Şimdi Ara

Alamanya'dan gurbetçilere ŞOK ŞOK : 1 milyon gurbetçinin vatandaşlığı iptal edildi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
0
Favori
19.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
238 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

çok sinir

• quote:

Orijinalden alıntı: ruzbey35

Yeğenim burasıda çok kötü sandığınız gibi değil alamanya :)))

Gelmeyin siz diye, aman bozulur biz bozduk diye ahhahaha

Trde ekonomik kriz var. 6 ay sonra en ateşli inkar eden Kütahya Konya havzası endemik türleri bile açlıktan sokakta eylem yapar hale gelir..

Şaka yapmıyorum çok fena tosluyoruz uçurum aşağı. Başkanlık sistemi harbiden uçurdu ülkeyi, Venezuela yı da uçurmuştu.

6 ay bilemedin 10 ay sonra iflas bayrağı çekerse ülke 2001 den fena olursak o 1 milyon almanın 1 tanesi bile alman vatandaşlığını asla bırakmaz.

Trden çıkarlar hemen

Burda herkes oturma izni fln yazmış. Bi suç işlediğin an ülke dışına atarlar. Vatandaşlık bambaşka bişey hiç bir alamancı ondan vazgeçmez!

Bu arada akp ciddi oy alıyor Almanya daki türklerden

Belki yüzde 2~3 bile olabilir bilmiyorum bakmak lazım

Hem almanya'dan zorunlu oy kaybı (o kesim sonuna kadar akpci ama oy atamayacak bi kısmı işte, yani akp oyları yanacak, ordan chpye gelen oy az baya) olacak hemde kendi seçmeni buz gibi eriyor.

Akp çok zorda. Artık çıkış yolu da kalmadı, imf falan bile kurtarmaz ekonomiyi. Imf 2018de lazımdı, yapısal reformlar gelseydi, gazeteciler içeri atılmasaydı, kanal İstanbul gibi sonuna kadar zarar edecek projeler konuşmasa.. O tren 2018de hala umut varken kaçtı. Artık imf de kurtaramaz ekonomiyi.

Hele şu fetocu darbecileri affedelim lafları yok mu! gelip 15 temmuz gazilerinin kafasını dipçikle ezmek! Cidden şaşırdılar artık.

Ülkeyi şuan 5 kiçi yönetiyor olsa gerek.

Sonun başlangıcı 2020...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoCat -- 17 Temmuz 2020; 13:23:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MağaraAdam

O dediğinin vatandaşlıkla alakası yok yalnız haberin olsun.

Alıntıları Göster

o dediğim kılıfına uydurulmuş vatandaşlık işte dostum, almanya bunu istemiyor. mavi kartı olanın normal tc vatandaşından hiç bir işlem farkı yok, ülkeye girip 3 ay kalma süresi yok, mal mülk o mavi kart ile alım satabiliyor, hesap açıyor.. almanya bunu istemiyor işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focusrite -- 17 Temmuz 2020; 13:43:14 >
  • Leipold kullanıcısına yanıt
    Neden böyle diyorsunuz hocam merak ettim. Mesela biz Bulgaristan göçmeniyiz, benim teyzem, dayım, kuzenlerim, babaannem dedem falan filan halen Bulgaristan'da. Annemler 97 yılında buraya gelmişler ve yılını ve resmi prosedürü tam bilmesem de uzun süre Türk vatandaşlığı alamamışız (Bilgisi olmayan varsa tabi biz Türk'üz, Suriyeliler gibi savaştan kaçıp vatandaşlık alıp, üstüne üstlük para yardımı, sağlık alanındaki desteklerin vs. hiçbirini almamış, hatta ve hatta üstüne oturma izni için yıllarca para ödemişiz)
    Edit: Tabi dedikleriniz gurbetçiler için olabilir tam bilemiyorum ama bu olayın bir de böyle bir tarafı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi II. Ceki -- 17 Temmuz 2020; 13:38:23 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: focusrite

o dediğim kılıfına uydurulmuş vatandaşlık işte dostum, almanya bunu istemiyor. mavi kartı olanın normal tc vatandaşından hiç bir işlem farkı yok, ülkeye girip 3 ay kalma süresi yok, mal mülk o mavi kart ile alım satabiliyor, hesap açıyor.. almanya bunu istemiyor işte.

Alıntıları Göster

Benim valide alman vatandaşı ve dediğiniz TC kimlik numaralı karta sahip, yıllardır hiç bir sıkıntı çıkmadı. Haberde çifte vatandaşlıktan bahsediliyor, aynı şeyler değil.

• Çok net bir şekilde adamlar bizi orada istemiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: MağaraAdam

Benim valide alman vatandaşı ve dediğiniz TC kimlik numaralı karta sahip, yıllardır hiç bir sıkıntı çıkmadı. Haberde çifte vatandaşlıktan bahsediliyor, aynı şeyler değil.

Alıntıları Göster

valideniz alman vatandaşlığı alırken türkiyede ki vatandaşlıktan çıktığına dair belge almış o şekilde alman vatandaşı olmuştur, almanya çifte vatadandaşlığı türklerde istemiyor, diğer ab ülkeleri amerikan vatandaşı olursan sorun yok. valideniz alman vatandaşı olduktan sonra türkiyede bir yabancı gibi olmaması, ülkesine turist gibi gelmemesi, resmi işlemlerde sorun yaşamaması için devlet bu mavi kart denene olayı yaptı, kimlik no tc den farksız ben hes kod falan aldım hala kızına o derece.. bu kadar insan tc vatandaşlığından çıkmadan almanyaya sahte belge götürmüşse eyvallah ama bu çok zor çünkü bu belgeler türkiyede ki alman konsolosluğunda apostilli olarak noter onayından geçiyor..

• Nayeon ne alaka?  

• Birşey olmaz devam ederler yine

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

İkâmeti Türkiye'de olmayan hiç kimse oy kullan(a)mamalı zâten.

Biz burda A şehrinde yaşayıp, B şehri için oy verebiliyor muyuz? Saçma...

Büyük çoğunluğunun ikameti var zaten. Köyde evi var en azından. Sorun Türkiye'ye 10 gün tatile gelip, akpye oy vermesi. Forumda da var öyle Almanya'da yaşayıp akp trollüğü yapan. Her boka dua ediyor.

• Yurtdisinda mis gibi hayati olup ordan akp ye oy vererek bizim burda surunmemize neden ne kadar gurbetci varsa insallah hepsi sinirdisi edilirler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her yaz BMW Mercedesle ülkemizi döviz ile odullendirmeye gelen gurbetcilerimizi üzecek bir haber😂😂

• Bu adamların olayını anlamıyorsunuz. Siz zannediyor musunuz bu adamlar Türkiye yükselsin, ileri gitsin istiyor. Adamlar Türkiye battıkça paraları değer kazanıyor. Adamların 100.000 Euro su Türkiye'de 730.000 tl.

Adam 1 aylık asgari ücret parası ile geliyor burada 5 yıldızlı tatilde ailesi ile takılıp gidiyor. İster mi böyle enayi ülke ileri gitsin. 1 Euro su 1 TL etsin.

• hemen geri dönsünler,ne olacak sanki. yer yurt çok burada     sıkıntı olmaz.

• bugün de tiksindik çok şükür

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hepsi memlekete dönerken mercedesiyle kaza yapsın

• quote:

Orijinalden alıntı: gekren

Bu adamların olayını anlamıyorsunuz. Siz zannediyor musunuz bu adamlar Türkiye yükselsin, ileri gitsin istiyor. Adamlar Türkiye battıkça paraları değer kazanıyor. Adamların 100.000 Euro su Türkiye'de 730.000 tl.

Adam 1 aylık asgari ücret parası ile geliyor burada 5 yıldızlı tatilde ailesi ile takılıp gidiyor. İster mi böyle enayi ülke ileri gitsin. 1 Euro su 1 TL etsin.

Aynen öyle, eskiden mesela 300.000 euro eden evi şimdi 100.000 euro' ya alabilir duruma geldiler

• 500 euro masrafı yaparlar birşey değil. TC vatandaşlığından da çıkarlar. Görürsünüz  

• Almaya'da oturup bize ahkam kesenlere iyi olmuş. Cennet vatanımıza geri dönmeleri dileğiyle...

• dininiz imanınız siyaset olmuş a. ne meraklısınız sizinle aynı düşünmeyen kişilerin acı çekmesine. yorumlara bak seçim sonuçları falan paylaşmışlar. delirtmişler abicim sizi.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.