Şimdi Ara

****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** (321. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.452
Cevap
228
Favori
651.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 319320321322323
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhaba daha oncesinde alibabadan 2 tablet aldim ama son gumruk duzunlenmesini takip edemedim. Tablet alirsak artik bandrol ucreti adi altinda 10 avro veriliyo mu? Limit sanirsam 30 avroya dusmus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • samura92000 kullanıcısına yanıt
    sim girişi yoksa sorun olmaz hocam. en fazla vergisini ödersin. eğer fiyatı 30 euro altındaysa vergi de gelmez büyük olasılıkla.
  • f.oksuz kullanıcısına yanıt
    telefon getirmek için ne yapabiliriz hocam bildiğin yöntem var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeaserTR

öm gönderdim size hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: f.oksuz

quote:

Orijinalden alıntı: CeaserTR

öm gönderdim size hocam.

Banada yardimci olabilirmisinjz telefon konusunda

• asenaozay A kullanıcısına yanıt
    öm gönderdim size de hocam
  •  ****ALİBABA VE ALİEXPRESS *****
    ya resimdeki fiyatlar norma mi 3000-5000 arası satılan laptoplar alibaba da 300-400 dolara satılıyo bunlar gerçekmi, aldık diyelim ptt kargo ile bana kadar gelse vergisini kapıda tahsil ederler mi??
  • Arkadaşlar alibabadan bi fener sipariş ettim yaklaşık ödeme kabul olalı 10 gün geçti satıcı dhl express ile kargoya verdiğini söylüyor ama 7 gündür gönderi bilgisi alındı diyor birde çinden değilde singapurdan çıkış olarak görünüo( firma çin de bu arada) dhl yi aradım böyle bir kargo verilmemiş ama kayıt oluşturulmuş diyor ne yapmam lazım bekleyeyim mi
     ****ALİBABA VE ALİEXPRESS *****

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trschumi -- 28 Temmuz 2017; 13:4:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: trschumi

Arkadaşlar alibabadan bi fener sipariş ettim yaklaşık ödeme kabul olalı 10 gün geçti satıcı dhl express ile kargoya verdiğini söylüyor ama 7 gündür gönderi bilgisi alındı diyor birde çinden değilde singapurdan çıkış olarak görünüo( firma çin de bu arada) dhl yi aradım böyle bir kargo verilmemiş ama kayıt oluşturulmuş diyor ne yapmam lazım bekleyeyim mi
     ****ALİBABA VE ALİEXPRESS *****

alibaba dan mı aldınız hocam aliexpress ten mi?

Alibabadan aldım

• quote:

Orijinalden alıntı: trschumi

Alibabadan aldım

hocam farklı sitelerden kargoyu takip edin.
    http://www.17track.net/tr/
    http://global.cainiao.com/
    ilk hareketleri bu sitelerden görürsünüz hocam. Türkiyedeki kargo firmalarının ekranına bilgi sonradan giriliyor.
    biraz daha bekleyin derim hocam.
    karonun farklı yerden gelmesi normal. stok durumuna göre hangi depo daha yakınsa oradan çıkış yapıyorlar.

hocam birşey merak ettim. alibaba dan bireysel olarak mı aldınız ürünü.

Aynen bireysel aldım

• Dispute nedenini kaç kere değiştirebilirim? Satıcı refund için aliexpress cezası almamak için dispute nedenini "I dont want this item" yap diyor.

Nedeni bu yapsam satıcı full refund yapmazsa tekrar eski nedenine değiştirebilir miyim?
  • Fatih54102 F kullanıcısına yanıt
    hocam kaç kere değiştirilir bilmiyorum ama çinlilere güvenmiyorum genelde. disputede haklı iseniz hiç değiştirmeyin durumu. dispute sebebiniz kargonun gelmemesi ise biraz daha bekleyin derim. bazen bizim ptt tarafından geç teslimat yapılabiliyor.
  • arkadaşlar şirket adına 1000 w elektirli bisiklet alıyorum alibaba.com dan ilk etapda 1 tane numune istedim , beğenirsek toplu alım yapıcaz daha önce alibabayı hiç kullanmadım ödeme koruması vs olsun bunlar hakkında bilgisi olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: krky

quote:

Orijinalden alıntı: hell_to_hell

Tamam ucaga yüklendi bilgisi geldi hocam. Simdi tek.merak ettigim sey,, 3 ayri saticidan yaklasik 65 dolarlik alisveris yaptm gumruge takilma olasiligi var mi bunlarin ?

Tek partide yani tek bir paketin bedeli 30€ (32$ civarı) üstünde olmadığı sürece aynı anda gelse de sorun olmaz. Zaten aynı anda gelmesi de çok düşük bir ihtimal.

30euroya ne zmn dusuruldu en son 100$ flndi hatta dahada yuksekti hatirladigim kadariyla. emin misiniz? bu konuyla ilgili yazinin bulabilirseniz linkini atabilirmisiniz cok sasirdim. Ben daha sorun yasamadim bu konuda ama yasicam demektir siparisler yolda

• Gümrüge takilan bir ürünü gümrük vergisini ödememek icin kabul etmeyip geri gönderme gibi bi sansimiz var mi?

Sonrasinda ürün ulasmadi diyerek ödemeyi geri alabilirmiyiz

• merhabalar arkadaşlar ben alibaba ya da aliexpress üzerinden toplu ticari mal getirmeyi düşünüyorum şirket olarak getirip gümrük beyannemesi ile gümrükçü ile çekeceğim malı fakat şöyle bir durum var farklı satıcılardan örneğin 10 farklı satıcıdan 10 farklı ürün getirteceğim bunları tek bir parça halinde getirmenin bir yolu var mıdır?
  • Adam singapur ile göndermiş gibi sahte kod vermişti bugün ise telefon bataryasını LVS1688800000059950N1 kodu ile Belçika postası herhalde sisteme girmiş bu takiplimidir

• quote:

Orijinalden alıntı: asenaozay

Gümrüge takilan bir ürünü gümrük vergisini ödememek icin kabul etmeyip geri gönderme gibi bi sansimiz var mi?

Sonrasinda ürün ulasmadi diyerek ödemeyi geri alabilirmiyiz

Hayır yok ya da imkansıza yakın, çok çok zor iade alman
  • 
Sayfa: önceki 319320321322323
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.