Şimdi Ara

****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** (314. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.452
Cevap
228
Favori
651.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Biraz acil de bir kaç gün önce kulaklık aldım ve ne yapmam gerekiyor süreyi uzatmam gerekiyor mu yoksa böyle mi kalmalı mı bir yardımcı olurmusunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DenizGalaxy kullanıcısına yanıt
    2. Fotoğrafta satıcı kargoya verdi yazıyor galiba (Google çeviri) ama o süre hala var

• quote:

Orijinalden alıntı: DenizGalaxy

Merhaba ben ilk defa aliexpress den ürün alıyorum ben bilmeden bir süre vardı süreyi 60 gün yaptım galiba 60 gün sonra ver kargoyu dedim ama kargoya galiba vermiş süreyi uzatmak benim zararıma mı

60 gün teslim süresi kargoya verme süresi değil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Kulaklık ı (2. Siparişi) satıcı ürünü kargoya vermiş takip numarası da var ama o süreyi ben hiç ellemedim 2 gündü 45 gün olmuş biri tam olarak bana bunun ne olduğunu anlatabilir mi teşekkürler

• DenizGalaxy kullanıcısına yanıt
    2 gün olan süre satıcının kargoyu verme süresi.2 gün içinde kargoya vermezse sipariş iptal oluyor.45 gün ise satıcı kargoya verdikten sonra eline ulaşma süresi.45 içinde eline ulaşmazsa paranı geri verirler.
  • ali adini gorunce aklima ingiliz ali mihr iskender gelio

• michael01 kullanıcısına yanıt
    Tm sorun yokmuş çok saol un

• Cok sayfa var biraz aradim ama bulamadim cvbi hesabi tekrar actirmak icin yapilacak bir islem varmi? Kac senelik hesabimi kapattilar deliricem

• Bende 11 kasımda alışveriş yapmıştım aliexpress'de. 5 tand ürün almıştım. Tabii hepsi ayrı satıcılardan. 4 ürün erkenden kargoya verildi. Son ürün bugün son gün olduğu halde nasıl yaptıysa bizim saate göre 02.40 çin saatine göre 07.40'da kargoya vermiş görünüyor yoksa son ürün saati geçseydi sipariş iptal olacaktı. Bana göre satıcı hala kargoya vermedi sadece bilgileri kendi veya aliexpress değiltirdi. Son günlerde kuzey çin'de karlı hava muhalefeti var. Satıcı kuzey çin'dense sıkıntı hava olabilir belki de. Neyse kargoya verilen 5 üründen 3'ünün takip bilgisi fake. Sadece rakamlardan oluşuyor. 2'sinin başında ve sonunda harfler var. Er ya da ürünler gelecek. Gelmezse de dispute açıp para iadesi alacağım. Yurtdışından alışveriş ilk defa yapıyorum. Benim için tecrübe olacak. Benim sorum olacak. Ürünler Türkiye'ye giriş yaptığında sadece ptt kargo dağıtım yapıyor. Ptt kargo çalışanlarının paketleri adrese getirirken zili çalmayıp kapıya bıraktığını okudum internet ortamında bu doğru mu? Böyle şeyler yaşayan forumdaşlar var mı?

• Hak talebi açtım sonuçlandı,seller cancel return goods bunun cevabı nedir arkadaşlar.
  • Takip numaralarının basında ve sonunda olanlar takipli kargo kesinlikle elinize ulaşır. Sadece numaralardan oluşan kargolarınızı çinden çikana kadar takip edebilirsiniz ne yazık ki ülkemizde takibi yok. Bu yüzden postacı kapıya bırakabilir hatta size teslim etmeyebilir. En garanti alisveriş birkaç dolar daha verip air mail postası seçmek.

• quote:

Orijinalden alıntı: leEco

Takip numaralarının basında ve sonunda olanlar takipli kargo kesinlikle elinize ulaşır. Sadece numaralardan oluşan kargolarınızı çinden çikana kadar takip edebilirsiniz ne yazık ki ülkemizde takibi yok. Bu yüzden postacı kapıya bırakabilir hatta size teslim etmeyebilir. En garanti alisveriş birkaç dolar daha verip air mail postası seçmek.

Anladım hocam. Böyle sorunlar oluyorsa ilk ve son yurtdışı alışverişim olur herhalde. Çok teşekkürler bilgi için.

• Aliexpresten 70 80 alisverisim oldu. Hatta bizim ülkedeki sitelerden daha güvenli. Bir defa kayıtsız posta ile aldığım 2 dolarlik bir urun adresime gelmedi. 90 gun bekledim ve dispute actım paramı iade aldım. Dediğim gibi 1 dolarlik ürün bile alsam 2 dolar daha fazla veriyorum air mail postası ile alıyorum.

• quote:

Biraz acil de bir kaç gün önce kulaklık aldım ve ne yapmam gerekiyor süreyi uzatmam gerekiyor mu yoksa böyle mi kalmalı mı bir yardımcı olurmusunuz

10 gün oldu hala Kargo bilgisi vermedi ne yapmalıyım satıcıya sorim mi

• quote:

quote:

10 gün oldu hala Kargo bilgisi vermedi ne yapmalıyım satıcıya sorim mi

dostum merhaba. acaba ürün eline geçtimi yada bilgi aldınmı daha sonra. bende bir kulaklık alacağımda ne gibi adımlar izledin yardımcı olurmusun.

almayı düşündüğüm ürün :https://tr.aliexpress.com/item/2016-CKS77X-Inner-Ear-Premuim-Solid-Bass-13mm-Drivers-Noise-Cancelling-Dynamic-In-Ear-Stereo-Music/32705793065.html?isOrigTitle=true

• mimajor kullanıcısına yanıt
    Hayır daha gelmedi 14 ünde aldım 5 ile 10 gün içinde korgo bilgisini vermesi lazım o yüzden sordum

Ben bunu aldım iyi araştırdım bi bak buna youtube dan video larına bak ben ona göre aldım daha gelmesi aliexpress.com/item/32461351912.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productSubject=32461351912&shortkey=VZZF3EZB&addresstype=600&

• Saat almayı düşünüyorum ama illa sanal kart kullanın diyor bazı kişiler. Normal kredi kartıyla alsam güvenli olmuyor mu? İlk defa alışveriş yapacağım başım belaya girsin istemem.

• hangi saati almayı düşünüyorsunuz. bende saat satın aldım. daha gelmedi 80 tlvye aldım

• quote:

Orijinalden alıntı: İnsanımben

hangi saati almayı düşünüyorsunuz. bende saat satın aldım. daha gelmedi 80 tlvye aldım

Şu hoşuma gitti, fiyatı da uygun.https://m.tr.aliexpress.com/item/32663389442.html#autostay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Suavinin Berberi -- 26 Kasım 2016; 23:8:10 >
  • Sonuçta kart bilgilerinizi yurtdışı kaynaklı bir siteye veriyorsunuz. Sanal kart ya da düşük limitli kredi kartı ile alışveriş yapınız. Kredi kartınızın interenet bankacılığından iki dakikada sanal kart açabilirsiniz. Bence aliexpres bizdeki sanal alışveriş sitelerinden güvenli. Bir yılda 50 nin üzerinde alışverişim oldu. Bir problem yaşamadım. Benim size tavsiyem 1 2 dolar posta ücreti ödeyip kayıtlı postayla alışveriş yapınız. China post air mail, honkong post airmail ve postnl devlet postalarını seçiniz.

• 
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.