Şimdi Ara

Algida'nın Türkiye'de farklı ürünler sunması (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
377
Cevap
8
Favori
47.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
444 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cem

Bu ekonomik ortamda asil mesele zamlar degil. Bunu defalarca yazdim. Zam olmasindan ote daha ciddi sorunlar var. Gramajda dusebilir ama esas sorun kalite. Bir cok urunde kalite dusuyor. Cunku firmalar gramaji ve fiyati degistirmeden yapabilecegi yegane degisiklik kalitedir. Sagliksiz gidalar yuzunden ciddi anlamda sorunlar yasayacagiz. Malesef ki suan ki iktidar bu konuda firmalari denetledigini dusunmuyor aksine bu konuda onlara bilincli olarak taviz verdigini dahi dusunuyorum. Sadece makarna emikleyen bir guruhunda bu farketmesi zor.
    Sen hariç herkes zaten makarna yiyor nerde yaşıyorsun sen millet köylerde alem yapıyor uyuyun siz parayı koyacak yerleri kalmamış kral gibi yaşıyorlar etiyle sütüyle makarna mi :) o da ne makarnayida kendileri hamurdan üretiyor.

Ülke şuan muazzam güzel aylık 10 bin alsan yine yetmiyor sorumlu devlet değil sorumsuz harcama yapan bireyler.

Al kuzuyu gelde çevirelim hadi ben mekanı ayarlarım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• rezalet falan olduğu yok böyle ekonomiye böyle kalite/fiyatlandırma
  • Bunlar bir de adı, sanı, görünen yüzü olan firmalar. Bir de dondurması çok iyi diye açıkta dondurma aldığımız yerler var, Mado falan var dondurmalarıyla ünlü, onların içindekileri görme fırsatımız bile yok.

Gıda teröründen tümden kaçış mümkün değil; ama olabildiğince mücadele etmeliyiz. Bu adilere hiç para kazandırmamamız gerekiyor.

Serinlemek için kendi yaptığınız yoğurt ile ayran yapın(antibiyotiklerle yetişen, hazır besi yemi ile gelişen hayvanların sütünden ne hayır gelecek orası da ayrı bir konu ya neyse) içine buz atın onu için, çocuklarınıza da onu içirin, şekersiz limonata yapın onu için...
  • Biraz da bizim ne istediğimize bağlı,bizim sektörün fuarında çinli diyor ki,avrupalı müşteri geliyor ille quality,quality,quality diyor,Türk müşteri geliyor Price,price,price diyor,amacın kaliteli malsa onu bulursun çinde,ucuz mal ise onu da bulursun..
  • Keşke sadece Algida yapıyor olsa. Bir çok marka ya ürün içeriğini fakirleştiriyor, ya da kg düşürüp fiyatı aynı tutuyor.

• çok ürün var böyle mesela coca-cola her ülkede kullanılan suyun da farkı ile tadı başka özüt oranları da farklı mesela

bakkallarda gördüğünüz üzerinde fiyat etiketi olan her cola daha çok su daha az özüt içeriyor. ama tat olarak ingiltere de ki su kalitesi ile türkiyede ki farkediyor.

en iyisi dondurma satan yerli firmalardan almak. hazır gıdalarda her birinde ayrı bir tuzak ayrı bir üçkağıtçılık var.
  • Bu değerleri nereden almışlar bilmiyorum üşenmedim gittim aldım. Öyle süt değeri filan yok meyve püresi de yok zaten meyve suyu var içeriğinde
    Süt oranı belli değil ama protein miktarı %1.5 den az dediğine göre pek süt de yok
    Algida'nın Türkiye'de farklı ürünler sunması

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Migros %50 indirim yapmış utanmamiş halen satıyor bakanlıkta onlar devlette rahatlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: headkoc

Migros %50 indirim yapmış utanmamiş halen satıyor bakanlıkta onlar devlette rahatlar.
    Biraz abartmışsınız sanki. Algida'nın satışı yasaklansa market raflarının %80'ı boşalır.
  • headkoc H kullanıcısına yanıt
    Niye utanacakmış bakıyım? Avrupa dahil tüm gelişmiş ülkelerdeki standartlara uygun bir ürün. İsterse sadece buz ve şeker olarak satabilir içeriğini sana mı soracak? Beynin var kullan onu.
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    bi 5dk takıldım denetle sayfasında içim karardı resmen
    oh

• Sütlü dondurma derler içinde süt yok meyveli derler içinde meyve yok şu kimyasallara zehirlere hiç gerek yok süt ve salep tozuyla herkes yapabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: zortak

Neyse yanlış kişiye anlatıyormuşum, İngiltere'nin alım gücünün yüksek olduğunu zaten biliyoruz, kime anlatıyorsun onu, dediklerimi anlayacak zekaya sahip değilsin.
    okuduklarını bile anlamıyorsun di mi?
    kardeş, ingiltere'deki asgari maaş hemen hemen türkiye kadar, yine senin algoritmana sığmayan bir gerçek ama evet türkiye kadar. 1400 sterlin.
    6 sterlin yazmıştım fakat hadi 8 sterlin diyelim, asgari maaş alan biri ayda 175 kg et alabiliyor. türkiye'de asgari maaş 2000 TL, asgari maaşla çalışan biri ayda 40 kg et alabiliyor.

harbiden komedisin. şimdi anladın mı neden birim dediğimi? aynısını bulgaristan için de yapalım istiyorsan, ingiltere sadece bir örnek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hey Jude. -- 14 Haziran 2019; 20:34:49 >
  • Algida`dan konuyla ilgili aciklama var mi ? Yoksa aciklama yapmaya deger bulmuyorlar mi bu konuyu ? Oyleyse daha da vahim.
  • Hey Jude. kullanıcısına yanıt
    Ne dediğimi anlamıyorsun, artık o dediklerini bilmeyeni dövüyorlar, öyle Türkiye'de 2 lira olan şey oradaki 2 sterline de 2 lira diyelim falan bu genel bir algoritma olmaz, öyle uygularsan adama gülerler. Japonlara uygula da gülelim. Öyle asgari ücretle 10 kilo et alıyorsunlarla yine hiç olmaz, bunun ev kirası var, sigortası var bin türlü başka gideri var.
    https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_countries_result.jsp?country1=United+Kingdom&country2=Turkey&displayCurrency=TRY

al sana adam akıllı böyle karşılaştırmalara bak, Türkiye alım gücü olarak İngiltere'den olarak yüzde 55 daha azmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: crazydentist

Bilgi kirliliğinin önüne geçmek adına yayınlamakta fayda var.

Üst Segment felan hayırdır kardeşim bu nasıl yazıdır... Unilever Algida

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ll BLooD ll -- 14 Haziran 2019; 21:59:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OnTEC

Bu değerleri nereden almışlar bilmiyorum üşenmedim gittim aldım. Öyle süt değeri filan yok meyve püresi de yok zaten meyve suyu var içeriğinde
    Süt oranı belli değil ama protein miktarı %1.5 den az dediğine göre pek süt de yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RElS -- 14 Haziran 2019; 22:9:51 >

• Normal bir durumdur.

Diğer meşhur markalarda farklı bir şey yapmıyor zaten.

Örneğin McDonald's

Etinin ABD ile aynı olma ihtimali olduğunu falan mı düşünüyordunuz ?

İçeriğinin komple farklı olduğuna %100 emin olabilirsiniz.

Sırf yiyecek değil her türlü sektörde bu geçerlidir.

3. hatta 4. sınıf dünya ülkesi olduğumuz gerçeğini kabullenmek gerekli.
  • Adamların parası değerli. Bu tip dondurmalar çocuklar için üretiliyor ve 1-2 liraya satılabilmesi lazım.
    E sürekli değer kaybeden Türk lirası ile 1-2 liraya nasıl ürün satıp da kar edeceksiniz? İşte böyle kalitesiz ürünlerle.
    Kalite de gramaj da sürekli düşüyor.
  • croonk C kullanıcısına yanıt
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.