Şimdi Ara

Aldığım laptopta 256gb ssd var ama hdd yok .

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
3.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar herkese . Ben yeni bir laptop sipariş ettim : Hp 15-au120 1gm24ea İ7-7500u 8gb 256gb Ssd 4gb 940mx 15.6 Freedos - n11.com

Ama laptopta hdd yok ve 256gb ssd var. Acaba ben bu cihaza ne yaparak daha uzun ömürlü kullanabilirim. Yani resim , oyun video her bi şeyi ssdye depolamak istemiyorum ( zaten yapilmamali )

Yani tam olarak şu an şunlari sipariş ver ve şöyle kullan , resim , videolari şuna aktar vs. Diyerek beni aydınlatırsaniz sevinirim .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• herşeyi ssd'ye depolamak mı istemiyor musunuz yoksa ssd kapasitesini düşük mü buluyorsunuz anlamadım

bir de aldıktan sonra bir inceleme yazar mısınız benim de takip ettiğim bir modeldi au120

• sarımsaklıyoğurt S kullanıcısına yanıt
    Toplamda 256 GB ' lık bir depo kapasitesi ; Resim , müzik , video , dizi , oyun , yazılım vs için oldukça az . Zaten SSD ' lerin de ağzına kadar doldurulması hiçbir zaman önerilmiyor yani bi 40 GB boş bırakmak istiyorum . Doğal olarak bana 216 GB falan yer kalıyor . Bu da yetersiz .

Yani diyorum ki ,
    1-)Ayriyetten bir hdd alıp DVD yerini mi sökmeliyim . Ve 1TB HDD 256 GB SSD mi kullansam .
    2-) Taşınabilir disk alıp film , dizi , video falan ona mı atsam .
    3-) HDD alıp , taşınabilir yapıp onu mu taşınabilir olarak kullansam .

Yani bu 3 seçenekten hangisi daha kullanışlı ve bilgissayar ve bileşenlerinin daha uzun ömürlü olmasını sağlar ? Veya ekstradan önerebileceğiniz 4.bir seçenek var mı ?
  • Ihaveadream7 I kullanıcısına yanıt
    hdd alıp taşınabilir yapma olayında aktarım hızı nasıl oluyor bilmiyorum ayrıyeten bir de kablo gerekiyor onun için sanırsam.

ama mantıksız ya zaten 1tb harddisk ile taşınabiliri arasında 10 20 tl var en fazla, almışken taşınabiliri daha mantıklı.

dvd yerine harddisk takma olayı her notebook için geçerli mi? onu bir araştırın derim. ama şu durumda 200 gb programlarım için yeter diyorsanız taşınabilir hdd en mantıklısı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.