Şimdi Ara

****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.453
Cevap
228
Favori
651.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GunayMan

Çok fazla okuyamadım. Bu aliexpress sitesinde Çin malı ürünler var sanırım. Kargo ücreti ne kadar oluyor. Ve birkaç adet ürün alabiliyor muyuz? Gümrükte takılmadan geçebilecek derecede.

kargo ucretleri her ürün için yazıyor. bazıları free shipping oluyor genelde posta yolu ile gonderıyorlar
  • bende şimdi 2 ürün aldım. inş ulaşır. param boşa gitmez inş
  • mkdmuh bey

ürünü aldıktan sonra kaç günde kargoya verildi acaba.
  • hocam siz ne aldınız sorması ayıp
  • ben wifi kart aldım
  • arkadaşlar kusura bakmayın foruma şimdi girdim ve mesajlarınızı yeni okudum
    1-Ben çocuklar kullansın diye bir fotoğraf makinası aldım link aşağıda makina tabiki çin malı 12 mp bir makina , video çekimi var dün iç ve dış çekimleri ile video çekimi denedim verdiğim 50$ paranın karşılığını veriyor makinaya burdan 4 gb kart aldım toplamda 77+16=93 tl ye gayet güzel iş görecek bir makina sahibi oldum
    http://www.aliexpress.com/product-gs/277866385-New-Anti-Shake-Touch-Screen-Digital-Camera-wholesalers.html
    2-Alet için aldığım gün takip numarası verdi satıcı ayın 15 nde honkong post ayın 17 sinde teslim aldığını yazdı 22 sinde türkiyeye yolladı 26 sında gümrükteydi 28 sabahı elimde oldu yani toplam 13 günde elimde oldu ancak takip olayı honkong posttan 5 gün sonra başladı
    3-gümrükte hiç açılmamış sanırım üzerinde açıldığını gösteren bir iz yoktu
    4-satıcı üstüne gift yazmış ben istemeden doğru içerik belirtmiş ürün bedeli olarakta 15$ yazmış

kısacası burda daha pahalı bulunan nadir ürünleri ordan istemek mantıklı örnek olarak bir gps e ihtiyacım var burda işimi görecek bir makinayı taksitle faturalı garantili ve yasal harita güncellemeyle 169 tl ye alabiliyorum çinden makina almaya kalksam bu makina bana 106 tl ile 115 tl arasında garantisiz ve güncellemesiz gelecek bu durumda açıkçası aradaki farkı sineye çeker ve burdan alırım diye düşünüyorum o yüzden alışveriş yaparken iyi düşünmek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkdmuh -- 29 Temmuz 2010; 13:53:48 >

• saol çok açıklayıcı ve net açıklamışsınız teşekkürler.bende aldım ama bu sabah bu saate kadar takip no gelmedi. golden suppiler satıcı idi. bilmiyorum inş dolandırılmam.paypal ile aldım. ödeme e maili geldi başka bir şey gelmedi.bakalım ne olacak gelişmeleri buraya yazacağım...
  • o sayfada action yazan kısmın altında 3 buton var o butonlardan en üsttekinde order details yada shipping details yazılı olmalı ona tıklarsanız açılacak sayfada tracking numarasını örnek tk12366656hk gibi bir numara göreceksiniz sanırım 13 karakterli bir barkod numarası yanından hangi postayla yolandıysa onun üstüne basarsanız sizi o postahanenin sayfasına yönlendiriyor o kodu boş kısma yazın size detayları verecek ama detayların siteye girmesi 5 günü buluyor bilginize onun altındada seçeneklerden türkiyenin uluslararası sayfasına girerseniz ve kodu yapıştırırsanız türkiyeye olan hareketleri görürsünüz onun altında yurtiçi hareket sayfası var ordanda kargonuzun urtiçi hareketlerini görürürsünüz
  • Tekstil ile ilgileniyorum. Ama bana fiyatlar nedense pek makul gelmedi.
  • tekstil makul olmayabilir ancak elektronik urunlerin fiyatları gayet makul sevıyelerde.
  • bulamadım beyfendi valla :( :( dediğin yere baktım ama. yeniden ekledim http://img294.imageshack.us/img294/6338/20100729220552sssssssss.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi morinyo -- 29 Temmuz 2010; 22:16:40 >
  • yanlış anlamadıysam tedarikçinin bilgileri 5 gün içinde girmesi lazım yani daha takip numarası yok takip numarası girdiğinde tk12345678hk gibi bir kodla karşılaşmanız lazım
  • MKDMUH BEYFENDİ BENİM SORUNUMLA İLGİLENDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.İNŞ GİRERLER TAKİP NOYU.SÜRE SAYMAKTA HALA DEMEKKİ ÖLE BİŞEY VAR.ONUNDA BİR SÜRESİ VAR HERALDE.ÇOK TEŞEKKÜRLER TEKRAR.BEKLEMEDEYİM
  • bump
  • SÜRE SAYMAKTA HALEN VE TAKİP NO GELMEDİ. SÜRE BİTER SE NOLUR. BURADA BENİM YAPMAM GEREKEN BİŞEY VAR MI . ALTTA -Extend Processing Time - BU VE -Request Order Cancellation- BUNLAR YAZIO BUNLARDAN BİRİNİ Mİ OKAYLEYECEM ACABA.
  • hocam belki takipsiz kargo ile göndermişlerdir.kac paralık bir mazeme almıştınız
  • hongkong post airmail yazıo ama takip no kesin verilmiomu gg deki gibi mesela .ben 36 $ lık malzeme aldım ilk aldığım bişey böyle sitelerden.
  • hocam ben daha önce ebaydan birkaç alışveriş yapmıştım orada ücreti az olan kücük ürünler için takipsisiz gönderirliyordu.ama 100 dolar üstü bazı ürünleri bazı satıcılar takipli kargo ile gönderiyorlardı.bazıları ürün tanıtım sayfasında takipli kargo ile gönderdiklkerini belirtiyorlardı bazıları hiç bir şey yazmıyorlardı.
    Ama bu site hakkında pek bilgim yok zaten bu konuyu da ben acmıstım alısveriş yapanlardan bilgi edinmek icin. ama sanırsam satıcıya mesaj atarsanız satıcı takipli mi yoksa takipsiz mi gonderdigini yazacaktır size.Belik de takipli gönderenler hemen sisteme takip noyu giriş yapıyordur ama takipsiz gonderenler de malum hiçbir giriş yapmayacaktır. Belki mkdmuh nikli hocam şansına takipli kargo ile gönderen bir satıcıya denk gelmiştir ve satıcı takip nosunu hemen girmiştir sisteme ama bu demek degildir ki o sitede her gonderılen takıpl ı kargo ile gonderilecek.o siteyi ben biraz inceledim 8-10 dolara bile free shipping gonderilen urunler var bunlar kesınlıkle takıpsız gonderılıyordur. cunku takıplı gonderılse maliyetinden daha cok kargo parası tutacak belki de. o yüzden siz acele etmeyin ve satıcıya bır mesaj atın ve takıplı mı yoksa takıpsız mı gonderdıgını bır sorun
    Bu arada üürün kargoya verildi diye size mesaj gelmiş miydi

• hala takip no vermediler süre devam etmekte 2.5 gün gibi süre kaldı . ne yapmalıyım paypala şikayet mi etmeliyim ..bi akıl verin arkadaşlar lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -TeReN-

hocam ben daha önce ebaydan birkaç alışveriş yapmıştım orada ücreti az olan kücük ürünler için takipsisiz gönderirliyordu.ama 100 dolar üstü bazı ürünleri bazı satıcılar takipli kargo ile gönderiyorlardı.bazıları ürün tanıtım sayfasında takipli kargo ile gönderdiklkerini belirtiyorlardı bazıları hiç bir şey yazmıyorlardı.
    Ama bu site hakkında pek bilgim yok zaten bu konuyu da ben acmıstım alısveriş yapanlardan bilgi edinmek icin. ama sanırsam satıcıya mesaj atarsanız satıcı takipli mi yoksa takipsiz mi gonderdigini yazacaktır size.Belik de takipli gönderenler hemen sisteme takip noyu giriş yapıyordur ama takipsiz gonderenler de malum hiçbir giriş yapmayacaktır. Belki mkdmuh nikli hocam şansına takipli kargo ile gönderen bir satıcıya denk gelmiştir ve satıcı takip nosunu hemen girmiştir sisteme ama bu demek degildir ki o sitede her gonderılen takıpl ı kargo ile gonderilecek.o siteyi ben biraz inceledim 8-10 dolara bile free shipping gonderilen urunler var bunlar kesınlıkle takıpsız gonderılıyordur. cunku takıplı gonderılse maliyetinden daha cok kargo parası tutacak belki de. o yüzden siz acele etmeyin ve satıcıya bır mesaj atın ve takıplı mı yoksa takıpsız mı gonderdıgını bır sorun
    Bu arada üürün kargoya verildi diye size mesaj gelmiş miydi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.