Şimdi Ara

Aldığı usb 3.0 2,5' harici hdd kutudan memnun kalan var mı ? farklı tip bağlantılar var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu güne kadar 2 tane harici hdd kutusu aldım biri akasa noire usb3.0 kutu biri dehttp://forum.donanimhaber.com/m_52960876/mpage_1/f_/key_//tm.htm#52960876 şu kutu. Bu yeni bağlantı kablosuna kıl oldum, 2 kısımlı zor takılıyor pek bir narin, düzgün oturtmak mesele hele acele edersiniz. Amna en kötüsü kontrol kartındaki giriş yuvası hiç sağlam değil, akasa noire kutu (akasa markasına güvenerek aldım) çocuğun eline düşmüş hanım sağolsun o zorlarken direk lehimlerinden koparmış usb3.0 bağlantı yuvası direk kabloyla birlikte yerinden çıktı, hadi ikinciye daha ucuz bir şey alıp deneyeyim dedim onu da tırım tırım kaçırdım çocuktan ama gel gör ki bir ay gibi kullanım sonrası(toplasan 4 5 sefer) bir çalışıp bir çalışmamaya başladı, çalışmak için belli bir açı seçmeye başladı. Bir müddet sonrada tamamen giti artık hiç çalışmıyor, usb 3.0 girişi kasanın arkasında haliyle kıvrımlar yaparak ilerliyor kablo ve girişteki kısım zorlanıyor bir açıp baktım bundaki kartta ufak ufak lehimlerden ayrılıyor bir açıdan baskı yapınca kalkıyor teması kesiliyor böylece çalışmıyor, kontrol kartına montaj şekline baktım öylesine yerleştirmişler hiç bir koruma yok Allahlık bir şekilde duruyor , eski usb 2.0 lara baktım iki taraftan vidalanmış bir şekiled koruyucu kalkan var güzelce karta sabitlenmiş.

Benim öğrenmek istediğim alıpta gönül rahatlığıyla kullanabileceğim bir marka model var mıdır? ya a ilk usb2.0 hdd kutular çıktığında (codegen marka vardı bende) iki tarafı da erkek usb 2.0 bağlantı kabloları vardı sonradan bir tarafı mini usb olan bilgisayara giren tarafı da male usb 2.0 olan kablolar çıktı ve yaygınlaştı, bu tarz usb3.0 da iki tarafı erkek olan kablolu model varsa öncelikli terciğim odur.

Arkadaşlarımdan tecrübe ve fikirlerini paylaşmasını bekliyorum. SAygılar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.