Şimdi Ara

Akp nin iyi yaptığı şeyler nelerdir? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
0
Favori
4.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: asderty

Böyle saçma savunmayı anca sen yaparsın. Sen tabi bilirsin isimlerini senin işverenin sonuçta. Halk biliyor mu halk? Şunları bilen sayısı %1 bile değildir. Gerçi sen %1 zengin kişi olunca da herkese zengin diyorsun.

Atatürk'den önce monarşi vardı. Cumhuriyet kurulduğunda neredeyse tüm devlet kurumları baştan yapıldı. Tabii ki Atatürk'ün sözü çok geçerliydi ama Atatürk başbakan değil cumhurbaşkanıydı. Savaştan yeni çıkmış, monarşi bitmiş, cumhuriyete geçmiş bir ülke ve kurtarıcı bir komutan, buna rağmen şimdiki kadar da yetkisi yoktu. Tarih bilmiyorsan sus da cehaletin belli olmasın.

Kaldı ki sen kimle kimi kıyasladığının farkında değilsin. Gerçekten biraz tarih bilsen, biraz mantığın olsaydı, o dönemki ekonomik gelişim, eğitim, sanayi, dış politikaları şimdiyle kıyasladığın için intihar ederdin.

Tek adamlık, krallık, padişahlık, monarşi... Eğer başındaki kişi iyiyse ülkeyi hızlı yükseltir. Ama yönetim şekilleri iyiye değil kötüye göre değer kazanır. Eğer kötü çıkarsa komple bitirirsin ülkeyi (bakınız şekil 1/a).

Parlementer sistem hakkındaki bilgin de sıfır, farklısını düşünemezdim zaten. Cb biblo noter değildir. Sizinkilerin zamanında öyleydi diye öyle sanma. Kanunların son kontrol noktasıdır cb. Kanun yetkisi yoktur (zaten bunun için cezası yoktur, şimdiki durumdan farklı olarak). Ama zaten gerek de yoktur. O işi meclis yapar, tek adam değil.

Senin her kafadan ses çıkıyor dediğin şeye DEMOKRASİ deniyor. Tanımını bari bilseydin ama senden bahsediyoruz, bu da normal.

Şimdi de ittifak var. Hem seçimde hem yönetimde akp+mhp var ama senin bundan da haberin yok gibi.

Bu arada mansur yavaşa heykel beleciyecisi diyordun. 1,5 milyon lira dediğin heykelcikler bedavaymış. Bu kadar iftira atıyorsun, hiç mi utanmıyorsun. Gökçek zamanında da heykellere 1,3 milyar lira (eski parayı seversin sen 1,3 kat trilyon lira) para harcanmış. https://www.youtube.com/watch?v=y7Ny1aghiUI&feature=youtu.be

Sizin kadar utanmazını dünya görmemiştir. Çocuklarına anlatırken utandığın için gerçeği anlatmayacağına yemin edebilirim.
    Saçma sapan mesnetsiz iftira ve çamurlarınızdan bıktık usandık. Hiçbir bakan benim işverenim değil, ben normal bir sıradan vatandaşım
    Fikirleriniz çöp, çok olunca savunamıyorsunuz, savunamayınca da çareyi iftira ve çamur atmakta biliyorsunuz.
    Sen bakan isimlerini bilmiyorsan bu senin cahilliğin.

Diğer yorumlarını okumadım.

Bak bakiyim benim sana yazdığım mesajda senin gibi iftira çamur vs mı.
    Ne zaman adam olur adam gibi iftira ve çamur atmadan yazarsın o zaman okurum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hahahah! Cevap veremeyince okumadım ayağı ha...

Gk başkanının ismini kimse bilmiyor dedin. Ben de diyorum ki bakanların nerdeyse hiç birinin adını da kimse bilmiyor. Bu yalan mı?

Bilmesine de gerek yok, çünkü tek adam dışındakilerin sözünün hükmü yok. Bunun neresi yalan?

Senin attığın iftiralar ise gün gibi ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asderty -- 7 Aralık 2020; 16:37:22 >
  • Okumadım demişin ama iftira kısmı en sondaydı. Demek ki okumuşsun:)

İlk kısımlarda cehaletini azaltmak için yazdım. Son kısımda da önceki bi mesajına ithafen 1,5 milyonluk heykel iftiranı yazdım.

İftira atmışsın işte. Yalancısın, iftiracısın. Aha linkini de paylaştım.

• Tuvaleti 1 milyondan 1 lira yaptı adam icraata bak . Memnunuiyetsizler sizi daha ne yapsın hüloğğğğğğ ıstırırım
  • quote:

Hahahah! Cevap veremeyince okumadım ayağı ha...

Gk başkanının ismini kimse bilmiyor dedin. Ben de diyorum ki bakanların nerdeyse hiç birinin adını da kimse bilmiyor. Bu yalan mı?

Bilmesine de gerek yok, çünkü tek adam dışındakilerin sözünün hükmü yok. Bunun neresi yalan?

Dediğim gibi sen önce insan gibi yazmayı öğren, ettiğin iftiralar hakaretler yukarıda duruyor, once onları temizle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dinocan Gökçek

Şişme heykel

Puahhahahahaahhajajha
    Akp nin iyi yaptığı şeyler nelerdir?
    Akp nin iyi yaptığı şeyler nelerdir?

• Qtrone de bloklamış beni. Ama burayı okur.

Bana bak hain. Sana söylediğim laflar çok hafif kalır. Sen beni boşver de, ilerde senin çocukların ve torunların sana ağza alınmayacak küfürler edecek. Sen onu düşün asıl.

• The Alim kullanıcısına yanıt

Hayatınızda kaç yenice biliyorsunuz, Benim AKP'li, dinci,(dinci değilim ama dini hassasiyetlerim var, saygı duyabilirsiniz) olduğumu neye dayanarak ortaya attınız, Müneccimliğiniz 2. 3. mesleğiniz herhalde.Siz-Biz derken ötekileştirmeniz neden? yanlışa yanlış, doğruya doğru deyin lütfen. Ben sizin yazdıklarınıza genelleme olmayanlara katılıyorum, ama siz de doğruya doğru deyin.

- Annem başörtülü diye mezuniyetine alınmayan biriyim.

-2000'de Türk telekom ofisi müdürünün odasına gittiğimde sekreter, Müdür bey Selam almaz, dini terimler kullanmayın diye uyarılan biriyim.

-Otobüslerde sigara içilen günleri hatırlar mısınız?

-Kafelerde sigara içilen günleri?

-Aile hekimliği müessesine evet deyin,

-Başörtüsü yüzünden mesleklerinden atılan öğretmenler, eğitimini bitiren öğrenciler Allaha şükür bitti,

-Sağlık sistemi ve ilaca ulaşma azaldı, Doktorların özeline uğramadan(bir şeyin yok diyerek geçiştirilen dünlerden bu güne)

..... uzar gider,

Adam kayırmalar, mülakatlar, liyakatsız atamalar, ihaleler, belediyeler, geçici işçi typ, özelleştirme, EYP, 3600 sorunu, ben de bunlara karşıyım. ve nicelerine....

ama ben doğruya doğru-yanlışa yanlış diyebiliyorum. babam da emekli imam bu arada. Ve AKP'li değilim

• E-okul sistemi ...

• quote:

Hahahah! Cevap veremeyince okumadım ayağı ha...

GK başkanının adını bilen var mı gençler diye ben sordum! Biliyomusun:/

• Bu son 18 yılda seyretmek zorunda kaldığımız filmin sonunu çok merak ediyorum,

• İyi ciğer sökerler, bizzat evinde gelip alırlar vergiyi (:

• 2K23 kullanıcısına yanıt
    Beni banlamayan tek trol sen kaldın. Ne varsa eskilerde var :)

Gk başkanının adını bilen yok, itirazım yok. Güzel de oldu, lafım da yok.

Ama 2 tane sıkıntı var söylediğim.

1) Bakanların adını bilen de yok. S. Soyluyu bilirler, onun dışında bizim millet bakanların adını da bilmiyor. Neden? Çünkü gerek yok. 1 kişinin adını bilseler yeter. Çünkü tek yetkili o. O'nun dışında kimin ne dediğinin hiç bir önemi de ciddiyeti de yok. Soran olursa tek adam yok dersiniz.

Mesela gündemden gidelim. Herkes çin aşısı olmalı, inkar eden haindir falan deniyor. Erdoğan derse ki, ben aşı olmayacam, ki daha önce dedi, 1 yetkili çıkıp gık diyemez. Tüm devlet vs erdoğan olursa erdoğanın dediği olmaz diyen bir kişi yoktur.

2) Askeriyenin olması gerekenden fazla ağırlığı vardı, azaldı. Doğruydu, güzel oldu, eyvallah. Ama o ağırlık yerine fetocular dolduruldu, yalan mı? Eskiden de vardı, ama 2002 sonrası belki 100 kat arttı hızı. Hiç mi yok çevrende askeri okula giden tanıdığın, bi dinle bakalım fetocu olmayanlar 2002 sonrası okuyabilmiş mi?

Darbe sonrası oldukça azaldı fetocu giriş ama onların yerine başka cemaatler doluyor şimdi. Söylenti değil bu söylediğim. Gerekli yerlerde varsa tanıdığın, sen de öğrenirsin.

Ayrıca tsk'nın itibarı da fazla ezildi ve eziliyor bence. Biz asker milletiz, tskyı çok ezmeyeceksin. En büyük birliğimiz ve gücümüz ordan gelirdi. Artık ne içerde ne dışarda eskisi kadar güven kalmadı.

Askeriye işi ince çizgi. Diğer kurumları ezdin geçtin, ne bilim ne bürokrasi ne liyakat kaldı, bari buna o muameleyi yapma.

• Treth kullanıcısına yanıt
    Halk kolay yönlendirilir. Neden birden fazla mekanizma olması zoruna gidiyor ki? Demokratik ülkeler de iktidarı, başkanı veya cumhurbaşkanını denetleyen birden fazla mekanizma vardır. Sadece halkla olmaz. Hem Avrupa'da hemde Amerika'da işler böyledir. Senato isterse başkanı bile indirebilir Amerika'da. Aslında düşüncelerin çok basiretsiz. Ama farkında değilsin. Doğru gördüğün şeyler koskocaman bir yanlış.
  • İyiyi fiilin niteliği anlamında kullandığını farz ederek şöyle cevap vereyim. AKP, Türk milletine kötülüğü iyi biliyor.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.