Şimdi Ara

Akü ile seyyar ses sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

araba aküsü ile seyyar bir ses sistemi kurmak istiyorum. akü amfi 1 bas 1 kolon olacak. daha önce yapan varmı bunu. akü ne kadar süre yetiyor sisteme. nasıl bir yol izleyeyim bu iş için. fikir verecekler için şimdiden teşekkürler.

elimde daha hiç bir şey yok. ikinci el alıp yapacağım.

• Ev icin mi kuracaksiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.M.K -- 15 Mayıs 2015; 17:28:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • her yerde kulanacağım. piknik vs. etkinliklerde de kullanmak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersingo

her yerde kulanacağım. piknik vs. etkinliklerde de kullanmak istiyorum.

Geçtiğimiz hafta tam olarak dediğin gibi olmasada ona benzer birşey yaptık. Teknemizde kullanmak üzere JVC cd çalar teyp, infinity mid takımı kullandık. Ve tabiki MDF kabin içinde hepsi. Bass hiç gerekmiyor çünkü mid takımları mdf kabin içinde o kadar temiz çalıyorki arabanda müzik dinlemezsin bunu dinledikten sonra :) güç olarakta 12V 20A kuru akü bağladık. 6 saat kesintisiz müzik dinlettiriyor. Hem hafif hem yüksek sesli :)
  • ev veya sabit bir yerde kullanacaksanız 20amper adaptörler var akü veya güçkaynağına gerek kalmadan youtube dan videolar izleyerek kurulumunu kendiniz yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blade1239

quote:

Geçtiğimiz hafta tam olarak dediğin gibi olmasada ona benzer birşey yaptık. Teknemizde kullanmak üzere JVC cd çalar teyp, infinity mid takımı kullandık. Ve tabiki MDF kabin içinde hepsi. Bass hiç gerekmiyor çünkü mid takımları mdf kabin içinde o kadar temiz çalıyorki arabanda müzik dinlemezsin bunu dinledikten sonra :) güç olarakta 12V 20A kuru akü bağladık. 6 saat kesintisiz müzik dinlettiriyor. Hem hafif hem yüksek sesli :)

şu takım mı kullandığınız. bu yeterli oluyor mu ses kalitesi olarak.

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/infinity-6500-cx-16-cm-mid-takimi-90-watt-rms-163247290?gclid=CjwKEAjw4-SrBRDP483GvreDr2ASJAD5sCIuY8yjkALF_Ur0f4ZTw6YeKQ1Kxv3_mcHeUwdjssDuwxoCee_w_wcB&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

• ersingo kullanıcısına yanıt
    Arkadaşında bahsettiği gibi işin içine bass girdiği zaman an çok amperi o çeker... ses çıkışı kaliteli bir teyp ile, ses üretim hassasiyeti yüksek (orjinalmarka)
    hoparlör kullanısanız sonuç iyi olacaktır.. yoğun bass sesi yerine, düzenli olarak tüm sesleri dinlerseniz daha keyif verir.. bass için sese yüklenmeniz gerekir, watt gerekir. sesin hepsini orantılı olarak kullanırsanız, daha az ses ile daha fazla dinleti yapabilirsiniz... biliyorum şuanda bass ses dinlemek keyifli olur ama işin içine taşınabilir akü girdiğinde, hüsran olabilir.. akü ile teyp arasına 20 amperlik şarj kontrol cihazı bağlayınız, veya voltaj göstergesi bağlayın, akünün 11v altına düşmemesi gerekir.
  • quote:

quote:

quote:

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/infinity-6500-cx-16-cm-mid-takimi-90-watt-rms-163247290?gclid=CjwKEAjw4-SrBRDP483GvreDr2ASJAD5sCIuY8yjkALF_Ur0f4ZTw6YeKQ1Kxv3_mcHeUwdjssDuwxoCee_w_wcB&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

16 Cm değildi 13 santim kullandık, 1 çift mid takımı 1 çift tweeter gayet kalitesi gayet akıcı oluyor. Babam marangoz kabini ona yaptırdım. Komple MDF bass ve anfi gibi şeyler olmadığı için (seyyar sistemlerde gereksiz diye düşünüyorum) akü uzun süre idare ediyor. Mid takımları kabine gömülü olduğu için bass'ta veriyor :)

• quote:

quote:

quote:

Mid takımları ya infinity ya da JBL tam hatırlayamadım şuan
     Akü ile seyyar ses sistemi

• blade1239 kullanıcısına yanıt
    hoparlorler ile teyp arasinda mdf varmi,, yoksa ikisinide birbirine yalıtın, bas ve ses uretimi artacaktir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

hoparlorler ile teyp arasinda mdf varmi,, yoksa ikisinide birbirine yalıtın, bas ve ses uretimi artacaktir...

Ayrı MDF yok hocam tek kabin içi dışı bir :) Böyle yapmamızın amacı iç boşluğu kullanıyoruz, akünün saklanması gibi. Şuanlık akü boyut olarak ufak, fakat araba aküsü bağlamayı düşünüyoruz. Tabi ağırlık çok değişecektir. Bunları da göz önünde bulundurmak gerekiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.