Şimdi Ara

Aldığım akü ile neler çalıştırabilirim ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
5.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Agm jel teknolojisi ile üretilmiş 240 amper akü...

0092L60060 - 12 VOLT - 260 AMPER - L6 - TAM KAPALI - BAKIMSIZ - AGM - DEEP CYCLE - MARİN

http://www.boschakuistanbul.com/179/0092l60060___12_volt___260_amper___l6___tam_kapali___bakimsiz___agm___deep_cycle___marin.html

Buradan aldım fakat internet üzeri aldım adam bana 1 ay boyunça bir çok ürün çalıştırabileceğimi söledi...

Bende inverter var aküdeki gücü 220 volta dönüştüren bi ürün fakat ne kadar dayanıklı olduğunu bilmiyorum.... Mesela bir buzdolabı yanında 60 inç tv ve 100 wat ampülü kaç saat çalıştırır...yardımcı olurmusunuz ustatlar saygılarımla...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu konu hakkında kimsenin bilgisi yokmu??? Benim yardıma ihtiyacım var... Elimdeki inverter 700 vat dönüştürüyor ??? Ama bu akünün gücü ney ne nekadar çalıştırır ortalama ne kadar dayanır !!!

• İnvertör kaç watt?
  • Akülerdeki AH(amper-saat) bunu zaten söylüyor.260 AH akü saatte 1 Amper çekerseniz 260 saat gider anlamındadır.Tabi bu teorik bir hesaptır sonuçta akü sonuna kadar deşarj edilmez.Ama bu formülle bulabilirsiniz.mesala 140 watt gücünde bir lcd tv çalıştıracaksınız ve buna uygun inverter(min 320 watt) bağladınız.inverter veriminiz kabaca %80 olsun 140 watt bir güç elde etmeniz için aküden 140/12=11.6 Amper x %20 kayıp, oda yaklaşık 14 ampere tekabül eder.Teorik olarak 260/14=18.5 saat bu tv çalışabilir demektir.Diğer hesabınızı buna göre yapınız.
    Ha bu arada inverter hesaplarken toplam çakilecek güçün en az %25 fazlasını tercih edin.Motor aksamlı buzdolabı,kombi vb.aletleri çalıştıracaksanız tam sinüs inverter kullanmanız tavsiyedir.
    Bazı cihazların çalışma gücü:
    Buzdolabı 70-160 watt
    lcd tv:120-180 watt
    tüplü tv:65-120 watt
    led tv:60-130 watt

• quote:

Orijinalden alıntı: baytar31

Arkadaşlar bosch marka akü aldım...

Agm jel teknolojisi ile üretilmiş 240 amper akü...

0092L60060 - 12 VOLT - 260 AMPER - L6 - TAM KAPALI - BAKIMSIZ - AGM - DEEP CYCLE - MARİN

http://www.boschakuistanbul.com/179/0092l60060___12_volt___260_amper___l6___tam_kapali___bakimsiz___agm___deep_cycle___marin.html

Buradan aldım fakat internet üzeri aldım adam bana 1 ay boyunça bir çok ürün çalıştırabileceğimi söledi...

Bende inverter var aküdeki gücü 220 volta dönüştüren bi ürün fakat ne kadar dayanıklı olduğunu bilmiyorum.... Mesela bir buzdolabı yanında 60 inç tv ve 100 wat ampülü kaç saat çalıştırır...yardımcı olurmusunuz ustatlar saygılarımla...
    quote:

Orijinalden alynty: baytar31

Arkada?lar bosch marka akü aldym...

Agm jel teknolojisi ile üretilmi? 240 amper akü...

0092L60060 - 12 VOLT - 260 AMPER - L6 - TAM KAPALI - BAKIMSIZ - AGM - DEEP CYCLE - MARYN

Buradan aldym fakat internet üzeri aldym adam bana 1 ay boyunça bir çok ürün çaly?tyrabilece?imi söledi...

Bende inverter var aküdeki gücü 220 volta dönü?türen bi ürün fakat ne kadar dayanykly oldu?unu bilmiyorum.... Mesela bir buzdolaby yanynda 60 inç tv ve 100 wat ampülü kaç saat çaly?tyryr...yardymcy olurmusunuz ustatlar saygylarymla...

Bir akünün kapasitesini daha do?rusu faydaly olarak kullanabilece?iniz kapasitesini, ne kadar sürede aküyü tükece?iniz belirler. E?er bir aküyü yük varken 10-15 saatten önce bo?altmyyorsanyz kapasitesinden verimli olarak yararlandy?ynyz söylenebilir.

Yükünüzü belirtirseniz yardymcy oluruz.

Saygylar...

• Arkadaşlar ilginiz için tşk yakında ne kadar süre ve ne kullandığımı sizlerle paylaşacam saygılarımla...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.