Şimdi Ara

Ales 2010 İlkbahar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
3.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlıktan da anlaşılacağı üzere 1.5 saat kadar önce biten ales'inizin nasıl geçtiğini merak ettiğim için açtım konuyu. zaman sıkıntı olacak demişlerdi inanmamıştım. sözelde en az 20 soruya bakamadım bile. 20 sini de çok hızlı yaptım zaten. sayısal ise bana basit geldi. sadece ağaçlı dereceli sorulardan üçüncüsünü yapamadım.
    sayısalın kolay olması herkes için geçerli dolayısıyla katsayılar düşer ve puanımız düşük gelir diye diye tahmin ediyorum. girenlerin düşüncelerini de merak ettim.

• benim zaman yetti ama ucu ucuna toplam 7-8 sayısal boş bıraktım, hatta sınavın ortasında wcye gittim sorular kıldı ya benim çözdüğüm kavram denemelerine hiç benzemiyor
  • Daha önceki Ales sınavından 88 Sayısal almıştım.Açıkçası bunun sayısalı daha kolay geçti.Sözelde çelişkili sorular vardı.
  • sayısalın ortasında sıkılıp sözele geçtim. sözel soruları uzundu bayaa ama kolaydı. son kısımdaki mantık sorularını atladım sonra bakarım diye sayısala geçtim birkaç soru yaptım.bir de baktım ki zaman bitmiş. toplam 20-30 boşum vardır herhalde . bu sınav herhalde kim yapabiliyor değil kim hızlı yapabiliyor sınavı. çünkü zaman biraz fazla olsa yapılamayacak soru yok neredeyse ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ondadokuz

sayısalın ortasında sıkılıp sözele geçtim. sözel soruları uzundu bayaa ama kolaydı. son kısımdaki mantık sorularını atladım sonra bakarım diye sayısala geçtim birkaç soru yaptım.bir de baktım ki zaman bitmiş. toplam 20-30 boşum vardır herhalde . bu sınav herhalde kim yapabiliyor değil kim hızlı yapabiliyor sınavı. çünkü zaman biraz fazla olsa yapılamayacak soru yok neredeyse ...

+1

Sorular kolay.Amaç en hızlı ve en çabuk hatasız biçimde soruları çözmek.
  • Sorular gerçekten kolaydı fakat soruyu anlaması zor yani ne nerden geliyo diyene kadar 2dk geçiyo 1dk da çözüyon , yani benim için böyle anlayışım kıt galiba.
  • Bana da zaman yetmedi, sayısalcıyım, sözelden son 10 soruya bakmadım bile zaten. Geçen dönem 84 almıştım, bu dönem nolacak bakalım.
  • sayısal kasıma göre zor geldi gecen sefer 70 dk filan çözdüydüm bu sefer o kadar hızlı çözemedim hayırlı bakalım
  • Arkadaşlar yeri gelmişken sorayım, ben kasımdakinden 84 aldım, bugünkünden 84 altı alırsam, yüksek olan geçerli olacak değil mi?
  • bu yıl ilk defa girdim 3.sınıfım hiç çalışmadan girdim mat kolaydı ama ben mat.la uğraşırken sözele zamanım kalmamış son 45 dk da geçtim sözele 30 soru kadar yapa bildim bakalım siftahı nasıl yaptık açıklanınca göreceğiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: fernsehn

Arkadaşlar yeri gelmişken sorayım, ben kasımdakinden 84 aldım, bugünkünden 84 altı alırsam, yüksek olan geçerli olacak değil mi?

yüksek lisansa basvururken istedigini veriyorsun
    yani yüksek olan geçerli sayılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaW331

bu yıl ilk defa girdim 3.sınıfım hiç çalışmadan girdim mat kolaydı ama ben mat.la uğraşırken sözele zamanım kalmamış son 45 dk da geçtim sözele 30 soru kadar yapa bildim bakalım siftahı nasıl yaptık açıklanınca göreceğiz

alesin mantıgı o zaten sorular zor degil üste bilgiyide veriyor mat sorularında soruyu kısa sürede anlamak ve çözmek gerekiyor
    fazladan bi saat versen çogu kişi fule yakın cıkarır
  • bende aynı başlığı açacaktım..ancak geldim eve :) ilçede olup antalya merkezde sınava girince böyle oluyo..

birde herkes tahmini netlerini söylesin açıklanınca karşılaştırırız... ben mesela : 75 say 55 sözel bekliyorum ..bakalım nolacak

sayısala zaman yetti 80 inide yaptım sözelden 15-20 arası boş var galiba..

2001 de gişrmiştim yanılmıyorsam .. ozaman max 80 puan oluyordu.. ben 65 almıştım.. bakalım şimdi kjaç olacak..

SORU : Ağaç dalı şeklindeki sorunun 3. sünü salladım.. 6 rakam vardır.. hangisi uygun değildir falan diyordu ? Ben C şıkkı yaptım (Tek attığım soru...kafam şişti valla)

yapan var mı ?

aklınıza gelen soruları burdan tartışabiliriz..zevkli olur..köşegen sorusu çok kolaydı mesela 10 idi :) (10*10-3/2 =35 ...evet 10 *7/2 idi ).. editledim..

hoşçakalın forumdaşlarım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blckbrd5 -- 10 Mayıs 2010; 1:08:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blckbrd5

bende aynı başlığı açacaktım..ancak geldim eve :) ilçede olup antalya merkezde sınava girince böyle oluyo..

birde herkes tahmini netlerini söylesin açıklanınca karşılaştırırız... ben mesela : 75 say 55 sözel bekliyorum ..bakalım nolacak

2001 de gişrmiştim yanılmıyorsam .. ozaman max 80 puan oluyordu.. ben 65 almıştım.. bakalım şimdi kjaç olacak..

SORU : Ağaç dalı şeklindeki sorunun 3. sünü salladım.. 6 rakam vardır.. hangisi uygun değildir falan diyordu ? Ben C şıkkı yaptım (Tek attığım soru...kafam şişti valla)

yapan var mı ?

aklınıza gelen soruları burdan tartışabiliriz..zevkli olur..köşegen sorusu çok kolaydı mesela 7 idi :)

ben şıkkını hatırlamıyorum da 2,1,1,3 diye olanı işaretledim 1. noktaya 2tane bağlanıyor 2.ler zaten birer bağlanmış olduğundan sonradan bağlanma yapılamaz diye düşünüp cevap verdim

köşegen sorusu 10 değilmiydi cevabı (soruyu hatırlamıyorum tam)

bir de birşey soracam üstte belirttiğim gibi türkçeyi pek yetişemedim de mat iyiydi şimdi benim say. puanıma bu türkçenin etkisi ne kadar olur çok etkiler mi ? yine yukarda söylediğim gibi daha acemiyimde

• quote:

Orijinalden alıntı: SaW331

quote:

Orijinalden alıntı: blckbrd5

bende aynı başlığı açacaktım..ancak geldim eve :) ilçede olup antalya merkezde sınava girince böyle oluyo..

yapan var mı ?

aklınıza gelen soruları burdan tartışabiliriz..zevkli olur..köşegen sorusu çok kolaydı mesela 7 idi :)

ben şıkkını hatırlamıyorum da 2,1,1,3 diye olanı işaretledim 1. noktaya 2tane bağlanıyor 2.ler zaten birer bağlanmış olduğundan sonradan bağlanma yapılamaz diye düşünüp cevap verdim

köşegen sorusu 10 değilmiydi cevabı (soruyu hatırlamıyorum tam)

bir de birşey soracam üstte belirttiğim gibi türkçeyi pek yetişemedim de mat iyiydi şimdi benim say. puanıma bu türkçenin etkisi ne kadar olur çok etkiler mi ? yine yukarda söylediğim gibi daha acemiyimde

sayısal-1 0.3; sayısal-2 0.3; sözel:0.3 etkiliyor diye biliyorum ben.

• sözelciyim.türkçe geçen seneye göre zordu.yani şıklar çelişkili olduğu için paragrafa 2-3 kez döndüğüm oldu.son 10 soru zaten kafayı yedirtti.sayısal ise kolay geldi ancak çok tuzak kurmuşlar.hız sorusunda şıklarda 8 olsaydı kesin işaretliyordum
  • SÖZELde bir evrim sorusu vardı . ösym'yi protesto ediyorum. hala böyle saçmaları bilim diye yutturup sınavlarda dayatıyorlar ya. hangi asırda yaşıyoruz . adamlar hala evrimi savunuyor.
  • Soru kitapçığı yayınlanmış. tıklayın
  • net tahmininde bulunan yok mu ...
    ben say :75 --- söz :55 diye düşünüyordum

şimdi sorulara bakacağım tekrardan yazarım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fernsehn

Arkadaşlar yeri gelmişken sorayım, ben kasımdakinden 84 aldım, bugünkünden 84 altı alırsam, yüksek olan geçerli olacak değil mi?

İstediğini kullanabiliyorsun
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.