Şimdi Ara

Alex`in İnsanüstü İstatistiği!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
0
Favori
5.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Son günlerde formsuzluğu nedeniyle basın tarafından eleştirilen fakat eleştirilmesine rağmen bu sezon Turkcell Süper Lig`de en çok gol atan, Takımımızın da en çok gol atan futbolcusu olan, Brezilya Milli Takımında kaptanlık yapmış, kariyeri bir çok futbolcunun yaşayamayacağı zaferlerle dolu olan Alex de Souza`nın herkesçe bilinen ama bir türlü gündeme getirilmek istenmeyen insanüstü istatistiğini sunuyoruz sizlere.

Fenerbahçe`de 3. sezonunu geçiren Alex ilk geldiği 2004-05 sezonunda 44 resmi maçta 27 gol atıp, 22 asist yaptı.

2005-2006 sezonunda 43 resmi maçta görev yapan Brezilyalı futbolcumuz, 19 gol, 30 asistlik bir performans ortaya koydu.

Fenerbahçemiz`de 2006-07 sezonunun ilk yarısında 24 resmi maçta 11 gol atıp, 17 asist yapan Alex, 2007 yılında Fenerbahçemiz`in yaptığı 5 resmi maçta 1 gol kaydederken, asist yapamadı.

Alex, bu sezon şu ana kadar 29 resmi maçta 12 gol atıp, 17 asist yaptı.

Resmi Maçlar:
    2004-2005: 44 Maç - 27 Gol - 22 Asist
    2005-2006: 43 Maç - 19 Gol - 30 Asist
    2006-2007: 29 Maç - 12 Gol - 17 Asist

Toplam: 116 Maç - 58 Gol - 69 Asist

antu.

• 1.sorum bu topicteki mesajlara ne oldu
    2.sorum eğer mesajlar silindiyse neden tekrar aynı konu açıldı
  • kesin birisi küfür veya tahrih edici söz kullanmıştın bu yüzden bu konuda silinmiştir...
    ama bu konun silinmemesi lazım çünkü konunun suçu ne.
  • Bu sezon gerçek performansını sahaya yansıtmadığı için eleştri oklarına hedef olan Alex, taraftarların görmek istediği oyuncu tarzıyla kendi kriterleri arasında farkların bulunduğunu dile getirdi.

F.Bahçeli futbolcu Alex De Souza, kendisine ait internet sitesinde yaptığı açıklamada, “Ben, toplu veya topsuz bir şekilde sadece koşan, sahada savaşan ama aklını kullanmayı beceremeyen oyuncuları takdir etmem.
    Ayrıca beden ve ruhlarını takımlarına adadıklarını iddia edenlerin, terinin son damlasına kadar takımları için mücadele edeceklerini açıklayanların da bana pek samimi gelmediğini söylemek isterim. Bence bu taraftarı kandırmaktan başka bir şey değildir” dedi.

Alex sözlerini şöyle sürdürdü: “Hiç bir zaman taraftarın gözüne hoş gelecek, görmek istedikleri gibi terinin son damlasına kadar mücadele eden, ruhunu bedeninden ayırıp takımı için oynayan bir futbolcu olmadım. Bunun aksine sonuca etki edecek eylemler peşinde koştum. Diğer bir deyişle gücün yerine tekniği, koşmanın yerine aklı, ayağında gereksiz yere top tutmanın yerine de pas vermeyi tercih ediyorum. Ben kendi tarzımda koşup, kendi tarzımda savaşıyorum. Aksi halde ben, ben olmaktan çıkarım ve şu anda yaptıklarımı da sizin beklentilerini de gerçekleştiremeyebilirim. Kariyerim boyunca oynadığım bütün takımlarda iz bıraktığımızı düşünüyorum. Bunun sebebi sahada savaşmam değil, oynadığım futbolun kalitesidir. Ben futbol oynamayı seviyorum ve televizyonda bile topa işkence yapan insanları görünce dayanamıyorum.”

bu sözlerden sonra alexin istatistiğini ne yapayım ?

• Alex'in değerini biliyoruz.Orda ki tepki anlıktı herkes katılmadı ve kısa sürdü,çok abartıldı..
  • Bu Alexe özel antreman yaptıcan.Öküz gibi kondisyon yüklicen.Yetenek zaten var.Bomba gibi olur.O zaman avrupada her takımda ilk 11 oynar...
  • Alex'in fedakarlığı!
    AZ Alkmaar maçında seyirci tarafından'yuh'lanan Alex'in o gün iğne ile sahaya çıktığı ve sakat sakat oynadığı ortaya çıktı...

http://www.milliyet.com.tr/2007/02/17/son/sonspo18.asp
  • Bence Alex bu fizik ve kondisyona sahip olduğu sürece oynadığı hiç bir takım adam gibi takım oyunu oynayamaz. Ama Alex oynadığı her takımda asistini yapar golünü atar. Takım oyununa katkı yapamaz.

Alexi Alex yapan özelliği öldürücü pasları ve vuruşları. Ne omuz omuza mücadele eder ne pres yapar nede topu hücüm alanına taşır.
  • Isterseniz, Brezilya milli takiminin yildizi denilen Riko Pashanin oynadigi milli maclara bakalim . Arjantin veya Ingiltere Almanya gibi guclu takimlarla oynanan maclara cagrilmasa da zayif ekiplere karsi teknigi ve fiziginden yararlanmak isteyen Brezilya hocalari assagidaki maclarda Riko Pashaya gorev verdiler. Pashanin 1 golu bulunuyor.

27.06.2006 Ghana 19 dakika
    22.06.2006 Japan 7 dakika
    04.06.2006 New-Zealand
    30.05.2006 Luzern Selection
    01.03.2006 Russia
    12.11.2005 United Arab Emirats
    09.10.2005 Bolivia
    04.09.2005 Chile
    17.08.2005 Croatia
    27.04.2005 Guatemala
    17.11.2004 Ecuador
    23.06.2003 Turkey
    21.06.2003 United States
    19.06.2003 Cameroon
    11.06.2003 Nigeria
    21.08.2002 Paraguay
    17.06.2002 Belgium 23 saniye
    13.06.2002 Costa Rica 30 dakika
    08.06.2002 China 19 dakika
    25.04.2001 Peru
    03.03.2001 United States
    08.10.2000 Vénezuela
    15.08.2000 Chile
    28.03.2000 Colombia

Bir de bu yigit delikanlinin basarilarla dolu Avrupa karnesini inceleyelim.

1997-98 sezonunda Bordo (Bordeaux) klubune transfer oluyor. Brezilyanin gelecegi parlak yildizini, Bordo 18 macta oynatiyor ve 1 golune ragmen , ertesi sene elinde tutmayi beceremiyor ve ulkesine gonderiyor. Riko pasha ulkesine dondukten sonra ertesi sene Bordo Fransa sampiyonu oluyordu.

2004 yilinda, bu kez Promiyer lige yolu dusuyordu. Middlesboroya ara transferde gece Riko Pasha Subat ayi ile Nisan arasindaki 2 aylik turistik gezisini topa ayagini surmeden tamamlayip, gene ulkesinin yolunu tutuyordu.

Ve Avrupa duragindaki son nokta Besiktas oluyordu. Kariyerinde, Avrupada toplam oynadigi maclarin hepsinden fazlasina siyah beyazli formayla ulasiyor hatta toplam kaydettigi golun 3 katini atiyordu Superligimizde. Ancak Riko Pashanin 3 golu aldatmasin cunku kendisi en son geldigi Corinthiansla da 2006 sezonunda toplam 3 gol kaydetmisti. Oyuna gol veya assisten daha cok kosarak ve indirdigi hava toplari ile katkida bulunan bu 31 yasinda 1.76 boyundaki ki selvi boylu gence daha uzun yillar surdurecegi Avrupa kariyerinde basarilar diliyorum.

• istatistiklere bakacak olursak alexin oynamadığı her maçı kazanmışız.bunlarında arasında trabzon deplasmanı,sami yen deplasmanı bile var.daha neyi tartışıyoruz ki ?!
  • quote:

Orjinalden alıntı: Freddy Krueger

Isterseniz, Brezilya milli takiminin yildizi denilen Riko Pashanin oynadigi milli maclara bakalim . Arjantin veya Ingiltere Almanya gibi guclu takimlarla oynanan maclara cagrilmasa da zayif ekiplere karsi teknigi ve fiziginden yararlanmak isteyen Brezilya hocalari assagidaki maclarda Riko Pashaya gorev verdiler. Pashanin 1 golu bulunuyor.

27.06.2006 Ghana 19 dakika
    22.06.2006 Japan 7 dakika
    04.06.2006 New-Zealand
    30.05.2006 Luzern Selection
    01.03.2006 Russia
    12.11.2005 United Arab Emirats
    09.10.2005 Bolivia
    04.09.2005 Chile
    17.08.2005 Croatia
    27.04.2005 Guatemala
    17.11.2004 Ecuador
    23.06.2003 Turkey
    21.06.2003 United States
    19.06.2003 Cameroon
    11.06.2003 Nigeria
    21.08.2002 Paraguay
    17.06.2002 Belgium 23 saniye
    13.06.2002 Costa Rica 30 dakika
    08.06.2002 China 19 dakika
    25.04.2001 Peru
    03.03.2001 United States
    08.10.2000 Vénezuela
    15.08.2000 Chile
    28.03.2000 Colombia

Bir de bu yigit delikanlinin basarilarla dolu Avrupa karnesini inceleyelim.

1997-98 sezonunda Bordo (Bordeaux) klubune transfer oluyor. Brezilyanin gelecegi parlak yildizini, Bordo 18 macta oynatiyor ve 1 golune ragmen , ertesi sene elinde tutmayi beceremiyor ve ulkesine gonderiyor. Riko pasha ulkesine dondukten sonra ertesi sene Bordo Fransa sampiyonu oluyordu.

2004 yilinda, bu kez Promiyer lige yolu dusuyordu. Middlesboroya ara transferde gece Riko Pasha Subat ayi ile Nisan arasindaki 2 aylik turistik gezisini topa ayagini surmeden tamamlayip, gene ulkesinin yolunu tutuyordu.

Ve Avrupa duragindaki son nokta Besiktas oluyordu. Kariyerinde, Avrupada toplam oynadigi maclarin hepsinden fazlasina siyah beyazli formayla ulasiyor hatta toplam kaydettigi golun 3 katini atiyordu Superligimizde. Ancak Riko Pashanin 3 golu aldatmasin cunku kendisi en son geldigi Corinthiansla da 2006 sezonunda toplam 3 gol kaydetmisti. Oyuna gol veya assisten daha cok kosarak ve indirdigi hava toplari ile katkida bulunan bu 31 yasinda 1.76 boyundaki ki selvi boylu gence daha uzun yillar surdurecegi Avrupa kariyerinde basarilar diliyorum.

Bumu yaw Bizim ALEX le kıyaslanan, topcu.....

•  Alex`in İnsanüstü İstatistiği!

aradaki farkı bu fotoğraf çok güzel anlatmış
  • Brezilyalı 6 gazeteci aynı noktada kesişti: İkisi de çok başarılı. Ama ‘Hangisi’ derseniz, cevabımız Alex olur”

F.Bahçe ile Beşiktaş arasında son günlerin favori atışması Brezilyalılar üzerine! Medyanın da ortak olduğu bu soru, her gün farklı bir yerde karşımıza çıkıyor. Ligtv.com.tr, olaya farklı bir açıdan bakarak, Brezilyalı gazetecilere, “Alex mi, Ricardinho mu” diye sordu. Globo Esporte Gazetesi Muhabirleri Eugenio Gossinsky, Sidney Garambone, Erich Betting ve Ricardo ile UOL Esporte Gazetesi’nden Oliver Selitetz ve Luiz Felipe Santoro iki Sambacı’yı değerlendirirken, Alex’in daha önemli bir yıldız olduğunu belirtti.

Ricardinho’nun form grafiği açısından daha istikrarlı ve takım oyununa daha yatkın olduğunu belirten 6 gazeteci, “Ancak Alex çok daha yaratıcı bir futbolcu. Maç içinde Riardinho’ya oranla daha az görünün, ancak tek bir hareketiyle oyunun kaderini değiştirebilin bir yetenek. Dünya üzerinde Ricardinho gibi birkaç futbolcu daha bulunabilir. Ancak Alex bir tanedir” değerlendirmesini yaptı.

ama alex gitsin

• La resmi görünce Alex kendi sitesinde yazı sandım!
  •  Alex`in İnsanüstü İstatistiği!

Birisi Resim mi gösterdi.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: *BlaCkEaGLe*

aradaki farkı bu fotoğraf çok güzel anlatmış

quote:

Orjinalden alıntı: chiller

Birisi Resim mi gösterdi.....

2 Resim arasındaki 7 değil Tek Farkı Bul Çekilişe Katıl Bmw Kazanma Şansını Yakala!!

• Uffffffffffff zor bi soru valla..............
    tek fark değilmi?
    dur bu resmi masa üstüne atayımda, düşüneyim.
    zaman var değilmi?

selamlar
  • Buldum....................
    ilk fotoda tüm brezilyalılar Rico Paşanın yaş gününü kutluyor, (brezilya usulü, şu yumurta un henüz ortaya çıkmamış)

diğerinde ellerinde kupa var seviniyorlar, ama sanırım sütçü gelecek diye değil, dimi?

allah allahhhh,
    o kupayla neden seviniyorlarki?

hay allah...............

hakketen zor soruymuş.

selamlar
  • Bu arada,
    116 maçta 58 gol ve 69 asist, FB hanesine toplam 127 gol olarak yazılırsa,
    ortalamada her maçta 1.1 gol kazandırmış oluyor değilmi?
    YUhhhhhhhhh ya,
    Varmı böyle bir futbolcu?
    dur araştırayım, UEFA ve FIFA sitesinde vardır istatistikler..........

selamlar
  • Futbol oynamayanlar yorum yapmasın Çünkü anlamayan adam istatistiklere göre yorum yapar
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.