Şimdi Ara

Ales 2010 İlkbahar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
3.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ismail64

SÖZELde bir evrim sorusu vardı . ösym'yi protesto ediyorum. hala böyle saçmaları bilim diye yutturup sınavlarda dayatıyorlar ya. hangi asırda yaşıyoruz . adamlar hala evrimi savunuyor.

gerçekten saçmalıktı.
  • Bence bu sene diğer senelere göre daha zordu.Yani matematik soruları o kadar zaman alıcıydıki sözele çok az zaman kaldı.Benim ilk girişim ama daha önceki senelerin sorularını çözdüğümde hep yetiştirmiştim bu sınavda neden böyle oldu anlamadım.Şekilli mantık sorularının sayısı çok fazlaydı.Ama soruları bir bakışta anlaşılabilecek düzeyde yapmamışlar :(
  • arkadaşlar aşağıdaki soruda hata var sanki:

şimdi benim düşüncemenceme göre
    Anın 1 galibiyeti ve 3 beraberliği vardır öyleki herkes 4 maç yapmış Anın 6 puanı var 2 galibiyeti olsa 6 puan eder ama 4maç yapmış olmaz ve ayrıca A 1 gol atmış bir gol atarak 2 maçtan galip ayrılamaz bu yüzden 1 galibiyet ve 3 beraberliği olsun ki 6 puan etsin

Bnin 1 galibiyeti varmış(yani 3 puan) ve 2 malubiyeti 4 maç yapmış ve geriye 1 beraberliği olması lazım ki 4 maç yapmış olsun toplam 4 puanı oluyor . Cnin ise 2 beraberliği(2 puan) eğer c nin de bir galibiyeti olsa 3 puan daha olur ve 5 puanı olur ve 3. olmaz 2 olur (Bnin 4 puanı ve Cnin 5 puanı olmuş olur) bu yüzden C diğer 2 maçtan malup ayrılacak yani C nin galibiyeti yok buraya kadar herşey normal

şimdi b nin malubiyetine bakalım 2.. A bir galibiyeti var b yi yenmiş olsun eee B diğer malubiyeti kimden almış işte burada sorun var diyorum ben yanlışm varsa söyleyin

Ales 2010 İlkbahar

Ales 2010 İlkbahar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaW331 -- 11 Mayıs 2010; 15:43:57 >

•  Ales 2010 İlkbahar

c'nin 2 galibiyeti b'nin 2 mağlubiyetine geliyor hata yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunjack

Ales 2010 İlkbahar

cnin galibiyeti yok ki 2 beraberliği var
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaW331

quote:

Orijinalden alıntı: gunjack

Ales 2010 İlkbahar

cnin galibiyeti yok ki 2 beraberliği var

o zaman A'nın 2 galibiyeti var desek(birisinde hükmen galip)

• Ne zaman açıklanacak sonuçlar, bilen var mı?
  • SONUÇLAR AÇIKLANDI ..3 HAZİRAN İTİBAriyle

sonuçlarımızı paylaşalım:

ilk ben yazayım

Sayısal 86.258 9413.
    Sözel 74.536 49620.
    Eşit Ağırlıklı 81.019 17950. olmuşum... Bu sene katılım baya çokyu herhalde
  • ilk ve hazırlıksız girişe göre nasıl ?

Sayısal...............65.834.....107338
    Sözel .................47.102......222933
    Eşit Ağırlıklı.........57.630......186839

üds dende yine ilk ve hazırlıksız 31,25 vardı sizce yazın çalışarak sonbahar dönemindeki sınavlardan iyi birşeyler olur mu ?
  • quote:

ilk ve hazırlıksız girişe göre nasıl ?

üds dende yine ilk ve hazırlıksız 31,25 vardı sizce yazın çalışarak sonbahar dönemindeki sınavlardan iyi birşeyler olur mu ?

İLk girişin olsa bile düşük sanırım süreyi yetiştirme problemin var ancak biraz gayret ile kışın güzel brişeyler yapabilirsin tabi sayısalı baz alarak konuşuyorum

ÜDS'ye gelecek olursak çok düşük İngilizceye oturup ciddi ciddi çalışman lazım bu puanla zor ama ümitsizliğe kapılma olmaz diye birşey yok sen gayret et olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xef1ONYX -- 3 Haziran 2010; 21:37:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Xefion

quote:

ilk ve hazırlıksız girişe göre nasıl ?

İLk girişin olsa bile düşük sanırım süreyi yetiştirme problemin var ancak biraz gayret ile kışın güzel brişeyler yapabilirsin tabi sayısalı baz alarak konuşuyorum

ÜDS'ye gelecek olursak çok düşük İngilizceye oturup ciddi ciddi çalışman lazım bu puanla zor ama ümitsizliğe kapılma olmaz diye birşey yok sen gayret et olur

hadi ya o derece kötümü ben ümitlenmiştim evet aleste türkçeyi hiç yetiştiremedim (biyoloji okuyorum bu yüzden benim için say. önemli olan sanırım) üds içinde yaklaşık 7 yıldır ing. görmüyorum (lisede hazırlıktan sonra adam gibi ing. görmedim) ve bi arkadaşım çalışarak (hemde harıl harıl) 36 almış ben onuda duyunca iyice gaza geldim ki birde üds de son 10 soru (parağraf soruları) sıkılıp çıktım. bu yüzden biraz üzerine gidince yaparım diye gaza gelmiştim..alese gelince matematiği hızlandırmam lazım ben türkçeye geçtiğimde gözetmen son yarım saat diyordu bu şartlar altında durum nedir (aleste mecbur hızlanmam lazım da üds için ? )

eidt: yoksa benimkisi züğürt tesellisi mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaW331 -- 3 Haziran 2010; 21:49:33 >

• bende ea 77 sozel 79 sayisalda 74 aldim. yaklasik 10 senedir matematik gormuyorum ve caliasacak zamanim olmadi. yine de mutluyum puanimdan 75 istiyordum zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nech84 -- 3 Haziran 2010; 22:29:18 >
  • quote:

hadi ya o derece kötümü ben ümitlenmiştim evet aleste türkçeyi hiç yetiştiremedim (biyoloji okuyorum bu yüzden benim için say. önemli olan sanırım) üds içinde yaklaşık 7 yıldır ing. görmüyorum (lisede hazırlıktan sonra adam gibi ing. görmedim) ve bi arkadaşım çalışarak (hemde harıl harıl) 36 almış ben onuda duyunca iyice gaza geldim ki birde üds de son 10 soru (parağraf soruları) sıkılıp çıktım. bu yüzden biraz üzerine gidince yaparım diye gaza gelmiştim..alese gelince matematiği hızlandırmam lazım ben türkçeye geçtiğimde gözetmen son yarım saat diyordu bu şartlar altında durum nedir (aleste mecbur hızlanmam lazım da üds için ? )

eidt: yoksa benimkisi züğürt tesellisi mi

ÜDS düşük valla 70 ve üstü gayet normal kabul edilir ancak.

Ales dersen onda da bir 70 veya üstü lazım en azından yüksek lisans için diğer durumlardan haberim yok

• Üçüncü girişim ve aldığım en yüksek puan Açıkçası ben de beklemiyordum.

Sayısal 89.692 4107
    Sözel 82.471 13399
    Eşit Ağırlıklı 86.543 6276
  • ilk girişim.konu çalışmam yok. 13 deneme çözdüm.4 ünde zaman tuttum diğerlerini okulda derslerde ders aralarında çözdüm.türkçeden de 16 soru yetiştiremedim :D
    sayısal puan:85
  • Sayısal : 73.995 55711
    Sözel : 73.354 57606
    Eşit Ağırlıklı: 74.302 46419

sınavdan önce 2009 un sorularına bir göz atmıştım onun haricinde hiç çalışmadım (kpss den vakit kalmıyor) ve alese ilk girişim. toplam 30 civarı boşum vardı..
    fena sayılmaz herhalde değil mi?
  • Okulda Yüksek lisans a girmek için baraj kaç acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: onea54

Okulda Yüksek lisans a girmek için baraj kaç acaba

Baraj her okul için değişir.Eğer ki ales başarısından bahsediyorsan dip puan 55.Özel koşullar için üniversite enstitü sayfalarına bakın.En yüksek barajı itü de gördüm.Bazı bölümler için minimum ales say 90 istiyordu.Elemek için 40 takla atıyorlar yani.
  • 2010 ALESTEN 76.7 puan aldım.2009 fizik mezunuyum formasyon yani tezsiz yüksek lisans yapmak istiyorum.hangi üniversitelerde olup olmadıgını nasıl ögrenebilirim nereden bilgi alabilirim yardımlarınızı bekliyorum
  • Başvurmak istediğin üniversitelerin enstitü sayfalarını takip etmen gerekiyor.Bazılarının akademik takviminde y.Lisans başvuru tarihi yazar.O tarihler arasında sadece websitesinde gerekli koşullar ve kontenjanlar belirtilir.
    Öyle toplu Y,lisanslar diye bir ilan sistemi yok.Yani tüm üniversiteler kafasına göre takılıyor.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.