Şimdi Ara

Ali Göde 2 litre şalgam 7.95 tl (hakmar) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
7
Favori
22.736
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sevenler kaçırması ev yapımlarından sonra Ali göde 1 numaradır.. Bulan stokların... Sitesinde litresi 5 liraya geliyor.... Adanadan getiren bulamazsam ali gödeden alıyorum acılı alın mutlaka yada acı biber turşusu doğrayın içine..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gençler az önce dolaptan çıkardım içtim taneli taneli harika oldu. En güzeli evde yapılanı ben daha önce 3-5 kez farklı tarifleri denedim sonunda tutturdum memleketden gelen ile arasında fark yok.

5 kg şişeye

1 kg siyah havuç(kabuğu asla soyulmayacak)

Yarım çay bardağı kaya tuzu(iyotlu tuz olmayacak)

1 çay bardağı ince bulgur

4-5 dilim şalgam ( bir çeşit turp) ben koymuyorum isteyen koyabilir

Havuçları boyutuna göre 3 e 4 bölüyoruz şişeye atıyoruz

Tuzu şişeye döküyoruz

Bir bezin içine yada tülbentin içine 1 çay bardağı ince bulgur koyuyoruz ağzını bağlayıp şişeye atıyoruz

Sonra su ile doldurup ağzı hava almayacak şekilde şişeyi kapatıyoruz 15-20 gün sonra şalgam suyumuz hazır oluyor üstelik taneli marketde taneli(havuçlu) şalgam bulamazsınız

Sonuç:

Ali Göde 2 litre şalgam 7.95 tl (hakmar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Averell Dalton -- 15 Şubat 2018; 20:17:33 >

• Sıcak fırsatlara her girdiğimde mutlaka bir şey satın alıyorum. Önce komageneden 21 tl çiğköfte üstüne binamızın altındaki hakmardan 2 lt şalgam aldım. Haber veren arkadaşa teşekkürler bana da afiyet olsun :)

• Averell Dalton kullanıcısına yanıt
    teşekkürler bilgiler için, denemeye yarından itibaren başlıyorum.
  • Vay be yetmişli-seksenli yıllarda Eski Çetikkaya'nın yanındaki köşede satılırdı.Hala orada mı bilmiyorum.Bir de aynı yerde şeker kamışının suyunu sıkarlardı.Bardak bardak içerdik. Ne güzel günlermiş.
  • cengineer06 C kullanıcısına yanıt
    bugün ayın 15iydi di mi, çiğköfteyi unuttum ben de

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adanus markasında şalgam var o hoşuma gitmişti. Bulursanız ondan alın.

• Adana'da büyüdüğüm üzere Torku ve Doğanay pet şişeleri kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ali Göde'nin kendisi çok iyidir ama pet şişesini denemedim.

Bi çiğköftecide Algör diye bir şalgam vermişlerdi. Şu ana kadarki favorim diyebilirim. Üretim yeri pozantı ve suyu büyük ihtimal Şekerpınarı'nın bir kolundan alındığı için bu kadar güzel olduğunu düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Averell Dalton

Gençler az önce dolaptan çıkardım içtim taneli taneli harika oldu. En güzeli evde yapılanı ben daha önce 3-5 kez farklı tarifleri denedim sonunda tutturdum memleketden gelen ile arasında fark yok.

5 kg şişeye

1 kg siyah havuç(kabuğu asla soyulmayacak)

Yarım çay bardağı kaya tuzu(iyotlu tuz olmayacak)

1 çay bardağı ince bulgur

4-5 dilim şalgam ( bir çeşit turp) ben koymuyorum isteyen koyabilir

Havuçları boyutuna göre 3 e 4 bölüyoruz şişeye atıyoruz

Tuzu şişeye döküyoruz

Bir bezin içine yada tülbentin içine 1 çay bardağı ince bulgur koyuyoruz ağzını bağlayıp şişeye atıyoruz

Sonra su ile doldurup ağzı hava almayacak şekilde şişeyi kapatıyoruz 15-20 gün sonra şalgam suyumuz hazır oluyor üstelik taneli marketde taneli(havuçlu) şalgam bulamazsınız

Sonuç:

Günümüz tembel ve üşengeç, işemeyi bile erteleyen insanımızın yapamaycağı şeydir böyle kendin yap kendin ye işleri; bunla uğraşmak yerine gider hazırını alır

• Yavuzlar şalgam da iyidir. Bizim burada Adanalı bir kebapçı var o getirtiyor, 200 ml pet kutu bile taneli.

Elinize sağlık. Hocam bu 15 20 gün beklettikten sonra suyun içindeki havuç bulgur ve şalgam turplarını çıkarıyor muyuz yoksa şişeyi içip bitirene kadar içinde duracaklar mı?

• şalgam da aşırı derecede sodyum var..

kalp damar sağlığına çok zararlı...
  • Memleketin ve bizim gibi gelişmekte olan (Emerging) ülkelerin genel sorunu tuz. Birçok üründe tuz miktarı besin değerleri kısmında yazılmıyor bile. Çok tehlikeli çook
  • Migrostan her ay 10 şişe serfressh alırım geçen sene hakmara 2 kere geldi Ali gode 20 şişe kadar almıştım bu gelişinde henüz 3 şişe aldım.Ali gode ve serfreshh koruyucusuz harbi salgamdir doğanay ise şalgamda cocacola gibi tekel olmaya çalışan zirtapozdur.

• Bende evde kendim yapayım dedim ama siyah havuç bulamadım. Neyse yarın bakalım hakmara kalmış mi diye

• Sera freş alınız markayı bilmem ama rv yapımı şalgamla aynı tadta şahane birşey haftada 1.5 2 lt tüketim var

• Adanada bile sıradan bir marka alınsa 5lt fiyat 15 den aşağı bulmak zor, şalgam seven arkadaşlar stoklasin bozulma derdi de Yok.Ali Göde'ye gelirsek gerçekten kaliteli içimi güzel

Hocam bende Adanalı bir arkadaşın tavsiyesiyle yaptım tarifte sizinkiyle nerdeyse aynıydı fakat ekşimedi bir türlü. Rengi felan tuttu ama tadı olmadı nedense tuzlu garip birşey oldu ne yazıkki çöpe gitti.

Sera ve ali göde ye göre nasıldır bilmiyorum ama günseven var o hoşuma gitti bu ara onu içiyorum. Migrosda denkgelirsem serafressh i deneyeceğim mutlaka.

• Pehlivanoğlu markette (Ege bölgesi) Tariş in şalgamı satılmakta kimse bahsetmemis bı ara aldım fena değil gibi geldi ama birkaç senedir şalgam a düşkünlüğüm başladı eskiden sevmezdim o yüzden tadı konusunda okadar gurme değilim fakat Tariş in ürünleri geneli iyidir özellikle tahin ve pekmezini çok tercih ederim denk gelen olursa denesin derim,bahsedilen marka Ege bölgesinde bulunur mu bilmiyorum bulursam mutlaka alırım ama metro market var serafresh denen marka varsa ondan da alırım

Arada açıp üzerinde beyaz tortu varsa al hocam. Bir şey olmaz. Biz de az yapmadık Adana da çocukken. Bu arada en sağlam serafresh bence de.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.