Şimdi Ara

AliExpress 2R-TRADE - Anna Şehir Efsanesi (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
23
Favori
22.157
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Burdaki konuda takılan takılmayan ürünlerim muhabbeti var.

son dönemlerde cep telefonu vs neredeyse hiç geçmiyor. belki geçenler geçti yazmıyordur ama takılma oranı fazla gözüküyor. parçalı kargo şekilnde olup ürünü takılanlar da oldu orda.

bir süre beklemekte fayda var bence.

http://forum.donanimhaber.com/m_86164561/mpage_66/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: gogolag90

elbette hatırlayan olacaktır yaklaşık 3 ay once bu anna isimli satıcıyka yaşadığım sahtekarlık ve tehdit olayını. fakat şuanki konumuzun bununla ilgisi yok. ben bu forumda pompalanan sanki turkiyeden telefon sipariş edilebilecek tek yermiş gibi gosterilmesine cevap niteliğinde yazıyorum

anna şapkadan tavşan çıkarmıyor arkadaşlar. yaptığı ekstrs bişi yok. aliexpreste turkiyeye gonderime açık hangi satıcıya ulaşıp paketin istediğiniz şekilde gonderilmesinden bahsetseniz yeterli olacaktır.

nedir bu yontem?

çok basit:

telefonu, kutu ve aksesuarları olabilecek minimum boyutlarda 3 ayrı paket halinde istediğinizi soyleyin ve bunların oluşturacağı ekstra masrafı odeyeceğinizi belirtin yeterli olacaktır. bu ekstra masraf da max 10 dolara mal olacaktır. anna da bundan farklı tek bişi yapmsmakta. annanın tek farkı diğer tum satıcılarfan pahalı satması. kendisi tam bir şark kurnazıdır bu arada, 1 doları dahi kar sayar. bırakın bu anna saçmalığını buradaki değnekçilerine aldanıp yaratılan tek seçenek algısına kapılıp seçeneğinizi %90 oranında azaltmayın. dediğim gibş aliexpress, geekbuying, jd, gearbest, vs... farketmez hangisinde ucuz buldunuz, hangisinde istediğiniz urun mevcut hangisinde tam istediğiniz şey mevcutsa satıcıyla iletişime geçin ve az once belirttiğim şekilde konuşun anlaşın.

son olarak son 1 hafta içinde bu yonteme dahi başvurmadan full kapalı kutu halinde 1 adet xiaomi mi4 4g 16gb ve 1 adet de meizu m2 mini geçirttim. ikisi de farklı sitelerden, kapalı kutu tek paket halinde olduğunu da tekrar belirteyim. tsbi ki paketi ayrı ayrı boldurup gonderirseniz takılma riski de azalır. gerisi lafı guzaf. anna satıcısına kazıklanmayın, fiyatları çok pahalı ve dediğim gbi şapkafsn tavşan çıkarmıyor, kilit nokta paketleri olsbildiğinxe kuçuk tutturmak, bunun için de bolmek gerekiyor.

Söylediğiniz şekilde türkiye ye göndermeleri için konuşacak satıcı araken ship to turkey seçeneğini sizce ak tif mi deaktif mi etmeliyiz? malum aktif edindce pek satıcı kalmıyor ve satanlarda dhl kargo ile felan satıyor. Bu arada geçirebildiğiniz telefonları aldığınız satıcıların mağaza linkini atar mısınız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torquehp -- 29 Mart 2016; 0:20:52 >

• quote:

elbette hatırlayan olacaktır yaklaşık 3 ay once bu anna isimli satıcıyka yaşadığım sahtekarlık ve tehdit olayını. fakat şuanki konumuzun bununla ilgisi yok. ben bu forumda pompalanan sanki turkiyeden telefon sipariş edilebilecek tek yermiş gibi gosterilmesine cevap niteliğinde yazıyorum

anna şapkadan tavşan çıkarmıyor arkadaşlar. yaptığı ekstrs bişi yok. aliexpreste turkiyeye gonderime açık hangi satıcıya ulaşıp paketin istediğiniz şekilde gonderilmesinden bahsetseniz yeterli olacaktır.

nedir bu yontem?

çok basit:

telefonu, kutu ve aksesuarları olabilecek minimum boyutlarda 3 ayrı paket halinde istediğinizi soyleyin ve bunların oluşturacağı ekstra masrafı odeyeceğinizi belirtin yeterli olacaktır. bu ekstra masraf da max 10 dolara mal olacaktır. anna da bundan farklı tek bişi yapmsmakta. annanın tek farkı diğer tum satıcılarfan pahalı satması. kendisi tam bir şark kurnazıdır bu arada, 1 doları dahi kar sayar. bırakın bu anna saçmalığını buradaki değnekçilerine aldanıp yaratılan tek seçenek algısına kapılıp seçeneğinizi %90 oranında azaltmayın. dediğim gibş aliexpress, geekbuying, jd, gearbest, vs... farketmez hangisinde ucuz buldunuz, hangisinde istediğiniz urun mevcut hangisinde tam istediğiniz şey mevcutsa satıcıyla iletişime geçin ve az once belirttiğim şekilde konuşun anlaşın.

son olarak son 1 hafta içinde bu yonteme dahi başvurmadan full kapalı kutu halinde 1 adet xiaomi mi4 4g 16gb ve 1 adet de meizu m2 mini geçirttim. ikisi de farklı sitelerden, kapalı kutu tek paket halinde olduğunu da tekrar belirteyim. tsbi ki paketi ayrı ayrı boldurup gonderirseniz takılma riski de azalır. gerisi lafı guzaf. anna satıcısına kazıklanmayın, fiyatları çok pahalı ve dediğim gbi şapkafsn tavşan çıkarmıyor, kilit nokta paketleri olsbildiğinxe kuçuk tutturmak, bunun için de bolmek gerekiyor.

hocam en ucuz samsung telefonlar arabistandaymış diyorlar note 5 almak istiyorum önereceğiniz site varmıdır ? yada bilen arkadaş varıdır arap siteleri ?

• quote:

nedir bu yontem?

çok basit:

PM'e kapalı profiliniz, o yüzden burdan yazıyorum.

Şu anda banggood ve gearbest paketleme hususunda oldukça katılar. Daha dün mesajlaştım, aksesuar ve telefonu ayırıp küçük paketlerde gönderilmesini kabul etmediler. Sizin aldığınız cihazları, nerden aldığınızı ve nasıl shipping yapıldığını paylaşabilirseniz mutlu olurum. Alacağım cihaz 150 dolar civarlarında ama gümrükte alıkonulup geri ödeme alamama riskine girmeyi düşünmüyorum, o yüzden deneyimlerinize ihtiyacım var.

• quote:

Orijinalden alıntı: jedaynayt

quote:

nedir bu yontem?

çok basit:

PM'e kapalı profiliniz, o yüzden burdan yazıyorum.

Şu anda banggood ve gearbest paketleme hususunda oldukça katılar. Daha dün mesajlaştım, aksesuar ve telefonu ayırıp küçük paketlerde gönderilmesini kabul etmediler. Sizin aldığınız cihazları, nerden aldığınızı ve nasıl shipping yapıldığını paylaşabilirseniz mutlu olurum. Alacağım cihaz 150 dolar civarlarında ama gümrükte alıkonulup geri ödeme alamama riskine girmeyi düşünmüyorum, o yüzden deneyimlerinize ihtiyacım var.

ben özel hiçbir işlem uygulatmıyorum. bu yüzden de son 1 aydaki 3 siparişimin 2si gümrüğe takıldı. 1i geçti. açıkçası takılmasını da problem etmiyorum. nasıl olsa parasını iade aldım. şans işi benimki tamamen. bu arada 3 teli de banggooddan aldım belirtmek isterim. zaten fark eden bişi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam yanlış anlamayın da bu gümrükten geçme yöntemlerini vs buralarda ifşa etmeniz doğru mu? kendi bindiğiniz dalı da kesiyorsunuz.
  • Hocam özel mesaj atabilir misin lütfen lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: batublood

hocam yanlış anlamayın da bu gümrükten geçme yöntemlerini vs buralarda ifşa etmeniz doğru mu? kendi bindiğiniz dalı da kesiyorsunuz.

hocam ifşa ettiğim bişi yok işte. hiçbir özel yöntem yok diyorum. tek yaptıpım şey siparişi vermek. neyi ifşa ettim söyler misiniz?

• 2 pakede 3 pakede böldürün yollatın vs vs .
  • quote:

Orijinalden alıntı: batublood

2 pakede 3 pakede böldürün yollatın vs vs .

dikkatli okursanız benim kendi tercihimin öyle olmadığını da yazdığımı görürsünüz.

• 1 tane özel sorum var hocam msj atar mısınız bana
  • auzun99 kullanıcısına yanıt
    ne almıştınız hocam?
    redmi note 3 pro alabilir miyiz bu şekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: atilgan1

ne almıştınız hocam?
    redmi note 3 pro alabilir miyiz bu şekilde

Umi rome 110 dolardı

• Anna dan son siparişim mi5 64 gb satın aldım, bakalım elime ulaşırsa bir daha yurt dısından sıparıs vermeyı dusunmuyorum, en guzelı yurt dısına gıden arkadasıma sıparıs edecegım...

Son bir Not: Gümrüğe takılan kargom geri döner derler ya, ezberimi anna bozdu, bana takıldı geri gidecek diye evrak geldı ve annaya haber verdım para ıadesı ıcın, 2 gun sonra telefon bana ptt kargo ıle geldı...
  • Yakın zamanda başka bir satıcıdan Doogee X5 Pro almıştım. Takıldı ve geri gitti. Allahtan para iadesi aldım. Hem de kayıpsız.
  • İbuygouda telefon siparis verdim.iki defa sordum israrla gumrukten gecer mi diye.vergisini odeddiginiz takdirde gecer diyor

• yakert kullanıcısına yanıt
    Yok öyle bi dünya
  • yakert kullanıcısına yanıt
    telefonun vergı ıle bır alakası yok, telefon getırtmek yasak, yanı kayıtsız telefon oldugu ıcın kargo yakalanırsa gerı doner , ve bana gore yakalanma rıskı yuzde 40, yuzde 60 gecer gumrukden..
  • türkçeni seveyim. okumaya çalışırken başım ağrıdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenfiz

telefonun vergı ıle bır alakası yok, telefon getırtmek yasak, yanı kayıtsız telefon oldugu ıcın kargo yakalanırsa gerı doner , ve bana gore yakalanma rıskı yuzde 40, yuzde 60 gecer gumrukden..

20 dolarlık powerbank olarak gönderecekmiş.ali expressdeki anna ama ibuygouda satış yapıyor. eskiden türkiyeye gümrükten bu şekilde sokuyormuş.bakalım geçecek mi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.