Şimdi Ara

****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.453
Cevap
228
Favori
651.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: senarslan

ben de yeni yeni aliexpress alışveriş deniyorum ancak bende paypal hata veriyor...daha dün ebay den alışveriş yaptım paypal ile ama aliexpress sitesinden aşağıdaki hatayı veriyor..bir yorumu olan var mı

"
    Your payment was not successful No money has be deducted from your account. Please try again later.
    Back to Checkout
    Click here to Contact our Customer Service Team if you have any problem.

Notice: All Christmas Xtravaganza products need to be paid in full before 08:00 GMT, 19 November 2010 in order to enjoy the discounted prices. All other orders will be unaffected."

paypal bakiyen yeterli değil.ali expresten alacaksan paypalla uğraşma sanal kart oluştur onunla alışveriş yap.bu site gittigidiyor gibi sen onay vermeden para satıcıya geçmiyor ben sanal kart kullanıyorum sürekli.

• özel kargoları kullanmayın ups dhl gibi.kesin takılır tecrübeyle sabittir :))
  • seni burda şans eseri buldum aliexpres hakkında forumu okurken mercan dikatimi çekti o mercan bu mercan:) çok saol ama ben siparişi verdim çoktan içerik olaark ne yazdı bilmiyorm şansıma gelir inş.
  • Merhabalar;

Birçok farklı yorum var anlaşılan gönderim şekli ile ilgili. Benim sorum şu olacak:

Gümrükte takılması önemli değil, ancak, 300-400$ lık bir paket(gerçek değeri), üzerinde 200$ GIFT ibaresi var, 5-6 kilo ağırlığında, UPS le geliyor diyelim. Gümrüğe vermemiz gereken maximum değer sizce ne olur? Yüzü astarından pahalıya gelebilir mi?
  • elektronik ürünlere ek vergi olayı başladımı?
  • merhabalar. BEN aliexpress ten cep telefonu almak istiyorum. Gumrukte takilmamasi icin yapabilecegim birsey varmi? Bilgi verirseniz cok sevinirim. Iyi gunler.
  • Uzun zamandır bu konuyu es geçmişim

evet 10 tane 64 gb , 10 tane 128 gb usb belleğim geldi. Memura dil döküp bedelsiz aldım,

mallar pc ye takınca 128 gösteriyor, dosya kopyaladım, 124 gb aldı toplamda.

eywallah dedik satıcıya onay verdim.

1-2 tanesini gg den sattım, 3 tanesini toplamda 500 TL ye sattım,

20 tanesini 500 TL ye almıştım, yani deli gibi kar var.

amaa..

mallar sahteymiş.. meğer mbr belleğiyle oynanmış, dosya kopyalanıyor gözüküyor ama içi boş.. klasörler oluşuyor ama içi boş..

bilinmeyen bir dosya sistemi kullanıyor.

sonuç; mallar sahte. Asıl bellek sadece 1 gb.

alibaba satıcıdan yana tavır aldı, garanti bankasına başvurdum vs..

neticede 500 TL nin üzerine soğuk su içtim.

uzak durun derim.
  • açıklamalarınız için teşekkürler arkadaşlar,görünen o ki aliexpres bir adım önde ve satıcı yı iyi seçmek tartmak gerek,

ben bu siteler den alış veriş yapmadım henüz,tercihim aliexpress olacak büyük ihtimal,bildiğim çinde yılbaşı tatili yeni bitti,ardın dan hong kong fevtivali başladı,hong kong daki fevtival tüm ülke de tatil anlamına geliyor,temizin den şubat 15 e kadar sıparş geçmeyin derim,
  • 22 ocakta Gpad G10 adroid 2.1 tablet pc (148$) siparişi verdim.
    31 ocakta Hong Kongdan gönderildi.
    4 şubat istanbula gelmiş.Aynı gün Ankaraya göndermişler.Hafta sonu olduğu için henüz alamadım.Alınca bakcağız ,bakalım ne gelecek.
    Tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak.İstediğim ürün gelmez veya arızalı çıkar ise ve ben onay vermezsem ne olur veya ne oluyor ?
  • Mesajım bulunsun.
  • Aliexpressden çok alışverişim oldu satıcı ile anlaşırsanır sipariş verirsin indirimi girer parayı onaylarsın para aliexprese gecer 5 gun kargo suresi verir satıcıya 5gunde kargolamazsa para geri döner kargolarsa takip numarası cıkar 30 gun sure verir geldimi onaylarsın yada hata bildirimi acarsın sistem bu şekilde işliyor
  • hocalar forumu şans eseri okudum dedim ne alibabaymış bi bakayım bi girdim abuuuu çezbetti adrenalin yükseldi :D

şimdi şu linkten bir bakın laptop 10 numara parada 10 numara valla 3 arkadaş agzımızın suyu aktı bi yardımcı olun

http://www.aliexpress.com/product-fm/411504829-Toshiba-Qosmio-X505-Q880-TruBrite-18-4-Inch-Gaming-Laptop-Window-7-Home-Premium-wholesalers.html

birde gümrük olayı falan işin içine girince bana nekadara mal olur sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fikom23 -- 8 Şubat 2011; 0:00:12 >

• merhaba aliexpressten ram siparişi verdım PENSIN TECHNOLOJİ CO.LTD adındakı kişi yada fırmadan adamlar online olmuyor kargoya felanda verılmedı 2 subatta verdım sıparısı hala shipment requiered yazıyor iptal edıp parayı gerı alma sansım varmı. yardım edersenız cok makbule gecer
  • bu siteyi yaklaşık iki aydır yakın takipteyim ve yılbaşı tatili 10 şubatta bitiyormuşbu gün konuştum çinliler ile, 10 şubatta çalışacağız diyor şimdi online olanlarda evlerinden yazıyor, sparişler biraz bu tatilden aksayabilir. bilginize,
  • Bugün siparişim elime ulaştı.( gpad G10 dokunmatik tablet pc android 2.1.). 18 günde geldi.Daha kaliteli bir şey bekliyordum.Ses az çıkıyor.Kablolar kalitesiz.Kullanım kılavuzu yok.Biraz hayal krıklığı oldu açıkcası.Çok fazla arştırmadım belki daha kaliteli ürünler getirtilebilir.Satıcıyı bile arştırmadım.Ama işin doğrusu satıcı çok önemliymiş.Yoksa çinden gelmesinde bir problem yok sanırım.Ayrıca Alibabexpress in sistemi mantıklı geldi.Ürün geldikten sonra bizim onayımız ile para esas kişiye aktarılıyor ve puanlama yapılıyor.
    Ayrıca Çin de yeni yıl tatli 8 şubatta bitiyormuş.Adamlar tatilde.Bu ara sipariş verenler satıcılarala temasa geçemediler sanırım.
  • bi kaç gun daha takıp edeyım ozaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: fikom23

hocalar forumu şans eseri okudum dedim ne alibabaymış bi bakayım bi girdim abuuuu çezbetti adrenalin yükseldi :D

şimdi şu linkten bir bakın laptop 10 numara parada 10 numara valla 3 arkadaş agzımızın suyu aktı bi yardımcı olun

http://www.aliexpress.com/product-fm/411504829-Toshiba-Qosmio-X505-Q880-TruBrite-18-4-Inch-Gaming-Laptop-Window-7-Home-Premium-wholesalers.html

birde gümrük olayı falan işin içine girince bana nekadara mal olur sizce?

2 türk almış bu laptoptan kim bunlar yaw bulun :D

• sanal card ile yaptıgım alışveriş iptali ve parayı geri alma konusunda bilen arkadaslar yardımcı olurmusunuz
  • http://img843.imageshack.us/i/ali2n.jpg/
    http://img405.imageshack.us/i/aliji.jpg/
    fotografları cektım

RC ile başlayan son iki hanesıde harf ile biten 13 haneli bir tracking number yazıyor şu an sitede gozuken 11 şubatta kargoya verıldıgı belırtılmıs sanırım hongkong post airmailin sitesine yazdıgımda tracking numberi
    o promptly retrieve the record of your item, please key in your Enquiry Reference Number (if available), for example, 05000123A: bu şekilde bir yazı cıkıyor onume. Tecrübesi olan arkadaslar yardımlarınızı beklıyorum. Bu asamada ne yapmam gerekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slayte35 -- 14 Şubat 2011; 20:08:20 >

• Ürünün postaya verilmiş.Artık takip edeceksiniz.Yaklaşık 5-6 gün sonra daha fazlada olabilir,İstanbula geliyor.Giriş yapıldığı zaman ekranda görüyorsunuz.
    Google'dan " Ptt Barkod sorgulama" yazın ve aratın.Gelen linkten sorgulama yaparsınız .İstanbula giriş yapınca ,nerede olduğu bilgisini alıyorsunuz.
    Ayrıca ürün elinize ulaşmadan "Confirm Order received " kısmını onaylamayın.Ancak ürün elinize geçince onayınızı yaparsınız.Buraya onay vermek demek " ben ürünümü aldım " anlamında.Ayrıca satış ile ilgili memnuniyetinizi belirtiyorsunuz. Bekleyeceksiniz artık .Bol sabır diliyorum...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.