Şimdi Ara

Aksiyon Kamerası XiaoMi Yi 2 4K incelemesi - Kullanıcı Kulübü (16 Kişiyiz) Gearbest.com (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.269
Cevap
49
Favori
48.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O kartla sıkıntı yaşamana ihtimal yok..

Arkadaşlar düzeltme yapmak durumundayım. Yanlış yönlendirdiğim için kusura bakmayın biraz geç farkettim durumu..

Sandisk Ultra micro sd kartlar 2.7k da slow card uyarısı verdi ve kayıtları kesik kesik yapıyor. (2-3dakikalık videolar kaydetmiş)

Ben de extrem pro modelini alacağım bilgilerinize..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wickedfb -- 15 Ağustos 2017; 19:11:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

Günaydın,

Pc nin cihazı görmemesi sorunu ile karşılaşan olmuş muydu?

Cihaz takılan SD card a video kaydı yapabiliyor, kamerayı direk olarak PC ye bağlayınca şarj almaya başlıyor

ancak pc üzerinden kamerayı göremiyoruz.

Sorun nerede olabilir?

Çok çeşitli sebepleri olabilir. Bazen bilgisayarın USB girişi, arada kullandığınız kablo, içindeki kartın okuma hızı vb bir çok sebepten bu problem ile karşılaşılıyor.

Ben şahsen üşenmiyorum, kartı çıkartıp notebook'a takarak transfer yapıyorum, hem daha hızlı oluyor.

Yok illa cihazdan transfer edeceğim derseniz, kamera ayarlarından USB ayarını değiştirmeyi deneyin.
  • iasonion kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam,

Win8.1 de 2 portta sorun çıkardı.

Win7 li PC de sorunsuz açtı.

Ancak şu dosya boyutlarına bir çözüm bulmak gerek.

4k-1dk,1gb yer tutuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar yi 4K için su geçirmez kılıf önerir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezarim

Ben kırmızı ve sarı filtre aldım. Hatta 1 saat önce geldi. Diğer ekipmanlar ise yolda. Filtreleri anca ayın 12simde deneyebileceğim. O zaman haber veririm.

Merhaba filtreleri nereden aldınız acaba ?
  • Guhong01 kullanıcısına yanıt
    Ben herigodan orijinal housing aldım 22 mt ye kadar daldım sıkıntı yok tavsiye ederim..

• Bisiklet sürerken etrafı çekeyim diye almak istiyorum ama 2 saat süre biraz az geldi ben çıktım mı en az 3-4 saat sürüyorum bu gibi durumlarda ne yapıyorsunuz? ya da tercih ettiğiniz farklı bir kamera var mı?
  • They Killed Kenny kullanıcısına yanıt
    merhaba, 3-4 saat çekim yapan kamera karşıma çıkmadı hiç ( yoktur demiyorum). Bu gibi durumlarda ya yedek pil taşınıyor ya da kamera harici bir güç kaynağına bağlanıyor, powerbank gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lowradiation

merhaba, 3-4 saat çekim yapan kamera karşıma çıkmadı hiç ( yoktur demiyorum). Bu gibi durumlarda ya yedek pil taşınıyor ya da kamera harici bir güç kaynağına bağlanıyor, powerbank gibi.

Peki bir soru daha sormak istiyorum. Bazı başlıklarda şöyle birşeyden bahsetmiş bazı kameralar hafızası dolunca ilk çektiği görüntüyü silip üzerine yazarak devam ediyormuş. Böyle birşey var mı? Bu bir özellik mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: They Killed Kenny

quote:

Orijinalden alıntı: lowradiation

Peki bir soru daha sormak istiyorum. Bazı başlıklarda şöyle birşeyden bahsetmiş bazı kameralar hafızası dolunca ilk çektiği görüntüyü silip üzerine yazarak devam ediyormuş. Böyle birşey var mı? Bu bir özellik mi?

Henüz öyle birşey ile karşılaşmadım.

kayıt süresini uzatmak için ise yedek batarya alabilirsiniz. Değiştirmek oldukça pratik.

• quote:

Orijinalden alıntı: They Killed Kenny

Bisiklet sürerken etrafı çekeyim diye almak istiyorum ama 2 saat süre biraz az geldi ben çıktım mı en az 3-4 saat sürüyorum bu gibi durumlarda ne yapıyorsunuz? ya da tercih ettiğiniz farklı bir kamera var mı?

Ben 2 adet yedek batarya ve 2li şarj aleti aldım Sanger marka gayet memnunum hiç bataryam bitmedi şimdiye kadar %35-40 olunca değiştiriyorum :)

• They Killed Kenny kullanıcısına yanıt
    Genelde araç içi kameralarda bulunan bir özelliktir, bazı aksiyon kameraları araç içi kamera olarak kullanılabiliyor belki onlarda vardır ama ayarlardan açılıp kapatılabilir olduğundan sıkıntı yaratmaz.
  • Arkadaşlar iyi günler. Bende daha önce xiaomi yi kullanıyordum. Timelapse modunda kayak yaparken ya da su altında falan çok güzel fotoğraflar çekiyordum. Şimdi yi 4k modelini kullanmaya başladım hareketli fotoğrafları flu çekiyor. Yi modelindeki gibi kaliteli fotoğraf çekemiyorum. Sizlerde de durum böyle mi? Yoksa benim kamerada mı bir sıkıntı var acaba?
  • Merhaba, daha öncesinde gopro kullandım ancak şu sıralar acilen aynı kalitede no name aksiyon kameraya ihtiyacımız var. Genel olarak yapılacaklar; aktüel çekim, su altı çekim ve araç önünde yol çekimleri v.b bildiğiniz bu ayarlarda fiyat olarak uygun aksiyon kamera var mı?
  • Herkese Merhaba,

Gün itibari ile bende YI 2 4K'lı olarak aranıza katıldım.
    Cihazı geekbuying'den aldım su geçirmez kase ambalaşı sağlam ama YI 4K'nın jelati altından açılmış ve pili takılı geldi bununla ilgili satıcıya mail attım, neden niçin böyle bir şey yapıldı bilmiyorum ve kızgınım..
    Neyse,
    Biraz kurcaladım, PC'den wifi ile kontrol ve ayar yapmak istedim yapamadım, windows mobile 10 kullanıyorum uyduruk bir app satın aldım ekranı görüyor ama ayarlara girmiyor, sanırım YI 1'e uyumlu.

Bana yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi paylaşımlar mutlu forumlar efnüm :)
  • Diğer malzemelerim gelmedi yolda, elimde 1gb microsd vardı deneme maksatlı kullanıyordum, güncelleme yaptıktan sonra kartı görüyor, her açtığımda format atmamı öneriyor formatlıyorum yada formatlamıyorum No Sd Card uyarısı veriyor. firmware güncellemesi yapmadan önce resimde videoda çektim o kartla. Yeni kart yolda olduğu için ve elimde başka microsd kart olmadığı için sorun ne çözemedim. (kartı her türlü formatta formatladım ı ıhh olmuyor)

Bide wifi açıkken çok fena ısınıyor pili bitiriyor bu normal mi, bu benim ilk aksiyon kameram tecrübeli değilim, aklımda deli sorular :D
  • İngilizcesine güvenen arkadaşlar cihazı Türkçeleştirmek için facebook guruptan istek yapabilir sanırım.

Örneğin:
    firmware 1.7.17 güncellemesi için sorula soru ve cevabı
    "Cristiano Costanzi If you need an help to translate it in italian, feel free to send me the files and I'll look into :)
    Çevirisine Bak
    Beğen · Yanıtla · 10 Ağustos, 21:21
    Kaldır
    陆玲玲
    陆玲玲 I have sent translation file through message, please check it, thanks~"
  • GuGuuuK kullanıcısına yanıt
    Facebook grubunda biri portekizce dil seçeneği olacak mı diye sormuş, ona destek yok demişler. Türkçeye vereceklerini şu dönemde sanmam.
  • Diğer kargom da geldi, OV'nin 32GB UHS-I U3 microsd kart sorunsuz çalışıyor, microsd kart arayışında olanlara tavsiye edebilirim...
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.