır. Geldiğinde deneyin çalışmazsa iade istersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Scarface007

Takipsiz kargoda postacı geldi diyelim evde de kimse yok ne oluyor o zaman?

Bizim kargolar takipli endişelenme :) Takipsiz olursa postacı evde kimseyi bulamazsa ya posta kutusuna yada kapının önüne bırakıp gidiyor.

• Arkadaşlar şimdi takipsiz yollandı mı benim bölgemdeki pttye gidip ellerinde olduğunu soramaz mıyım?
  • SakuraiTomoki S kullanıcısına yanıt
    Takipli olunca da fark etmiyor. Onda da postacı ya posta kutusuna ya kapının önüne koymakta. Yurt dışı alışverişlerimde hep böyle oluyor.
  • arkadaşlar burada aliexpress yetkilisi var mı ? Gearbest in varya belki Aliexpress den de vardır diye sordum neyse şöyle can sıkıcı bir problemim var , bir ürün aldım hızlı gelsin diye fark ödeyip shipping değiştirdim.Satıcı adilik yapmış small packet ile göndermiş.Üstüne yattı paramın yani.. Yalnız dispute seçeneklerinde böyle bir seçenek yok..

2 türlü var biliyorsunuz Refund Only ve Return Goods.. Return Goods istemiyorum , Refund Only e giriyorum

Ürünü Aldınız mı diyor Hayır diyince hiçbirşey yapamıyorsunuz lütfen bekleyin ocak 15 ine kadar gelmesse dispute açın diyor...

Ürünü Aldınız mı EVET diyincede ürün eksik ürün hatalı falan diyor kargo yanlış geldi falan yok.. Yani gitti param inanılmaz sinirliyim ben salak mıyım ekstra ödedim bende small paket seçmesini bilirdim oradan.Eskiden Canlı chat vardı şimdi onuda bulamadım EVA diye otomatik cevaplama modu çıkıyor yardıma girince.

• Devian kullanıcısına yanıt
    Hocam sakin ol :) 15 ocağa kadar bekle, ürün eline geçerse kargo bedeli kadar dispute aç %100 paranı alırsın.
  • mamo44 M kullanıcısına yanıt
    Soramazsin. Takip kodu olmadığı için isim üzerinden postaların ellerinde olup olmadığına bakamiyorlar. (!) Okuduğum dönemde İzmir genel merkezinden isim üzerinden tüm kargolarimi almıştim. İstda işlerine gelmiyor sanırım başlarından saviyolar.

• Son 3 ayda 5 siparişim elime ulaşmadı bende geçen hafta bimer üzerinden şikayette bulundum.(Son aylarda internet üzerinden vermiş olduğum yurtdışı siparişlerim maalesef PTT kuryeleri tarafından ikamet ettiğim adrese getirilmemektedir. Bunun sonucu olarak hem ben mağdur oluyorum hem de alışveriş sitesi karşısında mahcup duruma düşüyorum. Bu olaydan çevremdeki kişiler de muzdarip. Gereğinin yapılmasını arz ediyorum.)

Bu sabah cevap vermişler;
    Kayıtsız gönderilerinizin adresinize ulaşmadığını belirttiğiniz ilgi elektronik postanız incelenmiştir.

Üyesi bulunduğumuz Dünya Posta Birliği Kararları ve iç mevzuatımız uyarınca kayıtsız mektup türündeki gönderiler diğer posta idareleri ve servislerimiz arasında herhangi bir kayda tabi olmadan alınıp verilmekte, meydana gelen kayıp, hasar, gecikme gibi aksaklıkların hangi ülke servislerinde oluştuğu tespit edilememekte ve bu tür gönderiler için hiçbir posta idaresince sorumluluk alınmamaktadır.

Bununla birlikte; ad ve adresinize gelecek olan gönderilerinizin (kayıtlı/kayıtsız) 1 ay süre ile denetim altında teslim edilmesi yönünde ilgili Başmüdürlüğümüze talimat verilmiş olup bu süre sonunda herhangi bir sorunla karşılaşılması halinde gereğine tevessül edilerek tarafınıza ayrıca bilgi verilecektir.

Bu mail üzerine öğleden sonra 1 siparişim elime ulaştı. Manidar :)

• Devian kullanıcısına yanıt
    Benim başıma benzer bir şey ebay da gelmişti. Kargo parası verip bir ürün almıştım ve 14 gün içinde ulaşması gereken ürün 40 günde ulaşmıştı. Kargo seçenekleri arasında dünyaca ünlü bir Amerikan şirketi vardı onu seçmiştim. Normal kargo seçsem oda aynı sürede getirecekti.
  • Exocoetidae kullanıcısına yanıt
    olur kargoya düşük yazmasını söyleyin.atmanız gereken mesaj ilk başta yazıyor
  • Donna mağazasından 11.11 de aldığım gözlüğün kargo takibinde gönderi iptal edildi diyor ama siparişte iptal falan yazmiyor ? Aynı sorunu yaşayan var mi ?

• TesseractD kullanıcısına yanıt
    Dükkanın adı bu mu? Orico Factory store
    https://www.aliexpress.com/store/1938249

Kupon kullandınız mı ne kadarlık bir alışverişti.

Ben 5/5 kupon kullandım 6 dolarlık bir ürün aldım 1 dolar ödedim.
    Sanırım ürünü göndermeyecek, gönderdiyse de takipsiz kargo ile gelecek.
  • hayrul52 kullanıcısına yanıt
    kargo numarası değişmiş olabilir. iptal oldu yazan yere bir bakın, 2 farklı kargo no var mı
  • 9 tane takipli kargom var. 20 den fazla takipsiz kargom var. c.tesi ve bugün toplam 5 adet takipsiz elime ulaştı, takiplilerden hala ses yok
  • 
Sayfa: önceki 12571258125912601261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.