Şimdi Ara

Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Multiair Test Verileri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
22.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bazı araçlarda fabrika verisi ile gerçekte elde edilen farklı olabiliyor. Örneğin ds3 kullanmıştım , fabrika verisi 7,3 sn diyor ama imkansız ötesi imkansız diyorum. Hatta sonrasında mini cooper s, alfa mito qv ,ds3 testinde yerle bir olmuştu. Başka konu başlıklarında da yazmıştım , 170 giulietta, 160 tsi kadar canlı değil.
  • Alfa, Golf'ten 4 kilogram daha hafif ve 10hp daha güçlü. Nasıl sonuçlar bunlar böyle ya?! O 10hp nereye gidiyor? Ha 7000 devirden sonraysa silsinler yani 150 falan yazsınlar!
  • Herşey hp ile olmuyor ki ,, şanzıman , yürüyen aksam, fark etmez mi ?
  • 184lülk dizel 3.20 7.5sn. üstelik kasa çok daha ağır. çok hantal motor olmuş, 80kmden sonra motor bütün canlılığını kaybediyor,TSI Golf sürekli farkı açmış alfaya 80 km/h !dan sonra...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quatroxx -- 1 Mart 2011; 14:56:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisyilmaz79

Herşey hp ile olmuyor ki ,, şanzıman , yürüyen aksam, fark etmez mi ?

İşte bu konularda Alfa Romeo en iddialı markalardan zaten . Bkz. 159,147,spider,brera,8C vs.vs.vs....
  • Hatalidir.

Kendi GT imde fabrika verisi 8.7, bizzat test ettim 9 saniyeden once aliyorum 0-100'u...
    Golf ile kiyasliyanlara ise sadece guluyorum

Buyrun buda Hollanda dergisinden:
    Acceleratie 0-100 km/u: 6,8 s
    topsnelheid: 242 km/h

EDit: 235Ps mis bu

Bu dogrusu

0 - 100 = 7.8 Saniye
    Max Hiz = 218 km/h

O yakit ise tartisirim.. Baya az yakmis kafami karistirdi.. Bunlar sanirim yumurta misali basti gaza

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AytacFx -- 2 Mart 2011; 13:30:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

Hatayı buldum. Şöyle.

0-80 km/h 5,9 sn
    0-100 km/h 8,9 sn demişler. Bu durumda 80-100 km/h 3,0 sn oluyor ki bu da imkansız. Bu makine muhtemelen 2. viteste veya 3. ün başında 100 ü görüyor. Ara hızlanmalara baktığımızda 4. viteste 60-100 km/h 6,8 sn verilmiş. Yani 4. viteste bile 80-100 ü 3,0 sn civarında iken 2. viteste o değer imkansız. bence doğrusu 7,9 sn olmalı 0-100 ün.

Ama 0-130 ve 0-160 değerleride epey yüksek. Maksimum hız normal ama. ( Onu test etmemişler gerçi ), yani son hızda sadece 2 km/s fark var arada Golf ile ama Golf'ün bu kadar çabuk o hıza ulaşması enteresan.

quote:

Buyrun buda Hollanda dergisinden:
    Acceleratie 0-100 km/u: 6,8 s
    topsnelheid: 242 km/h

Bu 1.75 Tbi 235 Ps'nin verileri ama, 1.4 170 Ps bu kadar hızlı olamaz, ancak konuda belirtildiği kadarda yavaş değil bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fleetwood1991 -- 1 Mart 2011; 15:36:05 >

• Hızlanma verilerinde
    0-80 5.9 sn
    0-100 8.9 sn HADİ ORADAN 3 saniyede mi alıyor o 20 km/s lik farkı

Bu arada inşallah Golf'ün gösterge verilerini de hatalı ölçmüşlerdir yoksa forum karışır yine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorkemuse -- 1 Mart 2011; 15:32:50 >
  • yalan yanlış test verileriyle kendinizi tatminmi ediyosunuz 0-100 verisinin 8.9 olması imkansız o aracın kagıtlara bakıcagınıza bi zahmet gidip test edebiirsiniz ondan sonra görüslerinizi paylasırsınız
    golf diyosunuz acaba kullanarakmı yorum yapılıyo oda ayrı mesele sahibi degilseniz zaten gidip test etmek için bile 4 ay bekleyebilirsiniz eger kullananlar varsa gidip alfayı test etsinler bi zahmet yalan yanlıs kagıtlarla
    kendinizi kandırmayın. ben 170liginide kullandım 235liginide kullandım almadan önce 6 aydırda dizelinin sahiniyim sizde kullanın ondan sonra yorum yapın veya daha duzgun yapılımıs tarafsız bi test uzerine konusun en azından
  • quote:

De beyefendi burada Çin arabasından bahsetmiyoruz, Alfa Romeo bu, herkesin bildiği gibi spor arabalarıyla ün salmış bir firma. Ne kadar fark edebilir ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Concrete Jungle

quote:

De beyefendi burada Çin arabasından bahsetmiyoruz, Alfa Romeo bu, herkesin bildiği gibi spor arabalarıyla ün salmış bir firma. Ne kadar fark edebilir ki?

Bayagı farkedermiş demekki....
  • quote:

yalan yanlış test verileriyle kendinizi tatminmi ediyosunuz 0-100 verisinin 8.9 olması imkansız o aracın kagıtlara bakıcagınıza bi zahmet gidip test edebiirsiniz ondan sonra görüslerinizi paylasırsınız
    golf diyosunuz acaba kullanarakmı yorum yapılıyo oda ayrı mesele sahibi degilseniz zaten gidip test etmek için bile 4 ay bekleyebilirsiniz eger kullananlar varsa gidip alfayı test etsinler bi zahmet yalan yanlıs kagıtlarla
    kendinizi kandırmayın. ben 170liginide kullandım 235liginide kullandım almadan önce 6 aydırda dizelinin sahiniyim sizde kullanın ondan sonra yorum yapın veya daha duzgun yapılımıs tarafsız bi test uzerine konusun en azından

Neden kendimizi "tatmin" edelim? Alfa'nın yavaş olmasıyla? Bu testi Donanımhaber.com yada forum kullanıcılarından biri yapmamış ki, sadece bir dergi yapmış, biriside bunu paylaşmış. Zaten yorumların büyük bir kısmında Alfa'nın neden böyle olduğu da sorgulanıyor, doğal olarak.

Ha taraflı/tarafsız lafına katılabilirim ama, bazen dergiler çok abartabiliyor bir arabayı yada diğerini yerden yere vurabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: quatroxx

quote:

Orijinalden alıntı: Concrete Jungle

quote:

Bayagı farkedermiş demekki....

• evet donanım haber uyelerinden biri paylasmıs testi ama buyuk ihtimalle hatalı olan bi testin altına golfun verilerini verip alfa romeonun golfden yavas kaldıgını ispatlıyıp kendini tatmin edenler için söledim
    herkeze acık gitsinler test etsinler kullanılınca az çok anlasılır yada ozaman bi arkadasım hollandada yapılan test sonucunu vermiş ona göre konusalım ozman 0-100 6.8 denmiş burda alfa romeonun test verileri konusulsun diye açılmıs sanırım topik golf
    kullanıcıları yanlıs bi testle alfa romeoyu kötülesin diye degil alfanın yavas kaldıgını söleyenlere tekrar sölüyorum alfa bayileri size yardımcı olucaktır test konusunda

• Bu test YANLI-Ş olmasın.

http://www.youtube.com/watch?v=3T4BI6QGQW4

Genelde benzer değerler var; 7-8 sn.
  • burda 1.4 multiairi muberek birisi test etmiş videoda kaç snde 100 çıktıgı görülüyo mesala bunu uzerine konusabiliriz

http://www.youtube.com/watch?v=3T4BI6QGQW4 kuru bi kagıt parçası degil sonuçta
  • quote:

Orijinalden alıntı: asonay

evet donanım haber uyelerinden biri paylasmıs testi ama buyuk ihtimalle hatalı olan bi testin altına golfun verilerini verip alfa romeonun golfden yavas kaldıgını ispatlıyıp kendini tatmin edenler için söledim
    herkeze acık gitsinler test etsinler kullanılınca az çok anlasılır yada ozaman bi arkadasım hollandada yapılan test sonucunu vermiş ona göre konusalım ozman 0-100 6.8 denmiş burda alfa romeonun test verileri konusulsun diye açılmıs sanırım topik golf
    kullanıcıları yanlıs bi testle alfa romeoyu kötülesin diye degil alfanın yavas kaldıgını söleyenlere tekrar sölüyorum alfa bayileri size yardımcı olucaktır test konusunda

Tamamda , o 6.8 saniyelik değer 1.75 Tbi 235 Ps için geçerli.
  • Hahahahahaha 3dk arayla aynı video!
  • videodaki qv degil multiair 7sn civarında 100e geliyo dergide 8.9 sn test verisi olan yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: asonay

videodaki qv degil multiair 7sn civarında 100e geliyo dergide 8.9 sn test verisi olan yani

7 saniyede fazla abartı değilmi, fabrika verisi 7.8 saniye olan araç için?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.