Şimdi Ara

albea mı, chevrolet aveo mu? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
19.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2009 yılında palio sınıfında bir model programda var.ancak başlangıç üretimini tofaş ya da brezilya arasından seçilecek bir fabrikada başlayacak.

palio üretimi durabilir,galiba da duracak.ancak albea en az 2010 sonuna kadar üretimine devam edecek gibi görünüyor.talep doğrultusunda daha da

edebilir.

2010 da yeni ekonomik sedan C sınıfı projesi fündemde,ancak belki de linea çeşitliliğin artması bu projeyi ortadan kaldırabilir.

Linea'nın başarılı olması ve 2009 da bazı değişiklikler geçirerek çeşitliliğinin artacağı izlenimi beni böyle düşündürüyor.

saygılarımla...
  • quote:

Orjinalden alıntı: emp:)

Yine yanlış anlamışsınız veya anlatmışım kullanan var tabiki özel araç olarak artık 0km olarak alıp özel araç olarak kullanan az.

ben sizi anladım tabi bir noktada haklısınız..

ülkemizdeki tüketim çılgınlığı,ihtiyaçların üstünde harcamaya teşvik edip bazı ithal markalara yönlendiriyor insanları..

sözgelimi gm nin chevrolet modelleri çok başarılı ve ülkemiz koşullarına çok uygun olmasına karşın satışları umulanın çok altında..

halbuki ülkemizde satılan güney kore yapımı gm ler bence son derece elverişli araçlar...

saygılarımla....
  • quote:

Orjinalden alıntı: havnitekin

quote:

Yine yanlış anlamışsınız veya anlatmışım kullanan var tabiki özel araç olarak artık 0km olarak alıp özel araç olarak kullanan az.

ben sizi anladım tabi bir noktada haklısınız..

ülkemizdeki tüketim çılgınlığı,ihtiyaçların üstünde harcamaya teşvik edip bazı ithal markalara yönlendiriyor insanları..

sözgelimi gm nin chevrolet modelleri çok başarılı ve ülkemiz koşullarına çok uygun olmasına karşın satışları umulanın çok altında..

halbuki ülkemizde satılan güney kore yapımı gm ler bence son derece elverişli araçlar...

saygılarımla....

Açıkcası biz aracı ailemin bu aracı çok istemesi sebebiyle aldık. 2.5 yıldır bizde 0km almıştık şuan 62binde. Araçdan genel olarak memnunum sorun çıkarmadı hiç ama beklentilerimede tam olarak karşılık veremedi.

Açık açık söylüyorum 0km aveo alıcak tanıdıklarımada söylüyorum araba bana sorun çıkarmadı ama bu arabayı almayın.

Ne kadar artık üreticiler plastik çamurluğa geçsede aveo'larda saç kalınlığı çok ince ve en ufak dayamada sürtmede büyük hasar oluyor.Ülkemiz trafiğide düşünüldüğünde önemli bir durum.

Aracın tam olarak bir karakteri yok. Otursam daha çok sayacağım eksiklikler var benim gözümde artık araçdan bıkmış olmamda bu duruma etkendir tabiki.

Bence ne aveo, ne albea 0km özel kullanım için alınacak araçlar değil. 2-3 bin ytl daha verilerek alınacak çok daha güzel araçlar mevcut.

• halkımız için 2,3 bin ytl önemli bir para...

olmasaydı elbette çok güzel araçlar var alınacak..

benim param olsaydı..maserati alırdım,daha az olsaydı alfa 159 alırdım...sırayla a4,jetta,bravo,linea alırdım..

şimdi albea speedgear kullanıyorum...hayatın gerçekleri ve içinde bulunduğum ekonomik,sosyal ve düşünsel durum bana 2009 model fiat linea c635 1.4 T-jet dynamic beklememi gündeme getirdi...

olay bu...
  • Bence 24-25 bin ytl verip araba alırken 2-3 bin daha vermek insanı çok zora sokmaz albea alıcağınıza linea alırsınız 3 bin daha fazla verip. Bu 3 bin ytl önemli bir para olabilir ki benim içinde önemli ama ben bunun karşılığını fazlasıyla alacağım için sorun olmaz satarken bu 3 bin ytl mi alırım. Kullanırkende o fazladan verdiğim 3 bin ytl'nin karşılığını sürüş zevki, kalite, güvenlik vs. konularda alırım.

Benim param olsaydı adam gibi Alman otomobiline binerdim(Mercedes, BMW)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emp:) -- 10 Nisan 2008; 2:07:02 >
  • quote:

Bence 24-25 bin ytl verip araba alırken 2-3 bin daha vermek insanı çok zora sokmaz albea alıcağınıza linea alırsınız 3 bin daha fazla verip. Bu 3 bin ytl önemli bir para olabilir ki benim içinde önemli ama ben bunun karşılığını fazlasıyla alacağım için sorun olmaz satarken bu 3 bin ytl mi alırım. Kullanırkende o fazladan verdiğim 3 bin ytl'nin karşılığını sürüş zevki, kalite, güvenlik vs. konularda alırım.

o km alırken zaten öyle olmalı tabii ancak albeanın baz modelini 18000 civarına alrken lineayı 29000 civarına alıyorsunuz. bunu kastetmiştim..

klima,abs,ebd,..vs bence de en az koşul olmalı..ama ihtiyaçlar taleplerle birleşirken ekonomik sınırlar da zorladığı için 0 km albea active modelinde elektrikli ön camlar ve radyo bile opsiyonel tutlarak 18000 civarı fiyatla erişebilecek kullanıcıya sunuluyor..

saygılarımla...

• Zaten artık ABS+KLIMA+4AB az donanıma sahip 0km araç almak çok mantıksız geliyor.Abs+klm+2ab'li albea 25 e yakın abs+klm+4ab'li linea 28 bin ytl.

18bin'e sadece 0 diye içi, dışı boş araç almakdansa 2.el donanımlı araç almak çok çok daha mantıklı hem değer kaybınızda olmuyor.
  • evet işte sonuç bu..

katılıyorum..

saygılarımla...

iyi geceler...
  • quote:

Zaten artık ABS+KLIMA+4AB az donanıma sahip 0km araç almak çok mantıksız geliyor.Abs+klm+2ab'li albea 25 e yakın abs+klm+4ab'li linea 28 bin ytl.

18bin'e sadece 0 diye içi, dışı boş araç almakdansa 2.el donanımlı araç almak çok çok daha mantıklı hem değer kaybınızda olmuyor.

15.000 / 18.000 ytl arası donanımı zengin ,sürüşü keyifli temiz pek çok Stilo var...
    kullanıcısı olarak tavsiye ederim...
  • Bu iş kola almaya benzedi
    kutu kola almak için bakkala girilir
    Çok az daha verip 1 litre alınabilir az daha versen 2 litre ama çok az daha versen 2.5 litre alınabilir sonuçta elde 2.5 litle kolayla çıkılır.

Evet hiç iyi birşey duymadım bu aveo dan vazgeçtim arkadaşımın dediği gibi stiloyu gözlemlemeye başladım
    Saygılar
  • Astra classic'e(g kasa2005 den sonra classic diye geçiyor) de bakmanı öneririm oturmuş, sorunsuz, güzel araçlar. Sürüş zevki ve güveni üst düzeyde 2.elide hızlı bir araçtır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emp:) -- 11 Nisan 2008; 3:37:00 >
  • kısa süre sonra satacak isen kesinlikle albea
    ama ben bu arabaya 5-6 sene binerim diyorsan
    rahatlık ve konfor bakımından
    aveooooooooooooooooooo
  • bizde araba alırken bu ikilemde kaldık aveo mu albea mı diye ? ( gerçi ilk tericihimiz xsara 2 idi ama biraz pahalı geldi :D ) aveo yu kullanan birisinden bazı bilgiler aldım özelliklede çok yakıt tüketimi konusunda 1.2 motor olmasına rağmen aşırı fazla dendi. kaza videolarını falan araştırdım. aveo burda da iyi değildi. sonra albea biraz daha iyi gibi geldi. daha öncede zaten 2000 siena vardı . albea birazda siena kırması olunca almaya karar verdim yaklaşık 3 hafta oluyor alalı çok memnunum. 1.2 80 bg olmasına rağmen atik bir ara. ara hızlanması falan çok iyi . bi kere parçası bol bide şu var şimdi aveo albea gibi olsa taksiciler aveo alırlar fiyat oalrak hemen hemen aynılar nie albea kullanıyorlar. taksilerde falan bakıyordum 250 binde multijetler falan görüyordum benzinlilerde 290 binde gördüğüm oldu ve motor sıfırlanmamıştı. albea yı tavsiye ederim toplumumuz tarafından iyi bir araç olarak görülmesede fiyatına göre özellik konfor yakıt bakım masrafı derken süper bir araç
    bu arada aracım 1.2 80 bg abs klima tek hava yastığı özelliklerine sahip

• aveo güvenlikte ncap ten 1,5 yıldızı zor almıştır. Albea amerikada yapılan testlerde 3 yıldızlıdır. Buradan bile aveonun ne kadar güvensiz bir araba olduğu anlaşılabilir.
  • Birde eğer sıfır alacaksan astra classic linea ya bakmanı öneririm. Eğer 2. elde karar verirsen focus, stilo, marea gibi arçalara bakabilirisn. Focusların ve marea ve stiloların 1.6 ları 500 bin çevirir bu km lerde pek sorun çıkarmazlar aracın orjinal olmasına dikkat et.
  • quote:

Orjinalden alıntı: acr

aveo güvenlikte ncap ten 1,5 yıldızı zor almıştır. Albea amerikada yapılan testlerde 3 yıldızlıdır. Buradan bile aveonun ne kadar güvensiz bir araba olduğu anlaşılabilir.

bu şekilde yapılan bir değerlendirme hatalı olacaktır. albeanın 3 yıldız aldığı amerikan otoyol güvenliği testinden aveonun aldığı yıldızı da araştırmanızı tavsiye ederim. yanlış hatırlıyor olabilirim (maalesef şu an araştıracak vaktim de yok) ama 5 yıldız aldı diye hatırlıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ibrahimbbb

quote:

Orjinalden alıntı: acr

aveo güvenlikte ncap ten 1,5 yıldızı zor almıştır. Albea amerikada yapılan testlerde 3 yıldızlıdır. Buradan bile aveonun ne kadar güvensiz bir araba olduğu anlaşılabilir.

bu şekilde yapılan bir değerlendirme hatalı olacaktır. albeanın 3 yıldız aldığı amerikan otoyol güvenliği testinden aveonun aldığı yıldızı da araştırmanızı tavsiye ederim. yanlış hatırlıyor olabilirim (maalesef şu an araştıracak vaktim de yok) ama 5 yıldız aldı diye hatırlıyorum.

http://www.safercar.gov/portal/site/safercar/menuitem.db847bd57e3dc1f885dfc38c35a67789/?vgnextoid=c95df2905bf54110VgnVCM1000002fd17898RCRD&make=Chevrolet&model=Aveo&year=2005&vehicleClass=Passenger+Car

• dostum bende albea kullanıyorum ıyı sayılır parasının karsılıgını verıyor ama donanım olarak aveo'dan dusuk o kesın ama saglamlık olarak degıl carpısma testlerını ızlemenı onerirım aveo'nun
    http://www.euroncap.com/tests/chevrolet_aveo_2006/250.aspx buda albea carpısma testı:
    http://www.youtube.com/watch?v=C7Ol8Q9q6XI karar senın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi attila24 -- 22 Nisan 2008; 14:11:27 >

• albeaa albea albea

• Son mesaj yazılalı çok olmuş ama fikirlerimi paylaşmak istedim.

Haftasonu dacia ya sanderoyu görmeye gittik. Kapıya logan koymuşlardı, klimalı ve dizel. donanımını pek hatırlamıyorum ama tek hava yastığı olsa gerek. 22500ytl dediler. Asıl niyetimiz olan sanderoyu gördük 1.4 sadece klima vardı heralde, ona da 23 gibi birşeyler söylediler. Araçlara bu parayı verirdiğimi düşündüm ve kendimi enayi gibi hissettim. Araçlar aşırı derecede iğrenç plastik kokuyordu. Paketleme falan filan bişeyler yuvarladı satıcı. sonra yeni symbole göz gezdirdik ama abs si bile olmayan araç 22 bin lira. Aracımın piyasası 10 ile 11,5 arasında ama renault kendi malını 7 ye alırım dedi, bu fiyat da düşebilirmiş !!!

Oradan aradığımızı bulamadık ve opele gittik, chevrolet aveo sedana baktık, içi geniş, bagajı geniş, öncekilere göre donanımlı. Cezbeden tarafı brc lpg hediyesi, 5 yıl 150 bin km garantisi oldu. Yeni araçlara lpg takıldığında garantisi bitiyor. Böyle alarak yakıt parasından da tasarruf ederim diye düşüdüm. Ayrıca aracımı 9bine alırız dediler. Kredi faizlerinin yüksek ve vadenin düşük olmasından dolayı hayallerimierteledim.

Her zaman daha iyisi olur ancak maksimum 25 bine alınacak en ideal araba olarak düşünüyorum. Yalnız burada okuduklarım ve testte 1,5 yıldız alması kafamı karıştırıyor.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.