Şimdi Ara

Aksesuar Inceleme : Xbox One Stereo Headset Adapter

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
2
Favori
6.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bugün size anlatacağım aksesuarın adı Xbox One Stereo Headset Adapter.

1- Ne işe yarar?

* Bu adaptör, elinizdeki mikrofonlu kulaklığınızı xboxta kullanmanıza yarar.

2- Xbox One'ın içinden çıkan headsetten farkı nedir?

* One ile birlikte gelen headset sadece Game chat ve party chat seslerini verir. Ancak bu stereo aparatı ile hem oyun seslerini alabilir hem de Game chat/party chat kulaklığı olarak kullanabilirsiniz.

3- Paketin içinden neler çıkıyor?

* Paketin içinden adaptör, bir adet 2.5 mm to 3.5 mm dönüştürücü, kullanım kılavuzu ve firmware update için bir adet mini usb kablo çıkıyor.

4- İlk kullanım

* İlk kullanımdan önce gamepad'e firmware update yapmanız gerekiyor. İşlem çok basit. Adaptörü gamepade takın ve gamepadi açın. Xbox zaten donanımı otomatik algılayıp size firmware update yapmanız gerektiğini söyleyecek. Ekrandaki yönergeleri takip edin ve işlemi gerçekleştirin.

5- Bütün kulaklıklar uyumlu mu?

* Üzerinde mikrofon olmayan kulaklıklarınızı sorunsuzca oyun sesleri için kullanabiliyorsunuz. Üzerinde mikrofon olan kulaklıklar ise, mikrofonun bağlantı pimine göre değişiyor. CTIA protokolü ile bağlanmış mikrofonlu kulaklıklarınızı sorunsuzca kullanabiliyorsunuz. Eğer mikrofonlu kulaklığınızı taktınız ve CHAT özelliği çalışmıyorsa yüksek ihtimalle kulaklığınız OMTP protokolü ile bağlanmış. Bu durumda önünüzde iki seçenek var :

A - Şu üründen almak :http://www.ebay.com/itm/CTIA-to-OMTP-3-5mm-Adapter-Converter-Black-Cable-Headphones-Handsfree-Earphones-/251405823302?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cables_Adapters&hash=item3a88f46d46

B - Şu üründen almak :http://www.ebay.com/itm/2x-Gold-2-5mm-Male-to-3-5mm-Female-Stereo-Audio-Headphone-Jack-Adapter-Converter-/141164183394?pt=US_Audio_Cables_Adapters&hash=item20de0a7f62 ve bu ürünü kutunun içinden çıkan dönüştürücüye (üstteki resimde altta gözüken) takmak.

B ürününü Türkiye'de bulmak nispeten daha kolay diye tahmin ediyorum.

6- Adaptörün üzerinde hangi tuşlar ve ne işe yarıyor?

* Adaptörün üzerindeki tuşlar ile Oyun seslerini ve Chat seslerini birbirinden bağımsız olarak şiddetini yükseltip alçaltabiliyorsunuz. Ayrıca mikrofonunuz için MUTE tuşu unutulmamış.

7- Ses kalitesi nasıl?

* Kullanmış olduğunuz kulaklığın kalitesine göre sesin kalitesi değişiyor. İyi bir kulaklıkla iyi bir netice alıyorsunuz. Ayrıca oyunlarda stereo ayrımını çok bariz hissedebiliyorsunuz.

8- Nereden alınır?

* Ebay, amazon gibi sitelerde mevcut. Aslında fiyatı 25 dolar ama kargo işin içine eklenince pek bir esprisi kalmıyor. Gitti gidiyordaki bir kaç satıcıda mevcut. Kart puan kampanyasına denk getirirseniz yurtdışı fiyatından 15 -20 TL fazlasına gitti gidiyordan alabilirsiniz.

TEST Edilen mikrofonlu kulaklıklar (herhangi bir aparata ihtiyaç duymadan)

* LG G2 kulaklığı (Quad Beat 2)
    * Samsung Galaxy S4 mini kulaklığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bado6100 -- 25 Haziran 2014; 12:25:54 >

• Elimizde Xbox One standart mikrofonlu kulaklık varken ne gerek var diye düşünüyordum ki, Oyun seslerini de alabilirsiniz diyince bir an heveslendim.

Ses Kalitesi de güzel sanırım incelediğiniz kadarıyla.

Kaliteli bir mikrofonlu kulaklık ve bu aparatı alınabilir görüyorum..
  • bado6100 kullanıcısına yanıt
    İnceleme için teşekkürler, amazondan indirim kodu geliyor arada olmadı kullanıp alırım
  • Ben de tam hem xbox one hemde ps4'te kullanabileceğimiz kaliteli bir headset kulaklık önerisi isteyecektim. Tavsiyesi olan var mıdır? Ev sinema sisteminde de kullanabilirsek süper olur. Mümkünse 1000 tl falan olmasın tabi
  • Teşekkürler faydalı bi konu olmuş bende önce gereksiz diye düşünmedim değil. Sonra benim ufakligin erken uyduğunu ve onu uyandirmamak için sessiz oynayıp zevk alamayip kapattığımi düşününce faydalı bi aletmis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

Bu adaptör aracılığıyla headsetten ses almak için xbox one'ı tv'ye hdmi kablo ile bağlamak yeterli mi yoksa ayrıca bir de optical audio kablo da mı bağlamak gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leeroy

Merhaba

Bu adaptör aracılığıyla headsetten ses almak için xbox one'ı tv'ye hdmi kablo ile bağlamak yeterli mi yoksa ayrıca bir de optical audio kablo da mı bağlamak gerekiyor?

Merhaba,
    HDMI yeterli.
  • Bir sorum daha olacaktı. Ürünü alıcam ama işime yaramaz diye endişe ediyorum. Bende sound blaster alpha headset var. onun mikrofon ve ses çıkışları iki ayrı jackten. acaba bir çeviriciyle xbox one stereo adaptere bağlasam hem chat hem audio seslerini alabilir miyim bu konuda bilginiz var mı?
    linklerde headset modeli ve çevirici örneği var.

http://www.amazon.com/Creative-Blaster-Tactic-Gaming-Headset/dp/B0041OQKIC

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/1-stereo-erkek-to-2-rca-disi-cevirici-aparat-107116174

• quote:

Bir sorum daha olacaktı. Ürünü alıcam ama işime yaramaz diye endişe ediyorum. Bende sound blaster alpha headset var. onun mikrofon ve ses çıkışları iki ayrı jackten. acaba bir çeviriciyle xbox one stereo adaptere bağlasam hem chat hem audio seslerini alabilir miyim bu konuda bilginiz var mı?

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/1-stereo-erkek-to-2-rca-disi-cevirici-aparat-107116174

Çalışacağını sanmam. İki ayrı jack varsa onları aparatla bu adaptöre uyacak şekilde birleştirme ihtimaliniz çok zayıf.

• quote:

Orijinalden alıntı: By Asphyxia

quote:

Bir sorum daha olacaktı. Ürünü alıcam ama işime yaramaz diye endişe ediyorum. Bende sound blaster alpha headset var. onun mikrofon ve ses çıkışları iki ayrı jackten. acaba bir çeviriciyle xbox one stereo adaptere bağlasam hem chat hem audio seslerini alabilir miyim bu konuda bilginiz var mı?

Şu ürünle sorunsuz oyun ve sohbet sesini alırsınız.

Teşekkürler

• quote:

quote:

Şu ürünle sorunsuz oyun ve sohbet sesini alırsınız.

2 gündür 5 nolu maddede anlattığım olay ile ilgili çalışıyorum. Kablo kesmekten, ekleyip sökmekten yoruldum. (bir ucu 2.5 inç olan 3 kesitli aparatı, diğer ucu 4 kesitli olan 3.5 mm aparat ile birleştirdim)

Şunu kesinlikle söyleyebilirim ki bu aparatın çalışmama ihtimali çok çok fazla.

---------------

Hatta şimdi farkettim, bu aparat %100 çalışmaz. Çünkü 3 kesitli.

Toplamda 4 kesit olması lazım. Ground, Left, Right ve Mic.

Ve bu aparatın kabul ettiği protokolde mic ve ground'un yerleri değişik.

Stereo adaptöre girecek olan 3.5 mm'luk giriş, kesinlikle 4 kesit olmalı, aşağıdaki resimdeki gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bado6100 -- 3 Mayıs 2014; 14:21:12 >

• quote:

Aynı ürünle piyasadaki en dandik kulaklığı kullanan arkadaşım var hocam.

Ama sizin tezinizde doğru bir yerde haklısınız ancak uygulamalı olarak live'da ki arkadaşım yaptı sonuç sorunsuz çalışıyor.

Ama senin koyduğun resim ile buradaki aparat farklı olabilir.

Bu arkadaşının kullandığı 4 kesitli olabilir. Ve aparat yapılırken mikrofon için düşünülen kısmı CTIA ile yapılmışsa evet çalışır.

O aparatın bir de adaptöre girmedenki halinin resmini paylaşabilirse olay açıklığa kavuşur.
  •  Aksesuar Inceleme : Xbox One Stereo Headset Adapter
    inceleme icin tsk.ler
    bende resimdeki tritton trigger kulaklik var
    ps4 te sadece kulakligin uzerindeki kablo ile diger aparatlara gerek kalmadan hem oyun sesini duyabiliyor hemde chat yapabiliyordum,
    simdi baktim bendeki kulakligin jak inda 3 bogum var..
    bu adaptor le yine ayni sekilde verim alabilirmiyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KeZzZaP -- 13 Haziran 2014; 21:54:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KeZzZaP

inceleme icin tsk.ler
    bende resimdeki tritton trigger kulaklik var
    ps4 te sadece kulakligin uzerindeki kablo ile diger aparatlara gerek kalmadan hem oyun sesini duyabiliyor hemde chat yapabiliyordum,
    simdi baktim bendeki kulakligin jak inda 3 bogum var..
    bu adaptor le yine ayni sekilde verim alabilirmiyim?

3 boğumsa aynı şekilde çalışması zor gözüküyor. Zira elimde deneyebileceğim hem mikrofunu hem de kulaklığı olan ama 3 boğumlu bir set yok.

• Ahmet hocam teşekkürler inceleme çok faydalı olmuş elinize sağlık bende bu adaptörden almayı düşünüyorum, kullandığım kulaklıkta creative tactic 3d rage, araştırdığım kadarıyla 3.5 mm bağlantı için 4 boğumlu kablosu ve mikrofon sıralaması burda yazılana uygun, creative ps4 için uyumluluk açıklamış ama xbox one dan bahsetmemiş belkide aparat gerektirdiği içindir bilemiyorum, deneyince yorumlarımı yazarım, 3.5 mm bağlantıda benim kulaklığın performansı düşüyor malesef bide biraz ağır, kulaklık masrafı için kaşınıyorum bende biraz galiba

@bado6100
  • quote:

Orijinalden alıntı: alyy

Ahmet hocam teşekkürler inceleme çok faydalı olmuş elinize sağlık bende bu adaptörden almayı düşünüyorum, kullandığım kulaklıkta creative tactic 3d rage, araştırdığım kadarıyla 3.5 mm bağlantı için 4 boğumlu kablosu ve mikrofon sıralaması burda yazılana uygun, creative ps4 için uyumluluk açıklamış ama xbox one dan bahsetmemiş belkide aparat gerektirdiği içindir bilemiyorum, deneyince yorumlarımı yazarım, 3.5 mm bağlantıda benim kulaklığın performansı düşüyor malesef bide biraz ağır, kulaklık masrafı için kaşınıyorum bende biraz galiba

@bado6100

Ben aparatı kullanmayı bıraktım.

Kendi Turtle Beach 5 ghz kulaklığımın mikrofon girişini ve xbox'ın chat adapterini modifiye ettim, o şekilde kullanıyorum.

Eğer kulaklığınızın xboxa özel ekstra mikrofon ve kulaklık girişi varsa bu adaptöre ihtiyacınız olmaz.

• hocam elimde 4 boğumlu iki ucu 3.5 mm kablo ve kulaklık var, kulaklık tek kablo ile mikrofon ve sesi iletebiliyor ps4 gamepad ve telefonlarda denedim çalışıyor, bunu aparata ihtiyaç duymadan modifiye ederek yapabilirmiyim yani tam anlayamadım.
  • Bende geçenlerde aldım bu üründen,ses sistemini kullanamadığım zamanlarda çok işe yarıyor, bazen yüksek seslerde hafif kesilmeler ve bozulmalar oluyor ama sanırım updateler ile düzeltirler. Creative ep 630i ve Apple Earpods ile denedim ses kalitesi çok iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: bado6100

Merhaba Arkadaşlar,

Bugün size anlatacağım aksesuarın adı Xbox One Stereo Headset Adapter.

1- Ne işe yarar?

* Bu adaptör, elinizdeki mikrofonlu kulaklığınızı xboxta kullanmanıza yarar.

2- Xbox One'ın içinden çıkan headsetten farkı nedir?

* One ile birlikte gelen headset sadece Game chat ve party chat seslerini verir. Ancak bu stereo aparatı ile hem oyun seslerini alabilir hem de Game chat/party chat kulaklığı olarak kullanabilirsiniz.

3- Paketin içinden neler çıkıyor?

* Paketin içinden adaptör, bir adet 2.5 mm to 3.5 mm dönüştürücü, kullanım kılavuzu ve firmware update için bir adet mini usb kablo çıkıyor.

4- İlk kullanım

* İlk kullanımdan önce gamepad'e firmware update yapmanız gerekiyor. İşlem çok basit. Adaptörü gamepade takın ve gamepadi açın. Xbox zaten donanımı otomatik algılayıp size firmware update yapmanız gerektiğini söyleyecek. Ekrandaki yönergeleri takip edin ve işlemi gerçekleştirin.

5- Bütün kulaklıklar uyumlu mu?

* Üzerinde mikrofon olmayan kulaklıklarınızı sorunsuzca oyun sesleri için kullanabiliyorsunuz. Üzerinde mikrofon olan kulaklıklar ise, mikrofonun bağlantı pimine göre değişiyor. CTIA protokolü ile bağlanmış mikrofonlu kulaklıklarınızı sorunsuzca kullanabiliyorsunuz. Eğer mikrofonlu kulaklığınızı taktınız ve CHAT özelliği çalışmıyorsa yüksek ihtimalle kulaklığınız OMTP protokolü ile bağlanmış. Bu durumda önünüzde iki seçenek var :

A - Şu üründen almak :http://www.ebay.com/itm/CTIA-to-OMTP-3-5mm-Adapter-Converter-Black-Cable-Headphones-Handsfree-Earphones-/251405823302?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cables_Adapters&hash=item3a88f46d46

B - Şu üründen almak :http://www.ebay.com/itm/2x-Gold-2-5mm-Male-to-3-5mm-Female-Stereo-Audio-Headphone-Jack-Adapter-Converter-/141164183394?pt=US_Audio_Cables_Adapters&hash=item20de0a7f62 ve bu ürünü kutunun içinden çıkan dönüştürücüye (üstteki resimde altta gözüken) takmak.

B ürününü Türkiye'de bulmak nispeten daha kolay diye tahmin ediyorum.

6- Adaptörün üzerinde hangi tuşlar ve ne işe yarıyor?

* Adaptörün üzerindeki tuşlar ile Oyun seslerini ve Chat seslerini birbirinden bağımsız olarak şiddetini yükseltip alçaltabiliyorsunuz. Ayrıca mikrofonunuz için MUTE tuşu unutulmamış.

7- Ses kalitesi nasıl?

* Kullanmış olduğunuz kulaklığın kalitesine göre sesin kalitesi değişiyor. İyi bir kulaklıkla iyi bir netice alıyorsunuz. Ayrıca oyunlarda stereo ayrımını çok bariz hissedebiliyorsunuz.

8- Nereden alınır?

* Ebay, amazon gibi sitelerde mevcut. Aslında fiyatı 25 dolar ama kargo işin içine eklenince pek bir esprisi kalmıyor. Gitti gidiyordaki bir kaç satıcıda mevcut. Kart puan kampanyasına denk getirirseniz yurtdışı fiyatından 15 -20 TL fazlasına gitti gidiyordan alabilirsiniz.

TEST Edilen mikrofonlu kulaklıklar (herhangi bir aparata ihtiyaç duymadan)

* LG G2 kulaklığı (Quad Beat 2)
    * Samsung Galaxy S4 mini kulaklığı

Konuyu hortlatmak gibi olmasın bir sualim var. XO 'nı DVI girişli bir monitörler kullanıyorum. Haliyle ses alamıyorum. Acaba bu adaptörden alıp uyumlu bir kulaklık ile kulaklıktan ses alabilir miyim?

• arkadaşlar bu adaptörden bendede var bana uyumlu uygun kulaklık önerin lütfen evdeki kulaklıklarım mikrofon ve kulaklık çift çıkışı var oyun sesini alıyorum ama chat yapamıyorum :(
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.