Şimdi Ara

Alamanya'dan gurbetçilere ŞOK ŞOK : 1 milyon gurbetçinin vatandaşlığı iptal edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
186
Cevap
0
Favori
19.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 149
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 27 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Timeguard (6 mesaj) lazer__ (5 mesaj) focusrite (3 mesaj) Leipold (3 mesaj) teknoCat (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (89 mesaj) Mobil (57 mesaj) Mini (17 mesaj) Uygulama (23 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Alamanya'dan gurbetçilere ŞOK ŞOK : 1 milyon gurbetçinin vatandaşlığı iptal edildi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1251 Mesaj
    hem çağdaş bir ülkenin bütün nimetlerinden yararlan, hem euro ile kazandığını burada kur farkından yararlanıp, değersizleştirilen tl ile kral gibi harca. seçim zamanı da yılda bir kere tatile geldiğin yerin kaderi için oy ver, oh ne güzel he mi? gelin reyis sizi çağırıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Avrupada mis yasam surup ordan akp yenoy atarak bizim burda surunmemize neden olan ne kadar gurbetci var ise insallah sinir disi edilir

|
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    447 Mesaj
    Haber için değilde gelecekte çoğu ülke milliyetçi damara sahip olacak. Abd de trumpın seçilmesi ve milliyetçi söylemleri tesadüf değil. Artık ülkeler sınırlarını kapatıyor. Vatandaşlık düzenlemeleri ise değer katan sınıf tabanıylaolacak.

Mesela tr de bilim beş para etmez. Allame olsanda burada barındırmazlar. Ama 250k dolar ile sana çoğu imkan açılır.
    Mesela ab ülkelerinde para ile vatandaşlık kolay değil. Beyin iseniz sanatınız varsa sporcu iseniz kapılar açılıyor.

Kısaca gelişmiş ülkeler herşeyin kalitelisini vatandaş yapacak. Bunun yanında milliyetçilik es kaza vatandaş olanlara hayat zulüm olacak. Zaten ara ara yapılıyor bunlar. Almanya değil ab de yer alan 10 m türk için bundan sonra hayat hiç kolay olmayacak

|
    |

Orijinalden alıntı: bal974

2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Almanya'da konsolosluklarda açılan sandıkların sonuçları.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/cd/10/bd/cd10bd02c2819e89f3d0d54ded0f0d6b.jpeg&t=0&width=480&text=1

Ülke dışında yaşayıp, senede 2 defa gelmeyene oy kullandırmayacaksın.

Türklük, Atatürk ve Cumhuriyet vazgeçilmezim. Küfür edene küfür etmekten çekinmem. Dini bütün gruplar tehlikelidir ve düşmanımdır. Din eğitimini sadece Devlet verir, gerisi çıkarcıdır. Fesli köpek, Armağan gibi Türk düşmanlarını örnek verenlerle çarpışırım.
  • Binbaşı
    1286 Mesaj
    Helal lo merkel puzine kurban.

|
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 17 Temmuz 2020; 4:5:48 >
    |
    |
  • Yarbay
    18221 Mesaj

İkâmeti Türkiye'de olmayan hiç kimse oy kullan(a)mamalı zâten.

Biz burda A şehrinde yaşayıp, B şehri için oy verebiliyor muyuz? Saçma...

|
    |
    myfranco kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
    Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
  • Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 15 saat 13 dakika kadarı kaldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: MMistanbul

Mavi kart alırlar yine oy kullanırlar. Oy için Surilere vatandaşlık verenlerin bu 1 milyon için formül üretmeyecegini mi sanıyorsunuz?

Alıntıları Göster

Ahahahahh Öyle birşey olursa ve ben kişi olarak tespit edersem anında Alman hükümetine mektup atar ispiklerim. Bizim hükumet buna cesaret eder ama hiçbir gurbetçimiz bu riski almaz bir oy için.

|
    |
    (CPU)AMD Ryzen 7 3800X 3,9GHz 36MB _ (MSB)MSI B450-A PRO MAX _ (GPU)MSI GeForce GTX1080 Ti ARMOR 11GB _ (RAM)Crucial 12GB Ballistix DDR4 3600MHz _ (PSU)Thermaltake 700 Watt psu _ (SSD) SAMSUNG EVO PLUS SSD 256GB _ (CASE) COUGAR PANZER-G GAMING SİYAH KASA _ (MAUSE)THERMALTAKE TT ESPORTS BLACK GAMING
  • Yarbay
    3780 Mesaj
    iyi olmuş Allahsızlara

|
    |
    No Smoking

|
    |
    Yeğenim burasıda çok kötü sandığınız gibi değil alamanya :)))

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    5897 Mesaj

yaaa çok üzüldüm şimdi... ne diyeceğimi bilemedim üzüntümden...

|
    |

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

İkâmeti Türkiye'de olmayan hiç kimse oy kullan(a)mamalı zâten.

Biz burda A şehrinde yaşayıp, B şehri için oy verebiliyor muyuz? Saçma...

Bu işe bir düzenleme gelmeli çok saçma. Örneği 4 yıl boyunca başka bir ülkede yaşayan Türk vatandaşlarının oy kullanma hakkı olmasın.

|
    |

bravo Almanlara, çok bile fazla tolerans tanıdılar ala turka zihniyete.
    bile bile kanunu çiğneyen cezasını çeksin, dinsizin hakkından imansız gelir anca...

|
    |
    Oda birseymi Merkel burayı mahfetti emekli olunca Türkiye'ye geleceğiz ilk fırsatta burada hayat pahalı sigara 7 avro (dana lokum 15 avro) diyen var geçen konu açtım silmis adminler BMW 760L 130bin avroymus dedim yanlışın olmasın başka arabadir o dedim.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: MMistanbul

Konu da oh çekip sevinenleri anlamıyorum. Size ne faydası var bu durumun? O 1 milyona bir şey olmaz merak etmeyin. %99 u çıkar Türk vatandaşlığından işlem tamam. Sizde firavun ile yaşamaya devam :)

Almanya da kullanılan oy seçimi etkiliyor sivri zeka

Orijinalden alıntı: focusrite

evet doğru, benim halamın kızı 89da gelin gitti almanyaya, bundan 15-20 sene önce vatandaşlık almış, tr gelince normalde kendinin tc kimlik numarası almaması lazım ama mavi kart adı aldınta kimliği var bildiği tc kimlik numarası var. devletimiz mağdur etmemek için bu yolu seçmiş ama alman yemez tabii.

O dediğinin vatandaşlıkla alakası yok yalnız haberin olsun.

Orijinalden alıntı: teknoCat

Almanya da kullanılan oy seçimi etkiliyor sivri zeka

Alıntıları Göster

Yav he he

|
    |
Sohbet
kripto para haberleri
Cancer Clinical Trials
SEO
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.