Şimdi Ara

akran zorbalığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Okullardaki en büyük sorunlardan birisi de akran zorbalığı,çocuğu okuldan soğutup dersleri bıraktıracak aşamaya bile gelebiliyor.Bu konuda farkındalık oluşturma amacıyla hazırlanmış bir şarkıya, tozkoparan filmi kahramanlarıyla yapılmış bir klip

dindersiyoutube
    akran zorbalığı sorununa değinen şarkıya maviay klibi.tozkoparan mavi ay şarkı söylüyor:zorba şarkısı. #akranzorbalığı #zorbaşarkısı #tozkoporan akran zorbalığı sadece okulda değil sokakta kreşte evde yolda her yerde olabilir.Çocuk buna nasıl karşı koyabileceğini öğrenirse kolaylıkla başa çıkabilir Akran zorbalığı, hayatın içinde özellikle okulda bir çocuğun/çocukların bir başka çocuğu/çocukları yinelenen aralıklarla olumsuz etkilere (aşağılama şiddet, vb) maruz bırakması olarak tanımlanmaktadır. Bu hem zorbalığa uğrayan hem de zorbalık uygulayan çocuklar için olumsuz sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. işte zorba şarkısı #maviay klibi çocuklara bu konuda yol gösterme,aileleri Akran zorbalığı ne yapmalıyım ,hakkında bilinçlendirme amacıyla yapılmıştır çizgi film gurmeleri,bu videoyu izleyerek akran zorbalığına engel olacak
    https://www.youtube.com/watch?v=yqHpaJx8abw&feature=youtu.be

• özel devlet pek farketmiyor,aslında biraraya gelebilse çocuklar ,biraz çözülür

• Seri katillerin geçmişine bakın büyük çoğu küçük yaşta akran zorbalığına uğramış insanlar.Bir insanın en önemli hayatını şekillendiren zamanı çocukluk zamanlarıdır...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özellikle hassas çocuklar daha kolay etkileniyor böyle şeylerden. Ve eğer aile tarafından da şiddete maruz kaldıysa işi zor. Genetik yatkınlık varsa daha da meyilli olur. Seri katilleri savunmuyorum ama isteyerek o hale gelmez bir insan. Herkes aynı şartlarda yaşamıyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bence en iyi okul üniversite. Gerisi boş.. Lise falan da boş. Eğer endüstri meslek gibi bir lise de okursanız, ilkokuldan bir farkı olmadığını görürsünüz zaten. Eğitim üzerine tek hakkım olsa üniversite okumak isterim. İlkokul ve liseden nefret ediyorum..

• Hayat bu şekilde gidiyor.Olay okulla sınırlı değilki …

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • İlkokul olmadan okuma yazma öğretilemez,o test ilkokuldan sonra yapılmalı ama öyle bir testi ülkemizde uygulayacak torpilsiz vs yapacak insan bulmakda çok zor .......eğitim sistemi ayrıca bir sorun kısacası.

• O çok zor bişey. Ne düzgün ki bu sistem düzgün olsun ? Yani işlemez kısacası.

• okul hayatım cehennem gibiydi, nefret ediyorum. okul denilince bile kötü oluyorum, karnıma ağrı saplanıyor, kusacak gibi oluyorum.

• akran zorbalığından dolayı mı?

• ilonsahiden kullanıcısına yanıt

zorbalık dahil genel olarak kötü anılar, diğerleri gibi olmadığım gerçeğinin her gün yüzüme çarpmasından dolayı hissettiklerim ile ilgili sanırım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.