Şimdi Ara

AKP Özüne mi Dönüyor? Bülent Arınç: Bu ülkenin mazlumlarından biri de Kürtlerdir. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
0
Favori
6.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: adanavalısi

Diyarbakırlı komşumuz var, adamların köyünü örgüt ateşe vermiş buralara taşınmışlar. Ama hala örgütün haklarını savunduğunu söylüyor ve onları destekliyorlar. Adamlar devletten her türlü desteği de alıyorlar yine de düşmanlar.

Yahu vardır tabi. Ama şunu söyleyeyim sana bir kesim durduk yere düşman olarak büyümez bunun olması için öncelikle birşeyler olmuş olması lazım.

Sen devletin doğuda hiç hata yapmadığını mı sanıyorsun :) Bu hataların sonucu o gördüğün insanlar var. Elbette art niyetli nankör yediği kaba pisleyen tiplerde var.

Kürtler bir topluluk Türkler gibi.. içlerinde iyisi var kötüsü var aşırı solcusu var sağcısı var muhafazakarı var marjinali var. Yani Kürt dendiği zaman tek bir görüş düşünmek mümkün değil her tip var aynı bizim gibi..

• quote:

Orijinalden alıntı: elpdrno_046

Kürtler mazlum? Mecliste Kürt milletvekilleri var mı? Var. Kürtlerin seçme seçilme hakkı var mı? Var. Kürtler devlet memuru, polis, asker olabiliyor mu? Olabiliyor. Neden bu ülkede sadece Kürtler sorun çıkarıyor? Neden mesela Lazlar, Çerkezler terör örgütü kurup özerklik istemiyor? Neden sizin sürekli ağladığınız "zulümler"den diğer azınlıklar hiç söz etmiyor? Bu ülkede mazlum kürt falan yok. Birçok kürt tanıdığım var hiçbiri de mazlumuz demiyor, çalışıyorlar ve vatanlarını seviyorlar, herkes böyle olmalı.

Geçmişte yapılan hatalardan söz ediyoruz. Hem sen şu an diyorsun ki Kürtler mecliste var mı var partileri var mı var.

Kapatacak gücün olsa 5 dakika içinde onu kapatmaz mısın? Şu an örneğin HDP yi ele alalım sırf Avrupa'da daha fazla mazlumu oynayamasınlar diye kapatılmadan duruyor. Birde AKP parti kapatmalara son vereceğiz karşı duracağız sözünü yememek için duruyor yerinde.

Tamam hadi HDP PKK ilişkisinden dolayı kapatılmalı bende öyle düşünüyorum ama Hüda-par için ne diyeceğiz ? Onuda güç olsa bu forumdaki Kemalistler 5 dakikada dünyadan silerler.

• JackWondo kullanıcısına yanıt
    Bu taktik pek tutacak gibi değil bana kalırsa. Eğer dediğiniz gibi olursa iktidar değişimi kaçınılmaz oluyor haliyle.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Whippoorwill kullanıcısına yanıt

Bir daha çözüm süreci gibi şeyler duyacak olursak iktidar kendi fişini çekmiş olacak o kesin :)).

Ergenekon sürecine dem vurması ve yanlış yapıyorsunuz dedikten sonra ben artık salınacağını düşünüyorum.

Eğer Hukuk ülkesiysek ve dedikleri gibi iddaname 4 yıldır hazırlanmıyorsa.

Ekonomi niye böyle dememize gerek kalmıyor zaten..

• Ben yoruldum yıllardır bunlara laf anlatmaktan sadece şunu söylüyorum ''arınç neden yargılanmıyor hala'' söyleyeceklerim bu kadar:D ve hukukta reform olacakmış hahah:D

• JackWondo kullanıcısına yanıt
    Kürt sorununun çözümü karmaşık bir iş hocam. Bu konuda ülkenin daha düze çıktığı bir zaman dilimi gerekli. Şu an için ilk çözülmesi gereken şey ekonomi.

• Treth kullanıcısına yanıt

Bu ülkede hendek olayları yaşandı sur olayları yaşandı bunların nedeni geçmişte olan olaylar değildi .. olmadımı oldu geçmişte olaylar ama bu nefretin nedeni o değil..

Senin köy yakmışlar falan dediğin olaylar bundan 30-40 yıl öncesi o yıllarda onu görenler şimdi en az 50-60 yaşında şu anki genç neslin söylemi o değil zaten çoğu şehirlerde büyüyor köy mezra nedir görmüyor ancak tatillerde memleketine gidip 1 hafta kalıp dönüyor..

Şimdikilerin söylemi daha farklı bizim seçtiğimiz liderleri içeri arıyorsunuz seçtiğimiz belediye başkanlarını içeri atıyorsunuz falan filan buna benzer onlarca söylem...

Tarih kitaplarını aç oku bu iş Osmanlıya kadar uzanır.

2.mahmud zamanı Bedirhan isyanı nedir araştır bak bakalım.. yanılmıyorsam 1820 yada 30 da Bedirhan aşireti yada beyliği artık tam bilmiyorum Bedirhan bey diye.geçer.ismi kürdistan'ın bağımsızlığını ilan ederek bugünkü Van, Siverek, Viranşehir, Musul ve Urmiye'ye kadar hâkimiyet alanını genişletmiş ve kendi adına para bile bastırmıştır.

Kısaca terörle savaşan her ülkede buna Amerika'da dahil oluyor böyle istemsiz kontrol dışı şeyler.. Ebu garip hapishanesinde olan olaylar Afganistan'da olan olaylar bir kesimi suçlayıp bütün her şeyi bunlar yaptı bunun yüzünden oldu demek saflıktır..

Heleki belli bir zaman aralığına takılıp her şey bu zamanda bunlar yüzünden oldu bunlar olmasa olmazdı demek tam tarih geçmiş bilmemektir.. yukarda bir isyandan sadece bahsettim Osmanlı zamanı bir çok isyan ayaklanma vardır..

1928 de ağrı kürt cumhuriyeti kurulmuş mesela arksında o zamanki İngiltere desteği.ile orda kürt müdafaa ordusu adı altında ordu kurmuşlar geçici bir köyü kürdistanın başkenti.ilan etmişler bizim türk tarafı müzakere ye gitmiş hani.sulh yoluyla kan akmasın teslim olun diye.. karşı taraf yok deyince bizimkiler 1930 da ağrı dağını kuşatıp taarruza geçip alıyorlar tekrar geri..

Bunlar gizli bilgi sır değil git internette her yerde yazılan çizilen bilinen şeyler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Whippoorwill kullanıcısına yanıt

O da bu zihniyet değişmedikçe zor gibi görünüyor.

Yargılandıklarını görmek dileğiyle :))

• quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

Bu ülkede hendek olayları yaşandı sur olayları yaşandı bunların nedeni geçmişte olan olaylar değildi .. olmadımı oldu geçmişte olaylar ama bu nefretin nedeni o değil..

Senin köy yakmışlar falan dediğin olaylar bundan 30-40 yıl öncesi o yıllarda onu görenler şimdi en az 50-60 yaşında şu anki genç neslin söylemi o değil zaten çoğu şehirlerde büyüyor köy mezra nedir görmüyor ancak tatillerde memleketine gidip 1 hafta kalıp dönüyor..

Şimdikilerin söylemi daha farklı bizim seçtiğimiz liderleri içeri arıyorsunuz seçtiğimiz belediye başkanlarını içeri atıyorsunuz falan filan buna benzer onlarca söylem...

Tarih kitaplarını aç oku bu iş Osmanlıya kadar uzanır.

2.mahmud zamanı Bedirhan isyanı nedir araştır bak bakalım.. yanılmıyorsam 1820 yada 30 da Bedirhan aşireti yada beyliği artık tam bilmiyorum Bedirhan bey diye.geçer.ismi kürdistan'ın bağımsızlığını ilan ederek bugünkü Van, Siverek, Viranşehir, Musul ve Urmiye'ye kadar hâkimiyet alanını genişletmiş ve kendi adına para bile bastırmıştır.

Kısaca terörle savaşan her ülkede buna Amerika'da dahil oluyor böyle istemsiz kontrol dışı şeyler.. Ebu garip hapishanesinde olan olaylar Afganistan'da olan olaylar bir kesimi suçlayıp bütün her şeyi bunlar yaptı bunun yüzünden oldu demek saflıktır..

Heleki belli bir zaman aralığına takılıp her şey bu zamanda bunlar yüzünden oldu bunlar olmasa olmazdı demek tam tarih geçmiş bilmemektir.. yukarda bir isyandan sadece bahsettim Osmanlı zamanı bir çok isyan ayaklanma vardır..

1928 de ağrı kürt cumhuriyeti kurulmuş mesela arksında o zamanki İngiltere desteği.ile orda kürt müdafaa ordusu adı altında ordu kurmuşlar geçici bir köyü kürdistanın başkenti.ilan etmişler bizim türk tarafı müzakere ye gitmiş hani.sulh yoluyla kan akmasın teslim olun diye.. karşı taraf yok deyince bizimkiler 1930 da ağrı dağını kuşatıp taarruza geçip alıyorlar tekrar geri..

Bunlar gizli bilgi sır değil git internette her yerde yazılan çizilen bilinen şeyler..

Sende haklısın daha da geriye gidince bu sefer onların sürekli bir devlet kurma çabasında olduğunu görüyoruz ve onlarda rahat durmuyor diyorsun.

Bende söyle düşünüyorum. Şimdi bu Kürtler taa ezelden orada yaşıyorlar. Anadolu da Hititliler o bölgeyi kontrol altına almış. Sonra Urartular da o bölgeyi kontrol altına almış Daha sonra geç hitit devletleri yine o bölgede kurulmuş Aradakileri hatırlamıyorum ama sonra Osmanlı en sonda Türkiye...

Bunlar Hititliler oradaykende oradaydı ve ses çıkarmadan oturmuşlar diklenmemişler, Uratular oradayken de diklenmeişler kontrol altında kalmışlar. Geç Hiti devletleri kurulduğunda orada beylikler kurulmuş ama yine boyunduruk altına girmişler yine ses yok.

Osmanlı zamanında da boyunduruk altındalardı işte sanırım senin söylediğine benzer bir iki isyan olmuş.

En son bize gelince mi delirdi bunlar da süreli bir devlet kurma çabası. Ben arada bir şey oldu diye düşünmekten kendimi alamıyorum niyeyani. Bu adamlar 5000 yıldır uslu uslu kim devlet kursa uyumlu kalmışlar..Şimdi niye ?

Dediğin gibi değil o bölgede hep savaş ayaklanma var üç beş değil benim sadece hatırladığım 10 nun üstünde ..

Ayrıca o zamanın konjektörü yapısı teknolojisi işleyişi ile bu zaman bir değil.

Benim bildiğim bir yavuz sultan selim zamanı gerçekten bölgede bir sulh zamanı yaşanıyor ondan sonrası gene sıkıntılar başlıyor..

Devir farklı teknoloji ufalan dünya menfaatler her şey değişti..

Hitit Urartu dediğin zamanlarda petrol mü kullanıyordu dünya yada dinler savaşımı vardı m.ö 1000 li yıllardan tunç çağından söz ediyorsun.. :))) ne tür bir problemleri olabilir ki..

• Kısaca o bölgede şu anda petrol var , ve en önemlisi su var ilerde en büyük savaş nedenlerinden biri olucak bu su savaşları..

Ayrıca ne kadar doğru bilmem ama büyük İsrail projesi nilden fırata kadar olduğu söylenir.....

• Eskiden Türkiye devleti PKK'nın tamamen yok olmasını istemez, eğer yok olursa Türkiye bölünür tezi vardı, hepimize çok absürt gelirdi. 30 yıllık sürece bakınca, şunu net olarak gördük ki PKK'nın gücü artınca Türkiye'nin üniter yapısı güçlendi, PKK'nın gücü azaldıkça üniter yapı zayıfladı. Öyle anlaşılıyor ki bu sefer PKK tamamen yok edilecek. Çünkü Türkiye sosyolojisi HDP iktidarına pardon muktedirliğine hazır!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 20 Kasım 2020; 21:44:42 >
  • Albayrak istifası, Abd seçimleri, birden çıkan hukuk ekonomi değişim lafları, Arınç'ın bu mazlum (!!!!!!!!) kişileri savunması sıradan rasgele olaylar değil.

• Biz türkler olarak ülkede güllük gülüstanlık yaşadık. Biz çok refah içinde yaşadık gezdik yedik içtik sıçtık. Ama kürtler zor durumda abi.

-Darbeler,

-dış politikalar,

-kıbrıs,

-1946, 1958, 1960, 1974, 1980, 1982, 1990, 1994, 2000-2001, 2008 ve 2018-2020 dönemlerinde yaşanan başlıca ekonomik krizler

-ikinci dünya savaşı önlemleri yüzünden ağlanıp durulan bilmem ney kuyrukları

-Sürekli tavizler verildiği halde bir yerden daha da yobazca cortlayan siyasal islam

-solcusuyla sağcısıyla ağır kutuplaşmalar

-saddam üzerlerinde kimyasal silah kullanıyor sebebiyle ÜLKEYE ALINAN KÜRTLER

-ve bu sadece 10 saniyelik düşünmeyle aklıma gelenler...

son 50 yılda zibilyon tane faktör geldi geçti.

sanayi şehri İstanbul izmir, siyasi sebeple ankara ve denize kıyısı var diye bazı antalya civarı mekanlar turist çekiyordu.

Onun dışında türkiyedeki hiçbir bölgede bu kürtlerin istediği hayali bir ferah yoktu anlayın artık.

Kürt arkadaşlara samimiyetle söylüyorum yapmayın, Ancak kendinize edersiniz.

Ben doğu vilayetinde uzun zaman yaşamış bir türk olarak 25yıldan fazladır herhangi bir arkadaşımın kürt olması sebebiyle olumlu veya olumsuz bir önyargı oluşturmuş değilim. Ancak yaş ilerledikce davranışlarınız kendinizi belli ediyor arkadaşım.

Terör örgütüne laf etmeyip de kurunun yanında yaş yanınca, bilmem hangi akrabanızı arabasından indirirler diye sitem etme hakkınızı bir köşeye atmış oluyorsunuz. Bakın atatürk dedelerimizi astı diye himaye altına girmek isteyen adamlara adamlara. Sonu olmayan bir çukurun içinde kendi kendilerine zarar veriyorlar.

Çözüm sürecinde yapılanlardan bahsetmiyorum bile.

• Arinc ve zihindaslari en iyi yaptiklari seyi "TAKİYYE"yapmayi yine sahneye koymuslar artik kac perde oynarlar belirsiz.Tranvayin hangi duragindan inerler.Ne kadar timsah gözyaşi dokerler muamma.

Kürtler 16.yüzyılda geldi anadoluya

• akepe bu, üst aklı emrederse gerekirse;

- papaz elbisesi de giyer,

- ben buradayken izin vermem dediği papazı da salıverir,

- oy devşirmek için megri megri diye de ağlar,

- davullu zurnalı karşılanan ve zafer işareti yapan peşmerge kıyafetli teröristlerin karşılanmalarına bunlar güzel şeyler der,

- sınır kapısına seyyar mahkeme de kurar,

- bu mahkemelerde pişman mısın sorusuna hayır diyenlere "pişmanlıktan" beraat da verir,

- teröristlere lahmacun bile ısmarlar,

- teröristleri gizli tanık, TSK mensuplarını sanık da yapar,

- ülkenin Genel Kurmay Başkanı'nı da bu şekilde suçsuz olduğu halde kumpasla hapse atar,

- bir de bu kumpasların da savcısıyım der,

Hatta bunları yapar değil yapmışlığı var demek lazım.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.