Şimdi Ara

alfa romeo giulietta REVEALED 2010 (47. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.990
Cevap
49
Favori
889.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

alfa romeo giulietta REVEALED 2010
  • Bu arabayla çık sokağa dönüp bakmayan kalmaz:))Bakarken direğe falan toslayan bile olur:))
  • Artı ben gidiyordum bugun alfa suadiyeye gitmeden önce bi arayım dedim.Müşteri temsilcisi aracın geldiğini ancak showrooma hala sergilenmek için koyulmadığını ve aracı pazartesi showrooma çıkaracaklarını ve o gün gelmemi söyledi:(Yine göremedim malesefff hevesim kursaamda kaldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: quepe

Bak hele şuna bii:)))

Kızlar bile arabnın yanında sönük kalıyor :)
  • quote:

obaaaa !!! yada italyanların deyimiyle mammamiaaa !!! inanılmaz güzel ya.Alfa sitesinde aracın fiyatları yazıyormu acaba ben baktım bulamadımda biraz karışık bi site olmuş çünkü.Ha bu arada deri koltuk çok önemli değilde, kırmızı güçlendirilmiş fren kaliperleri, cam tavan ve xenon farlar olmazsa olmazlardan hatta 18'' turbin jantlarda eğer fiyat farkı az olursa düşünebilirim.Yahu distinctive 1.6 D ( 320 NM ohaa diyorum sadece ) ve dediğim opsiyonlarla 55' e versinler hiç diğer araçları düşünmem gider alırım bu makineyi Bu arada bazı arkadaşlar beyaza fiyat farkı alınıyor diye tepki göstermişler ama bu beyaz metalik beyaz diğer bir deyişle inci beyazı olarak geçiyor.Bu yüzden diğer metalik renklerle aynı özelliklere sahip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 207m -- 1 Ağustos 2010; 0:50:27 >

• Orijinalden alıntı: 207m

obaaaa !!! yada italyanların deyimiyle mammamiaaa !!! inanılmaz güzel ya.Alfa sitesinde aracın fiyatları yazıyormu acaba ben baktım bulamadımda biraz karışık bi site olmuş çünkü.Ha bu arada deri koltuk çok önemli değilde, kırmızı güçlendirilmiş fren kaliperleri, cam tavan ve xenon farlar olmazsa olmazlardan hatta 18'' turbin jantlarda eğer fiyat farkı az olursa düşünebilirim.Yahu distinctive 1.6 D ( 320 NM ohaa diyorum sadece ) ve dediğim opsiyonlarla 55' e versinler hiç diğer araçları düşünmem gider alırım bu makineyi Bu arada bazı arkadaşlar beyaza fiyat farkı alınıyor diye tepki göstermişler ama bu beyaz metalik beyaz diğer bir deyişle inci beyazı olarak geçiyor.Bu yüzden diğer metalik renklerle aynı özelliklere sahip
    [/quote

Eğer dizel distinctive düşünüyorsan benim gibi 26250 euro artı 1054 TL plaka masrafları artı 500 euro beyaz renk farkı.Cam tavan 1400 euro ama çift taraflı cam tavan.Spor paket 2 versiyonu 2800 euro spor paket 1 1800 euro.Spor paket 2 nin 1 den tek farkı 18'' türbin jantların olması.Yanitürbin jantlar 1000 euro.Spor paketten bağımsızda labiliyorsun jantları.Xenon far sanırım 900 euro kırmızı brembo fren kaliperleri de 500 euro...Toplam da 31500 euro artı 1054 tl civarına geliyor.Bu fiyat üzerinden de yüzde 2 falan indirim yaparız diyorlar.yani ortalama 60 bini gözden çıkarıcaksın.Ben geçen gün aradım alfayı beyaz renk dizel ve cam tavan olan sadece 1 tane araç varmış o da pregression modeli.ARAÇTA CAM TAVAN XENON FAR VAR FİYATTA 27500 EURO DEDİ.

• Yani ya ellerinde olan araçlardan birini beğenip alıcaksın ya da istediğin donanımları söyleyip özel sipariş açtıracaksın.Özel siparişin de teslim süresi 8 ile 10 hafta arasıymış.Şahsen ben 2 ay bekleyip istediğim gibi bir araç olmasını tercih ederim.Bir kere spor paket 2 olan araç hiç getirtmemişler.Yani o türbin jantları istiyorsan mecbur bekliceksin ki benim için türbin jantlar herşeyden daha öncelikli bu araçta.Sonra cam tavan ve kırmızı deri koltuk olsun ki araç tamamen sportif olsun:))Bu kadar bekledik 2 ay daha bekleyiveririz napalım.Artı koç gurubunda çalışan kardeşin falan varsa araçta ekstra yüzde 4 personel indirimi yapıyorlar.Benim birader koçta çalışıyor ordan da indirim alıcam:))
  • Orijinalden alıntı: quepe

Orijinalden alıntı: 207m

[/quote

Eğer dizel distinctive düşünüyorsan benim gibi 26250 euro artı 1054 TL plaka masrafları artı 500 euro beyaz renk farkı.Cam tavan 1400 euro ama çift taraflı cam tavan.Spor paket 2 versiyonu 2800 euro spor paket 1 1800 euro.Spor paket 2 nin 1 den tek farkı 18'' türbin jantların olması.Yanitürbin jantlar 1000 euro.Spor paketten bağımsızda labiliyorsun jantları.Xenon far sanırım 900 euro kırmızı brembo fren kaliperleri de 500 euro...Toplam da 31500 euro artı 1054 tl civarına geliyor.Bu fiyat üzerinden de yüzde 2 falan indirim yaparız diyorlar.yani ortalama 60 bini gözden çıkarıcaksın.Ben geçen gün aradım alfayı beyaz renk dizel ve cam tavan olan sadece 1 tane araç varmış o da pregression modeli.ARAÇTA CAM TAVAN XENON FAR VAR FİYATTA 27500 EURO DEDİ.

Senin istediğin özelliklere baktım yaklaşık 59500 tl ye falan geliyor anahtar teslim süresi ama scirocconun baz fiyatı bile 28600 euro.Sciroccoya bu donanımları koydursan sana 70 bine çıkar en az.Hem de scirocco benzinli giulietta dizel:)Hiç 1.4 a70 hp multiair motoruna baktın mı giuliettanın?O da çok güçlü ve ekonomik.Şehir dışı 4.6 litre yakıyor şehir içi 7.8 litre ve ortalama 5.8 litre.Bu segmentte bu kadar az yakan ve bu kadar güçlü bir motor yok.İstediğinde normalde ekonomik kullan.Performans istediğinde de al dynamic moda bas gaza 170 beygir 250 n/m de tork:)Üstelik dizelden de ucuz:)

• quote:

Artı ben gidiyordum bugun alfa suadiyeye gitmeden önce bi arayım dedim.Müşteri temsilcisi aracın geldiğini ancak showrooma hala sergilenmek için koyulmadığını ve aracı pazartesi showrooma çıkaracaklarını ve o gün gelmemi söyledi:(Yine göremedim malesefff hevesim kursaamda kaldı

Ordaki herif cok yalanci
    Ben daha gitmedim ama kuzenim gitti, showroomda araci gordu inceledi
  • Orijinalden alıntı: quepe

[/quote

Senin istediğin özelliklere baktım yaklaşık 59500 tl ye falan geliyor anahtar teslim süresi ama scirocconun baz fiyatı bile 28600 euro.Sciroccoya bu donanımları koydursan sana 70 bine çıkar en az.Hem de scirocco benzinli giulietta dizel:)Hiç 1.4 a70 hp multiair motoruna baktın mı giuliettanın?O da çok güçlü ve ekonomik.Şehir dışı 4.6 litre yakıyor şehir içi 7.8 litre ve ortalama 5.8 litre.Bu segmentte bu kadar az yakan ve bu kadar güçlü bir motor yok.İstediğinde normalde ekonomik kullan.Performans istediğinde de al dynamic moda bas gaza 170 beygir 250 n/m de tork:)Üstelik dizelden de ucuz:)

Yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim.Aslında ben yılda en fazla 7-8000 km civarı yapıyorum.Yani normalde benim gibi birine kimse dizel önermez.Ama ne kadar az yol yapsamda benzin fiyatı adama koyuyor ya Peki 1.4 170 HP' lik aracın fiyatı ne kadar sanırım onu 55000 TL civarına alabilirim yine aynı opsiyonlarla.0-100' üde 7.8 sn sanırım bu aracın.Arada 4500 TL civarı bir fiyat farkı oluyor ki az değil bu para.Yılda 8000 km yapsam ki Ankara trafiği sıkışık değildir rahattır yani.Benim şuanki aracım olan 207 ile şehiriçi yol bilgisayarı değeri 6.8 olarak gözüküyor ki bu aracın fabrika şehiriçi verisi 8 lt civarlarında olması lazım.Fabrika verisi 7.8 olan bi araçta sanırım bu yollarda en fazla 7 lt tüketecektir.Basit bir hesap yaparsak 100 kmde 7 lt, 8000 km de 560 lt yapar.560 lt' de 2050 TL yakıt demektir.Dizel olsa ortalama 5 lt civarı tüketirdi.Buda 400 lt yakıt yapar.Yani yaklaşık 1200 TL tutar.Arada 800 TL fark var.Yani 4500 TL' lık farkı kapatmak için en az 5-6 sene lazım.Bence hiç gereği yokmuş dizelin Ben daha performanslı olan 170 HP' ye odaklanayım o zaman Yarın iş durumum belli oluyor.Eğer olumlu geçerse arabayı incelemeye gideceğim.Hoşuma giderse bende sizin gibi sipariş verip beklemeye koyulacağım.Acelem yok.Çok şükür şuan bir aracım var.Birde şu sipariş olayını sormak istiyorum.Prosedür nasıl işliyor.Yani paranın verilmesi kredinin çekilmesi vs vs.Şuana kadar siparişle hiç araç almadım.Hep hazıra kondum diyebiliriz

• quote:

Orijinalden alıntı: harleyci34

quote:

Artı ben gidiyordum bugun alfa suadiyeye gitmeden önce bi arayım dedim.Müşteri temsilcisi aracın geldiğini ancak showrooma hala sergilenmek için koyulmadığını ve aracı pazartesi showrooma çıkaracaklarını ve o gün gelmemi söyledi:(Yine göremedim malesefff hevesim kursaamda kaldı

Ordaki herif cok yalanci
    Ben daha gitmedim ama kuzenim gitti, showroomda araci gordu inceledi

Neyse canım pazartesiye şunun şurasında ne kaldı:)Ama suadiyedeki alfa hiç indirim yapmıyoruz dedi bana.Gayrettepedeki alfaya gidip görüştüm toplam araç fiyatının yüzde 2si falan indirim yaparız demişti.2 hafta önce söyledi bunları.Tabi araç ellerinde az kaldıysa onlarda kıvırabilirler.

• Orijinalden alıntı: 207m

[/quote

Yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim.Aslında ben yılda en fazla 7-8000 km civarı yapıyorum.Yani normalde benim gibi birine kimse dizel önermez.Ama ne kadar az yol yapsamda benzin fiyatı adama koyuyor ya Peki 1.4 170 HP' lik aracın fiyatı ne kadar sanırım onu 55000 TL civarına alabilirim yine aynı opsiyonlarla.0-100' üde 7.8 sn sanırım bu aracın.Arada 4500 TL civarı bir fiyat farkı oluyor ki az değil bu para.Yılda 8000 km yapsam ki Ankara trafiği sıkışık değildir rahattır yani.Benim şuanki aracım olan 207 ile şehiriçi yol bilgisayarı değeri 6.8 olarak gözüküyor ki bu aracın fabrika şehiriçi verisi 8 lt civarlarında olması lazım.Fabrika verisi 7.8 olan bi araçta sanırım bu yollarda en fazla 7 lt tüketecektir.Basit bir hesap yaparsak 100 kmde 7 lt, 8000 km de 560 lt yapar.560 lt' de 2050 TL yakıt demektir.Dizel olsa ortalama 5 lt civarı tüketirdi.Buda 400 lt yakıt yapar.Yani yaklaşık 1200 TL tutar.Arada 800 TL fark var.Yani 4500 TL' lık farkı kapatmak için en az 5-6 sene lazım.Bence hiç gereği yokmuş dizelin Ben daha performanslı olan 170 HP' ye odaklanayım o zaman Yarın iş durumum belli oluyor.Eğer olumlu geçerse arabayı incelemeye gideceğim.Hoşuma giderse bende sizin gibi sipariş verip beklemeye koyulacağım.Acelem yok.Çok şükür şuan bir aracım var.Birde şu sipariş olayını sormak istiyorum.Prosedür nasıl işliyor.Yani paranın verilmesi kredinin çekilmesi vs vs.Şuana kadar siparişle hiç araç almadım.Hep hazıra kondum diyebiliriz

1.6 dizelle 1.4 turbo multiair 170 hp araç arasında sadece 500 euro fark var:))Yani bence ekonomi için düşünüyorsan hiç deymez benzinli almaya.500 euro daha ver dizel al derim.Ancak senin düşüncen ben spor araba alıyorum performansı önemli dersen 170 hplik benzinli al.Ben de çok kararsızım bir yanda Eskişehire sürekli gidip geldiğim için dizel alayım 30 TL ye giderim diyorum otobüs biletinden daha ucuz olur:)Bir yandan da ulen o kadar aracı sportif yapayım diye uğraşıyorum yolda gezerken 1.4 bir vw de benimle dalga geçsin istemiyorum:)Şöyle gaza baastımmı ancak aynadan nokta gibi göriim vw yi:)Ön siparişle ben de araç almadım ama bildiğim kadarıyla siparişi vermek için 2 belirli bir kapora yatırman gerekiyor ve malesef kuru ve araç fiyatını aldığın güne sabitleyemiyorsun.Bugün siparişi verdin araç 26250 euro ve euro 1.96 tl .Ama araç geldiğinde euro 2.2 olur ve araç fiyatıda atıyorum 28000 euro olursa senin alıcağın fiyat malesef bu oluyor:)Onun için eğer sipariş vericeksen paranı hazırlayıp önceden euroya çevirmende fayda var ..Her ihtimale karşı en azından bunu bir tedbir olarak alabilirsin diye düşünüyorum.Bu konuda tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlar yanlış birşey söylediysem lütfen düzeltin.Saygılar.

• 500 euromu O zaman hiç değmez yavv.Dizel iyidir.Ama dediğin gibi araç sportif tasarımlı bir araç ve insan ister istemez performanslı olmasını ister.Ama şahsi görüşüm 1.6 dizel olanıda tatminkar bir performansa sahipdir.Standart C sınıfı bir araç performansı vardır hatta biraz daha iyi olabilir.Çünkü 320 NM tork var araçta Benim size önerim dizel almanız yönünde olacaktır.Yaktığı yakıttan sonra performansı falan unutursunuz bence Tabi yarış yapmak için alıyorsanız o başka Yavv fiyat biraz canımı sıktı desem yeridir.59500 TL C segmenti bir araç için yüksek bir mebla.D segmenti olsaydı eyvallah.Şimdi bu fiyata distinctive donanıma ek olarak; cam tavan-18 jantlar-kırmızı kaliperler ve xenon farlarmı mevcut.Neyse şu bayiye gideyimde fiyat konusunu konuşuruz zaten.Sanırım biraz çingen pazarlığına girmem gerekicek

• Beyler yapmayin etmeyin...
    170 nire 105 nire...
    Senede 100.000 km mi yapiyorsunuz
    Gucu biseye degismem, hizli kullanmam ama ayagimin altinda bulunsun
    Belli olmaz ortalik apaci dolu:)
  • alfa romeo herkezde olan değil herkezin içinin gidipte teklif edemediği bir dilber gibidir
  • quote:

Beyler yapmayin etmeyin...
    170 nire 105 nire...
    Senede 100.000 km mi yapiyorsunuz
    Gucu biseye degismem, hizli kullanmam ama ayagimin altinda bulunsun
    Belli olmaz ortalik apaci dolu:)

:)Ben şahsen 20 bin falan yapıyorum.Ayda ortalama 2 ile 3 depo arası yakıt tüketimim var.Eee depom 180 TL ye doluyor.O da eşittir 540 TL eder:))Gittiğim yolda ortalama 2000 km falan.Eee dizel olsa 3 depo ortalama 450 TL ve gideceğin yol 3000 km ye yakın ;)
  • Giuliettayı gördükçe romeo olasım geliyor:))
  • Boyle guzel bir araba gitmezse ayip olur
    105 hp :(

Neyse saka saka...
  • quote:

Giuliettayı gördükçe romeo olasım geliyor:))

Rivayete göre...
    8 Alfa Romeo mühendisi neredeyse üretime hazır hale gelen arabaları için bir cafede oturmuş hararetli şekilde isim tartışmaktadırlar. Derken cafedeki bir bayan "8 tane Romeo'sunuz ama bir tane Juliet'iniz yok" der, böylece arabanın ismi Giulietta olur.

:)
  • quote:

quote:

Giuliettayı gördükçe romeo olasım geliyor:))

Rivayete göre...
    8 Alfa Romeo mühendisi neredeyse üretime hazır hale gelen arabaları için bir cafede oturmuş hararetli şekilde isim tartışmaktadırlar. Derken cafedeki bir bayan "8 tane Romeo'sunuz ama bir tane Juliet'iniz yok" der, böylece arabanın ismi Giulietta olur.

:)

Yani isminin ilhamını bir kadından almış:)İsmi de çok hoş bence.Milano falan koymuşlar ilk başta bu aracın ismini.Sonradan giulietta olmuş.İİki de deyiştiröişler:)Alırsam aracı bir kızım olucak:)
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.