Şimdi Ara

Albea sol ön tekerden gelen ses ve amortisör tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba arabanın bakımı yaklaştı hazır girmişken diğer işleri de yapılsın fikriyle tavsiye almaya geldim  

1-Otorparkta/u dönüşler de vs olan bir problem direksiyon tam sola dönükken sol önden tak-tak-tak şeklinde bir ses geliyo normal zamandan kalkışta veya direksiyon tam sağa dönükken böyle bir sorun yok ...Direksiyon kutusu , aks kafası , rot mili vs ustaya gitmeden fikrinizi alayım

2-Geçen arkadaşlarla arabayı yükledik geziyoruz istisnasız her tümsek çukurda arkadan lokurtular geliyodu (babam zaten senin arka amortisörler patlak diyordu   arkadaşlarla tescillemiş olduk) amortisör tavsiyesi istiyorum duruma göre 2 veya 4 ü değişecek (opar düşünüyorum) (bence önler de çok sağlam değil çünkü bozuk yollarda özellikle araba baya konforsuz ara ara hafif lokurtular geliyo)

3-Motor yağı da hazır PO maxima 10-40 lpg li olandan aldım   antifrizim ekimde değişti ...

03.02.2023 : Arka amortisörler , ön amortisör takozları ve ön aks kafaları değişti sorunlarım çözüldü arkadaşlar.Aracın yol tutuşu düzeldi(ön takozlardan kaynaklı tekerlerde az boşluk varmış) arka amortisörlerden sonra da konfor kendine geldi…Aks kafaları veka ile çift değişti araç hızlanmada daha stabil ve tok oldu ve direksiyondaki tıkırtı gitti…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toyota16 -- 4 Şubat 2023; 19:16:40 >

• dönüşte takırtı %80 aks kafası

• ABCdiküçgeni kullanıcısına yanıt

Bende öyle düşünüyorum bakıcaz artık,amortisör tavsiyen var mıdır hocam ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.