Şimdi Ara

Akvaryum Filtresi Sesi Rahatsiz Ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaslar. Hayatimda ilk kez japon baligi besliyorum. Akvaryum orta boy. 6 adet balik var. İç filtre aldim. Suyun icine daldiriyorsun, hava hortumu disarida suyu tazyikle kopurtuyor. Ancak bu suyu fiskirtma sesi rahatsiz edici. Sormak istedigim iki soru var. Lutfen bilgi sahibi olanlar cevaplasin,
    1. Geceleri filtreyi kapasam gunduzleri calistirsam gunduz aldiklari oksijen geceleri onlara yeter mi , bir hava kesesi rahatsizligina sebep olur mu baliklarda ölurler mi?
    2. Akvarumla alakali bir forumda bilgili oldugunu iddia eden kisi soyle bisi soyledi: "hava hortumunun ucunu tika, motor suya hava uflemesin ses cikmaz, filtre calissa da olur sorun olmaz ölmezler" dedi. Ever hava hortumunu tikayinca ses yok ama hava kabarciginda uflemedigi icin su nasil oksijen alacak anlamadim. 2. cozum mantikli mi, tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sanirim cozum onerisi yok kimsede. Olur da basligi okuyan baska bir sorun yasayan kardesim olur diye yaziyorum. Cozumu kendce buldum. Hava hortumunun ucundaki delihe biraz band doladim. Bildigimiz para bandi. Cekis gucu dustu motorun. Hala hava alip akvaryuma oksiyjen veriyor ama biraz daha zayif sadece. Sesi su an cok tatli oldu fokurdamanin. 3 gundur boylen kullaniyorum sorun yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sa bildiğim kadarı ile cevap vereyim akvaryumda filtre 7/24 çalışsın biyolojik denge oluşması için uzun süre kapalı kalırsa filtre içindeki bakteriler ölecektir zaten amaçlardan biride budur filtrenin içinde bakteri kültürü oluşması ve filtre temizliği yaparken içindeki sünger vs malzemeleri akvaryum suyu ile yıka içindeki bakteriler ölmemesi için.
    Hava işine gelince hava hortumu için petshop larda ufak vana satıyorlar onunla ayar yaparak sorun ortadan kalkar ben iç filtre kullandığım akvaryumdaki sesi böyle kesiyordum iyi hobiler dilerim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Filtreyi kapatma hava girişi olan kısmı kapatırsan sadece baloncuk olmaz devir daim ve filtreleme devam eder.akvaryumdaki hava miktarının artışı sanıldığının aksine o baloncuklar sayesinde değil de su yüzeyindeki hareket sayesinde gerçekleşir. Şelale filtrelerde ve dış filtrelerde baloncuk olmaz ancak suda ki hava miktarı yerindedir. hava kabarcığı ile suya oksijen kazandırmak ancak difüzörler ile olsa da çok verimli sayılmazlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.