Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Aktarmalı Uçuş Nasıl Oluyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
12
Cevap
0
Favori
18.431
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Aktarmalı Uçuş Nasıl Oluyor?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      105 Mesaj
      12 Ocak 2011 04:56:11 Konu Sahibi
      Selamlar herkese ,

Ben bir şey sormak istiyorum.Şubat ayında Helsinki'ye gideceğim ve uçuş giderken İstanbul'dan Münih aktarmalı , dönüşte de Frankfurt aktarmalı olacak.

İlk aktarmada arada 45dk süre var , dönüşte ise 1 saat , bu süreler aktarma için yeterli oluyor mu?

Kullanacağım havayolu Lufthansa , ben bileti alırken kısa aktarma vakitlerine dikkat etmedim ne yazık ki .

Bir de bu aktarma işi nasıl oluyor , misal İstanbul'dan Frankfurt'a aktarma için indik , neler yapmamız gerekiyor?

Yardım edebilirseniz çok sevinirim..

|
      |

• Çavuş
      67 Mesaj
      12 Ocak 2011 05:02:31
      bişey yapmıyosun biletteki kapı numaranı bul git bekle bavullar diğer uçağa gidiyo almanada gerek yok

Intel E2140===Gigabyte 8800 GTS===Gigabyte P35ds3L===4GB Kingston 800MHZ
    • Teğmen
      105 Mesaj
      12 Ocak 2011 05:05:24 Konu Sahibi
      pekala pasaport kontrolü vs. oluyor mu / oluyorsa yaklaşık olarak ne kadar sürüyor?

internetten okuduğum yorumlara göre frankfurt havalimanının baya bir büyük olduğu söyleniyor ondan endişeliyim biraz :)

yardımcı olacaklara teşekkürler şimdiden.
      |
      |

• Çavuş
      67 Mesaj
      12 Ocak 2011 05:09:10
      oluyo arama yapıyolar tekrar büyük olsun çocukmusun kaybolucaksın git bul kapıyı bekle işte
      |
      |

Intel E2140===Gigabyte 8800 GTS===Gigabyte P35ds3L===4GB Kingston 800MHZ
    • Teğmen
      105 Mesaj
      12 Ocak 2011 05:12:26 Konu Sahibi
      Yok ya dert kaybolmak değil , bir sonraki uçağı rötar vs. falan filan olur diye kaçırır mıyım diye düşünüyorum yoksa umurumda bile değil
      |
      |

• DH Yönetici
      5018 Mesaj
      12 Ocak 2011 05:15:38
      'Sürü Psikolojisi' yöntemini uygula
      |
      |

• Yarbay
      12457 Mesaj
      12 Ocak 2011 05:40:21
      Offf en son memlekete giderken Macaristan aktarmalı gitmiştim de ufacık bi havaalanında 12 saat rötarla eziyet çekmiştim Büyük olsun çamurdan olsun, şöyle 2 saat falan rötar da iyidir gezmek ve alışveriş açısından
      |
      |

• Yarbay
      4903 Mesaj
      12 Ocak 2011 05:44:51
      Ucaktan normal iniyorsun, valiz falan almiyorsun cunku ayni firmayla aktarim yapiyorsun.
      Orda monitorler gorursun eger ucusun kisa sureli aktarimsa hemen cikar ekranda ama bi kac saat sonraysa cikmayabilir.
      Ucusuna 1 saat kala hangi kapidan kalkiyor ona bak ve git. Boarding time ne zamanmis onu ögren. Boarding time'dan 15 dk once gitsen bir sorun cikmaz.

Bu arada kisin Helsinkiye gitme fikri de pek parlak birsey oldugunu zannetmiyorum.
      |
      |

• Yarbay
      4146 Mesaj
      12 Ocak 2011 07:08:17
      uçak havada giderken diğer uçak bir hortum salıyor diğer uçağa sonra o uçağa o hortumdan diğer yolcular geçiş yapıyor aktarılıyor

<gariban AMD fx8320@4.2ghz-asus M5A97-gskill 16gb ddr3-AMD r9 280x-kinston 240gb ssd-Seagate 500gb hdd-CoolerMaster 700 Elite psu-Xigmatek Loki cpu cooller- HP pavillion 23cw> (ilk amd sistemim 2003: amd athlon 2500+ / epox 8rda3g/2x256mb dual ddr400/nvidia msi fx5600/asus 300w atx kasa/aopen combo cdrw/lg 17" flat crt)
    • Teğmen
      105 Mesaj
      12 Ocak 2011 10:30:49 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: marantz

uçak havada giderken diğer uçak bir hortum salıyor diğer uçağa sonra o uçağa o hortumdan diğer yolcular geçiş yapıyor aktarılıyor

abi f-16 ile gitmiyoruz gitsek yakıt ikmalinden falan araya karışırdık :D :D

ThisisaNightmare , proje var ya onun için gideceğim.Dün akşam Lufthansa'dan bulmuşken ucuz bilet alayım dedim , aktarma arası vakitler 45dk - 1saat olduğu için , bir de Frankfurt-Münih havalimanı baya büyük olduğu için diğer uçuşa yetişir miyim endişesi var , proje olduğu için haliyle terslik falan çıkmasın istiyorum.Keyfime kalsa ben uyurum sorun yok :D :D :D
      |
      |

• Emekli Yönetici
      1798 Mesaj
      12 Ocak 2011 10:39:35
      Valla süreler az ben bahsettiğin 2 yerdende aktarmalı uçuş yaptım ancak çok bekledikmi hatırlamıyorum gerçi münihde 1 saat içinde diğer uçağa geçebilmiştik sorun olmamıştı.
      |
      |

DH 2005

if you want to make it for a living, your number 1 aim should not be how to maximize your profit, but how to minimize your risk.
    • Teğmen
      105 Mesaj
      12 Ocak 2011 11:55:30 Konu Sahibi
      Bindik bi alamete gidiyoz kıyamete amanin desene :) Artık içimizden bir Usain Bolt çıkartarak falan koştura koştura gideceğiz.
      |
      |

• Teğmen
      201 Mesaj
      26 Mayıs 2015 11:44:13

bir sorum olacakta hıcbır yerde cevap bulamadım mesela
      A kentınden B kentine gitmek istiyorusun geri de B kentinden A kentine döneceksin
      ucak bıletını A kentınden C kentıne B kentınden aktarmalı olarak alırsan
      A dan B kentıne ucsan sonra B den C kentıne olan ucusu kacırdın varsayalım kasıtlı kacırıyorsun
      sonra donuste check ın yaparak dönüs yolculuguna B kentinden baslanabılırmı cumku sonucta donusunde C den B ye oradan A ya olacak sekılde ben bu seferde ilk ucusu yapmadan 2. ucustan baslayabılırmıyım...

bu konuda bılgınız varmıdır veya bunla ılgılı bır yazı veya forum varmıdır...
      |
      |
      çeçenlideri kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

satılık 1,4 tsı dsg comfortline 2013 ww passat....
Reklamlar
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Paykasa
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.